PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SOGUKLAR ve DİZLER!!

gökova35
27 Kasım 2011, 23:11
arkdaslar havalar malum cok sogudu ve motor surmek eziyet haline geldi thermo form iclik kullanmama ragmen dizler donuyor ilerde sıkıntı olabilir sizler napıyorsunuz korunmak için

???

ozgurakman
27 Kasım 2011, 23:17
dizlik takıyoruz

McWarnaly
27 Kasım 2011, 23:20
Ileride mutlaka problem olacaktir.Ben deri ekip kullaniyorum buna ragmen bazen usuyorum.Bence imkanin varsa ve giyebiliyorsan deri ekip kullan.

canekin
27 Kasım 2011, 23:22
anladığım kadarıyla dizinizi sadece soğuğa karşı korumayı düşündüğünüzden üşüyorsunuz.

öncelikle olası bir kaza için koruyacak bir önlem alırsanız, bir taşla 2 kuş vurabilirsiniz ;)

Syanur
27 Kasım 2011, 23:27
Dizlik de fayda etmiyor. Mutlaka motosiklet pantolonu kullan. Altına da soğuklara göre uygun bişeyler giy, kat kat giy gerekirse. Ben motor pantolonu giyemeyeceğim günler motora binmiyorum çünkü burada da havalar çok fena soğudu.

Buarada çok denemeyi istediğim ama bi türlü deneyemedim bir ürün var aklımda; Neopren dizlik (http://www.free-moto.com/free-moto_dizlik_termal_ortaboy.html)
http://www.free-moto.com/images/urun_resimleri/free-moto_neopren_dizlikler/free-moto_dizlik_neopren_termal_ortaboy_A.JPG

Neopren boyunluklar 1e1 rüzgar ve soğuk ile temas etmesine rapmen boyunu ve boğazı çok iyi koruyorlar. Bu verdiğim dizlik de normal bir pantolon ve dizlik altından iyi koruyacaktır diye düşünüyorum

safakk
27 Kasım 2011, 23:32
soğuk almaya devam ederse menisküs oluyorsunuz. Uzun yıllar motosiklet kullanmış insanların çoğunda vardır. Uygun korumalı bir dizlik bunu engelleyecektir

körfezli_29
27 Kasım 2011, 23:32
prohel korumalıklı pantolon öneririrm sıcacık tutuyor :)

sarıdev
27 Kasım 2011, 23:37
Kuryelerin kullandığı diz örtüsünden tavsiye ederim kışın bir kere kullanan eminim vazgeçemez

GP500-1st
27 Kasım 2011, 23:49
İzmir'in soğuğu İstanbul ve ankaradan oldukça insaflıdır ama soğuklarda motor kullanmak gerçekten eziyet oluyor doğru

son 2 haftada toplasan 45 dadikadan 4 kere kullandım ve dizimde ağrı ve çıtırdama var. Basketbol oynarken veya halı sahada hamken yüklenirsinizya aynen öyle. koşuya çıkıcam 1 haftadır geçmesini bekliyorum

Dizlere içerden sıcak tutması için extra sargı benzeri bişey lazım. Gerekli profosyonel ekipman şart.

Termal içlik - eşofman - kot - dizlik vardı. 10 derece havada 25 dakikadan sonra yetmiyor

hgdr
28 Kasım 2011, 00:00
motor pantolonu

Soykan67
28 Kasım 2011, 00:01
Okula gidip geliyorum ve dizlik beni fazlasıyla koruyor.Çok soğuk olursa arka çantada duran pantolonumu giyiyorum.Arkadaşında dediği gibi bir taşla iki kuş vuruyorum.Eskiden korumasız motosiklete binen büyüklerimle ne zaman konuşsak hep yakınırlar keşke binmeseydim diye acısı sonradan fazlasıyla çıkıyor.Dizliklerde çok pahalı birşey değil 50 liraya güzel birşey bulursunuz.İçlikle felan halledilcek bir sorun değil.

Atahualpa
28 Kasım 2011, 00:03
Termal içlik ----Dainese Knee V--- Pantalon şeklinde bir sıralama bana gayet yeterli

Mengu16
28 Kasım 2011, 00:15
iki kat pantolon giyip uzerine de dizlik takiyorum sogugun "S" sini bile hissetmiyor dizlerim.

F54
28 Kasım 2011, 00:22
dizlikleri pantolon altına takmayı deneyin daha iyi oluyor....

Syanur
28 Kasım 2011, 00:38
dizlikleri pantolon altına takmayı deneyin daha iyi oluyor....

Kesinlikle çok fark ediyor. Üstelik güvenlik açısından da vücuda nekadar yakından bağlanırsa okadar işlevsel oluyor dizlik(darbe ile dönme ihtimali var).

Şöyle söyliyim, pamuklu içilik, coldkiller rüzgar geçirmez içlik, kot panton, dizlik(pantolona sığmadığı için üstüne takmak zorundayım buaralar) az çok güneşli bir havada bindim bu hafta, sonuç; 20 dakka sonra dizlerim bildiğin üşüdü.

Yanlız motosiklet modeli de çok önemli. Dizler doğrudan rüzgara maruz kalıyorsa işiniz çok zor(benim gibi)

davutyuksel
28 Kasım 2011, 00:42
Neopren önermem çünkü hava almayacak ve terletecek ve bir süre sonra yine üşüyeceksiniz. Ben thermal içlik ve rüzgarlığıyla motorsiklet pantolonu kullanıyorum, dizlik koruması da var haliyle. Ankarada 2 haftadır gündüz sıcaklıklar 5 derece civarlarında, geçen sene ise eksi sıcaklıklarda bile üşümedim. 100 km ve ve daha fazla hızlarda uzun yolda bile. Burada önemli olan rüzgar geçirmeyecek bir katmanın mutlaka olması gerekliliği , burayı atlamamak lazım yoksa elli kat da giyinseniz fayda etmez.

Toparlamak gerekirse en altta sizi sıcak tutacak termal katman üstüne pantlonun gore tex yağmurluğu ve mutlaka dizlikli pantolon. Dizliğin pantolon içinde olması daha faydalı oluyor. Motor pantolonunuz yoksa iyi bir yağmurluk edinin ve bunu pantolonun üztüne giyin, hava alır birşey olursa daha iyi olur tabi.

_w_
28 Kasım 2011, 00:51
üzerime içlik olmasına rağmen 100 km ile 35 km yol yaptım ve ayaklarım fena ağrıdı :sunny: siz siz olun yüksek hızlarda motor kullanmayın 2 gün etkisinden kurtulamadım walla :rendeer: