PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Activa ile her gün Anodolu yakasından-Havalimanı?

GP500-1st
01 Aralık 2011, 21:53
Havalimanında çaılışan bi arkadaşım iş yerindeki bi arkadaşının Honda Activa ile her gün Köprü geçerek işe gidip geldiğini söyledi.

6.7 beygir motor 10 inç çapında lastikler köprü geçişi ve sürekli otoban sürüşü

Sizce bu delilik derecesinde bi risk mi? yoksa dikkatli olunursa mantık çerçevesi dahilinde bi iş mi sizce?

sarıdev
01 Aralık 2011, 21:58
İstanbul gibi bir köyde hangi motosikleti kullanırsanız kullanın zaten trafikte büyük bir risk alıyorsunuz.Bu yüzden bence gayet normal.

dersansport
01 Aralık 2011, 22:00
Tehlikeli ama bir kaç ana sapak var oralarda tehlike arz ediyor.Motorunu o sapaklarda maximum hızda bir araba yada kamyona kendini siper ederek geçerse sorun yok kuryeler genelde öyle yapıyor ama bodoslama geçmeye kalkarsa o sapaklarda çok tehlikeli.Ben monkey kullanmıştım bir zamanlar zevk için baya tehlike atlatmıştım.Sahil yolundan giderse daha rahat gider.

F54
01 Aralık 2011, 22:02
motosiklet kullanmak zaten başlı başına bi delilik...nerde olduğu fark etmez ki

Slayerrr
01 Aralık 2011, 22:13
Bence gayet normal bir şey. Hatta şehirler arası yollar haricinde yavaş gitmenin tehlike yaratmadığını düşünüyorum.

Carbon
01 Aralık 2011, 22:22
Tekeri köprüdeki mazgalın arasına girmediği sürece sorun yok...

Arda_Karaca
01 Aralık 2011, 22:28
Arabayla geçerken hiç farketmedim o mazgallar o kadar geniş mi?

immortalboss
01 Aralık 2011, 22:36
Tehlikeli ama bir kaç ana sapak var oralarda tehlike arz ediyor.Motorunu o sapaklarda maximum hızda bir araba yada kamyona kendini siper ederek geçerse sorun yok kuryeler genelde öyle yapıyor ama bodoslama geçmeye kalkarsa o sapaklarda çok tehlikeli.Ben monkey kullanmıştım bir zamanlar zevk için baya tehlike atlatmıştım.Sahil yolundan giderse daha rahat gider.

Nasıl ya!!! Honda monkey mi kullandın. :) Hocam o aletten aramaktan helak oldum.Bir yorum alsak nasıl bir sürüş zevki var.3 vitesli cub gücü nasıl.Eğlenceli mi. :) Heyecanlandım.

Mengu16
01 Aralık 2011, 23:22
Ben bi kere 100'luk motorla mecidiyekoy'den bahcelievler'e e5'ten gittim, gercekten genis kavsaklar korkunc oluyor, siz 70-80'le giderken diger araclar 110km civarinda hizlarla yaninizdan geciyor, yola giren araclarin sizi gormesi mumkun olmuyor baya tehlikeli. 1-2 kere yapilir ama her gun activayla cevreyolunda o kadar uzun yol gidilmez. ama yogun trafik varsa aralardan kacip e5'te her yere gidersiniz.

dersansport
01 Aralık 2011, 23:29
Nasıl ya!!! Honda monkey mi kullandın. :) Hocam o aletten aramaktan helak oldum.Bir yorum alsak nasıl bir sürüş zevki var.3 vitesli cub gücü nasıl.Eğlenceli mi. :) Heyecanlandım.
Çok zevkli sanki poponuzda tekerlek varmış gibi hissediyorsunuz bir motorcu abimiz vermişti bana kendisi yurtdışına çıkmıştı banada kullan demişti bu motor kullanılmazsa üzülür demişti 3 ay kadar kullanmıştım askere gitmeden eveldi sene 1998 kullandıgım 85 modeldi millet garip garip bakıyordu :) ozamanlar şimdiki gibi güçlü değildik tabi ama herhalde şimdi 60 kiloyu sırtlar çıkartırım 3. kata o kadar hafif motordu :) işin ilginçyanı hiç rüzgardan etkilenmiyordu kafayı yormadım bunun üzerine ama herhalde yere yakın olmasından.Keşke tekrar üretselerde alsak.

hello_moto
01 Aralık 2011, 23:53
Riskli... E-5 de trafik akıyorsa bir de problem... trafik duruyorsa... süper tın tın gidilebilir.

Sahil yolu diyeceğim ama sahil yolunda da deli gibi araba, minibüs kullananlar var. Dikkatli olmak lazım.

(Aslında bir de yorucu olmaz mı o kadar yol küçük moto ile her gün ? )

extra_serkan
11 Nisan 2013, 20:18
Guncel....

c3nk
11 Nisan 2013, 20:32
riskli iş, en az bi 150 cc lik olmalı (çin hariç)

astorojna
11 Nisan 2013, 20:48
riskli iş, en az bi 150 cc lik olmalı (çin hariç)

çin olunca olmuyormu veya yolmu uzuyor

extra_serkan
11 Nisan 2013, 21:25
Sağlamlık olarak cok ıyı fakat e 5 de gıdebılır mıyım ıkı ıkışı benı cok tereddute dusuruyo 1500-2000 cıvarı butcem var

scooboy
11 Nisan 2013, 21:47
İstanbulda sıkışık trafikte bir sorun olmaz ama açık trafikte millet gazladığı için büyük risk var.
Ben sağdan sağdan giderim olmuyo çoğu yerde. Sapaklar ölümcül olabilir. Gidilmezmi gidilir ama... işte.

extra_serkan
11 Nisan 2013, 22:07
peki emniyet şeridini kullansak e 5 de cezası var mı motosıklet ıcın spnucta ufak motor hızı bellı

crxforever
12 Nisan 2013, 01:05
e-5 in çoğu yerinde emniyet şeridi yok zaten.çok sağdan gitmek hem sıkıştırılmaya hem de en sağdaki kaygan zeminde gitmeyer sebep oluyor. ben de havalimanında çalışıyorum ve bence o yolun en tehlikeli yeri havalimanı girişi ve çıkışı resmen karambol.yine de istanbulun birçok yerinde bisikletli veya küçük mnotorlu yabancı gezginler görünce daha cesaretli olmamız gerktiğini düşünüyorum. ne kadar çoksak o kadar güöçlüyüz.:) activa çok hızlı sürüşlerde yağ eksiltebiliyor bence kontrol etmeli bir de haliç- okmeydanı rampasında zorlanabilir.

phradrel
12 Nisan 2013, 12:21
çevre yollarında trafik yoksa 100ün altında gitmek tehlikeli oluyor. arkadaşın dediği gibi sapaklarda hayvanlar 4 şeritli yolun en solundan belki 160-170 ile sağdaki çıkışa giriyor.

e5 te hız sınırını 70 ya da 90 yaptıkları halde hem de