PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Motosiklet eğer @CİHAN'ınsa Kilometre Saati Ters Çalışıyor:)

acemi60
22 Aralık 2011, 22:15
Günlerim 250 cc motosikletlere göz öldürmekle geçtiğinden "sahibinden.com" sitesinde fazlaca geziniyorum. Gözüme takılan bir motosikleti(CBF250) incelemeye alınca @CİHAN nikli üyenin 2009 yılında 24400km.de aldığı ve sonradan sattığı motosiklet olduğu kanaati oluştu. Eğer yanlış bir tesbit yapmadıysam bu motorum kilometre saati ters çalışmış...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-yetkili-servis-garantili-full-bakimli-masrafsiz-cbf-250-58750154/detay

Kuşkularımı oluşturan bilgiler aşağıda;
http://www.cbfturkiye.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=8482

Dogan88
22 Aralık 2011, 22:34
mübarek 30 bini geçen motor yokki. 99 model olsun 2005 model olsun hepsi 20 bin 25 bin. :)

acemi60
22 Aralık 2011, 22:37
mübarek 30 bini geçen motor yokki. 99 model olsun 2005 model olsun hepsi 20 bin 25 bin. :)
Kilometre saati geriye çalışıyorsa adam ne yapsın:)

eren özer
22 Aralık 2011, 22:42
Arkadaşlar bu satlık ilanalrındaki motosikletlerde hiç mi bi arıza olmaz ya ben bıktım bunları okumaya satıccılar bıkmadı yalan dolan palavraya bu şahıs için demmiyorum ama yapan çok insan var buyrun verdiği yazıya bakın :)

arakadaşlar motorum gerçekten temizdir,özellikle motoru süperdir ve hatta honda yetkili servis garantilidir.en ufak sorunu arzası masrafı değişmesi gereken parçası yağ atması ıvırı zıvırı yoktur,motorun tüm bakımları parça değişimleri vs garantili ve faturalı olarak maltepe honda konşuk motorda yapılmıştır,dileyene yapılan işlemlerin faturalarını fakslarım hepsi bendedir,son bakımları(fren,debriyaj,zincir,motor yağı değişimi )04.12.2011 de 24025 km de yapılmıştır,zinciri düzenli olarak özel zincir temizleme spreyi ile temizlenip zincir spreyi ile yağlanmaktadır,resimler 04.12.2011 de 24025 km de çekilmiştir...

bugay
22 Aralık 2011, 22:45
hay allahım ya benim de aklıma eski bmw motosikletlerdeki gibi oynuyo sandım ibre :)

CİHAN
22 Aralık 2011, 22:46
bu konu hakkında başlık açacaktım, üşendigim için ve gereksiz olacagını düşündüğüm için açmadım,
gereksiz konu açmayı sevmem.
zaten açtıgım başlıkların hepsi gezi amaçlıdır,

evet bu motor benimdi ben 24 binde aldım 40 binde sattım ancak
benden alan kişi kurye idi ve sanırım o kişi düşürmüş olabilir.
bu satan kişi ise benden sonraki 2. kişi
ve ben bu motora geçen gün kartala gezi için gittigimde baktım ve motor inanın haşat olmuş.

eren özer
22 Aralık 2011, 22:48
:D Kardeşim yazdım ya zaten oraya hemen hemen hiç bi satıcı arızası olduğunu yazmıyor diye o da öyle yapmış :)

acemi60
22 Aralık 2011, 22:52
bu konu hakkında başlık açacaktım, üşendigim için ve gereksiz olacagını düşündüğüm için açmadım,
gereksiz konu açmayı sevmem.
zaten açtıgım başlıkların hepsi gezi amaçlıdır,

evet bu motor benimdi ben 24 binde aldım 40 binde sattım ancak
benden alan kişi kurye idi ve sanırım o kişi düşürmüş olabilir.
bu satan kişi ise benden sonraki 2. kişi
ve ben bu motora geçen gün kartala gezi için gittigimde baktım ve motor inanın haşat olmuş.
Şimdi bu kişinin yalancı bir satıcı olduğundan emin oldum. Yalancıları ortaya çıkarmak pek de gereksiz bir iş sayılmaz. İyi sürüşler.

CİHAN
22 Aralık 2011, 22:56
bir arkadaşım dmeişti aç bir başlık diye ama kısmet bugün için sana olmuş acemi..

dediğin doğru böyle konularda net oldugumuz da bunları bildirmemiz lazım
bu başlıgı cbf 250 topiğine taşıyorum.

acemi60
22 Aralık 2011, 23:03
bir arkadaşım dmeişti aç bir başlık diye ama kısmet bugün için sana olmuş acemi..

dediğin doğru böyle konularda net oldugumuz da bunları bildirmemiz lazım
bu başlıgı cbf 250 topiğine taşıyorum.

Bu üçkağıtçılar gibi yalanı bünyemize kabul edemiyoruz. Bu güne kadar toplam 4 araç sattım. Hepsini de piyasa fiyatının biraz altında sattım. Hepsi de çok iyi bakımlı ve problemsizdi. En problemli aracım CBF150 oldu. Takas için mesaj yazdığım kişilere yaşadığım bütün problemleri eksiksiz yazdım. Bizim insanlarımız yalancılara daha çok rağbet ediyor ne yazık ki.:)

arifziyaar
22 Aralık 2011, 23:08
arkadaşlar türkiyede gerçegi söyleyince hiç alıcı çıkmıyor malesef.. Geçen sene 2006 model 110000 km de dizel peugeot 206 arabam vardı.motor almak için satlığa çıkardım.E5 te yagmur nedeniyle birine arkadan çarpmıştım kasko baya bişeyleri değiştirdi( araba yürür durumdaydı kazadan sonra pek agır bi kaza değil)..İlandada tüm degişenleri yazdım. Neredeyse 2 ay kaldı ve sadece bikaç kişi aradı..Görmeye dahi gelmediler sadece arayıp kazası varmı diye soruyor evet diyorum şöyle bi kazası var yaramaz o zaman diyor :D Türkiyede kaza yapan araçlar preste ezilip hurdaya çıkarılıyor sanki :)

Yurdum insanına verecen gazı şöyle temiz çizik yok kapalı garaj arabası daha 60 binde (km de düşüreceksin) kapış kapış gidecek...

eren özer
22 Aralık 2011, 23:10
Ya İşte yurdum insanı Ne denile bilirki :(