PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar bir konu hakkında yardımınızı istiyorum!!!

Tyranttt
06 Aralık 2011, 19:20
Öncelikle merhaba, eğer konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.
Arkadaşlar ben motorumu yaklaşık 2-3 sene önce sattım, sattığım kişi noter satışını 1 ay içinde alacağını söylemişti kimlik fotokopisini ve yazılı imzalı bir kağıt aldım. Daha sonra araya askerlikti işti güçtü girdi ben pek üstüne düşmedim alan arkadaştanda ses çıkmadı. Geçenlerde bi aradığımda abisi açtı telefonu kardeşi yokmuş başka şehire gitmiş benim motoruda başka birine satmış. Şimdi motorun vergileri ödenmemiş bu sürede ben motorumuda geri istemiyorum çin malı bi motordu bu motoru ben trafikten men etmek istiyorum elimde ruhsatta yok. Geçenlerde trafiğe gittim ordaki görevli polis bana savcılığa gitmemi söyledi aynen olanları anlat dedi biz burdan bişey yapamıyoruz dedi. Birde size sormak istedim motoru nasıl trafikten men ederim veya hurdaya çıkarırım yani motor iptal olsun gerekirse görüldüğü yerde bağlansın motoruda istemiyorum üzerimden gitsin yeter. Şimdiden teşekkür ediyorum herkeze kazasız belasız güzel günler diliyorum...

cbr125races
06 Aralık 2011, 21:40
öncelikle motor şuan kimdeyse onla irtibata geçmeye çalış. Vergilerin ödenmesini ve motoru noter satışıyla üstüne almasını söle.Eğer bulunamıyorsa ve ruhsata hiç bir şekilde ulaşma şansın yoksa,kimliğinle gidip yeni ruhsat çıkarıp trafikten motoru hurdaya çıkarma işlemini yapabilirsin, bu işlem için sadece ruhsat yeterli plaka olmasına gerek yok, plaka için kayıp şerhi düşülüo

egelim 43
06 Aralık 2011, 21:44
Hurdaya çıkarma prosedürü değişti sanırsam tüvtürk muayene istasyonlarından tespit raporu ve teslim edilme şartları getirildi yanlış bilmiyosam:silent:

cbr125races
06 Aralık 2011, 21:56
Hurdaya çıkarma prosedürü değişti sanırsam tüvtürk muayene istasyonlarından tespit raporu ve teslim edilme şartları getirildi yanlış bilmiyosam:silent:

ben yazın yaptırdım tüvtürkle alakalı bişey yoktu motoru görmeden hurdaya çıkardılar. Çin malı olduğunu söleyince normal karşılıolar hatta.

Tyranttt
07 Aralık 2011, 19:48
kimliğimle ruhsat ve plaka çıkartmak nekadar tutar?

cbr125races
07 Aralık 2011, 20:03
fiyat olarak bilmiyorum ben hurdaya çıkarma işlemi yaptırdım ama ruhsat bendeydi. Plaka çıkarmanıza gerek yok. Plakaya kayıp (zayi) şerhi koyuyolar ve hurdaya çıkarma işlemini yapıolar. Ruhsatı çıkarmak için de öncelikle ödenmemiş mtv'leri ödemeniz gerekiyor. ruhsat çıkarma işlemini de 60-100 lira civarında olur die tahmin ediyorum