PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Alıcam Yardım Lazım

bensen001
23 Kasım 2011, 21:26
Selam büyüklerim sizden bir ricam olacak ben 28 kasımda ehliyetimi alıyorum ve bir kaç model motosiklet var aklımda sizden hangisi daha güzel özellik olarak v.b yardım rica ediorum
AKLIMDAKİ MODELLER:
Hyousung gt 250r
Hyousung gt250n
Derbi gp 125r
Bu modellerden hangisinin özellikleri hızı kalıbı görünümü v.b daha iyidir veya sizin önerebileceğiniz motosiklet varmı...Bütcem motosiklet için en fazla 5000 tl veya 5.500tl
1000tl koruma 500tl ehliyet 250tl de ruhsata gidicek bayağı beni zorluyo en fazla bu kadar abilerim sizden ricam bu motosiklerr veya bu motosiklerin kılasmanında bana önerebileceğiniz motosiklet varmı daha ilk motorum olacak Boyum:1.78 --Kilom:93---Yaşım:17:)

CrosseR
23 Kasım 2011, 21:42
aram yaptığında başlangıç motoruyla ilgili birçok konu görebilirsin,bana göre ise saydığın modeller dışında başlangıç için daha uygun model seçimi yapabilirsin,örneğin cbf150,ybr125,tvs apache..
neden bu modeller dersen de başlangıç için daha hafif kontrolu daha kolay modellerdir,en önemlisi de tecrübeni arttırana kadar ufak tefek motoru yatırma gibi durumları koruma demirleri taktırarak cebini yakmadan atlatabilirsin,saydığın modellerde ise kafa grenajlarını değiştirmeden atlatman mümkün değil,ufak tefek çizikler çatlaklar benim için önemli değil öyle de binerim dersen,brazdaha fazla yakmaları beni çok etkilemez dersen senin bileceğin bir durum.. 2.motor için ise evet hyo gt250r doğru bir seçim olabilir..

bensen001
23 Kasım 2011, 22:22
Abi problemim kalıplı motor hastalığı acayip bir hastalık nerede bir kalıplı motor görsem kendimi üzerinde fotoğraf çekinirken buluyorum o grenajlar o keskin hatlar o atak görünüm beni cezbediyor bu yüzden daha çok hyou bnm ilgimi çekiyor fiyatları 2008 civarı bana uyuyor enjeksiyonlu modellerde sanırım 2008 ve üstü idi bu yüzden...Bnm amacım hız değil tek amacım var görünümü kapımın önünde dursun ama bnm olsun...Arada bir kullanıyım yeter...

CrosseR
23 Kasım 2011, 22:31
O zaman durum farklı desene :) öyleyse hyo gt250r gerçekten doğru seçim olacaktır senin için,görüntü gerçekten çok hoş,benim önerdiklerim başlangıç itibariyle 125-150cc aralığında modellerdi,hyo da 250 atla deve değil sonuçta,belki biraz daha zorlanabilirsin ama altından kalkılamayacak bi durum değil,ama kullanırken çok daha dikkatli olmanı öneririm,ön takımları gerçekten pahalı..

bensen001
23 Kasım 2011, 22:42
Biliyorum abi saolasın içimi rahatlattın...Saten bizim hyousung 250cc---Honda 600rr dan kalıplı duruo o yüzden ilk saçimim oldu...

yürekçe
23 Kasım 2011, 22:52
hyo iyi, ekonumik, sağlamdır...

şimdidien hayırlı olsun ma az daha para biriktirmen lazım sanırım. o elinde kalan pataya bir döküntü alabilirsin yoksa.....

bana düşen bir şey olursa buralardayım ;)

bensen001
23 Kasım 2011, 22:57
soal yürekçe abi teşkkürler bir ricam daha olacak abilerim genel de bu hyousungları alırken nelere dikkat etmeliyim nerelerini kurcalattırmalıyım tammircime...

CrosseR
23 Kasım 2011, 23:48
Sen mümkünse ustaya çok iş bırakmamaya bak,bütçene bakılırsa alacağın hyo 2.el olacak,mümkünse ilk sahibinden kilometresi az bulmaya bak,sahibinden olmazsa da servis bakımlı olduğu belgeleriyle ıspatlı bir motor bul,görüntüsü nedeniyle 250cc nin verebileceğinden fazlasını isteyen kullanıcılar tarafından zorlanmış olabilir,iş en son ustaya kalsın,sesinden motorun durumu,kazalı olup olmadığı vs..

bensen001
23 Kasım 2011, 23:57
tamam abi
artık bakıcam başımın çaresine

151rsfa
24 Kasım 2011, 00:02
altın elbiseli adam sana hyosung konusunda bilgi verecektir. dk 23 ten sonrası hyosung u tanıtıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=-G8-QscNwlc