PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eldiven ve Debriyaj kullanimi

Mengu16
03 Aralık 2011, 13:12
Merhabalar, eldiven takarken debriyaj kullanmak zor oluyor, ozellikle ilk kalkis zorluyor. bu konuda neler tavsiye edersiniz ?
Debriyaj yay'i nasil guclendirilir ? bir kac tamirciye gosterdim normal dedi ama bence geri ceken yay cok zayif. Motorum elden debriyajli 100cc cup.

Syanur
03 Aralık 2011, 14:34
Merhabalar, eldiven takarken debriyaj kullanmak zor oluyor, ozellikle ilk kalkis zorluyor. bu konuda neler tavsiye edersiniz ?

El hareketlerini kısatlamayan daha kaliteli bir eldiven

immortalboss
03 Aralık 2011, 15:13
Bence de eldivenden kaynaklı bir durum.Kar eldiveni gibi eldivenlerden mi kullanıyorsun.Bu arada mondial hyena nasıl. :) Sürüş vs.Devir saatli ve manuel vitesli değil mi o.

Khutuck
03 Aralık 2011, 15:50
Eldivenin fazla kalın olması hareketlerini kısıtlar.

Mengu16
03 Aralık 2011, 16:56
Bence de eldivenden kaynaklı bir durum.Kar eldiveni gibi eldivenlerden mi kullanıyorsun.Bu arada mondial hyena nasıl. :) Sürüş vs.Devir saatli ve manuel vitesli değil mi o.
Biraz once butun debriyaj aksamina bol bol WD40 sıktım. Debriyaj yumusacik oldu, hic fena degil. sanirim branda almadan once yagmur altinda biraktigim icin biraz paslanmis debriyaj aksami.
Mondial Hyena cok guzel 9500 devire vurunca 90 yapiyor. normal hizi 8500 devirde 80km/s. gercekten cok az benzin yakiyor. 100km'de 1.9lt. 60km hizla sabit gidilirse daha da az yakar.
2. viteste bile cikamadigi yokus yok. bir kere hizlaninca 70km hizin altina dusurecek yokus kolay kolay cikmiyor karsisina. rampa tabir edilen yollarda bayilmaz. cuplara gore 15-20kg hafiflik avantaji var.
Bendeki 850km'ye geldi. tek ariza egzoz manifoldu cikmasi 10 liracik.

immortalboss
03 Aralık 2011, 17:47
Biraz once butun debriyaj aksamina bol bol WD40 sıktım. Debriyaj yumusacik oldu, hic fena degil. sanirim branda almadan once yagmur altinda biraktigim icin biraz paslanmis debriyaj aksami.
Mondial Hyena cok guzel 9500 devire vurunca 90 yapiyor. normal hizi 8500 devirde 80km/s. gercekten cok az benzin yakiyor. 100km'de 1.9lt. 60km hizla sabit gidilirse daha da az yakar.
2. viteste bile cikamadigi yokus yok. bir kere hizlaninca 70km hizin altina dusurecek yokus kolay kolay cikmiyor karsisina. rampa tabir edilen yollarda bayilmaz. cuplara gore 15-20kg hafiflik avantaji var.
Bendeki 850km'ye geldi. tek ariza egzoz manifoldu cikmasi 10 liracik.
Benim hoşuma giden yeri motor aksamı. :) Eğer bir mini trail bulabilirsem komple almayı düşünüyorum. Bakalım ne olacak.Kazasız belasız sürün inşallah.Hızlı gitmesine gerek yok.Torq o ağırlıktaki bir motosiklet içinde yeterli ise sorun yok. :)