PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Üretimi

ANILman
21 Aralık 2011, 19:56
Arkadaşlar bugun mondial yetkili bayisine gittim motorları göz atmak için. Firma sahibiyle görüştüm. Üretimleriniz çin malı dediğimde artık mondial motorsikletlerin Çin de değil Türkiye'de üretildiğini söyledi. O sırada japon motorlarından konu açıldı. Aynı şekilde onlarında ülkemize gelenlerin hepsinin çinde üretildiğini söyledi. Bu konuda bilgisi olan arkadas varmı? Ayrıca mondial üretimi ülkemizde yapılıyorsa kalite bakımından herhangi bir değişim gösterirmi? Ayrıca motor parçalarınında ülkemizde üretildigini söyledi. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba?:)

eren özer
21 Aralık 2011, 20:00
:D Anılman Kardeşim Hadi oradan deseydin Keşke Türkiyede Sadece montajı Yapılıyor bu ürünlerin parçaların hepsi Gerçek Çin malı Gerçek Çin beygiri :) Ve Bakın bunu asla unutmayın Üretimden Ziyade Tasarım önemlidir Japonlar çinde işçilik ucuz olduğu için üretiyor olabilir ama tasarım japon Yani çin Japon hikaye tasarım önemli

search16
21 Aralık 2011, 20:31
:D Anılman Kardeşim Hadi oradan deseydin Keşke Türkiyede Sadece montajı Yapılıyor bu ürünlerin parçaların hepsi Gerçek Çin malı Gerçek Çin beygiri :) Ve Bakın bunu asla unutmayın Üretimden Ziyade Tasarım önemlidir Japonlar çinde işçilik ucuz olduğu için üretiyor olabilir ama tasarım japon Yani çin Japon hikaye tasarım önemli
Arkadaşında dediği gibi işçiliği ucuz olduğundan birçok marka çinde üretim yaptırıyor. Buna elektronik te dahil. Dünyaca sayılı markaların üretim yerinde çin yazar. Fakat patendi farklıdır. Çinlilere malzemeyi verende patend sahipleridir. Birçok markaya göre çin ve montaj yeridir. Mondial'de Türkiye'de montaj yapıyor sadece. Yerli parçalar evet var ama bunlar üretim esnasında kullanılmıyor. Kullanıcıya alternatif olsun diye yedek parça olarak satılıyor.