PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ls2 kask ve Vizör..

alttire1
29 Kasım 2011, 23:59
arkadaşlar yeni bir ybr aldım.. ona bi de kask alacağım.. bayağı bi amatör bi sürücüyüm.. pek anladığım söylenemez..

bi siteden kask bakıyorum ama bu vizörün ne anlama geldiğini çözemedim..

acaba dış cam mı yoksa inen kalkan o iç cam mı.. (vizörü ayrıyetten alacağım)

siyah olacak.. demek istediğim şu ki.. siyah cam anlamına mı geliyor bu siyah vizör? dış cam yani..

alacağım kask ise şu.. Ls2 FF 350 modeli.. başka model almak isterdim ama param buna yetiyor şimdilik..

o yüzden bu vizörün ne anlama geldiğini sormak istiyorum.. boşuna para vermek istemiyorum..

arca94
30 Kasım 2011, 00:04
Vizör sanırsam öndeki büyük inip kalkan cam olması lazım..

alttire1
30 Kasım 2011, 00:06
peki siyah cam alırsam geceleri vs.. görüşüm ne kadar etkiler..

immortalboss
30 Kasım 2011, 00:06
Vizör cam demek.Kaskın dışında bir adet cam bulunur bu da çoğu kaskta inip kalkar.Siyah olursa siyah vizör.Beyaz olursa beyaz. :) Ben de ls2 kullanıyorum.Cartoon modelinin mono black olanı. Gayet memnunum. Şimdiden hayırlı olsun.Güle güle kullanın.
Benim motosikletimde şu s2 ampülden var.Gece görüşünde işler bayağı zor.Hatta yok gibi. :) O yüzden gece kaskın camı açık kullanırım genelde.3-5 km yol gittiğim için pek fark etmez.Benim kaskımın camı çok kolay değişiyor.20 sn civarı.O yüzden istendiğinde değişir.Geceleri motosiklet kullanmam.Sadece yazın ve gündüz.Hobby işte.O kadar.Size tavsiyem siyah cam alırsanız beyazı satmayın ya da vermeyin.

Arda_Karaca
30 Kasım 2011, 00:07
İkisi de vizör yani cam olan kısım. İç cam dediğiniz nedir anlayamadım. bazı kasklarda güneş vizörü oluyor onu mu demek istediniz?

yesewi
30 Kasım 2011, 00:07
Güneş vizörü diyelim biz ona hani arabaların ön camlarının üst kısmı sıyah olur güneş almasın gözü diye kasktada aynı sistem

search16
30 Kasım 2011, 00:10
siyah vizör gece kullanılacak gibi degil. Sakatlık çıkarabilir

alttire1
30 Kasım 2011, 00:19
anladım.. ls2 FF 350 upside kask modelini siperiş veriyorum şuan :)) teşk ederim verdiğiniz bilgilerden ötürü.. vizörsüz alıyorum şimdilik.. renkli camı da sonra alırız artık.. şimdilik önemli olan kask.. teşekkür ederim tekrar..

arca94
30 Kasım 2011, 00:27
peki siyah cam alırsam geceleri vs.. görüşüm ne kadar etkiler..

Bi tanıdığım anlatmıştı 600rr vardı onda arkadaşından ödünç olarak siyah değilde nası denir şu aynalı tarzda olan vizörlü bi kask almış gündüz giderken çok güzeldi diyor.. Ama gece gelirken geberiyodum dedi.. 2-3 cm aralık bırakıp o aradan bakıyomuş siz düşünün 600rr la otobanda yüzünüze vuran rüzgarı gözler nasıl yaş içinde kalır.. Bende vizör değiştirmeyi düşünüyorum biraz çizikler var beyaz vizör alıcam yedek olarakta siyah vizör alabilirim kaskım ARC Helmets ama modelini bilmiyorum ismi de ismime uyumlu olduğu için çok seviyorum (ismim Arca) :cherry:

Arda_Karaca
30 Kasım 2011, 00:31
Siyah demiyorum koyu renk vizör almayın ama illa alacaksanız renksiz olanı da alın. Gece hafif koyu renk bile sıkıntı yaratıyor.

Carbon
30 Kasım 2011, 01:04
Renkli vizör olayında ağır tecrübe yaşayanlardan biriyim.Gündüz güzel oluyor herkes bakıyor felan.Ama 1 gün geceye kaldım.Felaketti.10 km yolu vizör açık halde gelmek zorunda kaldım bu kış soğuğunda.Gece görüş sıfır diyebilirim başka açıklaması yok.Takıp çıkartmak 1 dakika sürmez o ayrı mesele.Ama unutup geceye kalırsan vay haline.

Birkaç fotoğraf benim renkli vizörden... Siyah üzerinde sarı daha güzel gitti...

http://img43.imageshack.us/img43/3266/img0082qv.jpg
http://img560.imageshack.us/img560/4524/img0084es.jpg

safakk
30 Kasım 2011, 02:03
arkadaşlar yeni bir ybr aldım.. ona bi de kask alacağım.. bayağı bi amatör bi sürücüyüm.. pek anladığım söylenemez..

bi siteden kask bakıyorum ama bu vizörün ne anlama geldiğini çözemedim..

acaba dış cam mı yoksa inen kalkan o iç cam mı.. (vizörü ayrıyetten alacağım)

siyah olacak.. demek istediğim şu ki.. siyah cam anlamına mı geliyor bu siyah vizör? dış cam yani..

alacağım kask ise şu.. Ls2 FF 350 modeli.. başka model almak isterdim ama param buna yetiyor şimdilik..

o yüzden bu vizörün ne anlama geldiğini sormak istiyorum.. boşuna para vermek istemiyorum..

Şimdi kaskı ybr ye mi alacaksın kendine mi? :)

Şaka bir yana vizör kaskın dış kısmında olan dışa açılan genellikle saydam ve renksiz olan ancak bazı kasklarda isteğe bağlı siyah vizör takılabilen kısıma vizör

Kaskın içersinde kalan gözlük camı şeklinde olan genelde siyah renkli ve isteğe bağlı indirilip kaldırılabilen şeyede güneş vizörü adı verilir( not izmir gibi güneşli şehirlerde yaz kış lazım olabilecek bir özellik)

Kask önerisi olarakda eski konuları bir araştırmanı öneririm.

Not: ls2 yerine nitro marka kasklar biraz daha sağlamdır incelemeni öneririm

halepli
30 Kasım 2011, 21:07
ben beyaz vizör kulanıyorum yazın güneşde , güneş gözlüğü takıyorum... siyah vizör akşam karanlığında sakat yada vizörünü açık gezecen