PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cbr 125 den koku geliyor

MotoPcx
25 Kasım 2011, 00:14
Arkadaşlar ben cbr 125 motor aldım sıfır. yeni. 2 gün oldu alalı. Motordan çok az bi koku geliyor. Bu normal midir acaba ?

Soykan67
25 Kasım 2011, 00:22
Yeni olduğu için olabilir.

BestMachine
25 Kasım 2011, 00:24
Yeni motorun kokusu bi başkadır :) hayırlı olsun :cat:

jack hammer
25 Kasım 2011, 00:30
depoya nohut, kuru fasülye ve turp attıysan yanlışlıkla normaldir. :queen:

MotoPcx
25 Kasım 2011, 00:33
:D Net olarak bir cevap alamadım. Doğrusu endişelendim biraz sorun yok değil mi beyler ?

moturcu
25 Kasım 2011, 00:37
kardeşim korkmana gerek yok aşağı yukarı herşeyde olur yeni televizyon alırsın ilk zamanlar ısınınca koku gelir motorsiklette öyle fabrikadan çıkalı hiç ısı görmemiş şeyler ilk defa ısınıyor izin verde az bişey olsun hem kafanı neden yoruyosun anlamadım sıfırsa illaki garantisi wardır baktın bi arıza verdi götürür garantiden yaptırırsın ama benim bildiğim kadarıyla normal yani korkma ;)

RruDeBoyY
25 Kasım 2011, 00:37
sorun yok kardeş yeni olan her motordan koku geliyor genelde

safakk
25 Kasım 2011, 00:40
koku derken bir yeni kokusu olur motorda birde yağ benzin egzos kokusu olur seninkinden nasıl bir koku geliyor koklayamadım buradan sen biraz daha ayrıntı versen :)

MotoPcx
25 Kasım 2011, 00:42
Karışık diyebilirim :) Yeni alınan mal kokusu varda yine de endişelendim. 5 aylık paramı yatırdım ve öğrenciyim

acayüp
25 Kasım 2011, 00:43
Koku muhtemelen eksozundan geliyordur. Manifold üzerindeki boya bir süre koku yapar. İyice yanana kadar devam edeip sonra kesilir. (yanık boya kokusu yada kimyasal bir yanık kokusu olduğunu varsayıyorum)

MotoPcx
25 Kasım 2011, 00:47
Haklsınız. Hepinize teşekkür ediyorum yardımlarınız için

cbr_007
25 Kasım 2011, 01:09
Koku normal egzostan geliyor olabilir yeni oldugu icin...Hayırlı olsun

MotoPcx
25 Kasım 2011, 01:14
Koku normal egzostan geliyor olabilir yeni oldugu icin...Hayırlı olsun Eyvallah kardeşim sağolasın

cbr_007
25 Kasım 2011, 01:29
onemli degil kardesim..Bende Horneti alınca oyle olmusdu normal yani ama eger icime sinmedi bu acıklama dersen servise gidebilirsin aynı sozu duyacaksın :)

motorcu48
25 Kasım 2011, 02:18
egzoztaki boya kokuyo ahh ahh arabadaki yeni kokusu kadar güzeldir o

rapidhacker5
25 Kasım 2011, 16:23
honda cbr125 var mı yahu ülkemizde üretim yoktu şubat gibi gelecekti?

Soykan67
25 Kasım 2011, 16:46
Benim Çinli ilk aldığımda ne güzel kokuyordu.Şimdi pok gibi yağ ve benzin kokuyor çinli sonuçta :)

esemiyake
25 Kasım 2011, 18:32
önce motor yenidir koku gelir diye bir genelleme yapılması bana göre yanlıştır.
motorda boya,plastik kokusunu motor ısındığında algılarsınız ilk birkaçbin km bu koku aynıdır değişmez önemli olan kokunun farklılaşması
eğer bu kokunun dışında bir koku olursa

örn: yanık et kokusu gibi veya ızgara gibi (bakınız radyatör petek aralarında böcek vs vardır ısındıkça kokar)

örn: evde yemek yapılırken bazen tencere boş kalır, pis bir koku gelir kızgın demir kokusu, sıcak metal kokusu gibi (bu normal değil motorun eksozu yada başka bir aksamı aşırı ısınmış olabilir servise göstermen gerekir.

örn: plastik kokusu (çok ağır plastik kokusu varsa eksoza plastik yani ayakkabı tabanı vs değmiştir.)

yani bu koku olayı çok ciddi bir konudur motorunun kokusunu ezberle ve her bindiğinde bu kokunun dışında bir koku olup olmadığını ve sebeplerini araştır derim.
aksi halde düz bir motorcu olup yolda kaldığında yda çekici cağırmak zorunda kalabilirsin. veya kendi imkanlarınla sorunu halledip cebin daha dolu bir şekilde motoruna zevkle binersin.

ozgurakman
25 Kasım 2011, 18:48
yeni motor kokusu... içine iyi çek, beynine iyi kazı. her zaman duyamayabilirsin.

ethemm76
25 Kasım 2011, 19:19
Yeni motor kokar :) Daha önce aşırı sıcaklıkla karşılaşmamış motor bloğu, boyalı yüzeyler, motor aksamı, sıcağı alan plastik aksam bir müddet kokacaktır. Ama 1 kaç hafta içinde kesilir. Bu koku sıfır motor kokusudur, 3 kere yaşadım. Darısı henüz yaşamayanların başına :)

bboy_iced
25 Kasım 2011, 19:38
Biz ona sıfır kokusu deriz ve benim hayatta en sevdiğim kokulardandır. İnsana hayallerinin gerçekleştiğini hayallerine ulaştığını hatırlatan bir kokudur. Hiç tasalanma bu kokunun ve motorunun tadını çıkar. Hayırlı olsun tekrar.