PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ne almalı? Ne almamalı? neden? 600f, 600rr, r6, zx6r, gsxr600

sezer aykaç
19 Aralık 2011, 02:53
slm arkadaşlar.

uzunca bir süredir başlıkta belirttigim tarzda bir motosiklet arayışındayım. mayıs sonunda cbf500 ü sattıktan sonra motosikletsiz kaldım fakat sezon itibari ile fiyatlar yüksekti. ayrıca parayı bir arkadaşıma borç vermiştim. şimdi bütçe daha saglam durumda. ölü sezon olmasından dolayıda pazarlık elim daha kuvvetli. neyse sonuçta alanda satanda bizleriz.

2005 model ve üzeri bakınıyorum.

kullanırkende (servis-yedek parça-uzun ömürlülük- denge vs) satarkende beni üzmeyecek bir motor olmalı.

düşündügüm modeller

2005 ve üzeri 600f

2005-2006-2007 600rr movistar yada kırmızı siyah yada yeni kasa 600rr renk farketmez.

2007-2008 zx6r

2006 ve üzeri modern kasa r6

2006 ve üzeri gsxr600

ikinci el düşünüyorum çünkü uzun süreli kullanmayacagım çünkü ss benim hayatımda olması gerektigi kadar olacak bagımlılık yaparsa gider sıfırını alırım.

alış fiyatı gözardı edilirse hangisi beni mutlu eder. hangisi daha mantıklıdır.

not 1: 4 silindir olmasada büyük motor tecrübem var. 31 yaşında aklı başında biriyim. hız tutkum yoktur yerine göre gaz açarım.
not 2: forumda daha önce benzer sorular sorulmuş olabilir ancak 13 gün sonra yıl 2012 olacak günümüz şartlarında degerlendirmek istedim.

öncelikle tecrübeli arkadaşların görüşlerini almak ve daha sonra o model için yogun bir şekilde araştırma yapmak istiyorum.

saygılar.

Rocknrolla
19 Aralık 2011, 05:08
Hız tutkum yoktur demişsin ama o yazdığın makinaları alıpta sakin kullanıcam diyen adam yalan söyler
Bu seninle yada benimle ilgili değil herkes elinin altındaki gücü kullanmak ister
benim sana nacizane tavsiyem (2006 ve üzeri cbf 600 olur) servis yedek parça ve 2.el piyasası her daim canlı üstelik abs li :cat:

ferrari_gani
19 Aralık 2011, 05:43
bunların hiç birisinin birbirine üstünlüğü yok. birtek rahatlık farkı dersek, 600f>gsxr600>r6>600rr derim ben. kawa kullanmadım bilmiorum. hangisi sizi en mutlu eder. hangisini görünce ve kullanınca mutlu oluyorsanız o eder. gerisinde hondanın belki yedek parçada rahatlığı vardir dierlerine göre. ama herşey hallediliyo.

ardat35
19 Aralık 2011, 05:56
Bir türlü beğenemedim şu 600f leri şekil itibariyle. Yedek parça olarak honda da diğerlerine göre daha az sıkıntı çekersiniz. Benim tavsiyem zx6r fakat bana göre 2007 kasalarındansa 2006 lara bakmanızı öneririm cok daha güzel bir görünümü var. Motoru satarkende temiz kullandıktan sonra sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyorum piyasası oldukça var

dersansport
19 Aralık 2011, 10:14
bunların arasında hangisinde direksiyon amörtüsörü abs ve diğer lüksler varsa onu tercih et büyük ihtimal suzukide vardır hepsi

WOLKANWOLKAN
19 Aralık 2011, 10:31
Bu modeller ve yılları dolayısıyla oldukça geniş fiyat farkları var-r6'dan başla 600f'e kadar bir sürü kombinasyon oluşur-ama eski kasa 600f bu kategoride zaten olmaz, en güzeli de r6-sonrası gsxr. 600f hariç Satış kabiliyeti de aynı sıralamada. Gönlünüze göre olsun. Syg.

ekremz
19 Aralık 2011, 10:32
suuuzuuuukiiiiiii:cat:

sezer aykaç
19 Aralık 2011, 16:04
Hız tutkum yoktur demişsin ama o yazdığın makinaları alıpta sakin kullanıcam diyen adam yalan söyler
Bu seninle yada benimle ilgili değil herkes elinin altındaki gücü kullanmak ister
benim sana nacizane tavsiyem (2006 ve üzeri cbf 600 olur) servis yedek parça ve 2.el piyasası her daim canlı üstelik abs li :cat:

evet hız tutkum yok ama bu begendigim modele binmememi gerektirmiyor. olaya yasal sınırlardan bakarsak hız limitleri belli. antalyada otoan yok. eger olsaydı tercihim 1000 lik olurdu ama genelde şehir içinde haftada 1 yada 2 gün kullanacagım motor olacak bu nedenle 1000 lik istemiyorum.

cbf 600 kesinlikle düşünmedigim bir makina ancak cbf 1000 olabilirdi. ama öncelikle 600 ss alıp ufak ufak takılacam.

bu arada kilom 85 boy 1.80

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

bunların arasında hangisinde direksiyon amörtüsörü abs ve diğer lüksler varsa onu tercih et büyük ihtimal suzukide vardır hepsi

suzukide ne abs nede fabrikasyon gidon amatisörü mevcut.sadece yeni kasa 600rr da mevcut elektronik gidon amatisörü. abs hiçbirinde yok en azından tr ye gelenlerde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Bir türlü beğenemedim şu 600f leri şekil itibariyle. Yedek parça olarak honda da diğerlerine göre daha az sıkıntı çekersiniz. Benim tavsiyem zx6r fakat bana göre 2007 kasalarındansa 2006 lara bakmanızı öneririm cok daha güzel bir görünümü var. Motoru satarkende temiz kullandıktan sonra sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyorum piyasası oldukça var

600f tip olara ss ruhu taşımıyor. ama yinede türkiye şartlarında alınıp binilebilir bir makina o nedenle temiz 2006 gümüş gri bir 600f bulursam düşünürüm. ama tutupta 13-14 bin lira isterse 10000 km olsun vermem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Bu modeller ve yılları dolayısıyla oldukça geniş fiyat farkları var-r6'dan başla 600f'e kadar bir sürü kombinasyon oluşur-ama eski kasa 600f bu kategoride zaten olmaz, en güzeli de r6-sonrası gsxr. 600f hariç Satış kabiliyeti de aynı sıralamada. Gönlünüze göre olsun. Syg.

aslında geçenlerde bir r6 kaçırdım 2008 model modern kasa

suzuki gsxr 600 de güzel ama beni tiksindiren olay sıfır kmsi bugün itibari ile 50000 e dayandır suzuki satış politikası yüzünden. olaki bir yedek parça lazım olsa aynı üç ayaga gelmek istemem.

yeni kasa 600 rr en mantıklısı aslında ama 2007 model yeni kasalar genel olarak turşu olmuş durumda. 2008-09 modellerde durum biraz daha düzgün olsada 20000 lira civarında dolaşıyor temiz olanları. o kadar para degermi bilmiyorum. uzun süre bi,necek olsam kesinlikle sıfır 600 rr alırdım. ama söyledigim gibi fazla uzun süre kullanmayacagım. her sezon farklı bir motosiklet ile yaşantıma devam etme niyetindeyim.

Xetanor
19 Aralık 2011, 16:09
600f kullanıyorum ve diğer ss makinelere göre inanılmaz rahat.. tabiri caiz ise üzerinde yatıp öyle gidersin :)

zaten 600f ler racing kategorisi bir makine değildir. sport touring bir makinedir. Tavsiyem 600f olacak :)

sezer aykaç
19 Aralık 2011, 22:43
600f kullanıyorum ve diğer ss makinelere göre inanılmaz rahat.. tabiri caiz ise üzerinde yatıp öyle gidersin :)

zaten 600f ler racing kategorisi bir makine değildir. sport touring bir makinedir. Tavsiyem 600f olacak :)

siz cbr 600f i yeni almamışmıydınız? satılık ilanınızı gördüm nette.

< iLk@yy >
19 Aralık 2011, 23:16
bu arada kilom 85 boy 1.80

suzukide ne abs nede fabrikasyon gidon amatisörü mevcut.sadece yeni kasa 600rr da mevcut elektronik gidon amatisörü. abs hiçbirinde yok en azından tr ye gelenlerde.

600f tip olara ss ruhu taşımıyor. ama yinede türkiye şartlarında alınıp binilebilir bir makina o nedenle temiz 2006 gümüş gri bir 600f bulursam düşünürüm. ama tutupta 13-14 bin lira isterse 10000 km olsun vermem.
aslında geçenlerde bir r6 kaçırdım 2008 model modern kasa

suzuki gsxr 600 de güzel ama beni tiksindiren olay sıfır kmsi bugün itibari ile 50000 e dayandır suzuki satış politikası yüzünden. olaki bir yedek parça lazım olsa aynı üç ayaga gelmek istemem.

yeni kasa 600 rr en mantıklısı aslında ama 2007 model yeni kasalar genel olarak turşu olmuş durumda. 2008-09 modellerde durum biraz daha düzgün olsada 20000 lira civarında dolaşıyor temiz olanları. o kadar para degermi bilmiyorum. uzun süre bi,necek olsam kesinlikle sıfır 600 rr alırdım. ama söyledigim gibi fazla uzun süre kullanmayacagım. her sezon farklı bir motosiklet ile yaşantıma devam etme niyetindeyim.

öncelikle bu makinalar arasında sağlıkısını bulabilirseniz sizi en az üzecek makina 600f olur. 2 sıkıntısı var diğer modellere göre. 1 egsantirik gergisi problem olabiliyor 2 fren mesafesi diğer motorlara göre biraz daha uzun olabiliyor.
ama r6 oturuş pozisyonu nedeni ile hiç rahat olmayacaktır kawasaki için yorum yapamayacağım. ama honda kullanım olarak rahattır.

600f sport touring bir makina değildir. katologlarda super sport olarak geçer ve öyle olsaydı vfr 800 ile kalkışlarında daha iyi kalkış yapamazdı :)

acayüp
19 Aralık 2011, 23:21
Benimde 600f hayalim vardır hep ama bu hondaların çalınma oranları yüzünden aklımdan çıkardım artık.
Arkanızı dönmeye gelmiyor havada kapıyorlar resmen. Başımdan geçen bir hırsızlık olayından sonra artık piyasada en az bulunan modellere yöneliyorum
Hatta parça sıkıntısı olmayışını ve 2, el parça bolluğunu da buna bağlıyorum artık. Az bulunsun zor satılsın ama içim rahat olsun.

600f çok güzel bir motor. Herşeyi ile bir kullanıcıyı tatmin edebilir benim gözümde fakat birde hırsızları cezbetmese :(

sezer aykaç
19 Aralık 2011, 23:29
Benimde 600f hayalim vardır hep ama bu hondaların çalınma oranları yüzünden aklımdan çıkardım artık.
Arkanızı dönmeye gelmiyor havada kapıyorlar resmen. Başımdan geçen bir hırsızlık olayından sonra artık piyasada en az bulunan modellere yöneliyorum artık.
Hatta parça sıkıntısı olmayışını ve 2, el parça bolluğunu da buna bağlıyorum artık. Az bulunsun zor satılsın ama içim rahat olsun.

600f çok güzel bir motor. Herşeyi ile bir kullanıcıyı tatmin edebilir benim gözümde fakat birde hırsızları cezbetmese :(

muafiyetsiz kasko yaptır gönlündeki modeli al derim. ama sakın ola sigorta şirketinde azını açma çalınır diye korkuyorum felan fiyat ikiye katlar sonra:P

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

öncelikle bu makinalar arasında sağlıkısını bulabilirseniz sizi en az üzecek makina 600f olur. 2 sıkıntısı var diğer modellere göre. 1 egsantirik gergisi problem olabiliyor 2 fren mesafesi diğer motorlara göre biraz daha uzun olabiliyor.
ama r6 oturuş pozisyonu nedeni ile hiç rahat olmayacaktır kawasaki için yorum yapamayacağım. ama honda kullanım olarak rahattır.

ibre zaten 600 rr dan yana geçen gün bir 600rr movistar kaçırdım. inşallah öyle temiz bir tane daha denk gelir.

İmportant
20 Aralık 2011, 01:42
ZX6-R .