PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kazayı kılpayı atlattım.. sağlığım yerinde mutluyum

K o r @ y
22 Aralık 2011, 11:37
Merhaba arkadaşlar; dün çarşıya gitmem gerekiyordu.Bende bu sefer E-5 karayolu yerine şehir içi yolu kullanmak istedim.Maksat gezerek yavaş yavaş gitmekti.İzmit' i bilenler bilir şehir içi yolları 2 araç zor geçecek şekilde yapılmıştır.Neyse konuya dönmek istiyorum.50 m ileride trafik lambaları var.Lambalara varmadan 20m kala ise kasis var.Kasisi gördüm ve yavaşlamaya başladım.Tam o sırada bir şehir içi münibüsün kasisi ortalayarak kenara parkettiğini farkettim.( yolun kenarına parketmiş fakat kasis arka ve ön tekerlerin ortasında )İyice yavaşladım ve kasisten yavaşça geçmeye başladım.Tabi bu sırada aynadan bir clio marka arabanın süratli bir şekilde geldiğini görmemle fren sesini duymam aynı anda oldu.Ama o kadar süratli geliyor ki, o saniyelerde ölümü düşündüm.Hiç bir zaman vitesi boşa atmam ve o günde atmamıştım.Kendimi yanda duran münibüsün dibine doğru bi anda refleks olarak attım fakat tam kaçamadım.Elimle münibüse yaslandım motoru yatırdım.Arabanın tekerlekler kitlenerek , çat çut diye kasisten geçti ,aynası direksiyonuma çarptı.Ortalık leş gibi lastik koktu.Korku ve sinirden titremeye başladım.Arabanın aynası katlandı be çatladı bende hiçbir sıkıntı yok.Sürücü arabadan indi hastaneye falan götürmek istedi beni iyiyim dedim.Dikkatli olmasını istedim.Sonuç olarak, arkadaşlar buradan herkese bir önerim olacak.Motosiklet üstündeyken kesinlikle ama kesinlikle vitesi boşa atmayın.Kasislerde, trafik lambalarında veya yolda seyir halindeyken.Bu tarz ve buna benzer durumlarda belki hayatınızı kurtarabilirsiniz.Trafikte saniselerin bile önemi büyük.Sağlığım yerinde mutluyum..... :)

Syanur
22 Aralık 2011, 11:42
Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın. Vitesten başka, sürekli arkayı kontrol etmek gerektiğinin de güzel bir örneği bu. Erken farkedip iyi refleks yapmışsın:cat:

Seger125
22 Aralık 2011, 11:45
Geçmiş olsun.. Kılpayı kurtulmuşsun gercekten.. Bana bu olayın kocaman anayolda benzerını yasadım kırmızı ısıkta yavasladım emınıyet serıtınde gıdıyorum 20km/h tabı ısıklara 100 metre var.. Bır mercedes bıldıgın yanıma geldı ustume surdu bacagımda yan kaputu hıssettım plakayı alamadım kırmızı ısıkta bıle durmadan gıttı..

ahmetusta61
22 Aralık 2011, 11:48
geçmiş olsun

K o r @ y
22 Aralık 2011, 11:48
Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın. Vitesten başka, sürekli arkayı kontrol etmek gerektiğinin de güzel bir örneği bu. Erken farkedip iyi refleks yapmışsın:cat:

Teşekkürler.. Buradan bir sosyal içerikli mesaj verelim.Arkadaşlar aynaları sökenler hemen taksın.Hayat memat meselesi :)

Geçmiş olsun.. Kılpayı kurtulmuşsun gercekten.. Bana bu olayın kocaman anayolda benzerını yasadım kırmızı ısıkta yavasladım emınıyet serıtınde gıdıyorum 20km/h tabı ısıklara 100 metre var.. Bır mercedes bıldıgın yanıma geldı ustume surdu bacagımda yan kaputu hıssettım plakayı alamadım kırmızı ısıkta bıle durmadan gıttı..
Sizede geçmiş olsun..Bu tarz sürücüler malesef içimizde.. Eğitim lazım bu insanlara..Mercedese binmekle adam olunmuyormuş :)

erro
22 Aralık 2011, 11:49
vitesin boşta olmamasını hamle yapılamayacağı için mi tavsiye ediyosun...tecrübesizim de netleştirmek istedim...geçmiş olsun bu arada...

lycantrophic
22 Aralık 2011, 11:53
Büyük geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın.

K o r @ y
22 Aralık 2011, 11:55
geçmiş olsun
Teşekkür ederim

vitesin boşta olmamasını hamle yapılamayacağı için mi tavsiye ediyosun...tecrübesizim de netleştirmek istedim...geçmiş olsun bu arada...
vites boşta olursa , hamle süren kısalacaktır.Nasıl olacak o da; tehlikeyi farkettin diyelim.Vitesi takıp kalkış yapman süre alacaktır.Trafikte saniseleri bile düşünmek lazım.O bakımdan kırmızı ışıkta beklerken bile 1. viteste takılı olsun :bounce:

---------- Post added at 09:55 ---------- Previous post was at 09:53 ----------

Büyük geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın.
teşekkürler dediğin gibi ucuz atlattım :)

ekremz
22 Aralık 2011, 12:03
geçmiş olsun.

Okan Sinan Ocan
22 Aralık 2011, 12:06
Geçmiş olsun ...

Bu tür paylaşımlar "aynaları sökmemelisiniz" benzeri tavsiyelerimizin ispatları oluyor ama yeterki sizlere birşey olmasın ispata falan gerek yok biz dilimizde tüy bitene kadar konuşuruz sorun değil.

Sevgiler

K o r @ y
22 Aralık 2011, 12:10
geçmiş olsun.
teşekkürler.. :)

Geçmiş olsun ...

Bu tür paylaşımlar "aynaları sökmemelisiniz" benzeri tavsiyelerimizin ispatları oluyor ama yeterki sizlere birşey olmasın ispata falan gerek yok biz dilimizde tüy bitene kadar konuşuruz sorun değil.

Sevgiler
Evet üstadım.Sürekli söylüyorsunuz.Motosiklet üstünde kaporta biz sürücüleriz.Bu nedenle hiçbirşeyin garantisi yok.Benim yaşadıklarım, sizin yaşadıklarınız, yaşamayanlara örnek olsun :)

Xetanor
22 Aralık 2011, 12:34
büyük geçmiş olsun, yazılanlar yazıldı zaten başka söze gerek yok.

enginalcar
22 Aralık 2011, 12:35
Çok geçmiş olsun arkadaşım, sana birşey olmaması sevindirici.
Her zaman uyanık olalım...

K o r @ y
22 Aralık 2011, 12:36
büyük geçmiş olsun, yazılanlar yazıldı zaten başka söze gerek yok.

eyvallah.. iyi dileklerin için sağol :)

Raphae1
22 Aralık 2011, 12:38
Geçmiş olsun ...

Sevgiler +1 Geçmiş olsun kardeşim

K o r @ y
22 Aralık 2011, 12:39
Çok geçmiş olsun arkadaşım, sana birşey olmaması sevindirici.
Her zaman uyanık olalım...

teşekkürler.. :)

siyahatmaca
22 Aralık 2011, 12:44
Geçmiş olsun. Allah tekrarından muhafaza etsin inşallah...

stepfunk
22 Aralık 2011, 12:45
Koray kardeşim büyük geçmiş olsun. Sende birşey olmasında gerisi önemli değil. Tecrüben hayatını kurtarmış resmen.
Katil olmak için birini öldürmek gerekmiyor bence. Böyle tehlikeli araç süren, motorları ve
arabaları sıkıştıran, kırmızı ışıkta durmayan, "Banane lan tohumana paramı saydım" diyen
(Sizin gibiler yüzünden insanlar ölüyor dediğimde bana bu cevabı vermişti taksici mahlukatı)
sürücülerin hepsi benim gözümde potansiyel birer katildir. Allah hepimizi bu gibi insanlardan ve tehlikelerden korusun.

fat280
22 Aralık 2011, 12:56
geçmiş olsun koray abi dediğin gibi çok dikkatli olmak gerek allah tekrarını yaşatmasın inş.

Ahmet N.
22 Aralık 2011, 13:07
Geçmiş olsun korayım....hemen ofise gelde sana soğuk su içirelim..irfanda yanımda,ziyaretime gelmiş...bekliyoruz

brooklynnn
22 Aralık 2011, 13:26
izmitte o kasislerden cok cekiyoruz malesef
geceleri hic gorunmuyorlar bayindirliga giderken
nerde olduklarini bilmesek aticak motor uzerinden
ayrica aksamlari izmitte sahinler doganlar kapisiyor sehir icinde
bilginiz olsun
arka sokaklarda fazla gezmeyin
yesil minibusler benim basimin belasi nerden cikacaklari belli degil
hele umuttepeye cikanlar yok mu adami sinirden kudurtur

bu arada gecmis olsun vitesi bosa atmamak gerek trafikte ne olursa olsun

FatihKARAKAŞ
22 Aralık 2011, 13:36
Büyük geçmiş olsun. Bende yaklaşık bir ay önce ışıklı kavşakta benzer bir olay yaşadım. Kırmızı ışıkta ilk sıradaydım ve sol şeritte idim. Işık yeşil yanınca hareket ettiğim anda kavşağın diğer tarafından bir kamyon karşıya geçiyor (kırmızıda) , hemen frenlere asıldım. Çok hızlanmadığım için motoru kontrol edebildim ancak motor durduğunda sinirlerim boşalmış olackki olduğum yerde motoru üzerime düşürdüm. Allahtan arkadan araba gelmemişti.

tr100a
22 Aralık 2011, 13:42
işte motorculuk bu gelen ve gelecek olan tehlikeyi fark edebiliyorsan bu işi yapabilirsin 100 lük veya 1000 lik farketmez üstün sürüş tekniğinden daha kıymetli bir erdem

geçmiş olsun

Canasil07
22 Aralık 2011, 14:43
Büyük geçmiş olsun. Allah kimseye kaza bela vermesin. Her şey saniyelik olay dalginliği affetmez. Babam hep araba kullandığım da derdi oğlum 4 tane gözün 4 tane kulağin olacak araba kullanırken, motor kullanmaya başladıktan sonra 8 gözüm , 8 kulağim oldu :) Tabi karşidan gelende ne kadar göz ve kulak vardir orasi meçhul.

glock
22 Aralık 2011, 14:49
geçmiş olsun.

Mengu16
22 Aralık 2011, 15:07
Bende bugün motoru şaha kaldırdım. 100'lük motor olsa bile sinirlenip motoru bağırtıp debriyajı bırakmamak gerekiyormuş demekki. Neyseki korkup gidonu bırakacak kadar acemi olmadığım için motoru devirmeden kurtardım.

K o r @ y
22 Aralık 2011, 15:09
Geçmiş olsun. Allah tekrarından muhafaza etsin inşallah...
Teşekkür ederim Yüce abi.. :)

Koray kardeşim büyük geçmiş olsun. Sende birşey olmasında gerisi önemli değil. Tecrüben hayatını kurtarmış resmen.
Katil olmak için birini öldürmek gerekmiyor bence. Böyle tehlikeli araç süren, motorları ve
arabaları sıkıştıran, kırmızı ışıkta durmayan, "Banane lan tohumana paramı saydım" diyen
(Sizin gibiler yüzünden insanlar ölüyor dediğimde bana bu cevabı vermişti taksici mahlukatı)
sürücülerin hepsi benim gözümde potansiyel birer katildir. Allah hepimizi bu gibi insanlardan ve tehlikelerden korusun.
Kelimelerin noktasına kadar katılıyorum..Teşekkür ederim

geçmiş olsun koray abi dediğin gibi çok dikkatli olmak gerek allah tekrarını yaşatmasın inş.
Eyvallah Fatih' im :)

Geçmiş olsun korayım....hemen ofise gelde sana soğuk su içirelim..irfanda yanımda,ziyaretime gelmiş...bekliyoruz
Sağol abi , kahve için teşekkürler ,çok güzel olmuştu..

izmitte o kasislerden cok cekiyoruz malesef
geceleri hic gorunmuyorlar bayindirliga giderken
nerde olduklarini bilmesek aticak motor uzerinden
ayrica aksamlari izmitte sahinler doganlar kapisiyor sehir icinde
bilginiz olsun
arka sokaklarda fazla gezmeyin
yesil minibusler benim basimin belasi nerden cikacaklari belli degil
hele umuttepeye cikanlar yok mu adami sinirden kudurtur

bu arada gecmis olsun vitesi bosa atmamak gerek trafikte ne olursa olsun
İzmit'te motosiklet kullanmak gerçekten zor.Bizimde motorlarımız 125 cc olduğu için yetmiyor desem yanlış olmaz..Trafik çok akışkan.. Zaten o şahinleri,doğanları sorma gitsin.Kaptan da oturuyorum her gece bizim evin önünde drift yapıyorlar.Ulem apaçiler, madem bu işi yapacaksın bana 90 model kuş serisiyle yapma da kendine güldürme beni.. gerzek herif :queen:

Büyük geçmiş olsun. Bende yaklaşık bir ay önce ışıklı kavşakta benzer bir olay yaşadım. Kırmızı ışıkta ilk sıradaydım ve sol şeritte idim. Işık yeşil yanınca hareket ettiğim anda kavşağın diğer tarafından bir kamyon karşıya geçiyor (kırmızıda) , hemen frenlere asıldım. Çok hızlanmadığım için motoru kontrol edebildim ancak motor durduğunda sinirlerim boşalmış olackki olduğum yerde motoru üzerime düşürdüm. Allahtan arkadan araba gelmemişti.
teşekkür ederim..ayrıca size de büyük geçmiş olsun

işte motorculuk bu gelen ve gelecek olan tehlikeyi fark edebiliyorsan bu işi yapabilirsin 100 lük veya 1000 lik farketmez üstün sürüş tekniğinden daha kıymetli bir erdem

geçmiş olsun
eyvallah...

Büyük geçmiş olsun. Allah kimseye kaza bela vermesin. Her şey saniyelik olay dalginliği affetmez. Babam hep araba kullandığım da derdi oğlum 4 tane gözün 4 tane kulağin olacak araba kullanırken, motor kullanmaya başladıktan sonra 8 gözüm , 8 kulağim oldu :) Tabi karşidan gelende ne kadar göz ve kulak vardir orasi meçhul.

teşekkür ederim.. babanız çok doğru söylüyor.bende bunu dikkate alacağım :)

geçmiş olsun.
eyvallah

mete_han
22 Aralık 2011, 15:26
ulen Koray napıp yapıp kendini arabanın altına sokacan yani...döt kadar çarşıda bile bu tehlikeler varsa vay bizim halimize...:P

geçmiş olsun aga...Allaha emanet ol...

bende o kadar dikkatliyim ki .ok yoluna gitmemek için çabalıyorum...

K o r @ y
22 Aralık 2011, 15:30
ulen Koray napıp yapıp kendini arabanın altına sokacan yani...döt kadar çarşıda bile bu tehlikeler varsa vay bizim halimize...:P

geçmiş olsun aga...Allaha emanet ol...

bende o kadar dikkatliyim ki .ok yoluna gitmemek için çabalıyorum...

Aynen kankam banstarım.. aslında biz motosiklet kullanmıyoruz.Hayatta kalma mücadelesi veriyoruz :)

Alper_tim
22 Aralık 2011, 16:20
çok büyük geçmiş olsun
aynalarını her zaman kontrol etmen hayatını kurtarmış
kırmızı ışıkta dursak bile aynadan arkamızı kontrol etmemiz şart

Redmoon
22 Aralık 2011, 16:37
Geçmiş olsun, adımız-motorumuz ve memleketimiz aynı olduğundan biran için kendime olmuş kadar üzüldüm açıkçası! :pale: arabalar bazen kasıtlı olarak çok yakın geçiyorlar, çok sinirleniyorum böyle olduğunda, ben şeritte hiç yokmuşum gibi sağdan-soldan şeridime dalıp teğet geçiyorlar, elimden bir kaza çıkacak bir gün! :pr:

kartalizma07
22 Aralık 2011, 18:17
geçmiş olsun

motoseyyah
22 Aralık 2011, 18:25
Koray geçmiş olsun, Allah beterinsen korusun.
Buna benzer bir olayı bir kaç yıl önce ben yaşamıştım.Işıklarda beklerken önümüzden daha çok, aynalardan arka tarafı gözlememiz gerekiyor.

ozgurakman
22 Aralık 2011, 18:31
geçmiş olsun... bişey daha öğrendim sayende

F54
23 Aralık 2011, 01:59
geçmiş olsun kardeşim...

PEKTAS
23 Aralık 2011, 02:07
çok geçmiş olsun. aynalar çok önemli. ama bazen o kadar garip sürücüler oluyoki aynaya bakmaktan arkamdaki napıyo diye önüme bakmayı unutuyorum :D

cbr1100 xx
23 Aralık 2011, 02:09
çok büyük geçmiş olsun
aynalarını her zaman kontrol etmen hayatını kurtarmış
kırmızı ışıkta dursak bile aynadan arkamızı kontrol etmemiz şart

aynen katılıyorum geçmiş olsun....

samsam
23 Aralık 2011, 02:13
Koray çok geçmiş olsun, Adapazarı ve İzmit trafiği çok karışık çok dikkat etmek gerekiyor.

K o r @ y
23 Aralık 2011, 02:15
Aynen Şamil abi, paket oluyordum ya hiç sorma ..verilmiş sadakam varmış.5 dk boyunca elim ayağım titredi :)

samsam
23 Aralık 2011, 02:19
Koray Pazar 7 Derece hava bulutlu, var mı plan :)

K o r @ y
23 Aralık 2011, 02:21
Abi evet bişeyler düşünüyorum..En azından kendi çayımızı getirip göl kenarında sohbet etsek fena olmaz diyorum.. eşme tarafı ..

samsam
23 Aralık 2011, 02:27
Fatih kar geliyor diyor :)

K o r @ y
23 Aralık 2011, 02:29
fatih e bakma , o tatlı su motorcusu..gelir gelir.. bakalım bi millete haber salayım beya.. yoksa izmit sekapark yapalım çay içelim sohbet edelim..

ademacar1963
23 Aralık 2011, 02:59
büyük geçmiş olsun arkadaşım vites önemli ama ondan daha önemlisi aynalar aynan olmasa gelenide fark edemeyeceksin aynasızlar anlar inşallah

K o r @ y
23 Aralık 2011, 03:07
büyük geçmiş olsun arkadaşım vites önemli ama ondan daha önemlisi aynalar aynan olmasa gelenide fark edemeyeceksin aynasızlar anlar inşallah
teşekkür ederim.. ben zaten insanları anlamıyorum aynasız nasıl rahat ediyorlar.. :) ilginç bir teknikleri var galiba