PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir mil daha

Sayfa : [1] 2

-THROTTLE-
30 Kasım 2011, 00:22
OMM’nin yıllık toplantısı ‘OMM Rally’ 19 – 20 Kasım tarihlerinde Mudanya’da yapıldı.

Dernek Başkanı Oktay Ciğer’in konuşması ile başlayan 2 günlük maratonda,

Geride bıraktığımız yılda düzenlenen eğitimler, sürüşler,seminerler, bültenler ve geniş bir yelpazede sunulan yetenekli sürüş ile ilgili diğer aktiviteler değerlendirildi.

Türkiye’de tüm hakları ile temsilcisi olduğu I.A.M.’ın (İleri Sürüş Enstitüsü – İngiltere) onayladığı ilkeler doğrultusunda hareket eden ve aktivitelerinin hiçbirinden maddi kazanç beklemeyen,sosyal sorumluluk bilinciyle 13 yıl önce yola çıkan OMM,

2012 yılında,yine motorsiket sürücüleri ve motorsiklet dünyası için neler yapacağını planlandı.

Geleneksel hale gelen,yıllık değerlendirme toplantısı ‘OMM Rally’ yönetim kurulu,eğitmenler ve üyelerden oluşan geniş bir katılımla, başarı ile tamamlandı.

Omm hakkında detaylı bilgi için http://www.ommriders.com/

http://i1024.photobucket.com/albums/y308/throttle01/OMMRally800X600.jpg

anamur.spor
30 Kasım 2011, 00:33
Hayırlı olsun.
Yaş grubu 40 yaş üstü görünüyor açıkcası pek ilgimi çekmedi.
Yolculuğunuzda mutluluklar dilerim.

Okan Sinan Ocan
30 Kasım 2011, 00:57
Hayırlı olsun.
Yaş grubu 40 yaş üstü görünüyor açıkcası pek ilgimi çekmedi.
Yolculuğunuzda mutluluklar dilerim.

Yola motor ile çıktıklarında çok daha genç gösterirler hiç merak etme.

Arkadaşlar fotoğrafta gördüğünüz insanların büyük kısmı güvenli ve ileri sürüş konusunda "ÜSTAD" sıfatına erişmiş kişilerdir ve pekçoğu sertifikalı ileri sürüş eğitmenidir.

Ayıptır söylemesi birkaçıda benim sağlam kankamdır :)

Sevgiler

anamur.spor
30 Kasım 2011, 01:03
Yok be abi sürüşleriyle ilgili değildi insan biraz 20'l yaşları görmek istemiyor değil hani.Ben o duruma dikkat çektim yoksa kimsenin zevkine,sürüşüne söz söylemem.

Okan Sinan Ocan
30 Kasım 2011, 01:10
Yok be abi sürüşleriyle ilgili değildi insan biraz 20'l yaşları görmek istemiyor değil hani.Ben o duruma dikkat çektim yoksa kimsenin zevkine,sürüşüne söz söylemem.

Maalesef o 20 li yaşlardaki arkadaşlar bu işlere pek kafa yormuyorlar...

Soykan67
30 Kasım 2011, 01:11
Yaş hikaye bence.Muhabbetleri yeter.

anamur.spor
30 Kasım 2011, 01:21
İyi iyi sustum.Arkadaş bir görüş yazdık yazmaz olaydık:)

Okan Sinan Ocan
30 Kasım 2011, 01:22
İyi iyi sustum.Arkadaş bir görüş yazdık yazmaz olaydık:)

Kocakarı gibi çenem hiç durmuyor değilmi. Sizde haklısınız valla ne diyeyim :p

acayüp
30 Kasım 2011, 01:27
Yaş gelmiş 60 a ne mil yapsak kardır derdine düşmüşler . Bakınız km de değil mil , neden? km ye göre daha çok ya kendilerini daha iyi hissettiriyor herhal. (veeee ben lastikleri yakarak kaçar : ) :pl: :pl:

furkanmg
30 Kasım 2011, 02:46
ekip duruşundan bile sağlam olduğu belli güvenli seyehatlerin tadı bambaska
20 li yaslar genelde "racing" havasında neyi nerde yapıcağından habersiz ve maddi durumlarıda tam oturmadığından böyle platformlarda pek
göremiyoruz bence

GaCCaLL
30 Kasım 2011, 03:38
Turuncu polarlı abimizi birine benzettim ama kime çıkartamadım okan abi biliyordur gerçi??

COQ
30 Kasım 2011, 04:00
Turuncu polarlı abimizi birine benzettim ama kime çıkartamadım okan abi biliyordur gerçi??
Gözlükleri olsa ayni Jon Taylor.:cherry:

cbr_007
30 Kasım 2011, 04:19
valla ben 22 yasımdayım azda bizim gibi gencler olsaydı diyorum :queen: :) :P

Okan Sinan Ocan
30 Kasım 2011, 10:56
Gözlükleri olsa ayni Jon Taylor.:cherry:
Puhuhahahaaaa,
3 tane Jon Taylor çıkar yahu o abimden .

---------- Post added at 10:56 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

Kanat Kale , girdiğim I.A.M. testinde Jon Taylorun asistanı ve çevirmeni idi oradan tanışmışlığımız vardır.

dersansport
30 Kasım 2011, 11:20
Bana richmans club gibi geldi.Sertifikaları almak kolay bu arada 20 yaşındaki gençlerimizde rahatıkla alabilirler bende bile var :) omm uluslararasıdır amerikada piyasaya çıkmıştır genelde demir kıç rallylerine katılırlar.Genelde başkanları paplicity kısaca pr çalışması yaparak eğitim olayıdan para kazanırlar seminer gibi.Sürüş konusunda herdaim bmw servis araçları hazır bulunmaktadır çünkü bmwnin tamiri zordur gibisinden ilkeleri vardır :) Geneli doktor ve mühendis yada iş adamı tayfasıdır başkan çünkü öyle seçer,nede olsa para kazanmak nihai amaçtır.Gezilere asla parasız çıkılmaz :) fotografdada görüldüğü üzere yaşlar gerçekten yüksek kaslar erimiş yerini bira göbeği almış insan merak etmeden duramıyor acaba moğolistanda yolda kalsalar o motoru nasıl kaldırıcaklar :) hmm doğru eğitimlerde anlatıyorlardı 1 kişi olmazsa 2 kişi yardım eder :)
Omm nin açılmı şu olsa gerek One More Money.
Unutmadan kendileri ile ilgili bir anımı anlatim,3 tane büyük bmwli arkadaş benim harleyin yanından fişek gibi geçtiler :) hoş benim yanımda pizzacılar da fişek gibi geçiyor o ayrı mesele haha,neyse güzargah anadolu feneri bilenler bilir arnavut kaldırımı bir yokuş vardır kalenin orda ben arkadan pırpır çıkıyorum tırtıl edasıyla bunlarada bakıyorum bir yandan bir acemilik seziyorum çünkü aşırı gaz vermeler debriyaj geri kaydırmalar falan lakin olan oldu arkadaki kırmızı bmw yere yuvarlandı.Hemen indim yanına koştum birde ne görüm kız çıktı motorun altında can çekişiyor,arkadaşlarına bakyorum hala motorlarını park etmeye çalışıyorlar yardıma koşacaklar ama motoru daha yokuşda park etmeyi bilmiyorlar didiniyorlar sanırım kurslarda öğretmemişler her neyse ben hemen motoru kaldırdım kız ayagını çekecek kadar çekti kurtuldu sonra motoru yan bıraktım gene dedimki gel motoru şöyle tut şöylede kaldır yapabilirsin ço basit yok kızcagız hemen kaldırdı,ama hala arkadaşları park meselesinde :) ee sonuçta bmw bu parkıda bir mesele.Ben kişisel fikrimi söylim bunlar zengin klüpleridir para yerler bitirirler aynısı harledede var hog diye harley owners club bir geiye gidersin onlarla cebinden 500 tlyiuçururlar bir eğitim verirler 1000 tl uçar gider.Gerçek motor klüpleri parasız yapar bazı şeyleri genç arkadaşları dışlamaz olara yol gösterir.Neyse bana ne oluyorsa emilicek kanlar nasolsa doktorlarda mühendislerde bolca mevcut ama insanları aşağılamasınlar lütfen buna çok kızgınım yok senin sertifikan yok motorcu değilsin biz şurayı gezdik motorcuyuz bmwmiz var şuyuz buyuz demesinler grup halinde çok şirinler ama bireysel olarak çok egolular tanıdıgımdan söylüyorum.

Okan Sinan Ocan
30 Kasım 2011, 11:54
Gerçek motor klüpleri parasız yapar bazı şeyleri genç arkadaşları dışlamaz olara yol gösterir.Neyse bana ne oluyorsa emilicek kanlar nasolsa doktorlarda mühendislerde bolca mevcut ama insanları aşağılamasınlar lütfen buna çok kızgınım yok senin sertifikan yok motorcu değilsin biz şurayı gezdik motorcuyuz bmwmiz var şuyuz buyuz demesinler grup halinde çok şirinler ama bireysel olarak çok egolular tanıdıgımdan söylüyorum.

Sevgili Kardeşim ,

Sanırım başka bir grubu OMM ile karıştırıyorsun . OMM ülkemizde motosiklet eğitimi fikrini ortaya atan ilk oluşumdur ve yüzlerce bilinçli sürücüyü karşılık beklemeden eğitmiştir.
Amerika ile bir bağlantısı yoktur tamamı ile ülkemiz yasalarına uygun olarak kurulmuş ve faaliyetlerini kar amacı gütmeden aidatı 50tl gibi motora binen herkesin gücünün yetebileceği bir rakam olan yasal bir dernektir.
OMM eğitmenleri I.A.M. standartlarında eğitim almışlardır ve "OMM adına" düzenli olarak karşılıksız eğitim vermektedirler. Bunları internetten kolayca teyid etme imkanınız vardır. OMM sayfalarına giderseniz ücretsiz eğitim programlarına nasıl ve nerelerde katılabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

Ben şahsen hiçbir zaman OMM üyesi olmadım hatta bazı konularda kendileri ile farklı kulvarlardayım ancak bunlar fikir tartışması boyutunu geçemez. OMM ciddi ve ülkemizdeki motosiklet kültürüne ciddi katkıları olan bir dernektir onu bu derece haksızca aşağılamanız bence hoş değil. Lütfen bir kez daha araştırınız.

Sevgilerimle

dersansport
30 Kasım 2011, 12:09
Ben gördüğümü söyledim ordan insanlarıda tanıyorum ve o insanların bire bir yorumlarınıda biliyorum ordan ayrılanlarında.Bu yüzden birşeyler bildiğim için söylüyorum birşeyler bilmesem tabikide hiçbirşey söylemezdim.Herneyse benim gocumdugum nokta gençler ve az daha fakirce akradaşlarımızın es geçilmesinden ibaret biraz da onlarıda insandan saymak gerekli sonuçta aynı yolu paylaşıyoruz bak ben başımdan geçeni anlattım yardım ettim arkadaşlarına onlar daha park edemezken ukala ukala birde teşekkür bile etmediler kızcagız etti birtek.Demek istediğim omm dışındada sürücler var ve onlardan iyileride var kötüleride kendilerini üstün saymasınlar yeterli bize.

Okan Sinan Ocan
30 Kasım 2011, 12:20
Ben gördüğümü söyledim ordan insanlarıda tanıyorum ve o insanların bire bir yorumlarınıda biliyorum ordan ayrılanlarında.Bu yüzden birşeyler bildiğim için söylüyorum birşeyler bilmesem tabikide hiçbirşey söylemezdim.Herneyse benim gocumdugum nokta gençler ve az daha fakirce akradaşlarımızın es geçilmesinden ibaret biraz da onlarıda insandan saymak gerekli sonuçta aynı yolu paylaşıyoruz bak ben başımdan geçeni anlattım yardım ettim arkadaşlarına onlar daha park edemezken ukala ukala birde teşekkür bile etmediler kızcagız etti birtek.Demek istediğim omm dışındada sürücler var ve onlardan iyileride var kötüleride kendilerini üstün saymasınlar yeterli bize.

Sevgili Kardeşim ,

Ben somut örnekler ile söyleyeceğimi söyledim siz hala dedikodu tadında cevaplar vererek saygın bir gurubu karalamak peşindesiniz. Yolda karşılaştığınız her BMW yi eğitimli OMM üyesi olarak algılamanız ise ayrı bir muamma. Bence kasıtlı bir davranış içerisindesiniz .

Fanatik
30 Kasım 2011, 12:23
Bana richmans club gibi geldi.Sertifikaları almak kolay bu arada 20 yaşındaki gençlerimizde rahatıkla alabilirler bende bile var :) omm uluslararasıdır amerikada piyasaya çıkmıştır genelde demir kıç rallylerine katılırlar.Genelde başkanları paplicity kısaca pr çalışması yaparak eğitim olayıdan para kazanırlar seminer gibi.Sürüş konusunda herdaim bmw servis araçları hazır bulunmaktadır çünkü bmwnin tamiri zordur gibisinden ilkeleri vardır :) Geneli doktor ve mühendis yada iş adamı tayfasıdır başkan çünkü öyle seçer,nede olsa para kazanmak nihai amaçtır.Gezilere asla parasız çıkılmaz :) fotografdada görüldüğü üzere yaşlar gerçekten yüksek kaslar erimiş yerini bira göbeği almış insan merak etmeden duramıyor acaba moğolistanda yolda kalsalar o motoru nasıl kaldırıcaklar :) hmm doğru eğitimlerde anlatıyorlardı 1 kişi olmazsa 2 kişi yardım eder :)
Unutmadan kendileri ile ilgili bir anımı anlatim,3 tane büyük bmwli arkadaş benim harleyin yanından fişek gibi geçtiler :) hoş benim yanımda pizzacılar da fişek gibi geçiyor o ayrı mesele haha,neyse güzargah anadolu feneri bilenler bilir arnavut kaldırımı bir yokuş vardır kalenin orda ben arkadan pırpır çıkıyorum tırtıl edasıyla bunlarada bakıyorum bir yandan bir acemilik seziyorum çünkü aşırı gaz vermeler debriyaj geri kaydırmalar falan lakin olan oldu arkadaki kırmızı bmw yere yuvarlandı.Hemen indim yanına koştum birde ne görüm kız çıktı motorun altında can çekişiyor,arkadaşlarına bakyorum hala motorlarını park etmeye çalışıyorlar yardıma koşacaklar ama motoru daha yokuşda park etmeyi bilmiyorlar didiniyorlar sanırım kurslarda öğretmemişler her neyse ben hemen motoru kaldırdım kız ayagını çekecek kadar çekti kurtuldu sonra motoru yan bıraktım gene dedimki gel motoru şöyle tut şöylede kaldır yapabilirsin ço basit yok kızcagız hemen kaldırdı,ama hala arkadaşları park meselesinde :) ee sonuçta bmw bu parkıda bir mesele.Ben kişisel fikrimi söylim bunlar zengin klüpleridir para yerler bitirirler aynısı harledede var hog diye harley owners club bir geiye gidersin onlarla cebinden 500 tlyiuçururlar bir eğitim verirler 1000 tl uçar gider.Gerçek motor klüpleri parasız yapar bazı şeyleri genç arkadaşları dışlamaz olara yol gösterir.Neyse bana ne oluyorsa emilicek kanlar nasolsa doktorlarda mühendislerde bolca mevcut ama insanları aşağılamasınlar lütfen buna çok kızgınım yok senin sertifikan yok motorcu değilsin biz şurayı gezdik motorcuyuz bmwmiz var şuyuz buyuz demesinler grup halinde çok şirinler ama bireysel olarak çok egolular tanıdıgımdan söylüyorum. Yuh artık, ya bilerek iftira atıyosun yada bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş, yalan yalnış insanları karalıyosun. Bu derneğin hem teorik hem pratik eğitimlerine katılmış bir motosiklet kullanıcısı olarak haklarında söyleyebileceğim tek şey Allah razı olsun dur. Hiç bir karşılık beklemeden, motosiklete gönül verenlere yardımcı oluyorlar; uzun mesailer harcayarak, sabırla güvenli ve bilinçli motosiklet kullanmak isteyenler için eğitimler organize ediyorlar. Hem de Türkiyenin bir çok bölgesinde. OMM den aldığım bedelsiz (Ücretsiz)eğitimler sürüşüme çok şey kattı. Kısmetse 2012 de temel eğimden başlayarak yine eğitimlerine katılmak istiyorum. Buradan bir kez daha OMM de eğitimci yada idareci olarak emeği geçen tüm gönüllülere canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

yasdal
30 Kasım 2011, 12:50
omm uluslararasıdır amerikada piyasaya çıkmıştır genelde demir kıç rallylerine katılırlar.Genelde başkanları paplicity kısaca pr çalışması yaparak eğitim olayıdan para kazanırlar seminer gibi.

birşeyler bildiğim için söylüyorum birşeyler bilmesem tabikide hiçbirşey söylemezdim.

OMM ile geçtiğimiz sene başında tanıştım. Ücretsiz teorik temel eğitimlerine katıldım. Sonra Autodrom da düzenledikleri control eğitimine 150 TL vererek katıldım. Geçtiğimiz aylarda da İstanbul Şile arası her 4 kişiye 2 hoca düşecek şekilde 200 km ye yakın gözlem ve eğitim verdikleri ücretsiz RoadCraft eğitimine katıldım. Bu eğitimleri veren "abilerim" o gün orada olmak için ortalama 100 TL yakıt parası verdiler muhtemel. Aileleri ile geçirecekleri pazar günlerini bizlere bir şeyler öğretmek için heba ettiler. Aralarda yemek vs. gibi molalar verdik ceplerinden masraflarını karşıladılar. Hepsinin ötesinde ağızlarından çıkan her bilgiyi tartarak, düşünerek aktardılar ve doğru öğrenmemiz için ellerinden gelenleri yaptılar.

Vel hasılı OMM eğitimleri ücretsiz ve gönüllü eğitimlerdir. Control eğitimindeki 150 TL lik tutar pist kirası gibi giderler için alınmaktadır. Bize eğitim vermeye gelen gönüllü abilerimizin bir çoğu sizin düşüncenizle Zengin ama benim fikrimce "Donanımlı ve iyi eğitimli" olduklarından iyi kazanırlar normal hayatlarında. Bu yüzden eğitime gelen kalabalığı gördüklerinde ellerini ovuşturmazlar.

Benim OMM yi görüp tanıdığım üzere durum budur. Kendi gelişiminiz için eğitimler alıp, doğru donanımlar kazandıktan sonra ücretsiz olarak 200 km beni motosikletinizle 2 m. arkamdan takip edip molalarda izlenimlerinizi ve görüşlerinizi paylaşmaya hazırsanız sizde bireysel olarak bu tür bir oluşum başlatabilir veya onlara katılabilirsiniz. Yada en azından saygı duyarsınız.

-THROTTLE-
30 Kasım 2011, 15:37
Unutmadan kendileri ile ilgili bir anımı anlatim,3 tane büyük bmwli arkadaş benim harleyin yanından fişek gibi geçtiler :) hoş benim yanımda pizzacılar da fişek gibi geçiyor o ayrı mesele haha,neyse güzargah anadolu feneri bilenler bilir arnavut kaldırımı bir yokuş vardır kalenin orda ben arkadan pırpır çıkıyorum tırtıl edasıyla bunlarada bakıyorum bir yandan bir acemilik seziyorum çünkü aşırı gaz vermeler debriyaj geri kaydırmalar falan lakin olan oldu arkadaki kırmızı bmw yere yuvarlandı.Hemen indim yanına koştum birde ne görüm kız çıktı motorun altında can çekişiyor,arkadaşlarına bakyorum hala motorlarını park etmeye çalışıyorlar yardıma koşacaklar ama motoru daha yokuşda park etmeyi bilmiyorlar didiniyorlar sanırım kurslarda öğretmemişler her neyse ben hemen motoru kaldırdım kız ayagını çekecek kadar çekti kurtuldu sonra motoru yan bıraktım gene dedimki gel motoru şöyle tut şöylede kaldır yapabilirsin ço basit yok kızcagız hemen kaldırdı,ama hala arkadaşları park meselesinde :) ee sonuçta bmw bu parkıda bir mesele.Ben kişisel fikrimi söylim bunlar zengin klüpleridir para yerler bitirirler aynısı harledede var hog diye harley owners club bir geiye gidersin onlarla cebinden 500 tlyiuçururlar bir eğitim verirler 1000 tl uçar gider.Gerçek motor klüpleri parasız yapar bazı şeyleri genç arkadaşları dışlamaz olara yol gösterir.Neyse bana ne oluyorsa emilicek kanlar nasolsa doktorlarda mühendislerde bolca mevcut ama insanları aşağılamasınlar lütfen buna çok kızgınım yok senin sertifikan yok motorcu değilsin biz şurayı gezdik motorcuyuz bmwmiz var şuyuz buyuz demesinler grup halinde çok şirinler ama bireysel olarak çok egolular tanıdıgımdan söylüyorum.

Sayın Dersansport,

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibisiniz(Cehaletin en tehlikelisidir) ve somut kaynaklara dayanmadan bir topluluğu terbiyesizce eleştirmektesiniz.
Bende OMM üyesi değilim ama size bu satırları yazmak zorunda kaldım.
‘Ordan insanlar tanıyorum,yorumlarınıda’ yazmışsınız.Kimsiniz ve kimi tanıyorsunuz?
İthamlarınızın arkasında duracak kadar dürüstseniz kimliğinizi açıklamaktan çekinmezsiniz,fakat amacınız sanal ortamın gizliliğine sığınıp belli amaçlar uğruna birilerine saldırmaksa o başka.

‘Richmans club’ ve ‘sertifikaları almak kolay’ şeklindeki tespitleriniz OMM’yi bırakın tanımayı,yanından bile geçmediğinizi göstermekte.
Amerikandan ortaya çıktığını düşünmeniz ‘Eeeeee,bunlar olsa olsa ordan çıkmıştır,dur böyle uydurayım’ şeklinde oluşmuş bir söylem sanırım çünkü OMM %100 Türkiye’de kurulmuş bir organizasyondur.
BMW ile alakalı bir kompleksiniz var sanırım(Ben Honda kullanmaktayım,hemde öyle kocamanlardan değil).
OMM nin sürüşlerine katılmış olsaydınız 150 cc’lik bir motorsikletle sürüşlere katılabilindiğini,tek sınırlamanın ‘Güvenli sürmek’ olduğunu bilirdiniz.
Anınız için teşekkürler,uzun süre gülmemi sağladı,ayrıca yaratıcılığınızı biraz daha geliştirin.
Mesela; Altın kaplı,ceylan derisinden yapılmış montları olan,motorları elmas ve yakutlarla süslü OMM sürücüleri arkalarındaki servis araçlarından inen (Servis araçları 10 adet X5 10 Adette X6) güvenlik görevlilerinin yardımını alarak Fatmagüle sarkıntılık etsinler.Sizde kılıcınızı çekip kızı kurtarın.Nasıl?

Okan Sinan Ocan
30 Kasım 2011, 15:51
Sayın Dersansport,

Mesela; Altın kaplı,ceylan derisinden yapılmış montları olan,motorları elmas ve yakutlarla süslü OMM sürücüleri arkalarındaki servis araçlarından inen (Servis araçları 10 adet X5 10 Adette X6) güvenlik görevlilerinin yardımını alarak Fatmagüle sarkıntılık etsinler.Sizde kılıcınızı çekip kızı kurtarın.Nasıl?

Olmaz yaaaa bu benimm fantazimmmm :queen:

Sinan Aksu
30 Kasım 2011, 16:08
Yola motor ile çıktıklarında çok daha genç gösterirler hiç merak etme.

Arkadaşlar fotoğrafta gördüğünüz insanların büyük kısmı güvenli ve ileri sürüş konusunda "ÜSTAD" sıfatına erişmiş kişilerdir ve pekçoğu sertifikalı ileri sürüş eğitmenidir.

Ayıptır söylemesi birkaçıda benim sağlam kankamdır :)

Sevgiler

Bunların bir çoğu AGIRABİLER grubunun müdavimleridir.
Bir çok defa kendileriyle oturup kalkmışlığım var.

Bir defa ''Yahu eğitim eğitim başınızda saç kalmadı.. nereye kadar sürecek bu abi?'' dediğimde..
15 yıldır öğrendiklerimiz, daha devenin kulağı bile değil diye cevap almıştım..

Bu insanlar sürekli olarak öğrenmeye açık insanlar.
Aynı zamanda öğrendiklerini öğretmekten büyük keyif alırlar.
Çünkü onların felsefesine göre ; öğretmek, aynı zamanda kendi bilgilerini tazelemektir.
Yani bi nevi ikinci defa öğrenmek gibi bir durum.
Bence de zaten doğrusu bu olmalı..

ZIPPIRMAN
30 Kasım 2011, 16:10

Yahu adamların yaptığı toplantıda konuştukları konulara baaaaakkkkk senin kafandaki karanlığa bak be arkadaşım
pessss

dersansport
30 Kasım 2011, 16:11
Hoş hayal gücü ama omm iron buttdan esinlenilmiş bir kuruluştur ve yeterince motorculugu biliyoruz herhalde dünyayı iki kere dolaşdık.Herneyse ben işin alt yapısını omm riderların ta kendilerinden biliyorum altyapısını bilmediğiniz konularda bence yorum yapmamanız lazım.Zenginler klubü lafımın arkasındayım çünkü aranıza hiç acemi bir kardeşimizi alı yetiştirelim diyicek olanakları sağlamıyorsunuz herşey paranın üzerine kurulmuş o yüzden ben sizlerle aynı yolları paylaşmayı sevmiyorum ve ayrıca Bmw ile alıp veremediğim yok çünkü 150 000 km kadar kullandım :)

-THROTTLE-
30 Kasım 2011, 17:20
Hoş hayal gücü ama omm iron buttdan esinlenilmiş bir kuruluştur ve yeterince motorculugu biliyoruz herhalde dünyayı iki kere dolaşdık.Herneyse ben işin alt yapısını omm riderların ta kendilerinden biliyorum altyapısını bilmediğiniz konularda bence yorum yapmamanız lazım.Zenginler klubü lafımın arkasındayım çünkü aranıza hiç acemi bir kardeşimizi alı yetiştirelim diyicek olanakları sağlamıyorsunuz herşey paranın üzerine kurulmuş o yüzden ben sizlerle aynı yolları paylaşmayı sevmiyorum ve ayrıca Bmw ile alıp veremediğim yok çünkü 150 000 km kadar kullandım :)

Lütfen,teeessüf ederim sizin hayal dünyanızın yanında benimki hiç kalır.

Asıl önemli olan soruya cevap veriniz:

Kendinize güveniyorsanız,azıcık cesaretiniz varsa yada dürüstseniz kim olduğunuzu açıklayın,kim olduğunuza ve kimleri tanıdığınıza yada neyin altyapısını bildiğinize hep beraber bakalım.

dersansport
30 Kasım 2011, 18:04
Bayıldıgım bir diğer husus ise,öğrenmenin sınırı yoktur mottası.Evet bmwlere binerseniz öğrenmenin sınırı yok elli küsür bin özelliğ var motorun.Ya Allah aşkına viraj teknikleri,duruş teknikleri salınım teknikleri ve arazide sürüş dinamikleri dışında neler öğreniyorsunuz hergün yenişerler öğreniyormuşsunuz ciddiyim çok merak ediyorum.Bazı üyeleriniz motorlardan ağır ya ne tekniğinden bahsediyorsunuz ben anlamıyorum uzaydamı öğrendim motoru bizde giddik kurslara yurt içi yurt dışı çok çok çok özel şeyler öğrenmedik Almanyada ileri seviye arazi eğitiminede katıldık superman olucagımız teknikler gene öğrenmedik bildiğimiz bizim kurye ragıp ın bildiği şeyler işte.Ne abartmayı seven insanlarız görende f18 hornet kullanıyoruz sanıcak.Öncelikle motorcu adam fittir bakınız kemal merkit,benim karşıma 300 kgluk adam çıkıpda ben şu eğitimleri aldım bak durabiliyorum bak nasılda viraj aldım derse sadece gülerim.Herneyse bu son yazımdı ben işin ne oldugunu iyi biliyorum yollarda para kazanmak amacıyla dolaşan insanlarla aynı yolda olmak istemem.Eğitimi istiyen gider parasını bayılır hondadan alır yeterincede iyi öğretiliyor.Arazi eğitimini türkiyede verecek adam yok bmw raider akemedi anca parayı çuvala toplamayı bilir yaptıkları eğitimi çok iyi bliyoruz nokta.

luthier76
30 Kasım 2011, 19:24
Üzücü yaptığınız yorumlar. Gerçekliği varmıdır diye merak ettim açıkcası.

jackonbir
30 Kasım 2011, 20:54
bu atışmalar iyidir :cat:
zihinleri canlı tutar :queen:
ah yeteri kadar param olsa da şu motorumu alıp bu tartışmaları okumak yerine mahallemdeki çocuklardan ileri sürüş teknikleri öğrensem aagghhh ulan aaghhhhh
iyi akşamlar, saygılar...

-THROTTLE-
30 Kasım 2011, 22:14
Bayıldıgım bir diğer husus ise,öğrenmenin sınırı yoktur mottası.Evet bmwlere binerseniz öğrenmenin sınırı yok elli küsür bin özelliğ var motorun.Ya Allah aşkına viraj teknikleri,duruş teknikleri salınım teknikleri ve arazide sürüş dinamikleri dışında neler öğreniyorsunuz hergün yenişerler öğreniyormuşsunuz ciddiyim çok merak ediyorum.Bazı üyeleriniz motorlardan ağır ya ne tekniğinden bahsediyorsunuz ben anlamıyorum uzaydamı öğrendim motoru bizde giddik kurslara yurt içi yurt dışı çok çok çok özel şeyler öğrenmedik Almanyada ileri seviye arazi eğitiminede katıldık superman olucagımız teknikler gene öğrenmedik bildiğimiz bizim kurye ragıp ın bildiği şeyler işte.Ne abartmayı seven insanlarız görende f18 hornet kullanıyoruz sanıcak.Öncelikle motorcu adam fittir bakınız kemal merkit,benim karşıma 300 kgluk adam çıkıpda ben şu eğitimleri aldım bak durabiliyorum bak nasılda viraj aldım derse sadece gülerim.Herneyse bu son yazımdı ben işin ne oldugunu iyi biliyorum yollarda para kazanmak amacıyla dolaşan insanlarla aynı yolda olmak istemem.Eğitimi istiyen gider parasını bayılır hondadan alır yeterincede iyi öğretiliyor.Arazi eğitimini türkiyede verecek adam yok bmw raider akemedi anca parayı çuvala toplamayı bilir yaptıkları eğitimi çok iyi bliyoruz nokta.

Bravo,
En ufak bir somut kaynağın olmadan birilerine çamur at,CESARETİN varsa kim olduğunu açıkla deyincede yusufu al yanına kaç,oh ne güzel hayat.

o da olur
30 Kasım 2011, 22:41
CESARETİN varsa kim olduğunu açıkla

forumda nick ile yazı yazmak imkanı tanınmış bir ortamdayız. insanlar da canları istersen ad soyadlarıyla canları istemezse nickleriyle yazabiliyorlar. nickle yazmakta ne sakınca var? ayrıca bunu eleştirenin de nick ile yazı yazan birisi olması iyice ironik.

hem onat motosiklet meraklıları derneği'ni (evet adı bile gizli saklı) eleştiren bir kişinin neden kim olduğunu söylemesi için cesaret gerekiyor? eleştireni öldürüyor musunuz? tetikçisi de siz misiniz? hani karşılıksız iyilik derneğiydiniz? yoksa motorlu katiller ve saz arkadaşları derneği misiniz de adamın adının adresinin peşindesiniz?

-THROTTLE-
30 Kasım 2011, 23:26
forumda nick ile yazı yazmak imkanı tanınmış bir ortamdayız. insanlar da canları istersen ad soyadlarıyla canları istemezse nickleriyle yazabiliyorlar. nickle yazmakta ne sakınca var? ayrıca bunu eleştirenin de nick ile yazı yazan birisi olması iyice ironik.

hem onat motosiklet meraklıları derneği'ni (evet adı bile gizli saklı) eleştiren bir kişinin neden kim olduğunu söylemesi için cesaret gerekiyor? eleştireni öldürüyor musunuz? tetikçisi de siz misiniz? hani karşılıksız iyilik derneğiydiniz? yoksa motorlu katiller ve saz arkadaşları derneği misiniz de adamın adının adresinin peşindesiniz?

Yazışmaların tamamını okuduğunuzu düşünüyorum ama tekrar açıklayayım;
Masum bir toplantı haberinin üzerine hakaret ediyorsanız,onları tanırım diyorsanız bende sorarım kimsiniz diye,bakalım gerçekten tanıyormu yoksa farklı bir maksatmı var diye.
Cesaretten yola çıkıp ulaştığınız yer kaba kuvvet olabilir,ama benim cesaretten kastım 'söylediklerini ispat etme CESARETİYDİ'
Mesajlarımın tamamını okursanız bunu daha net görürsünüz.Sizin itham ettiğiniz şekilde hiçbir söylemim olamaz,olmadıda.
Nick ile yazma imkanı olması bunun arkasına sığınıp sizi hiç tanımayan insanlar hakkında atıp tutma özgürlüğü vermemeli,sizce vermelimi?Birde aynı bilgisayardan çift Nickle yazıyorsa bu kişi,sözlerini doğrulamasını istemek hakkımdır.
Ben size yada eşinize dostunuza hiçbir dayanağım olmaksızın hakaret etsem sessiz kalırmıydınız.Eleştiri ile hakaret arasında fark olduğunu anlatmama gerek yoktur heralde.
Ayrıca derneğiz diye bir ibarem yok,üyeside değilim,yukarda da belirttim,sadece bu derneğin çalışmalarını saygıyla izlediğim için duyurmak istemiştim.
Fakat söylem bu kadar maksatlı olunca muhattap almak zorunda kaldım.
(Yazılarımdan herhangi birinde tehdit veya benzeri birşey sözkonusu ise üyeliğim hemen silinebilir)

Okan Sinan Ocan
30 Kasım 2011, 23:45
hem onat motosiklet meraklıları derneği'ni (evet adı bile gizli saklı)

OMM One More Mile sloganının baş harflerinden oluşturulmuş bir kısaltmadır. Onat Motosiklet Meraklıları Türkiyedeki dernekler kanunundaki isimlerin Türkçe olma zorunluluğu nedeni ile zorunlu olarak OMM harflerine uydurulmuş resmi dernek adıdır gizli değildir.

Bende OMM üyesi değilim ve istesem bile OMM de alınan son kararlar gereği üye olmam engellenmiştir (şahsıma özel bir durum değil başka bir kuruluş üyesi olduğum için kabul edilmiyorum) . Buna rağmen OMM nin böylesine haksızca eleştirilmesine tahammül etmem mümkün değildir. Motosiklet adına ülkemde güzel işler yapan herkesi seve seve savunurum .

Sevgilerimle

o da olur
30 Kasım 2011, 23:54
Yazılarımdan herhangi birinde tehdit veya benzeri birşey sözkonusu ise üyeliğim hemen silinebilir

nasılsa üyeliği dün yedek olarak aldım. silinse de sorun değil mi diyorsunuz?

OMM One More Mile sloganının baş harflerinden oluşturulmuş bir kısaltmadır. Onat Motosiklet Meraklıları Türkiyedeki dernekler kanunundaki isimlerin Türkçe olma zorunluluğu nedeni ile zorunlu olarak OMM harflerine uydurulmuş resmi dernek adıdır gizli değildir.

tamam haklısınız oocan hocam. ben de internette aynı açıklamayı bulabiliyorsam gizlisi saklısı yoktur. o meselede haksızlık ettim.

-THROTTLE-
01 Aralık 2011, 00:01
[QUOTE=o da olur;2507154]nasılsa üyeliği dün yedek olarak aldım. silinse de sorun değil mi diyorsunuz?

Çok uzadı ama yinede cevap vereyim.Bu yazışmalardan önce üyeliğime erişemediğim için yeni üyelik açmak zorunda kaldığımı Admin'e 2 defa mesaj olarak göndermiştim.
Merak ediyorsanız sorabilirsiniz.

o da olur
01 Aralık 2011, 00:13
Çok uzadı ama yinede cevap vereyim.Bu yazışmalardan önce üyeliğime erişemediğim için yeni üyelik açmak zorunda kaldığımı Admin'e 2 defa mesaj olarak göndermiştim.
Merak ediyorsanız sorabilirsiniz.

yani iki üyeliğiniz olduğunu alenen itiraf ediyorsunuz? ilginç. diğer nickinizin ne olduğunu bizimle de paylaşmayı düşünüyor müsünüz? o hesaba gerçekten ulaşamıyor musunuz, yoksa "gerektiği" hallerde ordan, gerektiğinde yeni hesabınızdan yazıp yazmadığınızı hep beraber görmüş oluruz böylece. reklamını yapmak isteediğiniz konular olunca, onun bunun cesaretini sogulamak istediğinizde "eski hesaba erişemedim" deyip yeni hesap mı açıyorsunuz? bu şu anda yazdığınız kullandığınız yalnız ikinci hesap mı, yoksa daha fazla hesabı mı idare ediyorsunuz? korkmayın peşinize düşecek değilim, sadece bu siteye saygı duyan, burada okuduklarını ciddiye alan bir üyeyim, meraktan soruyorum...

yürekçe
01 Aralık 2011, 00:26
bir de benden dinleyin isterseniz,

orada serhat abi var ( yamaha tişörtlü olan )
kendine ait bir akademisi var, hatayda yunus polislerin eğitimini verdikten sonra gaziantep'e ve oradan kahramanmaraş'a geldi ricamız üzerine.

tam 4 saat slaytlı bir kurs verdi bizlere...
ücretsiz!!!
istenirse kapalı alan ve trafikte gündüz yol eğitimi de veriyor ama o ücretli. 100 tl ( yaklaşık 80-120 km civarı mesafe )
bmw değil, yamaha sponsorluğunda, yamaha süper tenere 1200cc kullanıyor ama arabanın arkasındaki römorkta...

eğitiminde motora oturuştan yoldaki dikkat edilmesi gerekenlere kadar...
pek çok video ve resimle de desteklenmiş güzel bir eğitimdi.
öyle havalı bir insan da değildi, hatta 1 gece misafirimizoldu, sabah işyerime beraber gittik, eşi de dünya tatlısı bir insan...

bir de son baskısı olan "mavi kitap" tan bahsedildi.
reşat arbaş'ın kitaplarından farkını sorduğumda, o dönem için mükemmeldir ama şu an sürekli gelişen teknolojide o teoriler ve pratiklerin güncel ve geçerli istatistiklerle desteklenmesi sonucunda şu an için geçerli olan ama yarın da değişecebilecek bir teori kitabı olduğunu söyledi.
isteyen alır, zorlama yok, 30 tl imiş.
yanında yoktu, ama kitap konusu konuşuldu.

diğerlerini şahsen tanımam,
zaten bir alfa ( alparslan abi ) bir de serhat abi'yi şahsen tanıdım.
hiçkimse babamın oğlu değil, ama bana bir harf öğretenin 40 yıl kulu olmayı bilmesem de en azından yerinde oturup maval okuyanlardan bir farkı olduklarını biliyorum.

testiyi kıran ile suyu taşıyabilen aynı kefede olmamalı ve her şeyin bir bedeli olmalı.
kimse ama hiçkimse zorla paramızı almıyor.
keşke devletimiz en azından okullarda ders olarak verse idi, ya da ehliyet verirken de ehliyet kursları da onca parayı çuvala basmalarına rağmen en azından 5 dakikacık motosiklet eğitimi verselerdi!!!!...

bunlar en azından aldıklarının karşılığında bir şeyler veriyorlar, ya da vermeye çalışıyorlar...

ama bir tek "one more mile" yerine "bir kilometre daha" deselermiş.
ancak evrensellik açısından bakınca da yine haklı görünüyorlar. çünkü hepsi en az bizim kadar ülkelerini seviyorlardır.
en azından benim tanıdıklarım bu ülke insanına hizmet verdiğine göre ben öyle anladım...

kimseyi savunmak adına değil, sadece gördüklerimi ve bende bıraktıklarını yazayım dedim :)

sevgilerimle

-THROTTLE-
01 Aralık 2011, 00:27
yani iki üyeliğiniz olduğunu alenen itiraf ediyorsunuz? ilginç. diğer nickinizin ne olduğunu bizimle de paylaşmayı düşünüyor müsünüz? o hesaba gerçekten ulaşamıyor musunuz, yoksa "gerektiği" hallerde ordan, gerektiğinde yeni hesabınızdan yazıp yazmadığınızı hep beraber görmüş oluruz böylece. reklamını yapmak isteediğiniz konular olunca, onun bunun cesaretini sogulamak istediğinizde "eski hesaba erişemedim" deyip yeni hesap mı açıyorsunuz? bu şu anda yazdığınız kullandığınız yalnız ikinci hesap mı, yoksa daha fazla hesabı mı idare ediyorsunuz? korkmayın peşinize düşecek değilim, sadece bu siteye saygı duyan, burada okuduklarını ciddiye alan bir üyeyim, meraktan soruyorum...

Tabi hemen paylaşayım oda THROTTLE'dı.Bu yazdığım ikinci açılan hesap.Gerçekten ulaşamıyor olmasam admine neden yazayım,yada size bu durumdan bahsedeyim,tuzağınıza düşürüp gizli birşeymi öğrendiğinizi zannediyorsunuz?İlk hesaba erişememin nedeni ise kayıtlı mail adresim.
Kaç konunun reklamını yapmışım dönüp bakın.Sözlerinizin ve ithamlarınızın sizi mahçup edeceğini düşünüyorum.
Bir de eğer merak ettiğiniz başka şeylerde varsa sorun,tek tek cevaplayayım ama bunu özel mesajdan yapın burayı yeterince işgal ettik.
Ha unutmadan isterseniz peşimede düşebilirsiniz,korkacağım bir şey yok.

Okan Sinan Ocan
01 Aralık 2011, 00:38
bir de benden dinleyin isterseniz,

orada serhat abi var ( yamaha tişörtlü olan )
kendine ait bir akademisi var, hatayda yunus polislerin eğitimini verdikten sonra gaziantep'e ve oradan kahramanmaraş'a geldi ricamız üzerine.

tam 4 saat slaytlı bir kurs verdi bizlere...
ücretsiz!!!
istenirse kapalı alan ve trafikte gündüz yol eğitimi de veriyor ama o ücretli. 100 tl ( yaklaşık 80-120 km civarı mesafe )
bmw değil, yamaha sponsorluğunda, yamaha süper tenere 1200cc kullanıyor ama arabanın arkasındaki römorkta...

Serhat abim benimm , o beni çok sever ben onu daha çok severim .

Burada belirtmekte büyük fayda görmekteyim , OMM üyesi eğitmenler kendi akademilerini açıp ücretli olarak ders vermekte serbesttirler , ancak her yıl en az 48 iş saati OMM adına "ÜCRETSİZ" eğitim vermek zorunlulukları vardır. Bu da her eğitmen için 6 günlük mesaisini OMM adına harcaması demektir.

Sevgilerimle

Önemli Not: Serhat abiye sakın "hocam" diye hitab etmeyin fena azarlar :p :p :p :p

yürekçe
01 Aralık 2011, 00:44
bilmez miyim, sabaha kadar ben "hocam" dedim, o "abi diyecen " diye bas bas bağırdı...

keşke daha önce söyleseydin be abi :P ( yoksa sana bahsetti mi bu olaydan??)

bu arada 4 değil sanırım 5-6 saat kadar sürmüştü. gece yarısını geçince millet uyuklamaya başlayıncaya kadar azimle dersini anlattı.
ve saat doldu vs diye bir laf duymadım ağzından, amacı öğretmek ve bir can daha kurtarmak olduğu belliydi.

Okan Sinan Ocan
01 Aralık 2011, 01:05
bilmez miyim, sabaha kadar ben "hocam" dedim, o "abi diyecen " diye bas bas bağırdı...

keşke daha önce söyleseydin be abi :P ( yoksa sana bahsetti mi bu olaydan??)

bu arada 4 değil sanırım 5-6 saat kadar sürmüştü. gece yarısını geçince millet uyuklamaya başlayıncaya kadar azimle dersini anlattı.
ve saat doldu vs diye bir laf duymadım ağzından, amacı öğretmek ve bir can daha kurtarmak olduğu belliydi.

Yok yok Serhat abi teorik eğitimleri herzaman ücretsiz verir OMM ile alakası yok.

COQ
01 Aralık 2011, 03:39
OMM yani one more mille ne kadar önemli bu aksam yasadim.
Otobandayim,benzin isigi yandi.
Benim benzin isigi yandimi yapabilecegim 25 kilometrem var demektir.
Otoban tabelasinda ise en yakin benzinlik 26 km yaziyor.:P
Ooommmm ommmmm ommmm
diye diye kat ettim kilometreleri.
hadi olum sen varirsin,benzinlige,
hadi yavrum goturursun beni pompaya kadar,
diye diye ter içinde bir 25 km.!!!
Bu nedenle makara yaparken iki kere dusunun derim.:cherry:

Carl Gustav
01 Aralık 2011, 13:06
Benim gördüğüm çoğu OMM eğitmeni pistte büyük kazalar yaptı.

Gördüğüm çoğu OMM eğitmeni hep mutsuz ve suratsız biniyor motora (halbuki verdikleri eğitimlerde hep güler yüzle motora binin derler).

Gördüğüm çoğu OMM sertifikalı adam hiç motor süremiyor (özellikle SA - situational awareness - durum farkındalığı - hiç yok).

Buna mukabil gördüğüm çoğu OMM sertifikalı adam kabiliyetlerinin çok ötesinde riskler alıyor.

Gördüğüm-tanıdığım çoğu OMM üyesinde diğer motosiklet sürücüleriyle ilgili çok ciddi ön yargılar var.

Gördüğüm çoğu OMM eğitmeni benden ve yaptığımız programdan pek hazzetmiyor.

Gerisi size kalmış.

Slmlr,
Brkn

dersansport
01 Aralık 2011, 13:36
İsmim zaten nickim fotolarım sitedede mevcut neyine kasıyorsunuz yani 20 tane over weight(sizin gibi yabancı dilde konuşak) adamdanmı korkucam :) boksör oldugumu unutuyorsunuz sanırım.Hay allahım ya throttle kardeş birisin tehdit ederken iki defa düşün 40 kere yutkun öyle lafı çıkar ağzından.Yerimiz belli yurdumuz herşeyimiz belli.Ve içinde olmadgınız bir kuruluşu nasılda savunuyorsunuz çok hayret ediyorum.Ben adamları tanıyorum işlerini biliyorum sıfatlarını biliyorum ne amaçla kuruldugunu biliyorum kimin cebinin doldugunuda biliyorum.Eğitim almak istiyen hondaya gider diyorum.Noktayı koymuştum ama saçma sapan konuşmanız üzerinize tekrar yazmaya mecbur bıraktınız bana bir daha yazmıyacagım o yüzden yüzyüze konuşmak istiyen mesaj atar özelden bana veririm akedeminin adresini gelirsiniz çayımı içersiniz.Ama bir başka topicdede saçma sapan laf sokmalar yaşandı dediğim gibi 1 kere affederim 2de yolda adamı yerim

BBelt
01 Aralık 2011, 13:57
İsmim zaten nickim fotolarım sitedede mevcut neyine kasıyorsunuz yani 20 tane over weight(sizin gibi yabancı dilde konuşak) adamdanmı korkucam :) boksör oldugumu unutuyorsunuz sanırım.Hay allahım ya throttle kardeş birisin tehdit ederken iki defa düşün 40 kere yutkun öyle lafı çıkar ağzından.Yerimiz belli yurdumuz herşeyimiz belli.Ve içinde olmadgınız bir kuruluşu nasılda savunuyorsunuz çok hayret ediyorum.Ben adamları tanıyorum işlerini biliyorum sıfatlarını biliyorum ne amaçla kuruldugunu biliyorum kimin cebinin doldugunuda biliyorum.Eğitim almak istiyen hondaya gider diyorum.Noktayı koymuştum ama saçma sapan konuşmanız üzerinize tekrar yazmaya mecbur bıraktınız bana bir daha yazmıyacagım o yüzden yüzyüze konuşmak istiyen mesaj atar özelden bana veririm akedeminin adresini gelirsiniz çayımı içersiniz.Ama bir başka topicdede saçma sapan laf sokmalar yaşandı dediğim gibi 1 kere affederim 2de yolda adamı yerim

Sevgili arkadaşım, kızmışsın, tamam. Ancak tüm söylediklerin doğru olsa yüzde yüz haklı olsan bile bu tavrın en hafif tabiri ile ayıp. Senin boksör olup olmadığından kime ne? Bizim burada seninle ilgili önemsediğimiz tek özellik motorcu oluşun.

Laf soktularsa ne olmuş, hakaret mi ettiler? Öyle ise bildir, ilgili mesaj silinsin. Yok değilse bu laflar tapulu malları değil ya, senin ağzın laf yapamıyor mu? Konuşarak derdini anlatamayan insanlar şiddeti masaya getirir. Sen o kadar kifayetsiz misin? Boksörmüşsün de affedermişsin de yolda yermişsin de... Ne sanıyorsun, şimdi sen bunları yazınca dizleri mi titreyecek insanların? Saygı mı duyacaklar sana?

dersansport
01 Aralık 2011, 14:05
tehdit eder gibi konuşuyorlar okursanız görürsünüz.Tehditin altındada kalıcak değilim kusura bakmayın mizacım değil bu yollarda çok yol yaptık onlar varkende onlar gittikden sonrada.Ben bildiğimi paylaştım anlattım insanlara ama onlar tehdit vari konuşuyor

BBelt
01 Aralık 2011, 14:24
Şöyle bir baktım. İftira atıyorsun diyen olmuş, cahil diyen olmuş hatta terbiyesiz diyen olmuş. Eh ayıp tabii. İsmini ver diyen olmuş ki bu gerçekten komik. Ama tehditvari tek mesaj seninki. Bence biraz sakinleş. Bizler burada arkadaşlıklar kurmak için varız.

Okan Sinan Ocan
01 Aralık 2011, 15:06

Topunuzla tüfeğinizle beklerim efendim , ama mümkünse yolda bulaşmayın boks ringine benzemez haberiniz olsun kendinizi bir virajın dibinde yatıyor buluverirsiniz sonra söylemedi demeyin. Bizimde kendimize göre bir geçmişimiz var kiminle konuştuğunuzu tartmadan yiyebileceğinizden büyük lokma ısırmaya çalışmayın.
Kimin adına tetikçilik yaptığınızı bilmiyorum ama klavye arkasından cesaret göstermek , heleki bizim gibi adı sanı belli adamlarla uğraşmaya kalkmak aklı selim kişilerin yapacağı bir iş değildir. O yüzden ne yapacaksan hemen yap yediğini yutma bekliyorum canım kardeşim.

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 14:55 ----------

Sevgili Barkın ,

Madde madde cevap yazacağım lüfen OMM üyesi olamadığımı (bundan sonrada olmama imkan olmadığını) ve yaptığın işleri takdirle izlediğimi unutmadan objektif olarak okumanı rica ediyorum

Benim gördüğüm çoğu OMM eğitmeni pistte büyük kazalar yaptı.

OMM pist eğitimi veren bir kurum değil , eğitmenlerin uzmanlık alanı "trafiğe açık yolda güvenli sürüş" bu nedenle bu insanların trafik kanunlarının değil fizik kanunlarının zorlandığı pistlerde Rossi olduklarını düşünmek yanlış bir düşünce , onlarda senin benim gibi birer binici pistte kaza yapmaları beklenmeyen birşey değil.

Gördüğüm çoğu OMM eğitmeni hep mutsuz ve suratsız biniyor motora (halbuki verdikleri eğitimlerde hep güler yüzle motora binin derler).
Memleketimin değişmez tavrı , ortama hakim olacaksan asık suratlı olacaksın (tipik müdür tavrı) bu konuda haklısın yanlış yapıyorlar.

Gördüğüm çoğu OMM sertifikalı adam hiç motor süremiyor (özellikle SA - situational awareness - durum farkındalığı - hiç yok).
Bunu tartışırım OMM den alınan sertifikalar motor sürebildiğinizin tescili değil 80-20 puan arasında bir değerlendirme kriteri var ,40 puandan daha kötü olan bir sürücünün durum farkındalığından bahsetmek zaten yersiz ama bu kişininde bir karnesi (sertifikası) var. İleri ve Güvenli bir sürücü olduğunuzu test edebilecek sadece iki sınav var biri I.A.M testi diğeri RoSPA testi . Bunlardan birini geçmediğiniz sürece zaten yeterli olduğunu ispat etmiş bir sürücü değilsiniz.

Buna mukabil gördüğüm çoğu OMM sertifikalı adam kabiliyetlerinin çok ötesinde riskler alıyor.
OMM eğitimlerinin (aslında butür eğitim veren bütün kurumların eğitiminin)sonunda verilen brifingde insanlar eğitimden sonra bu tür bir psikoloji içine girecekleri konusunda açıkça uyarılıyorlar ancak maalesef dediğin gibi aldığı eğitimi sindirmeden fiiliyata dökmeye çalışıp sınırları zorlayanlar var

Gördüğüm-tanıdığım çoğu OMM üyesinde diğer motosiklet sürücüleriyle ilgili çok ciddi ön yargılar var.
Maalesef sende bende hepimizde butür önyargılar var

Gördüğüm çoğu OMM eğitmeni benden ve yaptığımız programdan pek hazzetmiyor.
Bu konuda yorum yapabilecek tek kişi sensin birşey diyemem

Gerisi size kalmış.

Slmlr,
Brkn

Sevgilerimle

-THROTTLE-
01 Aralık 2011, 16:33
---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

[/COLOR]

Dersansport,
Hala siz şöyle adamsınız biz böyle adamız diyorsun,hala.
Zaten kızgınlığım kendime,hiçbir somut delile dayanmadan sadece itham ve zan altında bırakma içeren bir mesajı ciddiye alıp cevap verdiğim,ve burada bukadar insana bu tatsız şeyleri okuttuğumuz için.
Tehdite gelince;Mesajları tam oku,senden sonra başka bir arkadaşada 'Mesajlarımda tedit yada benzeri birşey var ise hemen üyeliğim silinebilir' dedim ve hala arkasındayım.
Cesaretten kastettiğimin fiziki cesaret değil 'Söylediklerini ispat edebilme,arkasında durabilme' olduğunu da ısrarla belirttim.Sen diğer türlü anlamak istersen o başka.
Boksörlüğe ve yoldaki beceriler gelincede,sadece gülerim...
(Burda insanların tadını daha fazla kaçırmamak için sana özelden mesaj attım cevap vermek istiyorsan ordan devam et)

takendy
01 Aralık 2011, 16:42
ulem bende kendimi motorcu sanırdım.

ne boksörüm , ne adı duyulmuş bir gruba üyeyim , ne bahsi geçen porfesyonel eğitimlere katıldım , ne zenginim ne de fakir , daha kimseye gider de yapmadım :cherry:

daha çok yol katetmem lazım iyi bir motorcu olmak için :wiinkk: