PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çinliler çok komik.

immortalboss
30 Kasım 2011, 18:26
Arkadaşlar bugün dedim şu Arora motosiklet sitesine gireyim. Bir baktım isimler harika. :) Ama gayet doğal ve Türkçe ya. :) Birkaç tanesini hemen aktarıyorum.
AR 150-16 CEBEFE
AR 125-43 YEBERE
Bu arada Arora 250 cc sportif görünüşlü bir alet getirmiş. Bilgisi olan var mı? :queen:
Link burada: https://www.arora.com.tr/?/motorsiklet/ar-250-21

Syanur
30 Kasım 2011, 18:29
Nasıl bir teknoloji ile yapıyorlarsa 250cc = ~16 hp...:thumright

Raphae1
30 Kasım 2011, 18:30
sibief yapsalarmıs barı :D

kanucan
30 Kasım 2011, 18:33
Yebere. :mrgreen:

tigermbz
30 Kasım 2011, 18:36
yamaha, yzf125 i 250 cc yapsa tadından yenmez derdim
çine kadar ulaşmış dileğim ama japonyaya kadar gidemedi demekki
birgün çinliler iyi motorlar da yapacak arkadaşlar

Chymera
30 Kasım 2011, 18:47
Tip olarak güzelmiş ar-250 4 bin veririm :)

ixeywent
30 Kasım 2011, 18:49
3500 de benden fazlası yok ondan veremem :)

Uğur
30 Kasım 2011, 18:52
Hadi mondial senin neyin eksik sende yap 250 cc, ss tarzı :queen:

K o r @ y
30 Kasım 2011, 18:53
aslında hayatımızda olması gereken lazım olan bir ülke çin..neden mi? bazı malzemelerin kalitesi düşük olabilir ama 7 de 70 e tüm insanların bütçesine hitap ediyorlar.. motosikletin ülkemizde bu denli yaygınlaşmasını çin e borçluyuz.. geleceğin dünya lideri.. :cherry:

immortalboss
30 Kasım 2011, 18:53
:) Ben de beğendim ar-250'nin tipini.SS makineye 5 vites olmuyor ama. :) 6'da bir çekicilik var.Böyle güç,torq,sportiflik 6'da. :) Cebefe ve Yebere olayına çok güldüm ama. :)

fat280
30 Kasım 2011, 18:55
abiler yebere yazanında cebefe yazanında motorları bire bir aynı motor aksamı yani tipler yeberenin ki zaten tamamen aynı artık aşmışlar çinliler

immortalboss
30 Kasım 2011, 18:58
aslında hayatımızda olması gereken lazım olan bir ülke çin..neden mi? bazı malzemelerin kalitesi düşük olabilir ama 7 de 70 e tüm insanların bütçesine hitap ediyorlar.. motosikletin ülkemizde bu denli yaygınlaşmasını çin e borçluyuz.. geleceğin dünya lideri.. :cherry:
Kesinlikle bu konuda haklısın. Yoksa şu anda mobylette tarzı moped biniyor ve bu motosiklete 3000 tl civarı para veriyor olurduk bence. Çin dünyanın en büyük üreticisi. :) Biraz da şöyle kaliteli bir motosikleti ucuz fiyatlı tutsalar,yedek parça,servis de güzel olsa.:) Rüyaya daldım yine.Arkadaşlar bu arada sizlere sorum olacak.Kastino qm 50 diye motor var. :) Bilgisi olan var mı?

piyanist_irf
30 Kasım 2011, 19:40
Kesinlikle bu konuda haklısın. Yoksa şu anda mobylette tarzı moped biniyor ve bu motosiklete 3000 tl civarı para veriyor olurduk bence. Çin dünyanın en büyük üreticisi. :) Biraz da şöyle kaliteli bir motosikleti ucuz fiyatlı tutsalar,yedek parça,servis de güzel olsa.:) Rüyaya daldım yine.Arkadaşlar bu arada sizlere sorum olacak.Kastino qm 50 diye motor var. :) Bilgisi olan var mı?

ohhhh ne ala memleket :cherry: hem maraş olacak hem en ön koltuk olacak hem çekirdek çitleyecen hemde bedave olacak :cherry::queen:

varsa öle bi motür hemen alalım fatihim şoparım :cherry::P

---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

apaçileri unutma şekerim :cherry: çinliler sayesinde türediler motür ucuz zaten kes eksozunu, şekil yap gürültü çıksın, çoluk çombalağın altında motür , git 300 liraya al bi scooter 2-3-5.- el yolarda kopuk uçurtma :cherry::queen:

bence sadece bu işten ekmek yiyen tamirci esnafına yaradı sanki :cherry: vedeeee en önemlisi kalitenin farkı kıymeti anlaşıldı :)

tamam motosiklet yaygınlaştı ve hevesi olan insanlar hevesini aldı motürden yiğidi öldürecen hakkını vericen ama 2 senede çöp oluyor be biladerim yauuuu :cherry:

immortalboss
30 Kasım 2011, 19:41
ohhhh ne ala memleket :cherry: hem maraş olacak hem en ön koltuk olacak hem çekirdek çitleyecen hemde bedave olacak :cherry::queen:

varsa öle bi motür hemen alalım fatihim şoparım :cherry::P
:) Yok işte abi sorun orda. :) Bakalım o da olur ya. Biz mi yapsak abi. :) :queen:

piyanist_irf
30 Kasım 2011, 19:49
:) Yok işte abi sorun orda. :) Bakalım o da olur ya. Biz mi yapsak abi. :) :queen:

olmayacak bir şey değilki fatih emin ol cinlilerden daha sağlam olur :) hatta şöle geniş tekerli custom yaparız oy oy oy :cherry:

benim anlamadığım bir şey var be kardeşim , inciğine binciğine kadar kalıbını yapıp , motosiklet imal ediyorsun şunu azıcık daha sağlam yapıver ne olcek yav azıcıkta pahalı sat hiç olmazsa 3- 5 yıl dayansın bir çinli motür ,

dikkat ediyorumda hani dandik yapmak için yarışa girilse bu kadar dandik yapılır yani , zaten emek veriyorsun, metali eritip kalıbını döküyorsun ,

yavvv bayinin önünde pilaka takılmamış sıfır motürlerin beli başlı yerlerinden paslandığına şahid oldum valla helal olsun çinliler bu konuda üzerlerine tanımıyor kendilerine hayran kalıyorum :)

yapıyor herifler yapmadıkları nane yok :) bi gün korkuyorum senin benimde benzer çakmasını çıkarırlar .... aman dikkat :cherry::queen:

Mengu16
30 Kasım 2011, 19:58
tamam motosiklet yaygınlaştı ve hevesi olan insanlar hevesini aldı motürden yiğidi öldürecen hakkını vericen ama 2 senede çöp oluyor be biladerim yauuuu :cherry:
2 senede çöp oluyorsa 2005 de 2006 da trafiğe çıkmış Mondial'ler nası hala eli yüzü düzgün ve çalışır halde ? 150'lik çinli scooter'a 5 tane damacana su koyup taşıyanı gördüm tamam Honda Activa da aynı yüke dayanıyor ama çinlinin de ondan aşağı kalır yanı yok hem yüklü activanın çıkamadığı yokuşları çıkıyor.

immortalboss
30 Kasım 2011, 20:04
olmayacak bir şey değilki fatih emin ol cinlilerden daha sağlam olur :) hatta şöle geniş tekerli custom yaparız oy oy oy :cherry:

benim anlamadığım bir şey var be kardeşim , inciğine binciğine kadar kalıbını yapıp , motosiklet imal ediyorsun şunu azıcık daha sağlam yapıver ne olcek yav azıcıkta pahalı sat hiç olmazsa 3- 5 yıl dayansın bir çinli motür ,

dikkat ediyorumda hani dandik yapmak için yarışa girilse bu kadar dandik yapılır yani , zaten emek veriyorsun, metali eritip kalıbını döküyorsun ,

yavvv bayinin önünde pilaka takılmamış sıfır motürlerin beli başlı yerlerinden paslandığına şahid oldum valla helal olsun çinliler bu konuda üzerlerine tanımıyor kendilerine hayran kalıyorum :)

yapıyor herifler yapmadıkları nane yok :) bi gün korkuyorum senin benimde benzer çakmasını çıkarırlar .... aman dikkat :cherry::queen:
Abi ben baktım orama burama hiç made in china yazmıyor çok şükür. :queen: Ama yeni doğan çocuklardan şüpheliyim. :)

piyanist_irf
30 Kasım 2011, 20:29
2 senede çöp oluyorsa 2005 de 2006 da trafiğe çıkmış Mondial'ler nası hala eli yüzü düzgün ve çalışır halde ? 150'lik çinli scooter'a 5 tane damacana su koyup taşıyanı gördüm tamam Honda Activa da aynı yüke dayanıyor ama çinlinin de ondan aşağı kalır yanı yok hem yüklü activanın çıkamadığı yokuşları çıkıyor.

böyle bir cevap geleceğini tahmin ediyordum fakat sevgili arkadaşım, amacım çin malı motosiklet kullanıcılarına laf sokmak, değil konunun özü gözlemlenmiş tecrübelerimdir :)

ben gördüğümü söylüyorum uydurmuyorum 3 sene 5 sene dayanan modellerin olduğunu bende biliyorum mecazi anlamda genelleme yapmış bulunmaktayım fakat kıyaslama babında yazdım düşüncelerimi...... kaliteli iyidir pahalıdır, kalitesiz ucuzdur ve çabuk eskir ..

5 yıllık kaliteli pahalı motorla 5 yıllık çin malı motosikleti bir araya yan yana koyup karşılaştır ,

güvenipte uzun yola bile çıkamazsın , sürekli korkuyla yaşarsın , ha bozuldu ha bozulacak , konuda hondadan yada herhangi bir markadan bahsetmedim dikkatini çekerim, şu kötüdür şu iyidir demedim , honda da demedim ,

ama burada tecrübe konuşur ben gördüğümü bildiğimi söylerim çin malı bir motosiklet varsın olsun hondayı geçsin hemde ondan sağlam olsun, hemde ondan daha ucuz olsun hemen elimdekini satıp çin malı almazsam şerefsizim ...

sana yarın bir foto çekerim bakar bakar susarsın , servislerin önü zibil gibi çin malı kaynıyor scooterları motosiklet sınıfına dahi koymuyorum,

ukalalık değil öyle algılanmasın, ben onlardan ancak günü birlik çocukları eğlendirecek go kart yaparım çin malı scooterim olacağına motorsuz kalayım razıyım....

immortalboss
30 Kasım 2011, 21:15
böyle bir cevap geleceğini tahmin ediyordum fakat sevgili arkadaşım, amacım çin malı motosiklet kullanıcılarına laf sokmak, değil konunun özü gözlemlenmiş tecrübelerimdir :)

ben gördüğümü söylüyorum uydurmuyorum 3 sene 5 sene dayanan modellerin olduğunu bende biliyorum mecazi anlamda genelleme yapmış bulunmaktayım fakat kıyaslama babında yazdım düşüncelerimi...... kaliteli iyidir pahalıdır, kalitesiz ucuzdur ve çabuk eskir ..

5 yıllık kaliteli pahalı motorla 5 yıllık çin malı motosikleti bir araya yan yana koyup karşılaştır ,

güvenipte uzun yola bile çıkamazsın , sürekli korkuyla yaşarsın , ha bozuldu ha bozulacak , konuda hondadan yada herhangi bir markadan bahsetmedim dikkatini çekerim, şu kötüdür şu iyidir demedim , honda da demedim ,

ama burada tecrübe konuşur ben gördüğümü bildiğimi söylerim çin malı bir motosiklet varsın olsun hondayı geçsin hemde ondan sağlam olsun, hemde ondan daha ucuz olsun hemen elimdekini satıp çin malı almazsam şerefsizim ...

sana yarın bir foto çekerim bakar bakar susarsın , servislerin önü zibil gibi çin malı kaynıyor scooterları motosiklet sınıfına dahi koymuyorum,

ukalalık değil öyle algılanmasın, ben onlardan ancak günü birlik çocukları eğlendirecek go kart yaparım çin malı scooterim olacağına motorsuz kalayım razıyım....
::plus1::::alkiis:: Güzel açıklama.Ben de bu kanıdayım.Kalite kalitedir.Pahalıdır. İrfan abi bu arada imzana hayran kaldım. :mrgreen:

McWarnaly
30 Kasım 2011, 22:12
zed iks ar lop(cince alti demek)

Soykan67
30 Kasım 2011, 22:42
Lanet olsun Çinli motosikletlere :) Ama asıl motosikletinin arkasında durmayan Türk firmalara lanet olsun :farao:

Trabzonlum61
30 Kasım 2011, 22:58
2 senede çöp oluyorsa 2005 de 2006 da trafiğe çıkmış Mondial'ler nası hala eli yüzü düzgün ve çalışır halde ? 150'lik çinli scooter'a 5 tane damacana su koyup taşıyanı gördüm tamam Honda Activa da aynı yüke dayanıyor ama çinlinin de ondan aşağı kalır yanı yok hem yüklü activanın çıkamadığı yokuşları çıkıyor.aynen bizim işyerindeki abi mondial ile 3 kişi yokuş yukarı cıktı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Lanet olsun Çinli motosikletlere :) Ama asıl motosikletinin arkasında durmayan Türk firmalara lanet olsun :farao:türkler böyle giderse her zaman kaybedecek TT motor firması var Adamlar sadece amerikan motor tarzı cıkarıyor başka bi halt yedikleri yok arkadaşım o tür motorları kac kişi kullanır ki 35 40 yaşında adam biner mi ya dalqa qecerler adama bizim burda coğu kişide motor war adam sabah işe giderken vınlıyor :D

murat_1989
30 Kasım 2011, 23:16

geleceğinmi :) bana çinde fabrikası olmıyan bi marka söylesene. ADAMLAR AŞMIŞ AŞMIŞ 1.3 milyar nufus ile türkiyeyi bi hayal etsene :))))))))))))))))))))) neler olabilirdi.

fat280
01 Aralık 2011, 01:19
ama yeni sene baya ortalık karışacak gibi çok çeşit var yamaha honda yeni çeşit motor getirmesse işleri zor bence

Choppermod
01 Aralık 2011, 01:38

yanlışım varsa kusura bakmayın hemen düzeltin ama bildiğim kadarıyla regal raptorlarda çin malı ama kullanan herkes memnun.yani diceğim şuki aslında çinlilerin bir suçu yok bunu türkiyeye getiren firmaların suçu.çunku çindeki eleman soruyo ne kadar maliyetli bir ürün yapıyım malı getiren kişide zarara girmek istemediği için çoğu kişinin bütcesi yetsin diye ucuz mal getiriyo.yani aslında çinde tabikide kaliteli ürünler var kaliteli ürün yapıcak teknolojide var.fakat ucuza ürettiği ürünlerde var

fat280
01 Aralık 2011, 01:45
yanlışım varsa kusura bakmayın hemen düzeltin ama bildiğim kadarıyla regal raptorlarda çin malı ama kullanan herkes memnun.yani diceğim şuki aslında çinlilerin bir suçu yok bunu türkiyeye getiren firmaların suçu.çunku çindeki eleman soruyo ne kadar maliyetli bir ürün yapıyım malı getiren kişide zarara girmek istemediği için çoğu kişinin bütcesi yetsin diye ucuz mal getiriyo.yani aslında çinde tabikide kaliteli ürünler var kaliteli ürün yapıcak teknolojide var.fakat ucuza ürettiği ürünlerde var

aynen :cat: ne kadar iş o kadar köfte misali

askon
01 Aralık 2011, 01:53
yakında bunlar taransalb ve vayytsrom taraksatar yanı dragstar şuhadov gıbı isimler üretırler:queen:

fat280
01 Aralık 2011, 02:03
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-rks-titanic-150-cc-63324274/detay/#close

şu motorda sym nin türkiyeye getirmediği 125 lik wolfuna benziyor baya tipli motoruada aynı şekilde bence yeni sene süper olacak :D

yesewi
01 Aralık 2011, 02:04
Sokaklar bunlarla dolarsa ss motor almam

bassturbin
01 Aralık 2011, 13:32
Yeni çıkan 250-21 yarış motoru fena değil gibi, 250 lik, hımmm.

Yzf nin kopyası sanki...Ama bu 250 lik...

immortalboss
01 Aralık 2011, 20:32
Yeni çıkan 250-21 yarış motoru fena değil gibi, 250 lik, hımmm.

Yzf nin kopyası sanki...Ama bu 250 lik...
Vallaha 250 cc hadisesini bilmem ama r125 bunu geçemese de bayağı zorlar. ;)

cbr_007
01 Aralık 2011, 20:41
Arkadaşlar bugün dedim şu Arora motosiklet sitesine gireyim. Bir baktım isimler harika. :) Ama gayet doğal ve Türkçe ya. :) Birkaç tanesini hemen aktarıyorum.
AR 150-16 CEBEFE
AR 125-43 YEBERE
Bu arada Arora 250 cc sportif görünüşlü bir alet getirmiş. Bilgisi olan var mı? :queen:
Link burada: https://www.arora.com.tr/?/motorsiklet/ar-250-21
Abi kac basar bu ?? saatte kac kmh hız yapar :P

kefeeee
01 Aralık 2011, 20:44
yzf 125'e photoshop yapmışlar, ürün bu :D

cbr_007
01 Aralık 2011, 21:00
yzf 125'e photoshop yapmışlar, ürün bu :D
kesin kesin :flower: