PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletle Yurt Dışına Çıkanlar Babanızdan Fabrika Mı Kaldı?

HaydarBıçak
25 Kasım 2011, 02:07
yaza doğru yunanistana gidip gelmeyi düşünüyordum. Ocak ayında işlemlere başlamak lazım şimdiden

araştırayım dedim demez olaydım

uluslararası ehliyet : 300 lira

pasaport : 150 lira

vize : 300 lira

triptik : 100 lira

uluslar arası taşıt
belgesi : 75 lira

uluslar arası
sigorta : 100 lira

yazdığım fiyatlar internette bulduğum fiyatlar gerçeğe yakındır diye tahmin ediyorum

sadece kağıt ve bürokratik işlemler için 1000 tl gerekiyor her an için vazgeçebilirim

anamur.spor
25 Kasım 2011, 02:11
Hacı Yunan adaları haraç mezat satılığa çıkmış bence taksitli gir olaya:)

Abi memleket dışına adım atsan acayip uçuyor fiyatlar.İyi bir deneyim oluyor diye Suriye'ye gitmeyi düşünüyordum ama oraya gitmek toto ister artık.Bence Gürcistan'ı bir araştır.

mLh
Keyif - Gezmek için çıkarsın.
Ihtiyaç - Fiyatları görüp vazgeçersin.

lucky 13
Türkiye de motosiklet kullananlar;
Babanızdan fabrika mı kaldı
Benzin 4 lirayı geçti buradan güney kutbuna kadar sür türkiye turu kadar yakıt masrafı olur:))

HaydarBıçak
25 Kasım 2011, 02:27
yunanistanda benzin şu an 1.71 euro türk lirası olarak 4.26 lira oluyor
maaşı euro olarak almadığımız sürece yurt dışında kur farkından dolayı herşey iki buçuk kat

immortalboss
25 Kasım 2011, 02:28
Türkiye de motosiklet kullananlar;
Babanızdan fabrika mı kaldı
Benzin 4 lirayı geçti buradan güney kutbuna kadar sür türkiye turu kadar yakıt masrafı olur:))
Mükemmel cevap. :) Gece vakti güzel tebessüm yarattı bende.

cbr_007
25 Kasım 2011, 02:35
evet her sey icin masraf masraflar ulkesi Turkiye ;)

syn022
25 Kasım 2011, 02:51
Gerek yok motorla çıkmaya uçak daha avantajlı. Benim eve 7-8 km yunanistan sınır kapısı. Motorla gidiyorum kapıda bırakıp yürüyerek geçiyorum. Tabi sizin için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ben 2-3 saat durup geliyorum haftasonu gezmek olsun diye. Fiyatlar aşırı pahalı şuan. Ben gidip kurabiye parfüm falan alıp geliyorum. Gidicekseniz atlayın uçağa gidin benzin masrafınızla ucak bileti aşağı yukarı denk gelecektir zaten. Eskiden çok cazipti mazotu 1.20'den aldığımızı hatırlıyorum.

HaydarBıçak
25 Kasım 2011, 02:56
Gerek yok motorla çıkmaya uçak daha avantajlı. Benim eve 7-8 km yunanistan sınır kapısı. Motorla gidiyorum kapıda bırakıp yürüyerek geçiyorum. Tabi sizin için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ben 2-3 saat durup geliyorum haftasonu gezmek olsun diye. Fiyatlar aşırı pahalı şuan. Ben gidip kurabiye parfüm falan alıp geliyorum. Gidicekseniz atlayın uçağa gidin benzin masrafınızla ucak bileti aşağı yukarı denk gelecektir zaten. Eskiden çok cazipti mazotu 1.20'den aldığımızı hatırlıyorum.

amacım yunanistan görmek değil motosikletle farklı bi geziye çıkmaktı heves kursakta bekliyor hala

ixeywent
25 Kasım 2011, 04:40
amacım yunanistan görmek değil motosikletle farklı bi geziye çıkmaktı heves kursakta bekliyor hala
yavaş yavaş gider merak etme o fiyatlara

Zodium
25 Kasım 2011, 12:59
cebimde 10 bin lira yoksa yurtdisina cikmam.

İsmailFidan
25 Kasım 2011, 13:53
Zaten ucuz olduğunu kim söylemiş.1000tl çok bi para değil yurtdışına kendi aracınla çıkmayı düşünüyorsan...

kalsit
25 Kasım 2011, 14:47
Adanaya gitmek dahamı kolay ve ucuz sanıyorsun :)

ben 40 yaşımdan sonra ancak yurt dışı yapabildim...:(

Holocaust46
25 Kasım 2011, 14:52
yaza doğru yunanistana gidip gelmeyi düşünüyordum. Ocak ayında işlemlere başlamak lazım şimdiden

uluslar arası taşıt

uluslar arası

yazdığım fiyatlar internette bulduğum fiyatlar gerçeğe yakındır diye tahmin ediyorum

sadece kağıt ve bürokratik işlemler için 1000 tl gerekiyor her an için vazgeçebilirim

Sen yurt ici yada yurt dısına motorsuz tatile cıktıgında en az 3 4 bin lira harcamıyormusun?

kurubuz
25 Kasım 2011, 15:09

uluslar arası taşıt

uluslar arası

Halihazırda pasaportum ,uzun süre geçerli vizelerim ve uluslararası ehliyetim ( yenilemede yarı parayı ödüyorsun) olduğundan o kadar da pahalıya gelmiyor. Ama hepsini sıfırdan alacaksan böyle bir masrafın var. Bu arada 15 günlük sigorta 55 euro = 140 tl civarı. Triprik ise 100 değil 30 tl ( avrupa çıkışları için) . Uluslararası taşıt belgesi almana gerek yok, ruhsatlarımız geçerlidir. Yunanistan dışında uluslararası ehliyeti de soran yok, türk ehliyeti heryerde geçerlidir, sadece ipsala sınırında yunan tarafı BAZEN istiyor. geçirmezse geri dönüp yaptırırsın, o kadar da dert değil.

F54
25 Kasım 2011, 15:13
ya kardeşim gidecek başka memleket mi yok? git bulgaristan a başka yere git yunanlra neden para kazandıracaksın sanki türkleri çok seviyorlar

ahmetusta61
25 Kasım 2011, 15:31
Motosikletle Yurt Dışına Çıkanlar Babanızdan Fabrika Mı Kaldı?

başlık harika :flower::cherry:

NecatMurat
25 Kasım 2011, 16:45
Midilli adasına git ayvalıktan arabalı vapur geçiyo triptiğe filan gerek yok sadece araç sigortası yaptırman yeterli, ayvalıktan 1.5 saat'te geçiyo tekne oraya, pasaport vize ve araç yurtdışı sigortası yeterli , saygılarımla...

DarkSeleCT93
25 Kasım 2011, 17:33
aga en iyisi güzel türkiyemizin turuna çık hiç gerek yok yurtdışına:cat: