PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk motor cc ve model yardım

utkuturer
22 Aralık 2011, 17:11
Herkese merhabalar

Uzun süredir motor kullanmak istiyordum, hem şehir içinde (istanbul) hem de şehir dışında uzun yolculuklar için. Sadece scoteer tecrübem var o da çok sayılmaz ama pro bir bisiklet binicisiyim. ilk başlarda güvenli sürüş eğitimlerimi tamamlayıp CBF 600 gibi bir makina almayı düşündüm. Daha sonra forumları uzun uzun okuyup eğitim alsam da 250'lik bir motosikletle başlamanın daha uygun olacağını düşündüm. Belki kullanabilirim 600'lük ama bir durum karşısında doğru tepkileri verememek, yeterince tecrübe edinmemiş olmanın vereceği ciddi acemiliklerle hem kendimin hem de artcımın tehlikeye girmesini istemedim.

Gelelim soruma: İlk önce (hem görüntüsü hem de motoru yüzünden) Hyosung GT 250 Naked düşündüm. Sonra Kuba STR 250'yi gördüm ve karasız kaldım. Zira GT 20 ikinci el fiyatına STR 250 alınabiliyor. Fiyatı özellikle 4000 - 5000 Lira civarında tutuyorum ilk motorum olacağı için. Sonuçta kendimi hazır hissettiğimde motorumu yükseltip oldukça uzun yolculuklara çıkacağım. Bu iki motor hakkında bilgisi olan arkadaşlar, abiler bana yardımcı olursa sevinirim. Tabi bu fiyat aralığında başka öneriler de olursa dinlemeye hazırım.

Teşekkürler.

Okan Sinan Ocan
22 Aralık 2011, 17:17
Hoşgeldiniz,

İkiside gayet makul seçimler.

Sevgiler

Syanur
22 Aralık 2011, 17:31
Aralarında güç ve işçilik+malzeme kalitesi farkı var. Fiyat farkı da oradan geliyor. Ama bu durumda 2sinden şunu al bunu alma diyemem, sadece bil diye söylüyorum.

Ayrıca STR250 seni uzun yolculuklarda çok da mutlu etmeyecektir. Comet'e göre... Konfor farkı olacaktır arada ve güç farkından dolayı da uzun yolda Comet ile rahat 120 civarı seyrederken STR ile epey zorlaman gerekecek. Motor enduro tarzı olduğu için zaten 100~110 üzeri hem motora hem sana hem de sürüşe rahatsızlık vermeye başlar bir süre sonra. Ayrıca rüzgardan korunmak için comet daha uygun, cam takma lüksün var.

Şehir içinde ise işler tam tersi. STR her türlü daha üstün kalıyor doğası gereği. Detayına girmeyim ama 2 motorun yapısından dolayı şehir içi STR daha kolay kullanımlı. Ayrıca comet ve GTR lerin iri kalıplı+şasili ve küçük motorlu olmalarından dolayı özellikle arka tekerde biraz denge problemi yaşadığını da söylüyorlar. Ben usta ile konuştuğumda söylemişt, mantıklı da gelmişti, okadar büyük kasaya 250cc gibi bir motor koyunca arka taraf fazla hafif kalıyor demişti.

Neyse genel olarak, 2side iyi motor. Ben comet'in dibinden dönmüştüm, nasip olmamıştı. Şimdi de STR düşünüyorum ama yurt dışındaki 25 hp lik modelini getirirlerse eğer. Ben şunu al alma demekten ziyade "böyleyken böyle" demeyi uygun buldum bu 2 motor için. Senin ihtiyaçlarına hangisi daha çok uyuyorsa, hangisi daha çok gönlüne yattıysa onu al derim... :)

utkuturer
22 Aralık 2011, 17:40
Hoşgeldiniz,

İkiside gayet makul seçimler.

Sevgiler

Hoşbuldum ve teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Aralarında güç ve işçilik+malzeme kalitesi farkı var. Fiyat farkı da oradan geliyor. Ama bu durumda 2sinden şunu al bunu alma diyemem, sadece bil diye söylüyorum.

Ayrıca STR250 seni uzun yolculuklarda çok da mutlu etmeyecektir. Comet'e göre... Konfor farkı olacaktır arada ve güç farkından dolayı da uzun yolda Comet ile rahat 120 civarı seyrederken STR ile epey zorlaman gerekecek. Motor enduro tarzı olduğu için zaten 100~110 üzeri hem motora hem sana hem de sürüşe rahatsızlık vermeye başlar bir süre sonra. Ayrıca rüzgardan korunmak için comet daha uygun, cam takma lüksün var.

Şehir içinde ise işler tam tersi. STR her türlü daha üstün kalıyor doğası gereği. Detayına girmeyim ama 2 motorun yapısından dolayı şehir içi STR daha kolay kullanımlı. Ayrıca comet ve GTR lerin iri kalıplı+şasili ve küçük motorlu olmalarından dolayı özellikle arka tekerde biraz denge problemi yaşadığını da söylüyorlar. Ben usta ile konuştuğumda söylemişt, mantıklı da gelmişti, okadar büyük kasaya 250cc gibi bir motor koyunca arka taraf fazla hafif kalıyor demişti.

Neyse genel olarak, 2side iyi motor. Ben comet'in dibinden dönmüştüm, nasip olmamıştı. Şimdi de STR düşünüyorum ama yurt dışındaki 25 hp lik modelini getirirlerse eğer. Ben şunu al alma demekten ziyade "böyleyken böyle" demeyi uygun buldum bu 2 motor için. Senin ihtiyaçlarına hangisi daha çok uyuyorsa, hangisi daha çok gönlüne yattıysa onu al derim... :)

ilgin için teşekkürler öncelikle

küçük bir anlatım hatası yapmışım, alacağım bu ilk motorumla uzun yolculuk düşünmüyorum. Zira uzun yolculuk bu ikisiylede yorucu olabilir. Yeterli seviyeye ulaşana kadar öncelik şehir içinde küçük bir motorla. Bu durumda sanırım sıfır bir STR daha mantıklı gibi duruyor. Şu yurtdışı modeli benim de dikkatimi çekti. Yerli site de bile o modelin resmini koymuşlar fakat bayideki ile aralarında ciddi farklar var sanırım.

Syanur
22 Aralık 2011, 18:45
Eğer bu modele sıcak bakmaya başladıysanız forumdaki konusunu iyice didik didik etmenizi tavsiye ederim(zaten bakmışsınız galiba :)) Orada baya bir bilgi var.

utkuturer
22 Aralık 2011, 22:15
Eğer bu modele sıcak bakmaya başladıysanız forumdaki konusunu iyice didik didik etmenizi tavsiye ederim(zaten bakmışsınız galiba :)) Orada baya bir bilgi var.

Göz gezdirmiştim, başından sonuna kadar okumayı yeni bitirdim.) Gerçekten kafamda soru işareti kalmadı diyebilirim. Eksileriyle artılarıyla iyi ele alınmış. Kararım STR' den yana olacak.

Teşekkürler.