PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : artık bi karar vermek zorundayım. yardım

körfezli_29
24 Kasım 2011, 11:43
merhaba arkadaşlar motor alma konusunda artık bi karar vermek zorundayım, yeni başlayacağım için forumda bazı arkadaşlar 250cc den başlama dediler, cbr 250 topiğinde mesajlar yazdım sağolsun bir allahın kulu ilgilenmedi, 125cc almak istemiyorum ybr 125 bana hantal ve cılız geldi, 250cc den başlamak istiyorum, ybr 250 yada cbr 250 düşünüyorum, bu motorlar hakkında bilgi verirmisiniz.

sizce hangisini almalıyım.
sahibinden.coma girdiğimde oldukça ikinci el satılık cbr 250 var acaba memnun olmadıklarımı için satıyorlar? anlamış dedğilim:cyclopsankuşkulanıyorum.

ybr 250 ye bakıyorumçok az var, ve yamaha bayine sordum önümüzdeki yaz gelecekmiş, ne yapmam lazım?

ImShoT
24 Kasım 2011, 11:52
cbr 250 düşünmene bile gerek yok

körfezli_29
24 Kasım 2011, 11:54
cbr 250 düşünmene bile gerek yok
niye ama? işte bu sorunun cevabını arıyorum. İkinci el çok var alanlar memnun olmadıklarımı için satıyorlar?

teocan94
24 Kasım 2011, 12:13
Güzel Kardeşim O Konuda Yazdığını Görmedim. Gözümden Kaçmış Olabilir Kusura Bakma.
Herhangi bir Akrabanın, Dostunun vitesli Motoru varsa; önce Kullanmayı orda öğren vites geçişleri debriyaj vs. Bunları Sıkıntı Çekmeden Yapman Lazım.
Ben Kullandım Motoru Aşık Oldum ve Almayı Düşünüyorum Öyle hyo 250R gibi Zor bi Kullanımıda yok ama az da olsa bir şeyler bilmen gerek ve ilk başlarda dikkatli olman lazım limitlere çıkmadan tam korumalı gezeceksin kendine güvendiğinde Başkalarını Riske Atmadan Limitlere Çıkabilirsin.
Son olarak Altın Elbiseli Adam'ın cbr 250 R incelemesini kesinlikle izlemeni tavsiye ederim motora tekrardan aşık olursun.
Selamlar.

körfezli_29
24 Kasım 2011, 12:19
Güzel Kardeşim O Konuda Yazdığını Görmedim. Gözümden Kaçmış Olabilir Kusura Bakma.
Herhangi bir Akrabanın, Dostunun vitesli Motoru varsa; önce Kullanmayı orda öğren vites geçişleri debriyaj vs. Bunları Sıkıntı Çekmeden Yapman Lazım.
Ben Kullandım Motoru Aşık Oldum ve Almayı Düşünüyorum Öyle hyo 250R gibi Zor bi Kullanımıda yok ama az da olsa bir şeyler bilmen gerek ve ilk başlarda dikkatli olman lazım limitlere çıkmadan tam korumalı gezeceksin kendine güvendiğinde Başkalarını Riske Atmadan Limitlere Çıkabilirsin.
Son olarak Altın Elbiseli Adam'ın cbr 250 R incelemesini kesinlikle izlemeni tavsiye ederim motora tekrardan aşık olursun.
Selamlar.

cevabın için teşekkürler, arkadaşımın vitesli ybr 125i var onu kullandım vitesleri değiştirebiliyorum, 5inci vitese kadar çıktım, kullanabiliyorum yani, tabi 250cc biraz daha hızlı olabileceği için daha dikkatli olmam gerekecek, gt250r onada baktık babamla beraber çok ağır sen bunu kullanamassın dedi, ybr 250 yakından görmedim fotoğraflarda babama gösterdim bu olabilir dedi, cbr 250de düşünüyorum onuda çok beğendim, tabi herangi bi moor alırsam bütün korumalarınıda alacağım, kask, dizlik, mont v.s bende iyi bir motorcu olmak istiyorum. :wiinkk:

Zodium
24 Kasım 2011, 12:35
cbr 250 senin icin ideal bisiklet kullanmayi biliyorsan 250 lik moto'da kullanabilirsin sonucta honda kalitesi pisman etmez.

fat280
24 Kasım 2011, 12:43
ybr 250 aslında çok güzel kaliteli az yakan bir motordur ancak fiyatı pahalı sıfırı gelecekse bu iyi bir haber piyasa baya bir canlanır

körfezli_29
24 Kasım 2011, 12:48
cbr 250 senin icin ideal bisiklet kullanmayi biliyorsan 250 lik moto'da kullanabilirsin sonucta honda kalitesi pisman etmez.
bisiklet ve yolda ybr 125 kullandım hızlandım 90km hıza çıktım vitesi 5 ledim, 250likte kullanırım tabi :wiinkk:

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

ybr 250 aslında çok güzel kaliteli az yakan bir motordur ancak fiyatı pahalı sıfırı gelecekse bu iyi bir haber piyasa baya bir canlanır
yamaha bayine gittim ybr 250yi sordum, fiyatı daha belli olmaz dedi, 2012 mayıs haziranda gelecek dedi.

bensen001
24 Kasım 2011, 17:21
arkadaşım kusura bakma yeni gördüm sana bişi soracam boyunu ve kilonu yazabilirsen ona göre bir cevap yazabilirim....Eğer boyun 1.70 ve üzeri Kilon:80üzeri ise çok güzel bir hyousung 250ccr veya naked alıp kullanabilirsin...Amacına göre bir motor seç hız mı? Konfor mu? Uzun yol mu?

körfezli_29
24 Kasım 2011, 20:19
arkadaşım kusura bakma yeni gördüm sana bişi soracam boyunu ve kilonu yazabilirsen ona göre bir cevap yazabilirim....Eğer boyun 1.70 ve üzeri Kilon:80üzeri ise çok güzel bir hyousung 250ccr veya naked alıp kullanabilirsin...Amacına göre bir motor seç hız mı? Konfor mu? Uzun yol mu?
1,75 boyum var kilom 67 kiloyum hysoung 250 bana çok ağır gelir zaptedemem ben onu, konfor ve hızda önemli tabi uzun yola ilerleyen zamanlarda GİDEBİLİRİM. çok teşekkürler, burada ybr 250 olsa sahibinden rica edicem bir kez kullanabilirmiyim diye ama hiç yok burada, ybr 250 kullananlar varmı aramızda?

hocaseko
24 Kasım 2011, 20:44
cbr 10 numara...kafana takma acemilik işlerini...kendine güven...yalnız bir süre trafiğe çıkma...hemen 6'ya takmaya çalışma...GAZa gelme...bırak ybr'ler seni geçsin...sonra intikamını alırsın :) ...sakın gurur yapma...dün beni bir kurye geçti son sürat ne var bunda...ilk ışıkta da ben 1.viteste onu geçtim...dengesiz çok,dikkatli ol...düşünce parçası da pahalı ona göre...

samet10
24 Kasım 2011, 22:38
ben 600 rr kiralıyorum yoğun trafikte kuryeler ne tokatlıyo beni :D

hiç gaza gelmem walla :) tecrübe yoksa gaza gelmeyeceksin :)

örnek ben :D

Volkan Serezli
24 Kasım 2011, 23:39
merhaba arkadaşlar motor alma konusunda artık bi karar vermek zorundayım, yeni başlayacağım için forumda bazı arkadaşlar 250cc den başlama dediler, cbr 250 topiğinde mesajlar yazdım sağolsun bir allahın kulu ilgilenmedi, 125cc almak istemiyorum ybr 125 bana hantal ve cılız geldi, 250cc den başlamak istiyorum, ybr 250 yada cbr 250 düşünüyorum, bu motorlar hakkında bilgi verirmisiniz.

sizce hangisini almalıyım.
sahibinden.coma girdiğimde oldukça ikinci el satılık cbr 250 var acaba memnun olmadıklarımı için satıyorlar? anlamış dedğilim:cyclopsankuşkulanıyorum.

ybr 250 ye bakıyorumçok az var, ve yamaha bayine sordum önümüzdeki yaz gelecekmiş, ne yapmam lazım?

kardeş senin gibi 10 kişi yazıyor oraya bi zahmet önceki sayfaları okumayı dene
yazmış kimse ilgilenmemiş :pr: