PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seneye Türkiye turu kısmetse

sakinseytan
01 Aralık 2011, 06:05
Epeydir girmiyordum siteye önceleri hiç çıkmazdım sanırım motorsuzumya canım girmek istemiyo resmen dışladım kendimi :) oysa onlarca gezi etkinlik vs. katıldım herneyse motora biraz ara vermek istedim bi kaç tatsız olaydan sonra vucut biraz dinlensin dedim 2sene önce enduro motorumla karadenizi gezdim tahmini 3000km civarı bişey yaptım eşimle bu en büyük turumdu ve ilk turumdu acemiligimin acısını çok çektim yollarda Allahtan motor suzukiydide ufak tefen sorunlar haricinde beni üzmedi akü aşırı şarzdan su bitirdi bide ön rulman dagıldı o kadar.Şuan 3 arkadaş hazırlık yapıyoruz 2-3 günde bir toplanıp planlar kurup motor üzerine sohbet ediyoruz kışı bekliyoruz motorları almak için fiyatlar ucuz olur diye aklımızdaki modeller kle500 transalp 600-650 xt660 tenere 750 afrika twin belki gs 650de olabilir ama tek silindirleri eliyorum v motorda sevmiyorum ama en saglamı o çokta mühim deil açıkcası bu modellerin hepsi kendini kanıtlamış bizi 15 gün boyunca türkiyenin 4 köşesinde sorunsuz gezdirsinde gerisi mühim deil zaten yola çıkmadan sitede yayınlıcam güzergahı foto atmaya calısıcam 3g ile büyük ilgi topluyacagını düşünüyorum cünkü cadır vs. kullanıcaz sadece motosikletler ve biz olucaz hertürlü zorlu şartlara ragmen yolda herhangi bir arıza vs olursa sorun deil tamir edebiliyorum az cokta olsa benmi böyle düşünüyorum bilmiyorum ama motorda beni en çok heycanlandıran şey km lerce sürmek çok uzaklara gitmek birde söyliyicegim şey eger 1000km aşkın yola çıkıcaksanız kesin bir tecrübeliye danışın yanımıza ne alalım nası yapalım diye gerci cok okuyan deil gezen bilir diyolarya tecrübe etmeden olmuyo motor bir hastalıktır yani egsoz sesini duyup modelini tahmin etmeye calısmak vs başka bişi arabanın birtek nesimi güzel tesisatı koyup içinde kopmak bu ben başka bişi görmedim.
Herneyse tekeriniz düz bassın Allah size kaza bela vermesin vala ben carpmam etmem demeyin siz önleminizi alın 300mt mesafe nolcak demeyin asıl kaza orda oluyo görüşmek üzere.

adanalı
01 Aralık 2011, 10:06
hadi bakalım,şimdiden yolun açık olsun kardeş.:cat:

Zodium
01 Aralık 2011, 10:23
seneye konusuruz :)