PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza yaptım!

600fazer
04 Aralık 2011, 05:31
Bu sabah Alsancak şehitler caddesinde Agility cıty ile giderken bir yayaya vurdum.Hızımı 50km tahmin ediyorum ve sağ sokaktan bir yaya elinde 1mt uzunluğunda ayna vardı soluna bakmadı(sanki yolun karşısında adama sağa sola bakma serbest GEÇ)demişler gibi caddenin ortasına doğru yürürken bende yolun karşı şeridine doğru yönelip sıyrılmama imkan vermeden çarpıp düştüm ve asfaltta sürüklenirken karşımdan gelen belediye otobüsünün altını görüyordum,üstüme gelen otobüs durdu!kalkdım yerde yatan motoruma bakıyorum derin derin nefes alıyorum ve ellerim buz gibi olmuştu kaskımı çıkardım ve üstüme baktım sol ayağım ve diz kapağımda sıyrıklar vardı şuan ayak bileğim ağrıyor...bencillik etmeyeyim yayadan bahsedeyim adamın elindeki cam parçalanıyor ve yüzünü kesiyor 16 dikiş atıldı yüzüne ve sol kolu kırık!tedavisinden sonra karakolda oğlu bana babam senden davacı olmayacak sende bizden davacı olma dedi...Sizlere tavsiyem eldivenlerim vardı ve asfaltta kayarken avuçiçlerim yere bakacak şekilde kayıyordum çok işe yaradı en baştada Vemar kaskım.birde asfaltta sürüklenirken kalkmaya çalışmayın takla atmanıza sebeb olabilir!

dr_ahmet
04 Aralık 2011, 05:35
çok geçmiş olsun her iki tarafada

dionysos06
04 Aralık 2011, 06:05
Çok büyük geçmiş olsun. Rabbim esirgemiş her ikinizide...

bY_aLp
04 Aralık 2011, 06:26
çok geçmiş olsun dizlikte şart... olsaydı daha minimuma düşürürdü sendeki hasarı hemsize hemde yaya ya allah acil şifalar versin

safakk
04 Aralık 2011, 07:57
çok geçmiş olsun dalgın yayalar çok memlekette malesef ancak yayayı korna yada sellektörle uyarabilirdiniz

RruDeBoyY
04 Aralık 2011, 10:41
geçmiş olsun

piyanist_irf
04 Aralık 2011, 10:49
allah beterinden saklasın arkadaşım geçmiş olsun.. korumalarımız gösteriş ve hava atma malzemesi değildir , (sözüm sana değildir ) lütfen korumalarımızı takıp , motosiklete öyle binelim ...

---------- Post added at 08:49 ---------- Previous post was at 08:47 ----------

çok geçmiş olsun dalgın yayalar çok memlekette malesef ancak yayayı korna yada sellektörle uyarabilirdiniz

şafakcım sende haklısın fakat kimse göz göre göre kaza yapmak istemez , büyük ihtimal aniden önüne fırlamış ve durmaya mahal kalmamıştır , bu tip kazalar böyle gerçeklerir, zaten dursaymış kaza olmayacakmış :cherry:

neyse allah hepimizi kazalardan korusun ... :):rendeer::cat:

siyahatmaca
04 Aralık 2011, 10:56
Geçmiş olsun. :rendeer:

Arjantinli69
04 Aralık 2011, 10:57
geçmiş olsun arkadaş,
yayalara her zaman çok dikkat etmeli,nerden çıkacakları hiç bir zaman kestirilmiyor.bütün yolları kendilerinin sanıyorlar.

feliçita
04 Aralık 2011, 11:36
Allah korumuş sana acil şifalar..korumanın önemi buradada tescillendi..tekrar geçmiş olsun kardeşim..

Felon
04 Aralık 2011, 11:38
adamın yüzü kesilmiş ömrü boyunca onu taşıyıcak sen bi diz sıyrığından bahsediyosun hocam :pale: büyük geçmiş olsun tabi oda istemezdi böyle bişeyi

600fazer
04 Aralık 2011, 12:14
hepinize teşekkür ederim...bence altımızdaki araç Today 50'lik olsa bile ayak bileğimizi koruyan motorsiklet ayakkabısı olmadan motora binmek tehlikeli.100-150 liraya da ayakkabı var,ayak bileğim kırılsaydı 1-2 ay evde yatıcaktım şükür bunada bikaç gün ağrım devam edebilir...Ben tır şoförüyüm ve Denizliden İzmire dönerken Sarıgölden Turgutluya kadar yüzlerce kask kullanmayan o yörenin insanlarını görüyorum eşiyle binen ve bayanın kucağında bebeği olanlar,üstlerinde sadece sweet kıyafeti olanlar ve bunları bu havalarda görüyorum.Ama Turgutlu ilçe girişinde çok hoşuma giden büyükçe tabela var şu yazıyor;BİLİYORMUSUNUZ?TURGUTLU'da 20.000 MOTOSİKLET VAR LÜTFEN DİKKAT!...benim bildiğim 20bin kayıtlı 20binde kayıtsız motorsiklet var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

FELON burada herşeyi olduğu gibi aktarıyorum arkadaşlara araçlarını deneme yanılma yöntemiyle kullanmasınlar diye lütfen önyargılı yaklaşma olaya...

immortalboss
04 Aralık 2011, 12:23
Çok geçmiş olsun.Ben de İzmir'e yakınım...Soma/Manisa...Ayrıca o konuda kim suçlu oluyor kazada.Adam sizden şikayetçi olmayacağız demiş ama.Bence adam suçludur.Hatta bir motosiklet bir yayaya çarpıyorsa (yol içerisinde,kaldırım hariç) motosikletin tek suçu hızlı gitmek ya da kırmızı ışıkta durmamak olabilir.Haksızmıyım? Yoksa ne işin var araç yolunda.Size önemli birşey olmamış.Bu çok iyi bir haber.Diğer arkadaşa da geçmiş olsun diyelim.Hayat çok güzel.Yaşamaya gerçekten değer.Yaşadığımız şeylerin kötü bile olsa bizi yenmesine sizi yenmesine izin vermeyin.İyi forumlar. :)

Guven
04 Aralık 2011, 12:50
Geçmiş olsun.

Carbon
04 Aralık 2011, 13:10
Ben de kırmızıda duran 2 şeritli araç konvoyunun ortasından 30 ile giderken böyle bir olay yaşamıştım.Sağ taraftaki arabanın önünden birden fırladı yayanın biri nasıl bir refleksle frene asıldım bilmiyorum ama yine de hafifçe çarptım.Düşmedi yine de biraz sarsıldı.Yan ayağa alıp bir şeyin var mı diyemeden yürüdü gitti hiç bir şey demedi.2 tekere alışma devresinde scooterın faydasını bu olay dahil bir çok kez gördüm...

Greenut
04 Aralık 2011, 13:40
İşte korunmanın faydalarını birkez defa daha görüyoruz. Eğer koruma olmasaydı hesabı yap artık, o ayna yada aynanın küçük bir parçası sürücüye saplanabilirdi, kesebilirdi. Boyun mesfesine oranla 1cm. lik kesim bile ölümü hazırlar. Büyük geçmiş olsun, diğer kazazedeye de geçmiş olsun umarım bundan sonra daha dikkatli olur. Suratındaki iz bunun anısı olacaktır.

selo001
04 Aralık 2011, 14:20
Aynı şeyi ben yaşadım ama karşımdaki 75 yaşında bir dedeydi adamın sol omzu kırılmıştı.Ama suçlu olan oydu çünkü yaya geçidinden 8 metre ileriden geçmişti.ve hiç sağına soluna bakmıyordu.bende soldan sıyırim derken arkam kaydı ve motor 40 metre sürüklendi bende 10 metre ilerisindeydim çarptığım noktadan.Ağzımdan refüjdeki çiçeklerin yaprakları çıkmıştı.İkimizde şikayetçi olmadık.Ama hala izleri üzerimde .Yalnız olmadığını söylemek için anlatmak istedim tekrar geçmiş olsun.

Motor_Derili
04 Aralık 2011, 14:30
Yaya her halukarda haklı oluyor. Bizzat tecrübe edinilmiştir. Yıllar önce Kızılay Ankara da trafiğin hızlı aktığı anda arabaların arasından sıyrılan yaşlı bir amca önüme çıktı. Her ne kadar durmaya çalışsam da mesafe çok kısaydı. Velhasıl hastane , karakol vs. şikayetçi de olmadılar bende olmadım. Aradan 2-3 ay geçti para cezası geldi. İlgili savcılığa gittim. Dedim benim hiç bir suçum yok bana niye ceza kestiniz?

Savcı da dedi ki; bizde yaya sana çarpıp da sen arabanın içinde ölseydin yine sen suçlu olurdun. Yayaya ne kadar kusurlu da olsa ceza veremiyoruz demişti.

hello_moto
04 Aralık 2011, 16:17
Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

anaconda84
04 Aralık 2011, 18:37
Savcı da dedi ki; bizde yaya sana çarpıp da sen arabanın içinde ölseydin yine sen suçlu olurdun. Yayaya ne kadar kusurlu da olsa ceza veremiyoruz demişti.
ne yazık ki böyle bir ülkede yaşıyoruz :pr: :pr: :pr: :pr: :pr: :pr:

gv650i
04 Aralık 2011, 18:39
allah beterinden saklasın

safakk
04 Aralık 2011, 23:29
şafakcım sende haklısın fakat kimse göz göre göre kaza yapmak istemez , büyük ihtimal aniden önüne fırlamış ve durmaya mahal kalmamıştır , bu tip kazalar böyle gerçeklerir, zaten dursaymış kaza olmayacakmış :cherry:

neyse allah hepimizi kazalardan korusun ... :):rendeer::cat:

Haklısınız insanın kafasında yüzlerce soru olunca yola dikkatsiz girmeleri doğal oluyor hepimizde zaman zaman aynı şeyleri hayatımızda yaşamıyormuyuz sonuçta :)

harun1077
04 Aralık 2011, 23:41
geçmiş olsun

Cenk ATILGAN
04 Aralık 2011, 23:47
geçmiş olsun kardeşim Allah beterinden saklasın

Onur Y.
04 Aralık 2011, 23:50
iki tarafada çok geçmiş olsun. gerçekten üzüldüm. bazen insanlara böyle dalgın olabiliyor. Allah cümlemizi daha beterinden saklasın.

acayüp
04 Aralık 2011, 23:55
Geçmiş olsun. Tek kazan bu olsun.