PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Revit Gamma Windstopper kullanan varmı?

İsmailFidan
23 Kasım 2011, 02:56
www.feyizoglu.com/Gamma-Windstopper-Alt-iclik_45671.html#
Dün elime ulaşan LBC marka yandan açılır fermuarlı moto. pantolonu ilk denememde fermurı elimde kalınca kışın motosiklet pantolonu giymek hayal oldu.Yerine altarnatif çözüm olarak Revitin pantolon altına giyilen içliği ve dizlik kullanayım diyorum.Eskişehirdeyim.-1 -2 gibi hava şartlarında windstopper özelliği ne kadar etkili olur?sizce yetermi?kullanan varsa yorum bekliyorum.

UNdocab
23 Kasım 2011, 10:10
Windstopper mont kullaniyorum.incecik ama ruzgarda cok ise yariyor.sogukta ise giderken vucuda yapistigi icin vucudun sicakligi disariya gidiyor dolayisiyla usutuyor.bu bilgiyi de degerlendir

Raphae1
23 Kasım 2011, 10:14
bence .max 50 60 tl ye termal içlik alabilirsin.

Syanur
23 Kasım 2011, 11:18
Dün elime ulaşan LBC marka yandan açılır fermuarlı moto. pantolonu ilk denememde fermurı elimde kalınca kışın motosiklet pantolonu giymek hayal oldu.Yerine altarnatif çözüm olarak Revitin pantolon altına giyilen içliği ve dizlik kullanayım diyorum.Eskişehirdeyim.-1 -2 gibi hava şartlarında windstopper özelliği ne kadar etkili olur?sizce yetermi?kullanan varsa yorum bekliyorum.

Hocam UNdocab arkadaşımızın dediği çok doğru. Bu içliklerin sizi ciddi soğuklarda normal pantolon altında koruması mümkün değil. Ben de cold killer kullanıyorum. Dediğiniz şeyi denedim ama tam olarak verim alamadım. Hatta şöyle söyliyim; kot, motor pantolonu içliği, cold-killer rüzgar kesici içlik ve pamuklu normal içlik şeklinde 4 kat giyindim. Üstüne de dizlik taktım. Ama nafile. Eve geldiğimde ciddi olmasa da üşüyordum ve sağlıklı olmadığına karar verdim. Motor pantolonu mutlaka şart.

Yanlız bu rüzgar kesici içlikler çok faydalı. Kesinlikle terletmiyorlar ve rüzgarı geçirmiyorlar. Ben çok ciddi sıcaklar başlayana kadar giymeyi düşünüyorum. Çünkü eklem yerlerine direk gelen rüzgarı felan kesiyorlar. Dün benim kullandığım ürün yine tam puan aldı benden. Şahsen revit'i kullanmadım ama okadar para verirmiydim bilmiyorum.

Son olarak ben NITRO N30 pantolon almıştım. Gayet iyi ve fiyatına göre kaliteli bir pantolon. Ancak dün başıma gelen olaydan sonra iade edip LBC yandan fermuarlı pantolon almaya karar verdim. Yanlız sizin bu yazdığınızdan sonra aklıma takılmadı değil. Gerçi fermuar halledilir, pantolon genel olarak nasıl? Koruması nasıl, sıcak tutma durumu nasıl en önemlisi?? Herhangi bir olumsuz yönü var mı? Sipariş vermeyi düşünüyorum 1-2 güne.

hmdonmez
23 Kasım 2011, 11:46

LBCnin fermuarı nasıl elinizde kaldı, tekrar takılamayacak şekilde mi? Daha önce kullanan arkadaşların LBC için olumlu yorumlarını okumuştum sitede.
Ben de bütün gün motosiklet pantolon ile duramayacağım bir işte çalışıyorum ve pratikliğinden dolayı LBC ile aynı mantıkta Revit Axis aldım, Eskişehirde hem sabah hem de akşam biniyorum (yarım saati hiç geçmedim ama) ve şu an için çok memnunum. Daha önce yün içlik+pantolon+dizlik kullanıyordum ama havlar iyice soğuyunca yetmez olmuştu. Bir de içlikle kıyaslandığında moto pantolonlarının dizliği, sürtünmeye karşı direnci vesaire var.
Motosikletiniz scooter mu? Geçen hafta bi abimiz Fransa-Belçika'da bulundu. Oralarda kadınlı erkekli çok sayıda insanın scootera bindiğini ve hep diz örtüsü kullandıklarını söyledi.

İsmailFidan
23 Kasım 2011, 21:16
Windstopper mont kullaniyorum.incecik ama ruzgarda cok ise yariyor.sogukta ise giderken vucuda yapistigi icin vucudun sicakligi disariya gidiyor dolayisiyla usutuyor.bu bilgiyi de degerlendir
Böyle olacağını tahmin etmiştim.Onun içinede yün içlik giyerim diye düşünüyorum.Yün içliğin hiç işe yaramadğını söyleselerde forumda ben çok faydasını görüyorum.Tamam rüzgarı kesmediği kesin ama sıcak tutmada üstüne yok.

Hocam UNdocab arkadaşımızın dediği çok doğru. Bu içliklerin sizi ciddi soğuklarda normal pantolon altında koruması mümkün değil. Ben de cold killer kullanıyorum. Dediğiniz şeyi denedim ama tam olarak verim alamadım. Hatta şöyle söyliyim; kot, motor pantolonu içliği, cold-killer rüzgar kesici içlik ve pamuklu normal içlik şeklinde 4 kat giyindim. Üstüne de dizlik taktım. Ama nafile. Eve geldiğimde ciddi olmasa da üşüyordum ve sağlıklı olmadığına karar verdim. Motor pantolonu mutlaka şart.

Yanlız bu rüzgar kesici içlikler çok faydalı. Kesinlikle terletmiyorlar ve rüzgarı geçirmiyorlar. Ben çok ciddi sıcaklar başlayana kadar giymeyi düşünüyorum. Çünkü eklem yerlerine direk gelen rüzgarı felan kesiyorlar. Dün benim kullandığım ürün yine tam puan aldı benden. Şahsen revit'i kullanmadım ama okadar para verirmiydim bilmiyorum.

Son olarak ben NITRO N30 pantolon almıştım. Gayet iyi ve fiyatına göre kaliteli bir pantolon. Ancak dün başıma gelen olaydan sonra iade edip LBC yandan fermuarlı pantolon almaya karar verdim. Yanlız sizin bu yazdığınızdan sonra aklıma takılmadı değil. Gerçi fermuar halledilir, pantolon genel olarak nasıl? Koruması nasıl, sıcak tutma durumu nasıl en önemlisi?? Herhangi bir olumsuz yönü var mı? Sipariş vermeyi düşünüyorum 1-2 güne.
LBC pantolon gerçekten hiç beğenmedim.1.75 75 kg yum.Medium beden herşey olur yani bana.arasıra Large giyerim.Bunu pantolon üzerine giyeceğim için Medium sipariş verdim.motor pantolonunun paçalar tamam biraz uzun olur belde yüksektir ama tam olarak 1.5 karış paçalar fazlaydı.bel ise altına pantolon giyince iyiydi.ilk denememde, abartmıyorum gerçekten etiketi falan çıkartmadım aynanın karşısındaki ilk denememde fermuarı aşağı çekerken ucu elimde kaldı.daha sonra bi -2 aşağı yukarı yapmamda dişliler farklı yerine oturmuş olacakki sıyırdı.zaten o gün sıyırmasa ertesi gün sıyırırdı.çünkü fermuar kemikli bi fermuar değil.tam 1m fermuar var, ve 2 yandan pantolonu tutuyor, gerektiğinde oturup kalkarken geriliyor, ama çok zayıf bi fermuar.Venom marka montumda fermuarlarımın hepsi YKK ve 2 adet kemikli fermuarı var.taş gibi.Bende LBC yi araştırmıştım herkes memnundu, belki yeni üretilenlerde fermuarları kalitesiz kullanmışlardır.bakmadan alma derim.

LBCnin fermuarı nasıl elinizde kaldı, tekrar takılamayacak şekilde mi? Daha önce kullanan arkadaşların LBC için olumlu yorumlarını okumuştum sitede.
Ben de bütün gün motosiklet pantolon ile duramayacağım bir işte çalışıyorum ve pratikliğinden dolayı LBC ile aynı mantıkta Revit Axis aldım, Eskişehirde hem sabah hem de akşam biniyorum (yarım saati hiç geçmedim ama) ve şu an için çok memnunum. Daha önce yün içlik+pantolon+dizlik kullanıyordum ama havlar iyice soğuyunca yetmez olmuştu. Bir de içlikle kıyaslandığında moto pantolonlarının dizliği, sürtünmeye karşı direnci vesaire var.
Motosikletiniz scooter mu? Geçen hafta bi abimiz Fransa-Belçika'da bulundu. Oralarda kadınlı erkekli çok sayıda insanın scootera bindiğini ve hep diz örtüsü kullandıklarını söyledi.
evet hocam bende eskişehirdeyim scooter kullanıyorum.diz örtülerini sevmediğim için kullanmıyorum açıkcası.ayrıca revit axis güzel bi ürün belli.ama fiyatı fazla geldi bana.birazda zor gibi geldi pantolunu giyip çıkarmak.şu windstopper içliği bi deneyelim bakalm.

Syanur
24 Kasım 2011, 11:45
Eğer Revit içliği alırsanız burada görüşlerinizi paylaşabilir misiniz? Çok sevinirim...

Umarım bir çözüm bulursunuz.

Dzinaj
24 Kasım 2011, 13:10
motomaxda coolwinter isimli bir içlik var 80 90 tl civarlarında yakınlarında tek parça fiyatı o alt üstü alabiliyorsun istersende, inanılmaz işe yarıyor a yok ise o mağaza internet üstünden siparişle eve teslim yaptırabilirsin hatta gittiğin mağazda yok ise bile yine aynı şekilde farklı bir bölge&şehirdeki mağazadanda temin edebilirsin.

Okan Sinan Ocan
24 Kasım 2011, 13:14
Sevgili Kardeşim ,

Eskişehir Özmert motora bir uğrasana yeni seri ürünler getirmişler belki aradığın ürünler orada vardır. Deneyerek almak herzaman daha iyi sonuçlar verir tecrübe ile sabittir.

Sevgilerimle

Syanur
24 Kasım 2011, 16:33
Sevgili Kardeşim ,

Eskişehir Özmert motora bir uğrasana yeni seri ürünler getirmişler belki aradığın ürünler orada vardır. Deneyerek almak herzaman daha iyi sonuçlar verir tecrübe ile sabittir.

Sevgilerimle

Bişey sormak istiyorum. Deneyerek demişsiniz, içliği giyip 1-2 gün gezdikten sonra memnuniyetsizlikten geri alıyorlar mı? Aksi taktirde nasıl bir deneme yöntemini kastettiniz? Malum motor üstünde ve mağazada çok farklı sonuçlar verebilir ürün. Teşekkürler :)

İsmailFidan
24 Kasım 2011, 17:01
Özmert evime 50m uzaklıkta.sym servisi olduğu içinde motor bakımlarını orda yaptırıyorum.ama bu tarz kıyafet, aksesuar vb. gibi şeyleri internet üzerinden almaktan yanayım.zaten beden olmassa vs. degişiğim yapılıyor sıkıntısız.feyizoğlundan aldım bugune kadar tüm ekipmanlarımı.örneğin 2 ay önce venom touring marka montu özmert 265tl demişti.ben 200tl ye feyizoğlundan almıştım.65 tl ciddi bi rakam.