PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kız arkadaşım arkamdayken kaza yaptım

Sayfa : [1] 2

körfezli_29
30 Kasım 2011, 23:41
arkadaşlar bugün öğle saatlerinde kız arkadaşımla buluştuk, buluşmadan önce motorla geleceğimi söylemedim, söyleseydim keşke o zaman gelmezdi :pale:bende ısrar etim biraz zorlayınca binmeye razı oldu, ama keşke binmeseydi, bizim burdaki mesire yerine çıktık kola içip gezdik eğlendik müzik dinledik dönüşte yol kenarındaki çakıl taşlarından dolayı motor kaydı:pale:ve ikimizde düştük bi tane kaskım vardı kız arkadaşıma verdiydim yavaş düşmemize rağmen kız arkadaşımın kolları ve bacakları çizildi ve ben onun kollarında kan görünce çok kötü oldum :pale:ve ağlamaya başladı çok üzüldüm bende kolumun üstüne düştüm ama onun halini görünce kendimi düşünemezdim:pale:peçetelerle kanı durdurdum orada kendimize gelmek için yarım saat falan oturduk, yine motora bindik mecburen yasemini eve bıraktım :pale:bundan sonrası çok kötü ailesi zorlamış nasıl oldu bu ayakların diye bizim eve geldiler :salut: ailesi benden şikayetçi olacağını söyledi:pale:bende babama söylemediydim tokatıda yedim babamdan, babam konuşmasına rağmen dinlemedi ve gittiler şimdi olayların nasıl gelişeceğini bilmiyorum:pale:

ne yapabilirim ne diyebilirim bilmiyorum :salut:

acayüp
30 Kasım 2011, 23:45
Olan olmuş geçmiş olsun. Yapılıcak birşey yok. Biraz zaman geçsin durulur ortalık. Fakat bir daha motosiklete bindirebilirmisin orası soru işareti.
Birde karşına çıkıcak ilk şey " ya ben ya motor " olucaktır bence bu çok daha acı bir durum olur .

Tekrar geçmiş olsun. (ekipmanın önemi konusunda tek kelime etmiyorum sen herşeyi biliyorsun zaten )

jack hammer
30 Kasım 2011, 23:45
öncelikle geçmiş olsun. ufak sıyrıklarla atlatmanız kalıcı hasarlardan iyidir.

sen kaç yaşındasın kız arkadaşın kaç yaşında. kızın ailesi nasıl birileri. bunlar hakkında daha detaylı bilgilendirirsen yardımcı olabiliriz.

Okan Sinan Ocan
30 Kasım 2011, 23:48
Düşürdüğü korumasız kız arkadaşını hastaneye götürmek yerine evine bırakan adamın başına ne gelse müstehaktır.

Kusura bakma geçmiş olsun bile diyemeyeceğim benimde iki kızım ve bir tahammül sınırım var ...

ErcanC
30 Kasım 2011, 23:49
Aynı şey benim de başıma geldi. Bende arkadaşımın arkasına oturmuştum, düşük hızdayken düşmemize rağmen benim de dizlerim kollarım gitti. Bizimkiler meraklanmasın diye göstermedim tabi. Keşke binmeseydi, keşke şu olmasaydı bu olmasaydı demeye gerek yok. Akacak kan damarda durmazmış. Allah yazmış o bi şekilde olacaktır. Yaşlarınız nedir. Kız reşit mi? Şikayetçi olsalar bile, sonuçta ortada kasti bişey yok. Ki sadece karşı tarafa değil kendine de zarar verdiğin bir durum. Yani kaza olmuş. Bence birşey olmaz, gönlünü ferah tut. Tabiki kızın ailesi gereksiz bir telaş yapacaktır. İkinizede çok geçmiş olsun. Mıcırdı, ıslakdı, çamurdu, bu da tecrübe olmuş oldu sana. Selamlar...

körfezli_29
30 Kasım 2011, 23:50
öncelikle geçmiş olsun. ufak sıyrıklarla atlatmanız kalıcı hasarlardan iyidir.

sen kaç yaşındasın kız arkadaşın kaç yaşında. kızın ailesi nasıl birileri. bunlar hakkında daha detaylı bilgilendirirsen yardımcı olabiliriz.
ben 19 kız arkadaşım 18 yaşında ben ailesini tanımıyordum ama eve geldiklerinde çok iyi oldukları düşünülemezdi, çok hızlı düşmediğimiz için iyiyiz, 20km giderken düştük

McWarnaly
30 Kasım 2011, 23:53
Gecmis olsun kardesim.Kiz arkadasin sikayetci olmazsa birsey olacagini sanmam.Ailesinin sikayetinle birsey olacagini sanmiyorum.Sonucta kaza bu.Bende uzuldum simdi.

körfezli_29
30 Kasım 2011, 23:54
Düşürdüğü korumasız kız arkadaşını hastaneye götürmek yerine evine bırakan adamın başına ne gelse müstehaktır.

Kusura bakma geçmiş olsun bile diyemeyeceğim benimde iki kızım ve bir tahammül sınırım var ...
okan abi ne yapabilirdim, hastanelik b ir durumu yoktu söylemedim ama kabul etmezdi oda ailesini söylememiştir umarım böyle birşeyin başına geldiğini.

K o r @ y
30 Kasım 2011, 23:56
geçmiş olsun kardeşim.. sitede büyük üstadlarımız (okan abi gibi) sürekli yazıp çiziyorlar..koruma,kask,dikkat,kontrol vb.. bunları bildiğinden adım gibi eminim.. yazık değil mi? hadi kendi canını önemsemiyorsun o kıza yazık değil mi.. ya kötü bi sonuç olsaydı ne yapardın? arkanda artçı varken 2 defa dikkatli olman gerekiyorken nasıl çakıla kaptıyorsun motosikletti? tekrar geçmiş olsun diyecek birşey yok umarım sana ders olur.. küçük kazalardan büyük dersler almak gerekiyor.. biz türk milleti olarak ''bana birşey olmaz'' demeyi bırakmamız lazım.. sağlıcakla kal

kartalizma07
30 Kasım 2011, 23:57
geçmiş olsun
kaza bu senin suçun yok
tokat atan babanın ve karşı tarafın şikayetçi olacakların suçu var :pr: benden kafa onlara :)
hiçbişey olmaz rahat ol
sen azar yersin laf yersin, kız arkadaşında aynı
nasihat ve tembih olur ve unutulur
aman dikkatli olun, kız tarafı seninle görüşülmesinede karışacak babası özellikle
motorla gezmeyin bidaha :wiinkk:

ekremz
30 Kasım 2011, 23:58
geçmiş olsun kardeşim:rendeer:

Chronix
30 Kasım 2011, 23:59
Beni motordan ayıracak bir durumdur , umarım başıma gelmez!! Geçmiş olsun ve daha dikkatli lütfen..

körfezli_29
30 Kasım 2011, 23:59
geçmiş olsun kardeşim.. sitede büyük üstadlarımız (okan abi gibi) sürekli yazıp çiziyorlar..koruma,kask,dikkat,kontrol vb.. bunları bildiğinden adım gibi eminim.. yazık değil mi? hadi kendi canını önemsemiyorsun o kıza yazık değil mi.. ya kötü bi sonuç olsaydı ne yapardın? arkanda artçı varken 2 defa dikkatli olman gerekiyorken nasıl çakıla kaptıyorsun motosikletti? tekrar geçmiş olsun diyecek birşey yok umarım sana ders olur.. küçük kazalardan büyük dersler almak gerekiyor.. biz türk milleti olarak ''bana birşey olmaz'' demeyi bırakmamız lazım.. sağlıcakla kal
ben motosiklet kullanmayı yeni öğrenmeye başlamıştım, kaskımı kız arkadaşıma vermiştim kask bende yoktu kızı korumaya çalıştım ama böyle kazanın başıma geleceğini nerden bilirdim :pr:

immortalboss
01 Aralık 2011, 00:00
Geçmiş olsun kardeşim.Gençlikte oluyor bunlar.(Çaktırma ben de 21 yaşındayım.)Bir de olayı iyi yönünden bak.Sadece bir kaç çizik,acı.Allah korusun daha kötüsü olabilirdi.Kız arkadaşının ailesine gelince onlar da şikayetçi olsa durum değişmez.Ne diyecekler? Kızımı motora bindirdi attı.Yok öyle bir şey.Kız zaten 18 yaşında.Zorla mı bindirdi diyecek.Kız arkadaşında seni sevdiği için hayır diyecek.En kötü ihtimal sana soracaklar.Motorun evrakları getir.Ehliyet,vize,sigorta.Kız arkadaşınla aranız biraz bozulabilir,normaldir.Üzme kendini.Eğer zaten ciddi bir ilişki ise bu torunlarınıza,çocuklarınıza anlatabileceğiniz güzel bir anı olarak kalacaktır.Sana da bir ders olsun. :) Kaza bu.Oluyor.Önemli olan dersler çıkarıp aynı hatayı yapmamak.
Kaza: Bilinmesi önceden mümkün olmayan,sonunda genelde ah şöyle olsaydı,keşke olmasaydı,tüh,yuh vs gibi kelimeler doğuran bazen komik bazen de acıklı sonla biten bir durumlar toplamı diyebiliriz.

glock
01 Aralık 2011, 00:01
Herşeyi devletten beklememek lazım değil mi?
sana iyi olmuş... aklın başına gelsin!

Yolcu33
01 Aralık 2011, 00:02
Kardeşş AYNI DURUM Kuzenimin başına geldi desem Benimle aynı üniversitede okuyo tabi babasındada para gani r6 var kendisinde onla düştü düşün yani tam mersin üniversite nin girişinde vitesi tam kavrayamadı sanırsam ön kalkar gibi oldu geri oturdu takk kaydılar ayyy neyse dur arkasından konuşmıyayım Belki bu topic i ziyaret felan eder neme lazım kötü olmayak

körfezli_29
01 Aralık 2011, 00:03
geçmiş olsun
kaza bu senin suçun yok
tokat atan babanın ve karşı tarafın şikayetçi olacakların suçu var :pr: benden kafa onlara :)
hiçbişey olmaz rahat ol
sen azar yersin laf yersin, kız arkadaşında aynı
nasihat ve tembih olur ve unutulur
aman dikkatli olun, kız tarafı seninle görüşülmesinede karışacak babası özellikle
motorla gezmeyin bidaha :wiinkk:
işallah olaylar böyle gelişir ya mahkemeye verirse ne yaparım ben :( motora bi daha kız bindirmicem

Arda_Karaca
01 Aralık 2011, 00:03
Denebilecek çok şey var aslında ama koruma konusunda almanız gereken tedbirleri artık alırsınız herhalde. Geçmiş olsun. Hem kaza hem de kız arkadaşınızla ilişkiniz de yaşayacağınız problemler için.

immortalboss
01 Aralık 2011, 00:05
ben motosiklet kullanmayı yeni öğrenmeye başlamıştım, kaskımı kız arkadaşıma vermiştim kask bende yoktu kızı korumaya çalıştım ama böyle kazanın başıma geleceğini nerden bilirdim :pr:
Bu en büyük hatan işte dostum.Yeni öğrenirken olabildiğince yalnız kullanacaksın.Biz burada ne için söylüyoruz. :) 125 cc ile başla,100 cc ile başla,hadi tamam 250 cc ile başla.Barkın abinin bir lafı var.Her 600 cc ile başlanır mı topiği gördüğümde aklıma geliyor.Gülüyorum.Abi 1000 cc ile başlanmaz. :) Ama 600 cc olur.Konuyu dağıtmadan.Artık kafanı vurma güzel kardeşim. Ders çıkar buradan.:)

K o r @ y
01 Aralık 2011, 00:06

tamam kardeşim sen şimdi üzülmeyi sıkıntı yapmayı bi kenara bırak.şikayetçi olamazlar.babasının yerine koyarsan kendini o sinirlilikle söylediği bir sözdür.olay bitti orada kaldı..anladığım kadarı ile sende ve kız arkadaşında sorun yok..motorun ne durumda? umarım fazla bi sıkıntısı yoktur.biraz rahatla kendine gel..unutulur gider..bakalım bundan sonra kızı nasıl ikna edeceksin?

-THROTTLE-
01 Aralık 2011, 00:07
Biz burda oğlan tarafı olarak sana destek olmak adına birşeyler yapabiliriz belki,zaten çok büyük sıkıntı olmaz bu saatten sonra ama o kız senin kızkardeşin olsa ne olurdu birde oradan bak bence.

halepli
01 Aralık 2011, 00:08
Geçmiş olsun kardeşim inşallah şikayetçi olmazlar

Okan Sinan Ocan
01 Aralık 2011, 00:10
okan abi ne yapabilirdim, hastanelik b ir durumu yoktu söylemedim ama kabul etmezdi oda ailesini söylememiştir umarım böyle birşeyin başına geldiğini.

Sevgili Kardeşim ,

Kusura bakma sert çıkıştım ama böyle durumlarda sıcağı sıcağına birşey anlaşılmaz ,kaza herkesin başına gelebilir ama hastaneye gitmemek kabul edilebilir bir hata değil. Herşeyin bir usülü var kız arkadaşını hastaneye götürürsün bisikletten düştük dersin hem onun hemde kendinin kontrollerini ve pansumanını yaptırısın . Genceciksiniz daha Allah korusun ya birşey çıkarsa ???? Kaza sonrası mutlaka kendinizi doktora göstermelisiniz , acil servisler ücretsiz para düşünmenizede gerek yok.

Yolcu33
01 Aralık 2011, 00:12
Katılıyorum oocan abimize Bir İç kanama yada Beyin kanaması trav ma hemen meydana gelmeye biliri kalıcı hasrlar yada ölümcül tehlikeler meydana getire bilir

körfezli_29
01 Aralık 2011, 00:13
tamam kardeşim sen şimdi üzülmeyi sıkıntı yapmayı bi kenara bırak.şikayetçi olamazlar.babasının yerine koyarsan kendini o sinirlilikle söylediği bir sözdür.olay bitti orada kaldı..anladığım kadarı ile sende ve kız arkadaşında sorun yok..motorun ne durumda? umarım fazla bi sıkıntısı yoktur.biraz rahatla kendine gel..unutulur gider..bakalım bundan sonra kızı nasıl ikna edeceksin?
işallah dediğin gibi olar, motorun direksiyonu yamuldu depo göçtü, ön çmaurluk çizildi motoru pek düşünemiyorum bu oalydan bi kurtulayım motoru daha sonra serviste yaptırrım, ilki ybr 125 almışım cbr 250 almayı düşünüyordum o motorla düşseydik daha hızlı düşerdik kesin :pale:

BBelt
01 Aralık 2011, 00:18
Senin hatan canım kardeşim, istemeyen birine motora binmesi konusunda ısrarcı olmak. Ayrıca 20 ile giderken dahi olsa düştüysen hastaneye gideceksin. Bir bakışta iyi olduğunu nasıl anlıyorsun kızcağızın? Ya bir kemik çatlağı olsa, olayın sıcaklığıyla anlaşılmayan, ya bir iç kanama olsa... Evet daha gençsin ama 19 yaş sorumluluk alınmayacak kadar ufak bir yaş değil. Kaldı ki, hadi diğer korumaları geçtim, tek kask varken nasıl artçı alıyorsun? Kaskı ona vermiş olmak senin sorumluluğunu hafifletmez.

Biraz ağır oldu farkındayım ama biraz daha sorumluluk bilinci ile hareket etmelisin. Neyse, olan olmuş, önemli bir hasar da almadan atlatmışsınız. Mahkemeden filan da korkma, şikayetçi olunabilecek bir durum yok ortada yasal olarak.

Bundan sonra biraz daha bilinçli hareket etmeye çalış. Geçmiş olsun.

körfezli_29
01 Aralık 2011, 00:18
Aynı şey benim de başıma geldi. Bende arkadaşımın arkasına oturmuştum, düşük hızdayken düşmemize rağmen benim de dizlerim kollarım gitti. Bizimkiler meraklanmasın diye göstermedim tabi. Keşke binmeseydi, keşke şu olmasaydı bu olmasaydı demeye gerek yok. Akacak kan damarda durmazmış. Allah yazmış o bi şekilde olacaktır. Yaşlarınız nedir. Kız reşit mi? Şikayetçi olsalar bile, sonuçta ortada kasti bişey yok. Ki sadece karşı tarafa değil kendine de zarar verdiğin bir durum. Yani kaza olmuş. Bence birşey olmaz, gönlünü ferah tut. Tabiki kızın ailesi gereksiz bir telaş yapacaktır. İkinizede çok geçmiş olsun. Mıcırdı, ıslakdı, çamurdu, bu da tecrübe olmuş oldu sana. Selamlar...
keşkelerle birşey yürümez haklısın ama çok kafama takıyorum yarın ne olacağını

glock
01 Aralık 2011, 00:19
bariyer konusunda çok büyük bir gaf yaptığın için çok kızmıştım! biz burda yanlışları kusurları tartışırken boşuna tartışmıyoruz, bak hepimizin başına gelebiliyor. fakat neyse ki geçmiş olsun kız arkadaşına ve sana, allah beterinden korusun sanada ders olsun, gidersin ailesinin gönüllerini alırsın birşekilde artık marifetine kalmış.

gorkemuls
01 Aralık 2011, 00:20
işallah dediğin gibi olar, motorun direksiyonu yamuldu depo göçtü, ön çmaurluk çizildi motoru pek düşünemiyorum bu oalydan bi kurtulayım motoru daha sonra serviste yaptırrım, ilki ybr 125 almışım cbr 250 almayı düşünüyordum o motorla düşseydik daha hızlı düşerdik kesin :pale:

Bu kisimda bir baglanti kuramadim, degerli motorcu kardesim. cbr 250 ile ybr 125 arasinda ne fark var? Dahasi 1000'lik motor kullansan ne farki var, motora hiz yaptiran surucudur.!! Biraz daha dusun derim ben. Kaza olayina gelince; madem kiz arkadasini bindireceksin motora, o halde full ekipman olmasa bile, iki tane iyi kask ile ikinizinde sagligini korumalisiniz. Benim kac tane arkadasim bindi arkama, eger yanimizda bir tane kask var ise, kesinlikle bindirmiyorum. Gidecegimiz mesafe 100 metre bile olsa bu dusmeyecegimiz manasina gelmez! Kiz arkadasim benim gozumun nurudur, ona bir zarar gelirse ben vicdan azabindan yasayamam heralde.. Bu yuzden sozlerime kulak vermeni tavsiye ederim.

CrosseR
01 Aralık 2011, 00:20
Değerli arkadaşlar birşey olmaz,takma kafana,unutulur gider vb. gibi saçmasapan yorumlar yapmayın lütfen. Ne yapacağını ne olacağını söyleyeyim,şu anda yapabileceğin hiçbirşey yok çünkü olan olmuş zaten,kız arkadaşının ailesi sana tamamen düşman olmuş durumdalardır ve bu durumun kolay kolay değişeceğini hiç sanmıyorum (babanın attığı tokadın onlar açısından hiçbir etkisi olduğunu da düşünmüyorum).

Kısa bir süredir görüştüğün bir kız ise ortalama 500tl veripte herzaman lazım olacak diye kız arkadaşına ekipman alacağını düşünmüyorum ki almamışsında bu belli birşey,ozaman o kızın yeri senin arkan değil.

Ama dediğimden aksi bir durumsa sürekli birlikte seyahat ediyorsanız kendinden daha eksiksiz bir şekilde kız arkadaşının ekipmanlarını tamamlamalıydın.Tamamlamak istediğin halde ''amaaan böyle robocop gibi giyinip gezilirmi'' diyip reddediyorsa yine yeri arkan değil.

Full ekipmanlı bile olsa yağmurlu havalarda bile mecbur kalmadıkça arkanda yeri yok.

Bu gezinti motoru,skuter,cub,bağ bahçe tın tın geziyoruz'u falan yok bu işin,gördüğn gibi 20km ile gidiyordum'u falan yok.

Senin için geçmiş ola.başına gelmeyenler yada gelmeyeceğini düşünen arkadaşlarda inşallah bu uyarıları dikkate alır,olduktan sonra ne böyle bir olayın içinden çıkılır,ne de bu olay içinizden uzun bir süre çıkar.

immortalboss
01 Aralık 2011, 00:24
Kardeşim bayağı üzülmüşsün.Ben sana hikayemi anlatayım kafan dağılsın.Lise son sınıftayım.Motosiklet ve araba ehliyetimi yeni aldım.Motosiklet önce araba sonra.Motosiklet ehliyetimi aldım aradan 1 hafta kadar geçti. :) Kan kaynıyor tabi.Binelim,gezelim,hava yapalım durumları.Okuldan çıktık.3 arkadaşız.3müzde ehliyetliyiz.Ama kimse de kask yok.Hayatımda tek kask takmadığım gündür!!!Altını çiziyorum bak!!! Neyse diğerleri zaten hiç kask takmadı hayatında.Onların birisinde kanuni elite,birisinde yamaha crypton var.Ben de ramzey moped. :queen: Çıktık gezdik biraz şehirde.Dediler hadi darkale mevkine gidelim.Şehirden 5-6 km dışarda.Güzel bir dağlık alan.Tarihi bir yer.Çay bahçesi vb yerler var.Tamam dedik.Bunlar 2şer kişi gidiyor.Ben tek gidiyorum.(Zaten 2 kişi gitmiyor motor.):cherry: Neyse çıktık darkale'ye.Dediler ne yapalım.Bıraktık motorları.Şelale tarzı biryer var.Çok tehlikeli ve yüksek.Çıkalım mı çıkalım.Bakın dedim çıkmayalım.Eğlence için geldik.Kaza bela olur üzülürüz.Tamam mı tamam.Çay içtik,güldük eğlendik.Geri geliyoruz.Yokuş aşağı inerken dedim hızlı gitmeyin.20-30 km hızla iniyoruz.Ben öndeyim.Arkada crypton.Onun arkasında elite.Karşıdan bir araba geldi.4 adam var içinde.Motosikletleri yıkadık.Ciğer gibi parlıyor.:) Adam bize doğru baktı.Yavaşlamıştım.Bize doğru bakınca görür diye düşündüm.Elimi çektim frenden.Tam adamın yanına geldim.Yolu tamamen bir kapattı.80 küsür model vw jetta.:) Diesel hem de.Sağ yap,sol yap...Olacak gibi değil.1 gün önce de düşme tekniklerine bakıyorum internetten.O an aklıma onlar geldi.Motosikleti yatır ve ayrıl...Hayatımın en uzun 2 saniyesi...Motosikleti yatırdım ve küt.Arabanın altına girdi motor.Ben toprakta kayıyorum.Gözlerimi kapatmadım.Hala kayıyor...Düşerken düşünüyorum.Tüh ya.Babam motosiklet alacaktı.Almaz.Acaba biryerim kırılır mı.Birdaha motosiklete binmeme izin verirler mi...Adam hala bizi farketmemiş!!!Benim motosikletin üstüne tamamen çıktı arabayla.Ve durdu.Ben tam arabanın dibindeyken kapattım gözümü.Küt diye çenemi vurdum tampona.Gözümü bir açtım.VW amblemi burnumun dibinde.Kırkırkrırırrı bir ses. :) Kalktık.Motosikletin şasesi kırılmış! Ortadan 2ye.Bende hiç birşey yok.Sadece çenem açılmış.Arka kısımda biraz kumaş pantalon ile gezdiğimiz için yüzülmüş.Pantalonda birşey yok. Toto delik deşik. :) O gün anladım ki hayat aslında tecrübelerden ibaret.Şimdi kasksız 1 metre gitmem.Karşımdaki babam bile olsa trafikte güvenmem.Belki o kazayı yapmasaydım ben de bir hız delisi olup.Bana bir şey olmaz havalarına girip kaskımı takmayıp 3 gün sonra hayatımı kaybedebilirdim. :) Üzme canını.Bak yaşıyorsunuz,seviyorsunuz...Daha ne be güzel kardeşim.Dersini al.Hatanı telafi et.Gerisini zamana bırak.

glock
01 Aralık 2011, 00:25
Değerli arkadaşlar birşey olmaz,takma kafana,unutulur gider vb. gibi saçmasapan yorumlar yapmayın lütfen. Ne yapacağını ne olacağını söyleyeyim,şu anda yapabileceğin hiçbirşey yok çünkü olan olmuş zaten,kız arkadaşının ailesi sana tamamen düşman olmuş durumdalardır ve bu durumun kolay kolay değişeceğini hiç sanmıyorum (babanın attığı tokadın onlar açısından hiçbir etkisi olduğunu da düşünmüyorum).

Kısa bir süredir görüştüğün bir kız ise ortalama 500tl veripte herzaman lazım olacak diye kız arkadaşına ekipman alacağını düşünmüyorum ki almamışsında bu belli birşey,ozaman o kızın yeri senin arkan değil.

Ama dediğimden aksi bir durumsa sürekli birlikte seyahat ediyorsanız kendinden daha eksiksiz bir şekilde kız arkadaşının ekipmanlarını tamamlamalıydın.Tamamlamak istediğin halde ''amaaan böyle robocop gibi giyinip gezilirmi'' diyip reddediyorsa yine yeri arkan değil.

Full ekipmanlı bile olsa yağmurlu havalarda bile mecbur kalmadıkça arkanda yeri yok.

Bu gezinti motoru,skuter,cub,bağ bahçe tın tın geziyoruz'u falan yok bu işin,gördüğn gibi 20km ile gidiyordum'u falan yok.

Senin için geçmiş ola.başına gelmeyenler yada gelmeyeceğini düşünen arkadaşlarda inşallah bu uyarıları dikkate alır,olduktan sonra ne böyle bir olayın içinden çıkılır,ne de bu olay içinizden uzun bir süre çıkar.

tebrikler :cat:

körfezli_29
01 Aralık 2011, 00:33

haklısın bu olay aklımdan kolay kolay çıkıcak gibi değil, ama işallah benim için olumlu olur kız arkadaşımla henüz yeni tanışmıştık yani kısa süre önce, ama daha yeni tanıyorduk birbirimizi şikayetçi olurmu olmazmı bilmem ailesinin sözünü dinler sanırım, babamla yarın sabahleyin yaseminin babasının işyerine gidip özür diliycez

truveo
01 Aralık 2011, 00:40
geçmiş olsun kardeşim fazla sıkma kendini sen ne kadar ne yaparsan yap yarın olacaklara bir etkisi olmaz umarım tatlıya bağlarsınız ayrıca umarım sana bir ders olur korumasız motosiklet kullanma ve arkana korumasız kimseyi alma

körfezli_29
01 Aralık 2011, 00:45
Bu en büyük hatan işte dostum.Yeni öğrenirken olabildiğince yalnız kullanacaksın.Biz burada ne için söylüyoruz. :) 125 cc ile başla,100 cc ile başla,hadi tamam 250 cc ile başla.Barkın abinin bir lafı var.Her 600 cc ile başlanır mı topiği gördüğümde aklıma geliyor.Gülüyorum.Abi 1000 cc ile başlanmaz. :) Ama 600 cc olur.Konuyu dağıtmadan.Artık kafanı vurma güzel kardeşim. Ders çıkar buradan.:)
çok sağol teşekkürler iyi dileklerin için

Carbon
01 Aralık 2011, 01:25
Ne kadar usta olursan ol değişen hiç bir şey yok.Ben de dersaneye motorla gidiyorum her gün.Yol üzerinden de bir arkadaşımı alıyorum.Geçen hafta akşamüzeri neyseki tektim kırmızıda dururken geldi koydu arkadan arabanın biri.Adam fren pedalına dokunmadı bile.Fren izi felan hiç bir şey yok.Ben kurtardım o vuruşla yola fırladım motoru düşürmedim.Arkamda arkadaşım olsaydı o kesin darbeyle arkaya doğru savrulurdu düşerdi.Bugün de dedim hatta kardeşim bak işte denyo çok piyasada binip binmemek senin kararın... Olacağı varsa oluyor işte...

safakk
01 Aralık 2011, 01:27
işallah olaylar böyle gelişir ya mahkemeye verirse ne yaparım ben :( motora bi daha kız bindirmicem

çıkardığın ders bir daha motora kız bindirmeyeceğim mi yani?

Bu kadar insan boşuna yazmış bende boşuna yazmayayım

dersansport
01 Aralık 2011, 01:29
kızı seviyorsan ve ailesine saygın varsa motoru satarak bir jest yap.İlerde alırsın gene.Kaza hep olur arkana sevdiklerini çok alma benden sana tavsiye hele acemilik zamanlarında pek insan taşıma.

Okan Sinan Ocan
01 Aralık 2011, 01:34
kızı seviyorsan ve ailesine saygın varsa motoru satarak bir jest yap.İlerde alırsın gene.Kaza hep olur arkana sevdiklerini çok alma benden sana tavsiye hele acemilik zamanlarında pek insan taşıma.

Arkasına sevmediklerini alması dahamı iyi olur yani anlamadımki bu mesajı ?

dersansport
01 Aralık 2011, 01:37
demek istediğim acemilik zamanlarında arkasına insan almaması.Sevdiklerini alma dedim çünkü daha etkili olucagını düşündüm sevmediklerini alabilir :)

Fatih Ada
01 Aralık 2011, 01:38
En önemli soru (şikayetçi olurlarsa) A2 ehliyetin var mı?

bounrock
01 Aralık 2011, 02:08
Çok geçmiş olsun kardeşim, eh hata biraz sende, korumasız çıkmışsınız yola, yinede ucuz kurtulduğnuza şükür edin.:rendeer:
şikayet konusuna gelince, ehliyetin var ise, birşey olmaz. sonuçta kızı zor ile alı koyup motora bindirmedin. kendi rızası ile binmiş. ciddi ve kalıcı bir hasarda yok zaten..

Syanur
01 Aralık 2011, 03:06

1- Bak güzel kardeşim, sırf ilk cümlen yüzünden kızın abisi olsam senin ağzını burnu dağıtmıştım. Bak güzel kardeşim, arkanda karpuz taşımıyorsun can taşıyorsun. Ben arabada bile emniyet kemerini takmayan anneme en sonunda fırça atıyorum taktırıyorum. Sen gitmişsin motoru yeni kullanmaya başlamışken kız arkadaşını arkanda gezdirmişsin, hem de ısrar ederek. Tekrar söylüyorum arkanda taşıdığın can, patlıcan değil ki bu sebepten ötürü 1 değil 2 değil 3-4 kere düşünmen gerek böyle durumlarda.

2- Kaskını kız arkadaşına vermeni çok çok çok taktir ettim. Trafikte görüp de içimden az küfretmediğim tiplerden değilmişsin, tebrikler, harbi delikanlıymışsın bak. En içten dileklerimle aferin diyorum tekrar, ciddi manada düşünceli bir hareket yapmışsın. Umarım bu yazdığın başkalarına da ders olur.

3- Son yazdığın cümle için seni kınıyorum. Yaz aylarında benzin çok mu gider az mı gider diye bilgiler saçacağına git biraz bişeyler oku, öğren. Mıcır yüzünden düştük demişsin, motoru yeni kullanmaya başlıyordum demişsin sonra da bunların başıma gelebileceğini nereden bilebilirdim demişsin. Demek ki yeterince şey bilmiyormuşsun. Aşağılamak için değil ciddi olarak söylüyorum, ozaman biraz daha oku ve öğrenmeye devam et. Benim gibi. Ben de senden farklı değilim, çok az şey biliyorum ama bişey başıma geldiğinde "nereden bilebilirdim ki!" demiyorum... Ayakkabı almadan önce araştırdım, öğrendim ki boğazlı bot almak en doğrusuymuş. Dizlik takarken araştırdım, okudum, öğrendim ki pantolonun üstüne takmak yanlışmış, kışın motor sürdüğüm için araştırdım ve öğrendim ki her ne olursa olsun özellikle dizlerimizi ve farkında olmadığımız böbreklerimizi sıcak tutacak edevatlar kullanmalıymışız, Motorlu kaza videoları izliyorum sık sık; öğreniyorum nerede nasıl durumlar oluşabilir diye. Daha sayayım mı? Ben de kız arkadaşımı arkama alıyorum ama 35 km/h sürati geçmemek şartı ile. Zaten o da fazlasında rahatsız oluyor, zorlamıyorum. Üstelik sadece ve sadece kampüs içinde...

Bilmiyorum derdimi anlatabildim mi ama geçmiş olsun, umarım sana ders olduğu gibi başkalarına da örnek olur bu olay(Dost acı söyler arkadaşım, benden sana "canını sıkma" tarzında cevap bekleme, burada tokatı iyi ye ki birdaha babandan yeme...)

(Kendim de dahil) Herkese kazasız belasız sürüşler...

bygrm
01 Aralık 2011, 03:21
kardeşim geçmiş olsun

olay vahim bir vaka.... fakat artık sıkma canını...

babanla biraz aranız bu motor mevzularında açılıcaktır alttan alamya bak... aynı şekilde kız ilede aranız açılabilir oluruna bırak çünkü kız ailesinden büyük baskı görücektir bu durumda... senin ne kadar üzüldüğünü yazdıklarınla gördüm daha üzerine birşeyler ekleyip seninde canını sıkmak istemem... hataların var tabiki kabul etmelisin ...

korkuların hüzünlerin tecrübelerin sana hepsi bir anda geldi... bunları sindire sindire anla... kendine dikkat et...

yarın yaseminin babasının yanına gittiğindede beklenmedik tepkiler alabilirsin sessiz olmayı ve çok konuşmamaya gayret göster.. herşeyi alltan al olayların üstüne gitme babanda dahil hepsine bir özür borçlusun ...

buda gelip geçicek üzülme...

egelim 43
01 Aralık 2011, 03:23
@ syanur İyiki kızın senin gibi abisi yokmuş :) körfezli sanada geçmiş olsun umarım bu başına gelenlerden ve yazılanlardan çıkarmış olduğun dersler vardır şikayet ve mahkeme olayını düşünme bencede bi şey çıkmaz babanla özür dilemenizde güzel bi davranış bununla gelsin geçsin başka keder vermesin Allah :rendeer:

Mengu16
01 Aralık 2011, 03:28
Benim kız arkadaşım olacaktı o değil kolunu bacağını çizdirmek saçlarının rüzgardan bozulmasına bile kıyamazdım arabada otururdu rahat rahat :cherry:

ozgurakman
01 Aralık 2011, 03:37
geçmiş olsun arkadaş. tedbir almalıydın. almadıysan, yavaş ve dikkatli olmalıydın. 20yle giderken düşsen sevgilinin kolları bacakları çizilmezdi... herneyse. söyleyeceğim şu ki, eğer bu kadarcık bi olaydan dolayı şikayetçi oluyorsalar bence yanlış kişiyle vakit geçiriyorsun

musakka
01 Aralık 2011, 04:20
hemşerim geçmiş olsun şikayetçi olacaklarını sanmam o anlık kızgınlıkla söylenir ucuz atlatılmış yinede...ehliyetin vardır inş....

sakinseytan
01 Aralık 2011, 05:35
epeydir girmiyodum foruma herneyse ilk senin yazını okudum yahu düşmüşsün bu cok normal ya amma büyütmüşler olayı şikayet etceklermiş fln sank kasti bi olay yaptın hiçbişi olmaz boşver ya böle şeyleri okuyunca abi benim yaptıklarım oo bu sinek ısırıgı kalır bide tokat atmış çok şey demek istemiyorum boşver dua etsinler size bişi olmamış ya cizik dedigin nedir

imkansiz27
01 Aralık 2011, 09:37
allah yardımcın olsun aynı sey benımde basıma geldı ayleler sıkayetcı oldu ama kız mahkemeye cıktıgımızda sıkayetcı degılım dedı olay kapandı ama daha kotusude olabılır aylesı senınle gorusmesıne ızın vermıyebılır bırde mecburen artık secım yapıcaksın ya motor yada kız arkadasınnn bunu senden ıstıcektır