PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A2 Ehliyet Alabiliyormuyum ?

motodreams
05 Aralık 2011, 17:34
Öncelikle herkese iyi günler dileyerek sözüme başlamak istiyorum :) motosiklet.net'i şimdilik motorum olmamasına rağmen devamlı takip ederim,öncelikle 22.09.1994 doğumluyum ve gelecek ay korumalarımı alıp ehliyete yazılmayı düşünüyorum(yaşım tutuyorsa şimdi) ve yazın Çin'li bir chopper almak istiyorum.Ve forumdaki bilinçli motosiklet kullananların çoğuna ve forumda korumalıklara düşüş teknikleri hakkında bilgilendiren yorum yapan arkadaşlara ve benden büyük abilerime teşekkür ederim bana çok faydası dokundu :) Yorum yazan,yazmayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim keyifli sürüşler dilerim :)

Sinan Aksu
05 Aralık 2011, 17:36
17 yaşını doldurup 18'den gün almışsın.
A2 alabilirsin.

motodreams
05 Aralık 2011, 17:48
17 yaşını doldurup 18'den gün almışsın.
A2 alabilirsin. Bilgilendirdiğiniz için sağolun sevindim şimdi :D

crossyasin
05 Aralık 2011, 18:34
EVET ALABILIYOSUN BU ARADA BENDE EHLIYETE YAZILDIM IKI HAFTA ONCE OLMASI LAZIM DIREKSIYON SINAVI VARDI YETMIS LIRA ISTEDILER PARAM YOKTU GELEMIYCE M DEDIM BANA GELMEZSEN IKI KATI ODEYECEKSIN FALAN DEMEDILER PAZAR YINE SINAV VARMIS 140 TL ISTIYOLAR SIZDE BU SURUCU KURSLARININ HILLEERINE KAPILMAYIN BU ARADA BENKAYA PARAYI KENDINIZ YATIRMYA CALIISN ORDAN DA BI PAY ALIYOLAR KENDILERINE

motodreams
05 Aralık 2011, 18:44
Hm öneri için saol :) Bide hangi Sürücü kursuna yazıldın ve ne kadar fiyat aldılar (kısaca ehliyet kaça patladı sana :) )

arca94
06 Aralık 2011, 02:31
12 Temmuz 1994 doğumluyum ağustostaki sınavı 10 temmuzda doğmadığım için kaçırdım :) 22 Ekimdeki sınava girdim 45 tl sınav ücreti aldılar, sonra 15 kasım sonuçlar açıklandı 26 kasım direksiyon sınavına girdim yaklaşık 70 tl tuttu, 30 kasım da belgelerimi aldım vergi dairesine 83 tl, şoförler odasına 13 tl verdim o gün kan bankası olan hastanenin mesai saatine yetişemedim 1 aralık sabahı hastaneye gidip 13 tl ye kan grubu kartı aldım (kan grubunu bilmen yetmiyor) sonra oradan emniyete gidip parmak izi verdim ve 73 tl para ödeyip dosyayı başlattım saat 9.30 gibi tahminen kendimi onlara sevdirdim ve 11 de ehliyetimi aldım elime çok hoş bir duyguydu.. Sonra gittim 22 TL ye depomu fullettim:mrgreen: 45+70+83+13+13+73+22=319 TL gibi bir mebla tuttu almaya çalışırken.. Bir de ehliyek kursu var tabii ki ama o babamın sorumluluğunda :mrgreen: bu arada emniyetten benim sayemde bizim dükkana geldiler 2 ütü sattık onlara bir de orda bana yardımcı olan bi bayan vardı o da fırını değiştirmek istiyodu o da uğrıycakmış bu arada :D

Choppermod
06 Aralık 2011, 03:04
hayırlı olsun ben 4 gün farkla kaçırıyorum önümüzdeki sınavları ne yazıkki

samsam
06 Aralık 2011, 03:16
12 Temmuz 1994 doğumluyum ağustostaki sınavı 10 temmuzda doğmadığım için kaçırdım :) 22 Ekimdeki sınava girdim 45 tl sınav ücreti aldılar, sonra 15 kasım sonuçlar açıklandı 26 kasım direksiyon sınavına girdim yaklaşık 70 tl tuttu, 30 kasım da belgelerimi aldım vergi dairesine 83 tl, şoförler odasına 13 tl verdim o gün kan bankası olan hastanenin mesai saatine yetişemedim 1 aralık sabahı hastaneye gidip 13 tl ye kan grubu kartı aldım (kan grubunu bilmen yetmiyor) sonra oradan emniyete gidip parmak izi verdim ve 73 tl para ödeyip dosyayı başlattım saat 9.30 gibi tahminen kendimi onlara sevdirdim ve 11 de ehliyetimi aldım elime çok hoş bir duyguydu.. Sonra gittim 22 TL ye depomu fullettim:mrgreen: 45+70+83+13+13+73+22=319 TL gibi bir mebla tuttu almaya çalışırken.. Bir de ehliyek kursu var tabii ki ama o babamın sorumluluğunda :mrgreen: bu arada emniyetten benim sayemde bizim dükkana geldiler 2 ütü sattık onlara bir de orda bana yardımcı olan bi bayan vardı o da fırını değiştirmek istiyodu o da uğrıycakmış bu arada :D

Garip bana kimse kan grubumu sormadı, sanırım başka bir yerde yazıyordu atladılar sanırım

Choppermod
06 Aralık 2011, 03:34
abicim sen ne zaman aldın ehliyetini ? benim 1 arkadaşımda bundan yaklaşık 2-3 ay önce dosyalarını toparlıyodu b ehliyet için birlikte gidip kan grubu kartını almaya gitmiştik.belki sen daha eski bir zamanda aldıysan o zamanlar sormuyo olabilirler

samsam
06 Aralık 2011, 03:37
3 ay önce filan, ama B ehliyetim vardı, sanırım oradan teyit ettiler.

Choppermod
06 Aralık 2011, 03:59
büyük ihtimalle ondandır.sanırsam galiba birtek ilkyardımdan girdiniz sınava ? yanlışım varsa düzeltin lütfen

samsam
06 Aralık 2011, 04:21
Aydın,

İnan hatırlamıyorum ama 5 dk da bitti onu hatırlıyorum :)

fbcino
06 Aralık 2011, 04:55
B ehliyeti olup a2 ehliyeti almak isteyenler 20 soruluk motosiklet motorunu kapsayan sorulardan sorumludurlar ve sınav sadece 2 dakika sürmesine rağmen 45 dakika sırada beklemek zorundasınız. Başarılar.

arca94
06 Aralık 2011, 12:18
B ehliyeti oldugunda veya kimliğinizde yazdığında ya da belli bı tarihten önce alınan ehliyetlerde kan grubu sormuyolar.. B varsa A2 için 20 soruluk motor sınavına giriyonuz 60 dk beklemek zorunda kaliyosunuz ben 90 sorudan girdim işte 20 dk da bitti sıkıntıdan 3 kere daha çözdüm sınavı.. :D

motodreams
06 Aralık 2011, 15:21
Herkese yorumlar ve bilgiler için teşekkür ederim :) Direksiyon sınavı nasıl daha önce biraz scooter tecrübem var ama herhalde yarı otomatik veya tam vitesli ile direksiyon sınavı oluyormuş :) Bide bir arkadaş cup motorun vitesini 2 ye alıp scooter gibi sürebilirsin demişti dorumudur :queen:

fbcino
06 Aralık 2011, 17:43
Sürücü kursunda hangi motor varsa onunla direksiyon sınavına giriyorsun. Benim girdiğimde cup tarzı vardı 2. vitese alıp vites değiştirmeden sürdürmüşlerdi. Bazı sürücü kurslarında debriyajlı commuter tarzı motor vardı onları sürerek sınava girdiler.

crossyasin
07 Aralık 2011, 00:02
250 tl ye yazıldım 50 tl sınav parası allı tl de dıreksıyon sınavı ııcn daha ne kadar cıkacak cepten bılmıyorum

baris4444
07 Aralık 2011, 00:15
.................evet

weirdo
07 Aralık 2011, 00:18
eğer bu yıl içinde yetişirse, kurslar haricinde trafiğe 185 lira civarında para verirsiniz. bu yıl içinde yetiştiremezseniz, her 1 ocak'ta GÜNCELLEME(!) yapılır :)

Süvarİ
07 Aralık 2011, 00:27
bende zamanında motor ehliyeti için yanıp tutuşmuştum ama büyükler dediki akıllı ol dedi 1 sene daha bekle b + A2 al dediler. hepsine kızmıştım sinirlenmiştim. rahatça motosiklet sürmekten uzak 1 yıl düşünemiyordum. ama kendimi zorlaya zorlaya bekledim. ikisini birlikte aldım :D o 1 sene içindede motosiklet kullandım :D muayene ve sigorta olmamasına rağmen ehliyetsiz kullandım :D bütün evrakları tamamladıktan sonra sigortacıdan dönüşte polis durdurdu. buyur abi dedim 2 yıldan beri yeni tamamladım herşeyi kontrol et bakim eksik bişey kalmışmı dedim :D... lafı dolandırmaya gerek yok çünkü farklı yönde gitti laf :D 1 sene daha beklemek çok birşey kaybettirmez. sonradan B ehliyeti almak hem masraflı hemde zor olacak bu kesin.

weirdo
07 Aralık 2011, 00:31
Motosiklet kullanacaksan ehliyetinle, korumalarınla kullan. İntihar etmeye bile çıkıyorsan motosikletle, başkasının başını yakmamaya da gayret etmelisin.

arca94
07 Aralık 2011, 02:18
Unutma dünya üzerindeki en takoz motosikletler ehliyet sınavına girdiklerindir..

Thunderwolt
07 Aralık 2011, 02:41
ehliyetim olmadıgı için babam bindigim motoruma el koydu. ehliyetimi almadan motora binmemi istemiyordu. çok israr ettim sonunda gitti banka hesabıma gt250r alacak kadar para attı öyle ikna oldum. not:10 ay sonra ehliyetimi alıyorum.

weirdo
07 Aralık 2011, 02:45
ehliyetim olmadıgı için babam bindigim motoruma el koydu. ehliyetimi almadan motora binmemi istemiyordu. çok israr ettim sonunda gitti banka hesabıma gt250r alacak kadar para attı öyle ikna oldum. not:10 ay sonra ehliyetimi alıyorum.

10 ay içinde motordan önce ekipmanlar üzerine araştırma yapmanı öneririrm. Ehliyeti almanla beraber motosiklet bak derim.

Thunderwolt
07 Aralık 2011, 19:22
10 ay içinde motordan önce ekipmanlar üzerine araştırma yapmanı öneririrm. Ehliyeti almanla beraber motosiklet bak derim.
korumalarım var motorumu almadan önce aldım.

weirdo
07 Aralık 2011, 19:31
korumalarım var motorumu almadan önce aldım.

Tebrik ediyorum o vakit :)

motodreams
08 Aralık 2011, 15:53
Unutma dünya üzerindeki en takoz motosikletler ehliyet sınavına girdiklerindir.. bilgi için saol :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Motosiklet kullanacaksan ehliyetinle, korumalarınla kullan. İntihar etmeye bile çıkıyorsan motosikletle, başkasının başını yakmamaya da gayret etmelisin. En dikkate aldığım konulardan birisi motorda baştada belirtmiştim sanırsam 22.09.1994 doğumluyum ve gelecek ay korumalarımı alıp ehliyete yazılmayı düşünüyorum Diye :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Tebrik ediyorum o vakit :) İhmale gelmez Scooter bile olsa motorumuz "asfalt motor seçmez" o yüzden FULL koruma diyorum :) (not:tırnak içi alıntıdır :) )