PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletliler icin idam cezasi...!

Sayfa : [1] 2

gorkemuls
28 Kasım 2011, 13:44
Merhaba arkadaslar,

idam cezasinin kalktigini dusunuyordunuz degil mi? Hicte oyle degil, motosikletliler icin idam cezasi hala devam ediyor.

Giyotin bariyerler ile motosiklet suruculeri idam edilmeye devam ediyor, bugune kadar yuzlerce motorcunun olumune sebep olmus bu bariyer tiplerinin degistirilmesi gerekmiyor mu? Simdi icinizden banane ben hic kaza yapmadim diyor olabilirsiniz. Fakat bu kaza yapmiyacaginiz anlamina gelmiyor. Ayrica bir konu daha var bununla ilgili, moto kuryede calisan arkadaslarimizin olumune sebep olan metrobus celik halatlari da hala olum sacmaya devam ediyor. Lutfen biraz duyarli olun, en azindan neler yapabilecegimizi burada tartisalim.

http://img685.imageshack.us/img685/8877/foromoto.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/685/foromoto.jpg/)

siyahatmaca
28 Kasım 2011, 13:55
Teşekkürler...:cat:

gorkemuls
28 Kasım 2011, 13:57
Teşekkürler...:cat:

Hepimizi motor kullnayoruz, gunlerce sacma sapan konular uzerine geyikler yapilabiliyor. Boyle ciddi bir konuya gelince, herkes bakip geciyor. Umarim bir gun baslarina boyle birsey gelmez.!!

Baltassar
28 Kasım 2011, 13:59
Destek ve Takipteyim Lutfen Kendinizi Yanlız Hissetmeyin

Saygılar

luthier76
Bende bakıp geçtim. Böyle şeyleri görünce insan sorguluyor kendini ben ne yapıyorum, vazgeçsemmi bu motosiklet sevdasından diye :(

körfezli_29
bariyerler nasıl değişebilir herşeyi devletten beklemememiz gerekiyor, ne yani bariyerler plastiktenmi yapılsın :farao: o bariyerler demirden yapılıyorki araçlar kaza anında yoldan çıkmasın diye :wiinkk:

Slayerrr
28 Kasım 2011, 14:03
bariyerler nasıl değişebilir herşeyi devletten beklemememiz gerekiyor, ne yani bariyerler plastiktenmi yapılsın :farao: o bariyerler demirden yapılıyorki araçlar kaza anında yoldan çıkmasın diye :wiinkk:

Motosiklet forumunda bile böyle bir yorum geliyorsa bence biz daha çok bekleriz.

glock
28 Kasım 2011, 14:06
şu işi bi yapamadılar gitti be! plastik bazlı bariyer kullanmaya başladılar artık, amerikada su varilleri var hatta...
sadece motosiklet için değil araba içinde çok büyük tehlike! Türkiye'de bütün bariyerler hatalı çünkü haddinden fazla yüksekler.

samsam
28 Kasım 2011, 14:07

Komşum, İsveç de bırak plastiği bariyeler özel madde ile yapılmış, yani tek amaç aracın hızını emmek, inş. ülkemizde de olur

körfezli_29
28 Kasım 2011, 14:10
Komşum, İsveç de bırak plastiği bariyeler özel madde ile yapılmış, yani tek amaç aracın hızını emmek, inş. ülkemizde de olur
bence bariyerlere çözüm bulmadan önce racing motor kullanımını kısıtlamaları gerekiyor, o tür 1000cc motorla bariyere çarpmadan normal yolda kaza yapsan bile kurtulamassın.

glock
28 Kasım 2011, 14:11

ne demek devletten beklemeyin, biz aç değiliz ki devletten bir lokma ekmek isteyelim!
biz otoyolda güvenliğin sağlanmasını istiyoruz, devletin karayolları müdürlüğü var ulaştırma bakanlığı denilen birimi var,
arkadaşımız da gayet güzel üzerinde değinmemiz gereken dikkat etmemiz gereken bir konu açmış ve bu konuda devlette eleştirilir sorumsuz millette eleştirilir!

BBelt
28 Kasım 2011, 14:12

Kinaye yaptın, değil mi?

bence bariyerlere çözüm bulmadan önce racing motor kullanımını kısıtlamaları gerekiyor, o tür 1000cc motorla bariyere çarpmadan normal yolda kaza yapsan bile kurtulamassın.

150cc ile kaza yaparsan birşey olmaz mı yani???

glock
28 Kasım 2011, 14:13
iyi ben racing motosiklet kullanmicam, körfezli_29 arkadaşımız doğru söylüyor. satıyorum motosikletimi...

körfezli_29
28 Kasım 2011, 14:16
Kinaye yaptın, değil mi?
evet öyle yaptım sende kısa cevap vereceğine biraz daha açıklayacı ol

150cc ile kaza yaparsan birşey olmaz mı yani???
ben olmaz demedim, motosiklet kullanıyorsak iyi korunmalıyız, korumalarımızı tam kullanmalıyız, ama ölümlü kazaların çoğuna bak hep racing tarzı 1000cc motosikletler düz yolda giderken bile yüksek hızda kaysan düşsen kurtulma şansın çok düşük.

inzell
28 Kasım 2011, 14:19
Seni küçükken büyük cc motorla mı korkuttular arkadaş. :D

Uğur
28 Kasım 2011, 14:20
http://analiztv.aktifhaber.com/news_detail.php?id=18644
Ülkemizde de yapılacakmış..

RruDeBoyY
28 Kasım 2011, 14:22
Plastik olması Yarar SAğlar

glock
28 Kasım 2011, 14:23
ben bu ülkede yaşamak için her aldığıma sattığıma tükettiğime, aldığım nefes hariç vergi ödüyorum, devletin yapması gereken şeyleride devletten istemek hakkımdır.

sysroot
28 Kasım 2011, 14:26
ben olmaz demedim, motosiklet kullanıyorsak iyi korunmalıyız, korumalarımızı tam kullanmalıyız, ama ölümlü kazaların çoğuna bak hep racing tarzı 1000cc motosikletler düz yolda giderken bile yüksek hızda kaysan düşsen kurtulma şansın çok düşük.

Cahilsin diyebileceğim birşey yok , birazcık mantıklı yorum yapsaydın sana racingin avantaj ve dezavantajlarını anlatıcaktım ki sadece dezavantajını bilmeyesin.Ama dediğim gibi diyebileceğim birşey yok.Arkadaşın dediğin gibi bende satayim en iyisi.

huska
28 Kasım 2011, 14:28
Hepsini değiştirecek kadar devletin para harcıyacağına ihtimal dahi vermiyorum..Ancak en tehlikeli ve kaza oranı yüksek yerlerin değiştirilmesi birazda olsa giyotin sebebli ölümlü kazaların önüne geçebilir,sırf bu forumdan 2-3 tane arkadaşımız bu sebeble vefat etti..Onların vefatından sonra ne giyotinler değişti nede cezalar,üstünede hala yapılan yollarda gıcır gıcır döner bıçağı gibi parlayan giyotinler monteliyorlar...

sysroot
28 Kasım 2011, 14:29
Seni küçükken büyük cc motorla mı korkuttular arkadaş. :D

Alemsin :mrgreen:

Uğur
28 Kasım 2011, 14:32
Biz önlem almayı olay gerçekleştikten sonra akıl edebildiğimiz için bu giyotinlere daha çok kurban vermeden değiştirmezler bu ülkede.. Her an olması beklenen İstanbul depremi ile ilgili önlem gören,duyan var mı mesela...

glock
28 Kasım 2011, 14:34
full korumalıda olsa, çelik zırh değil ki bu, giyotin gibi kesip atıyo seni bariyerler... plastik mi reçine bazlımı artık ne tür malzemeyle neyse uygun olanı yapılması şart!
bir gün ankaradan geliyorum istanbula doğru altımda 5 buçuk metre GL kasa mercedes var, yağmura denk geldik 2 buçuk tonluk araba beşik gibi sallana sallana gidiyo ankaradan çıkana kadar
orta refrüjde yağmur gideri yok bütün yağmur suyu sol şeride birikmiş bi giren zor toparlıyor. racing olsa nolur b

gorkemuls
28 Kasım 2011, 14:40

Arkadasim oyle bir sacmalamissin ki, sen benzin aldiginda odedigin verginin kac lira oldugunu biliyor musun? Bundan haberin var mi? Fatura odediginde, yada telefonuna kontor yuklediginde %40 inin vergi oldugunu biliyor musun? Demek senin dunyadan haberin yok, Bu millet fazlasiyla vergisini veriyor. Benzin dunyanin en pahali benzini olsa dahi, hizmetlerimizin o derece yuksek olmadigi asikar.!!

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

full korumalıda olsa, çelik zırh değil ki bu, giyotin gibi kesip atıyo seni bariyerler... plastik mi reçine bazlımı artık ne tür malzemeyle neyse uygun olanı yapılması şart!
bir gün ankaradan geliyorum istanbula doğru altımda 5 buçuk metre GL kasa mercedes var, yağmura denk geldik 2 buçuk tonluk araba beşik gibi sallana sallana gidiyo ankaradan çıkana kadar
orta refrüjde yağmur gideri yok bütün yağmur suyu sol şeride birikmiş bi giren zor toparlıyor. racing olsa nolur b

Racing olsa heralde ucmaya baslar. Ben ozellikle yagmurlu havalarda motosikletimi kullanmamak taraftariyim. Hele hele ilk o ciselemeler oldugu zaman feci tirsiyorum. Bildiginiz buz kesiliyor asfalt.

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

Biz önlem almayı olay gerçekleştikten sonra akıl edebildiğimiz için bu giyotinlere daha çok kurban vermeden değiştirmezler bu ülkede.. Her an olması beklenen İstanbul depremi ile ilgili önlem gören,duyan var mı mesela...

Bukadar haksizlik etmeyelim, kentsel donusum projesi cikarildi. Simdi televizyonda izledim, fikirtepeyle ilgili konusuyorlardi. Daha sonra sira fenerbahcedeymis.

glock
28 Kasım 2011, 14:41

gorkemuls
28 Kasım 2011, 14:43

Napicaz today 50 ile mi gezicez e-5'te, otobanda?

glock
28 Kasım 2011, 14:51
densizliğe bak devletten beklemeyelimmiş, kimden bekleyelim? belirleyici olan sensin? kimden beklicez pkkdan mı bekleyelim elkaide den mi bekleyelim?

immortalboss
28 Kasım 2011, 14:59
Bu bariyerlerin kaldırılması olayı gerçekten güzel olurdu.Ancak daha yollarımız delik deşik iken bariyerlerle ilgilenen olacağını zannetmiyorum.Bir kaç arkadaş sadece motosikletler için tehlikeli olduğunu sanıyor.Çok yanılıyor.Linkler şöyle:
http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=456924
http://www.bugun.com.tr/haber-detay/99369-celik-bariyer-arabaya-saplandi-haberi.aspx
Arkadaşlar bu eski tip araçlar içinde bir ara konuşulan konuydu.Taş gibi araba kavramı vardır bilirsiniz.Aslında bilinmeyen bir başka şey arabanın taş gibi değil plastik gibi olması.Araba böyle bir durumda şiddeti emerek size ve diğer yolculara güvenlik kazandırmalı.Smart ve Mercedes fortwo diye bir araba çıkardı.Dediler ki bu arabaya vursak şöyle olur kaportası şöyle böyle.Arabanın testinde yapılan olay şu.Arabanın kapısına adam baskı uyguluyor.Ve bundan sonra kapı içeri gidiyor.Herkes aaa araba ne kadar dandik derken geriye bir bırakıyor tak diye kapı eski haline dönüyor.Plastik bariyerde böyle.Kazanın şiddetini emerek zararı en aza indirmek.İsterseniz sizleri bir kaç fotoğrafla baş başa bırakayım.
http://www.sultangazigazetesi.com/upload/Image/2009/temmuz/28/bariyer-arnavutkoy.jpg
http://images.habervitrini.com/haber_resim/bariyer_kaza__1_.jpg
http://bighaber.com/buyukresim/bariyer-otomobile-saplandi-1-olu_2011_805926-1.jpg
http://www.gazetegercek.com/resim/10/04/celik-bariyer-motordan-girdi-bagajdan-cikti-5-agir-yarali-3.jpg
http://img.haberler.com/haber/630/bariyer-hancer-gibi-otomobile-saplandi_240_o.jpg
Ayrıca konuyu açan arkadaşın bulduğu resimde çok güzel ve anlamlıymış.Teşekkürler.

gorkemuls
28 Kasım 2011, 15:05
Bu bariyerlerin kaldırılması olayı gerçekten güzel olurdu.Ancak daha yollarımız delik deşik iken bariyerlerle ilgilenen olacağını zannetmiyorum.Bir kaç arkadaş sadece motosikletler için tehlikeli olduğunu sanıyor.Çok yanılıyor.Linkler şöyle:
http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=456924
http://www.bugun.com.tr/haber-detay/99369-celik-bariyer-arabaya-saplandi-haberi.aspx
Arkadaşlar bu eski tip araçlar içinde bir ara konuşulan konuydu.Taş gibi araba kavramı vardır bilirsiniz.Aslında bilinmeyen bir başka şey arabanın taş gibi değil plastik gibi olması.Araba böyle bir durumda şiddeti emerek size ve diğer yolculara güvenlik kazandırmalı.Smart ve Mercedes fortwo diye bir araba çıkardı.Dediler ki bu arabaya vursak şöyle olur kaportası şöyle böyle.Arabanın testinde yapılan olay şu.Arabanın kapısına adam baskı uyguluyor.Ve bundan sonra kapı içeri gidiyor.Herkes aaa araba ne kadar dandik derken geriye bir bırakıyor tak diye kapı eski haline dönüyor.Plastik bariyerde böyle.Kazanın şiddetini emerek zararı en aza indirmek.İsterseniz sizleri bir kaç fotoğrafla baş başa bırakayım.
http://www.sultangazigazetesi.com/upload/Image/2009/temmuz/28/bariyer-arnavutkoy.jpg
http://images.habervitrini.com/haber_resim/bariyer_kaza__1_.jpg
http://bighaber.com/buyukresim/bariyer-otomobile-saplandi-1-olu_2011_805926-1.jpg
http://www.gazetegercek.com/resim/10/04/celik-bariyer-motordan-girdi-bagajdan-cikti-5-agir-yarali-3.jpg
http://img.haberler.com/haber/630/bariyer-hancer-gibi-otomobile-saplandi_240_o.jpg
Ayrıca konuyu açan arkadaşın bulduğu resimde çok güzel ve anlamlıymış.Teşekkürler.

Tesekkurler immortalboss, senin buldugun resimlerde durumu gayet net bir sekilde ortaya koymus. Muhim olan, araba yada motor degil. Onemli olan insanlarin canlaridir. Burasi motosiklet forumu diye konu bu sekilde ivme kazanmis olabilir, fakat bariyerler arabalar icinde oldukca tehlikelidir. Bu durumda motorlularin ne derece tehlike altinda oldugu asikardir.

Syanur
28 Kasım 2011, 15:07
Evet soruyorum, ne yapabiliriz? Ben Ankara'dayım ve alt geçitlerin bazılarında bulunan çelik ayrım hatlarından epey tırsıyorum. Ne yapabiliriz?

glock
28 Kasım 2011, 15:07
tabiki! arabanın küçük ve hafif esnek yapıda olması büyük avantaj katılıyorum. immortalboss
yalnız şu bir gerçek hepimiz allaha emanetiz, isteseler tüm yolların bariyerlerini 1 gecede değiştirirler.

Sinan Aksu
28 Kasım 2011, 15:09
Motosiklet forumunda bile böyle bir yorum geliyorsa bence biz daha çok bekleriz.

Üzülerek katılıyorum..

gorkemuls
28 Kasım 2011, 15:19
Evet soruyorum, ne yapabiliriz? Ben Ankara'dayım ve alt geçitlerin bazılarında bulunan çelik ayrım hatlarından epey tırsıyorum. Ne yapabiliriz?

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/SikayetveGeriBildirim/GercekKisiSikayetFormu.aspx

Karayollari genel mudurlugu sikayet sitesi, bizim herhangi bir tuzel kisiligimiz olmadigindan gercek kisi olarak sikayette bulunacagiz. Ama sayimizin yukselmesi gerekiyor, 100 kisi sikayet etse pek kale almazlar gibi geliyor.

seckin_
28 Kasım 2011, 15:20
densizliğe bak devletten beklemeyelimmiş, kimden bekleyelim? belirleyici olan sensin? kimden beklicez pkkdan mı bekleyelim elkaide den mi bekleyelim?

Ne devleti canııımm aaaaaa, kendimiz üretip değiştireceğiz o bariyerleri hadi iş başına beyler...

Non-Quattro
28 Kasım 2011, 15:20
Merhaba arkadaslar,

idam cezasinin kalktigini dusunuyordunuz degil mi? Hicte oyle degil, motosikletliler icin idam cezasi hala devam ediyor.

Giyotin bariyerler ile motosiklet suruculeri idam edilmeye devam ediyor, bugune kadar yuzlerce motorcunun olumune sebep olmus bu bariyer tiplerinin degistirilmesi gerekmiyor mu? Simdi icinizden banane ben hic kaza yapmadim diyor olabilirsiniz. Fakat bu kaza yapmiyacaginiz anlamina gelmiyor. Ayrica bir konu daha var bununla ilgili, moto kuryede calisan arkadaslarimizin olumune sebep olan metrobus celik halatlari da hala olum sacmaya devam ediyor. Lutfen biraz duyarli olun, en azindan neler yapabilecegimizi burada tartisalim.
http://img685.imageshack.us/img685/8877/foromoto.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/685/foromoto.jpg/)

ne yapmaliyiz demeyle bence çözüm bulamayiz. Herkesin bir çözüm yolu üretmesi lazim bence yeterince sesimizi duyuramiyoruz. aye 69 bariyer + sulamadan arkadaşımızı kaybetmiştik. Sulamalar her şey devam edior. Özellikle yazın...! Bu kadar duyarsızlık olamaz! Çözüm yolu türetmek gerekmez mi ? Afişler Pankartlar Broşürler Stickerlar örnegin metrobüs otobüs ...vs duraklarına sticer yapiştirilabilir. Sesimizi duyururz en cok kullanılan toplu taşima. Kortejler yapılabilir. Sesimizi duyurmuş olurz sürekli yapilirsa bir sonuç alabilirz bence...

anamur.spor
28 Kasım 2011, 15:23
Otoyollar özelleşirse değişebilir bence devlet değiştirmez.

gorkemuls
28 Kasım 2011, 15:24
ne yapmaliyiz demeyle bence çözüm bulamayiz. Herkesin bir çözüm yolu üretmesi lazim bence yeterince sesimizi duyuramiyoruz. aye 69 bariyer + sulamadan arkadaşımızı kaybetmiştik. Sulamalar her şey devam edior. Özellikle yazın...! Bu kadar duyarsızlık olamaz! Çözüm yolu türetmek gerekmez mi ? Afişler Pankartlar Broşürler Stickerlar örnegin metrobüs otobüs ...vs duraklarına sticer yapiştirilabilir. Sesimizi duyururz en cok kullanılan toplu taşima. Kortejler yapılabilir. Sesimizi duyurmuş olurz sürekli yapilirsa bir sonuç alabilirz bence...

Mon Quattro guzel fikir, fark edin gibi bir amblem vardi ya. Giyotine hayir, yada daha yaratici birseyler bulunarak halkin anlamasi saglanabilir. Haklisin. Ama oncelik sayimizin yukselmesi gerekir. Keske herkes duyarli olabilse, yazilanlar burda kalmasa.

glock
28 Kasım 2011, 15:27

sonra da anarşist diyorlar :)

Non-Quattro
28 Kasım 2011, 15:34
Mon Quattro guzel fikir, fark edin gibi bir amblem vardi ya. Giyotine hayir, yada daha yaratici birseyler bulunarak halkin anlamasi saglanabilir. Haklisin. Ama oncelik sayimizin yukselmesi gerekir. Keske herkes duyarli olabilse, yazilanlar burda kalmasa.

Kitlenin biraz daha genişlemesi gerekiyor.Kitleyi genişletmek için bence bu afise arabalarida dahil etmek zorundayiz. Sadace motorla kalirsak ne yaziki ülkemizde motorlari sevmiyen arac kullanicilarida var, :pale: tanri yardimcimiz olsun. Bariyer + su konseptini içeren bir tasarım yarışması yapılabilir daha sonra afis sticker olarak basilabilir.

Okan Sinan Ocan
28 Kasım 2011, 15:44

Yanlışsın sevgili kardeşim , motorun tipinin kaza riski ile alakası yok ,aksine racing motorlar kullandıkları fren sistemleri , daha kaliteli süspansyonları ve dengeli yapıları ile aslında daha güvenli motorlardır.

Motosiklet kaza yapmaz SÜRÜCÜ kaza yapar , önünüze araba fırlamaz SÜRÜCÜ üzerinize sürer...

Güvenli ileri sürüş tekniklerini öğrenelim , koruma ekipmanlarımızı eksiksiz "HERZAMAN" kullanalım ,trafik kurallarına saygılı olalım yeter .

Sinan Aksu
28 Kasım 2011, 15:46
Yanlışsın sevgili kardeşim , motorun tipinin kaza riski ile alakası yok ,aksine racing motorlar kullandıkları fren sistemleri , daha kaliteli süspansyonları ve dengeli yapıları ile aslında daha güvenli motorlardır.

Motosiklet kaza yapmaz SÜRÜCÜ kaza yapar , önünüze araba fırlamaz SÜRÜCÜ üzerinize sürer...

Güvenli ileri sürüş tekniklerini öğrenelim , koruma ekipmanlarımızı eksiksiz "HERZAMAN" kullanalım ,trafik kurallarına saygılı olalım yeter .

Okan abi sabrına ve gayretine hayranım.
Fakat senin bu söylediklerini anlayabilecek kapasitede insanlar burada çok az maalesef.
Kimseye hakaret etmiyorum ama, gerçek bu ne yazık ki :pale:

Okan Sinan Ocan
28 Kasım 2011, 15:46

Bariyerler değişmiyor canım kardeşim , bir miktar tadilat veya plastik tank ilaveleri ile motosikletler için güvenli hale getirilebiliyor. Bu konu ile ilgili pilot çalışma yapılıyordu umarım en kısa sürede hayata geçer.

immortalboss
28 Kasım 2011, 15:47
Arkadaşlar bu forumda kaç kişi var? Birkaç yüz bin.Bu kadar motosikletçi sesimizi duyururuz.Ama öyle bugün duyurup yarın unutturarak değil.Mesela arkadaşımızın konuyu açarken kullandığı resim muhteşem.Eğer içimizde photoshop bilgisi yeterli olanlar varsa biraz düzenleme ile çok güzel sticker ortaya çıkabilir.Çok değil herkes 5 tl para verse binlerce sticker bastırabiliriz.Bunları motosikletlerimize,otobüs duraklarına,pankartlara bastırıp bir tur düzenleyebiliriz.Mesela 29 ekimdeki gibi bir tur düzenlense ne kadar çok dikkat çekmiş oluruz.Bu grubu izleyen bir sürü kişi neden toplandığımızı sorar.Belki de bir gazeteci,bir televizyoncu gelir.Hem bir organizasyon hem de sesimizi duyurma etkinliği olur.İstanbul'da yaşamadığıma böyle durumlarda üzülüyorum.2 tane arkadaşımı kazada kaybettim.Forumdaki tanımadığım ama sanki doğduğumdan beri tanıyormuşum gibi olan insanların haberlerini okudum.O kadar vergiden birazını da şuraya ayırsalar? Çok kötü olmaz.Bir sürü fotoğraf buldum bu konu ile ilgili.Arabanın kaportasını bu hale getiren insan vücuduna neler yapar?

srhtsglm
28 Kasım 2011, 15:47
farkedilmek istiyorsak sesimizi duyurmalıyız , sesimiz duyurulmalı...mt ve daha birçok motosiklet forum ve kulüplerinin ortak bir basın açıklaması düzenleyip ,tüm üyelerinin haberdar edilerek katılımının sağlanacağı toplu bir yürüyüş yada sürüş tertip edilip mevcut çelik bariyerlerin kaldırılmasının biryerden başlanması sağlanana kadar devam edilmesi gerek bence... mesela kampanya için slogan olarak GİYOTİNE HAYIR ve baştaki resim ziyadesiyle aklıda kalıcı ve etkileyici.:cat:

truveo
28 Kasım 2011, 15:48

korumaları tam olduğu halde birçok motosikletçi kardeşimiz bariyerlerin arasında feci şekilde can verdi ama dünyadan haberin olmadığı için böyle rahatça konuşabiliyorsun bu kadar vergi veriyoruz bu motosikletleri alırken tabiki devletten motosiklet kullanırken can güvenliğimizi sağlamısını isteme hakkımız var !

immortalboss
28 Kasım 2011, 15:53
Bariyerler değişmiyor canım kardeşim , bir miktar tadilat veya plastik tank ilaveleri ile motosikletler için güvenli hale getirilebiliyor. Bu konu ile ilgili pilot çalışma yapılıyordu umarım en kısa sürede hayata geçer.
Abi sanırım 1200 cc bir canavar kullanıyorsun.Yüksek cc motosiklet ölümdür diyen arkadaşlara en uygun açıklamayı da siz yaparsınız.250 km hıza çıkabilen bir canavarla güvenli sürüş yapılıabileceğini anlatmak biraz zor olsa da eminim buna değer. :) Ayrıca arkadaşlar otomobiller,motosikletler,bisikletler sadece birer makine.Duygusal davranıyoruz tabiki.İsim takıyoruz,karakter yüklüyoruz.Ama onların beyinleri biziz.Siz hiç araba yüzünden kaza yaptık diyen birini gördünüz mü.Evet...Peki nasıl oldu.İşte gidiyorduk.Arabanın tekerleği çıktı.Tekerlek neden çıktı arkadaşım? Ya sen bijonlarını sıkmadın,ya da başka biri gerekli bir bakımı yapmadı,sonuçta hatalı olan kim? Biziz.Motosiklet üstünden attı.Arkadaş yok öyle birşey.Motosiklet nasıl attı seni.İn artık ağırsın mı dedi.Ben bineceğim mi dedi? Ya sen yanlış bir hareket yaptın,ya da başka bir durum.Sonuçta hata kimde? Bizde.İnsanlara anlatmanın çok zor olduğu şeyler var.Ben de uğraşmıyorum çoğu zaman. :) Ancak bu konuda hassasım.

Okan Sinan Ocan
28 Kasım 2011, 15:58
Abi sanırım 1200 cc bir canavar kullanıyorsun.Yüksek cc motosiklet ölümdür diyen arkadaşlara en uygun açıklamayı da siz yaparsınız.250 km hıza çıkabilen bir canavarla güvenli sürüş yapılıabileceğini anlatmak biraz zor olsa da eminim buna değer. :) Ayrıca arkadaşlar otomobiller,motosikletler,bisikletler sadece birer makine.Duygusal davranıyoruz tabiki.İsim takıyoruz,karakter yüklüyoruz.Ama onların beyinleri biziz.Siz hiç araba yüzünden kaza yaptık diyen birini gördünüz mü.Evet...Peki nasıl oldu.İşte gidiyorduk.Arabanın tekerleği çıktı.Tekerlek neden çıktı arkadaşım? Ya sen bijonlarını sıkmadın,ya da başka biri gerekli bir bakımı yapmadı,sonuçta hatalı olan kim? Biziz.Motosiklet üstünden attı.Arkadaş yok öyle birşey.Motosiklet nasıl attı seni.İn artık ağırsın mı dedi.Ben bineceğim mi dedi? Ya sen yanlış bir hareket yaptın,ya da başka bir durum.Sonuçta hata kimde? Bizde.İnsanlara anlatmanın çok zor olduğu şeyler var.Ben de uğraşmıyorum çoğu zaman. :) Ancak bu konuda hassasım.

Benim 1200cc lik canavar tamamen ehlileştirilmiştir , ben ne kadar istersem o kadar hız yapabiliyor canı isteyince oraya buraya koşturamıyor. Buna güvenli ve ileri sürüş adını veriyoruz canım kardeşim.

Önemli Not: İstemiş olduğun cevap bir önceki sayfada tarafımdan verilmiştir. Dikkatlice okumuyorsunuzki şu forumu OTUR SIFIR !!!!

Non-Quattro
28 Kasım 2011, 16:09
Arkadaşlar bu forumda kaç kişi var? Birkaç yüz bin.Bu kadar motosikletçi sesimizi duyururuz.Ama öyle bugün duyurup yarın unutturarak değil.Mesela arkadaşımızın konuyu açarken kullandığı resim muhteşem.Eğer içimizde photoshop bilgisi yeterli olanlar varsa biraz düzenleme ile çok güzel sticker ortaya çıkabilir.Çok değil herkes 5 tl para verse binlerce sticker bastırabiliriz.Bunları motosikletlerimize,otobüs duraklarına,pankartlara bastırıp bir tur düzenleyebiliriz.Mesela 29 ekimdeki gibi bir tur düzenlense ne kadar çok dikkat çekmiş oluruz.Bu grubu izleyen bir sürü kişi neden toplandığımızı sorar.Belki de bir gazeteci,bir televizyoncu gelir.Hem bir organizasyon hem de sesimizi duyurma etkinliği olur.İstanbul'da yaşamadığıma böyle durumlarda üzülüyorum.2 tane arkadaşımı kazada kaybettim.Forumdaki tanımadığım ama sanki doğduğumdan beri tanıyormuşum gibi olan insanların haberlerini okudum.O kadar vergiden birazını da şuraya ayırsalar? Çok kötü olmaz.Bir sürü fotoğraf buldum bu konu ile ilgili.Arabanın kaportasını bu hale getiren insan vücuduna neler yapar?

kesinlikle katiliyorum bir önceki sayfada bende bahsetmiştim.
aslinda bunu forumda sanal ortamda değilde bir yerde buluşup yüz yüze konuşup hayata geçirmek daha iyi olabilir bence organizasyonlar yapilir falan konuşulur anlaşilir

gorkemuls
28 Kasım 2011, 16:23
Benim 1200cc lik canavar tamamen ehlileştirilmiştir , ben ne kadar istersem o kadar hız yapabiliyor canı isteyince oraya buraya koşturamıyor. Buna güvenli ve ileri sürüş adını veriyoruz canım kardeşim.

Önemli Not: İstemiş olduğun cevap bir önceki sayfada tarafımdan verilmiştir. Dikkatlice okumuyorsunuzki şu forumu OTUR SIFIR !!!!

Aynen katiliyorum hocam soylediklerine. Sizce fark edilme konusunda neler yapabiliriz ustad? Simdi ornek vermek gerekirse, critical mass diye bisiklet toplantilari oluyor, her ayin son cumartesi gunu bulusup, Goztepe ozgurluk parkindan Caddebostan'i turlayarak seslerini duyurabiliyorlar. Yaklasik 300-500 kisi arasinda degisen bir toplanti bu. Istanbul'un her yerinden katilim oluyor (7'den 70'e herkes katilabiliyor)

---------- Post added at 16:23 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

Toplam üye sayısı: 90.314 Suan forumda bu kadar uye sayimiz var. 80.000 kisinin motosikleti oldugunu varsayarsak, 50.000 kiside istanbulda yasiyor olsa guzel bir protesto yapabiliriz.

Okan Sinan Ocan
28 Kasım 2011, 16:31
Aynen katiliyorum hocam soylediklerine. Sizce fark edilme konusunda neler yapabiliriz ustad? Simdi ornek vermek gerekirse, critical mass diye bisiklet toplantilari oluyor, her ayin son cumartesi gunu bulusup, Goztepe ozgurluk parkindan Caddebostan'i turlayarak seslerini duyurabiliyorlar. Yaklasik 300-500 kisi arasinda degisen bir toplanti bu. Istanbul'un her yerinden katilim oluyor (7'den 70'e herkes katilabiliyor)

---------- Post added at 16:23 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

Toplam üye sayısı: 90.314 Suan forumda bu kadar uye sayimiz var. 80.000 kisinin motosikleti oldugunu varsayarsak, 50.000 kiside istanbulda yasiyor olsa guzel bir protesto yapabiliriz.

Motosiklet konvoyu ile yapılan protestolara tamamen karşıyım , ne kadar iyi niyetle başlanırsa başlansın sonunda niyeti dikkati kendisine çekmek isteyenler tarafından egsoz ve tek teker şova dönüştürülen ego tatminlerinden başka bir şey değil.

Yukarıda önerilen sticker önerisi inanılmaz hoşuma gitti eğer hayata geçirilir ise ortalama hepinizinkinden 5 kat daha fazla yol yaptığım için kişi başına düşen payın 5 katını ödemeye hazırım.

Görülmek konusunda başlık açmak istemiyorum , bu konudaki görüşüm çok radikal " Tamamen görünmez olduğumu düşünüyor ve ona göre motor kullanıyorum " daha fazla görülebilmek için herzaman yaptıklarımızdan fazlasının yapılabileceğine inanmıyorum.

Sevgiler