PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sprey boya sökme işleme?

gökova35
22 Aralık 2011, 20:57
arkdaslar bunda 2 ay kadar önce motorumu maviye boyadım sprey boya ile üzerine sprey vernik atıldı.simdi bunu cıkarmak istiyorum .

eski rengine döndürebilirmiyim yada üzerine yeni boyayı nasıl atmamı tavsiye edersiniz zımpra vs vs???:silent:

eren özer
22 Aralık 2011, 21:18
Çıkacağını hiç sanmıyorum Tinerde fayda etmez kurumuş boyaya

gökova35
22 Aralık 2011, 21:22
valla bilgisi olan varsa yazsın ruhsatta renk farklı oldugu için onla ugrasmak istemiyorum değiştirme işlemleriyle.

eren özer
22 Aralık 2011, 21:25
Tabi ruhsata işletmen lazım felan Sana Önerim Parçaları çıkara bilirsen yak olmadı tel fırça ile kazı ve tekrar boya arık pas ta atıpdamı boyarsın yoksa direkmi o da saana kalmışş

patron_58
22 Aralık 2011, 21:32
Hidrolik yağ dök ne var ne yok çıkarsın....

35emre35
22 Aralık 2011, 21:55
boya sökücü, hidrolik yağ metal olmayan plastik grenaja zarar verir. kompresörle çalışan zımpara makinaları var, tabi birde kompresör lazım :) bu iş maliyetli olduğu için eline kuvvet. ince su zımparası alıp yavaş yavaş aceleye getirmeden, bol bol dinlenerek(muhtemelen kolların etkesecek) zımparalayıp tekrar boya+vernik olayını yapmalısın.
şunuda belirteyim, mavi renkten memnun isen ruhsata işletmek çok zaman alıcı ve çok pahallı bir şey değil. geçensene arkadaşım motoruna aynı işlemi yaptı. sırası geldiğinde motor nosuna şasi nosuna baktılar ve onayladılar bukadar. bekleme süresi hariç 10dk ve tam hatırlamıyorm 60tl idi sanırım. tüve gidip fiyatını öğren. sprey boya ve verniğin fiyatı zaten bu rakama malolur

cagan_hell
22 Aralık 2011, 21:56
Yakmak derken :sunny: anladığım kadarı ile grenajları boyamış arkadaş ve plastik ne kadar ısıya dayanıklıdır ki ? En mantıklı çözüm zımparalandıktan sonra güzelce astarlanıp boyatılması derim ben eğer elinden geliyorsa kendin bile yapabilirsin :)

sezer aykaç
22 Aralık 2011, 22:04
niye boyadın niye çıkarıyorsun.

hadi olan olmuş en güzeli bütün boyanacak parçaları sök sonra ver bir boyacıya 200-250 liraya tertemiz olur. kendinde halledersin ama sprey boya sırıtır.

eren özer
22 Aralık 2011, 22:05
He grenajları doğrudur yakılmaz ama ben hani sprey boya ile boyadığı için düşük cc plastik aksamı olmayan motor olarak düşünmüştüm

35emre35
22 Aralık 2011, 22:15
niye boyadın niye çıkarıyorsun.

hadi olan olmuş en güzeli bütün boyanacak parçaları sök sonra ver bir boyacıya 200-250 liraya tertemiz olur. kendinde halledersin ama sprey boya sırıtır.
sezer, arkadaşın buradaki amacı elinden geliyor ise uygun maliyet ile, kendi emeği ile işi kotarmak. bu tarz sitelerde forumlarda bulunmanın amacıda bu değilmi zaten. yoksa hepimiz biliyoruz boyacıya, kaportacıya, tamirciye, elektrikçiye vs. gitmeyi.

ozgurakman
22 Aralık 2011, 22:27
suyun içinde zımpara yapabilirsin. ince kum seçmelisin. acele etmeden yavaş yavaş zımparala...

zeko
22 Aralık 2011, 22:59
malzeme plastik mi yoksa demirmi bide sprey boya atmadan önce zımpara yaptınız mı yoksa direk boyamı atınız . boyadan once zımpara yapmadıysanız kendiliginden dokulur ha beklemem diyosan sana çözüm etrafta arac kaplama işi yapan biri varsa atık işe yaramayan malzemelerden iste fönle yapıstır boyalı kısıma ve sonra sok altaki sonradan atılmış boyayı alır orjinal boyaya bişey yapmaz . Arkadasların dedigi gibi su zımparasıyla yaparsan alttaki boyayıda zımpara ile alırsın ozamn her halukarda boyacıya gitmek zorunda kalırsın ;)

immortalboss
22 Aralık 2011, 23:36
Bir boyacıya götürüp yaptırmak en kolayı ve en sağlıklısı gibi...Ancak motosikletinizin markasını bilmiyorum.Eğer boyaya 250 lira isterlerse bence git 0 grenaj takımı al daha iyi.(Cub,commuter için konuşuyorum.)

sdemirpau
22 Aralık 2011, 23:45
metal kısımlarra boya sökücü alıp cıkartırsın 10 tl idi en son , sonra güzelce ince zımpara yaparsın plastık kısımlara ise zıplara kalından inceye git yine ıslak zımpara ama boyanın kalıcı olmasını ıstıyorsan elınde de astar macun boyaya vernik katkısı sertleştirici plastik kısımlar için astarı ve tiner yoksa yapacagın e güzel ve saglam olan sey parcaları kendin zımpara yap sonra hesaplı bir kaportacı bul durumum yok de hazırladım de sadece astarlanıp boya atıalacak de duzgün bır boya olsun yine sprey atacaksan yaptıgın zımpara emegıne degmez ..

gökova35
23 Aralık 2011, 00:20
malzeme plastik mi yoksa demirmi bide sprey boya atmadan önce zımpara yaptınız mı yoksa direk boyamı atınız . boyadan once zımpara yapmadıysanız kendiliginden dokulur ha beklemem diyosan sana çözüm etrafta arac kaplama işi yapan biri varsa atık işe yaramayan malzemelerden iste fönle yapıstır boyalı kısıma ve sonra sok altaki sonradan atılmış boyayı alır orjinal boyaya bişey yapmaz . Arkadasların dedigi gibi su zımparasıyla yaparsan alttaki boyayıda zımpara ile alırsın ozamn her halukarda boyacıya gitmek zorunda kalırsın ;)

boyadan önce zımpara yapmadım direk sprey ve üzerine vernik atım .nasıl yapıcagım ne dersiniz motorum kymco super 8 turuncu!

zeko
23 Aralık 2011, 01:07
sen dedigimi yap araba kaplayanlara git atık parcalardan iste yapıstır az biraz fönle sogusun cek o uzerindeki boyayı cekecek reklamcılardaki de olur ama onların yapısma ozelligi arac kaplama folyosu kadar etkili degil istanbulda olsan hallederdik belki bazılarınıza sacma gelir ben arac kaplama işiylede ugrastıgım için ordan biliyorum araclar kaplandıktan bi sure sonra geliyorlar sokturmeye altaki boya orjinal degilse 100 de 80 boyayı alıyo bu oran senin altına zımpara yapmadıgın için 100 de 100 olur bence dene bi ;) hem zımpara kadar ugrastırıcı degil