PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurtlanan varmı. Ben şimdiden kurtlandımda.

Sayfa : [1] 2

search16
23 Kasım 2011, 02:35
Havaların soğumasıyla eve kapanıp, camdan dışarı bakarak üşüyen ve şimdi yaz olsaydıda motorumla gezseydim, yada ....... yasaydım diyen varmı. ::thanks:

Phantom264
23 Kasım 2011, 02:42
Çık gez valla soğuk moğuk farketmiyor :cherry: tabi yağmur biraz sıkıyor :)

egelim 43
23 Kasım 2011, 03:05
Kışın gelmesiyle klavye motorcusu oldum valla :sunny: hoş yazın ne yaptım KOCA Bİ HİÇ binbir türlü telaşe ile öylee geçti koca yaz şimdide oturdum haldır haldır gezi rotaları planlıyorum inşallah bu sefer gerçekleştiririz:cat: martta açıyorum sezonu nasipse:rendeer:

Raphae1
23 Kasım 2011, 10:11
yağmur çamur oldumadığı sürece soğuk sıcak farketmez. :)

anaconda84
23 Kasım 2011, 10:25
yağmur çamur oldumadığı sürece soğuk sıcak farketmez. :)
:cat: :thumleft: :cat: :thumleft: :cat: :thumleft: :cat: :thumleft:

Zodium
23 Kasım 2011, 10:40
Alanya'da 4 mevsim yaz havasi var beklerim arkadaslar :)

Seger125
23 Kasım 2011, 10:41
:cat: :thumleft: :cat: :thumleft: :cat: :thumleft: :cat: :thumleft: aynen sıkıca gıyın cık gez :)

Syanur
23 Kasım 2011, 10:54
Soğukta binip de üşümemeyi başardığımı görünce sürüş zevki x2 oluyor bende :flower: :flower: :flower:

berk_cglr
23 Kasım 2011, 10:59
valla suan askerdeyim yoksa ben karda bile biniyordum motosiklete dağ motoru sonuçta dişli lastikle tamamen sorunsuz bir şekilde gidiliyor :)

Zodium
23 Kasım 2011, 11:04
valla suan askerdeyim yoksa ben karda bile biniyordum motosiklete dağ motoru sonuçta dişli lastikle tamamen sorunsuz bir şekilde gidiliyor :)

hayirli tezkereler kardes safak kac :)

McWarnaly
23 Kasım 2011, 11:13
Havaların soğumasıyla eve kapanıp, camdan dışarı bakarak üşüyen ve şimdi yaz olsaydıda motorumla gezseydim, yada ....... yasaydım diyen varmı. ::thanks:
Simdi yaz olsada tatile gitsem motora binsem...

zenon
23 Kasım 2011, 11:36
Sabah Arnavut koyden geldim işe krağ düşmüş kakın içi buğu oluyordu :D basitim geldim güzel oldu :D otobusle cekilcek sey değil bu :D

berk_cglr
23 Kasım 2011, 11:40
hayirli tezkereler kardes safak kac :)

Sagolasın dostum 176 :)

search16
23 Kasım 2011, 20:03
Bidaha kan bağışında bulunmuyacam. Çok üşüyorum. :queen:

immortalboss
23 Kasım 2011, 20:21
Yağmur değdimi benim motorculuk biter. :) Hem motora hem kendime acıyorum.Çok üşüyorum zaten normalde.Bir de motosiklet rüzgarı eklenince.Buz.Ama karda mobylette ile gezmek çok keyifli.Yağmur demiyorum bakın. :) Kayış kaydırıyor.

ozgurakman
23 Kasım 2011, 20:32
ben motorumu sattım (ybr city) ve yeni motor aldım(ybr esd)... ocakta bitecek inşallah taksiti, ocağa kadar beklemek öldürüyor beni. sen yeni kurtlanıyorsun ben 1 aydır kıvranıyorum artık :)
arabanın park yeri, park etme derdi, yakıtı v.s. çok geriyor beni.

BBelt
23 Kasım 2011, 20:36
Sagolasın dostum 176 :)

Oy anam, bitmez bee :P

Hayırlı tezkereler kardeşim. Bakma sen benim ne söylediğime, çoğu gitmiş, azı kalmış...

Uğur
23 Kasım 2011, 20:43
Kat kat giyinip akşamın soğuğunda o zehir gibi ayazı motorun üstünde içine çekmek gibi güzel bi zevk var mı :)
bronsit hastasıyım herkes diyor hastalanacaksın,aksine daha iyi geliyor tavsiye edilir :queen:
tabi full koruma ile..

-unnamed-
23 Kasım 2011, 20:45
yağmur olmasın yeterki...
tüm yollar benim...
kafama göre çıkarım...
ıslanmakla hiç aram yokta...

BLACK_ICE
23 Kasım 2011, 20:59
yağmur olmasın yeterki...
tüm yollar benim...
kafama göre çıkarım...
ıslanmakla hiç aram yokta...

aynen o kıyafetler üstüne ağırlaşıyo izör nokta nokta oluyo :D

search16
23 Kasım 2011, 22:27
Bursada kar varken krosçuları uludağa çıkarken görmüştüm. :cyclopsan

-unnamed-
23 Kasım 2011, 23:52
aynen o kıyafetler üstüne ağırlaşıyo izör nokta nokta oluyo :D
doğru söylüyorsun üstat...
sonuda hastalık oluyor o ıslanmanın hiç çekilmiyor....

*/ AHm3T /*
24 Kasım 2011, 01:41
yağmur çamur hariç tüm yollar bizimdir aga.. sabah kalkıyorum bakıyorum yerler kuru, aha diyorum bugün motor günü.. zaten bizim üniversitenin de önü motor doluyo kuru günlerde, yağmurlu günlerde tek motor yok.. Bizim insanımız işini bilir..

HaydarBıçak
24 Kasım 2011, 02:10
az önce bakırköy beşiktaş arası gidip geldim alta 3 kat üste 3 kat giysi
110 - 120 den aşağı düşmedim biraz üşüdüm ama daha güzeli motor 120 de öyle bir titredi ki
uzak doğu masajı gibi geldi :)

gugukk
24 Kasım 2011, 02:33
Yağmur olmadığı sürece biniyorum. soğuk ile aram iyi ama eldivenlerimi kaybettiğim için sabahları çok fena ellerim donuyor acil eldiven almam lazım

search16
27 Kasım 2011, 22:30
Bukadarmı:cyclopsan

McWarnaly
27 Kasım 2011, 22:32
Bukadarmı:cyclopsan
Maglesef......

özcan1980
27 Kasım 2011, 22:59
Yağmur,çamur,kar,kış... hava şartlarına bakmadan hergün bindiğim için hiç kurtlanmıyorum ben :) En fazla 1 hafta motora binmeden durabiliyorum,sonra hasta oluyorum.Motora binince iyileşiyorum. :D

syn022
27 Kasım 2011, 23:05
Benimkide kapının önünde yatıyor. Balkondan bakıyorum yerinde duruyorsa problem yok. Başkaları alıp gezmesinde.

search16
28 Kasım 2011, 17:12
Kurtlanıyorsan çık gez dolaş dediler. Sıkı sıkı giyindim az gezdim ama hasta olmaktan kurtulamadım:salut:

samsam
28 Kasım 2011, 18:02
Öğleyin 12 gibi çıktım Kırkpınar üzerinden İzmite gittim, çevre yolundan geri döndüm, Sapanca da yaylada balık yedim, Özdilekte de kahve :)

biraz üşüdüm haliyle :)

Holocaust46
28 Kasım 2011, 18:28

Kar yağmadığı sürece motoruma binerim gezerim, gazlarım :) Alt üst termal içliğimi giyip montumuda güzelce giydikten sonra eldivenimide giyersem hicte bişicikler olmuyor :) daha eve kapanma zamanı degil :)

search16
28 Kasım 2011, 19:43
Kar yağmadığı sürece motoruma binerim gezerim, gazlarım :) Alt üst termal içliğimi giyip montumuda güzelce giydikten sonra eldivenimide giyersem hicte bişicikler olmuyor :) daha eve kapanma zamanı degil :)
''Delimisin bu havada motora binilirmi'' diyen araç sürücülerine yada durakta bekliyen cins cins bakan yayalara ayar oluyorum.:jocolor:

53_ekrem
28 Kasım 2011, 19:47
Kışında motora bınebılıyoruz kar olmadıgı surece ama yaz dakı gıbı uzun bır gezı yapamıyoruz kısa mesafe ne yazıkkı o yuzden yaz sezonunun acılmasını beklıyoruz :)

canekin
28 Kasım 2011, 20:54
haftanın 7 günü kullanmaya devam :) yağmur vs. fark etmez :)

Holocaust46
28 Kasım 2011, 21:41
haftanın 7 günü kullanmaya devam :) yağmur vs. fark etmez :)

Yağmur falan bende dinlemiyorum ama gazı acamıyorum tabi teker boşa dönüyor malum fazla acınca :)

RruDeBoyY
28 Kasım 2011, 21:54
hava güneşli olsun yeter yaza bile gerek yok :D

Chymera
28 Kasım 2011, 22:26
Soğuk havada yürümeyi sevmem ama motora binmeyı severım Motor Aşk'ı Budur Arkadaş.

drumstar
28 Kasım 2011, 23:04
yağmurda daha da bi hoş oluyo bence motorla gezmek. ama saçma bi şekilde küçük parmağımı çatlattığımdan beri motora binemiyorum. acıdığından değil eldivene sığdıramadım ateli :queen:

search16
28 Kasım 2011, 23:31
yağmurda daha da bi hoş oluyo bence motorla gezmek. ama saçma bi şekilde küçük parmağımı çatlattığımdan beri motora binemiyorum. acıdığından değil eldivene sığdıramadım ateli :queen:
Çok tehlikeli oluyor aynı zamanda

acemi60
28 Kasım 2011, 23:49

Bir yada iki hafta hariç bütün yıl motor kullandığım için kurtlanmaya fırsat bulamıyorum. Sadece buzlanma durumunda kullanmıyorum. Fakat geçen hafta yaptığım 2 saatlik gezide termal içlik ve tam giyim olmasına rağmen üşüdüm ve gezinin keyfi kaçtı işte o an tekrar yaza kavuşsak bir an önce diye düşündüm.

-unnamed-
29 Kasım 2011, 00:10
bu aksam guzel bi istanbul turu yaptim...
kendime geldim...

search16
29 Kasım 2011, 18:00
Kurtlar iyice üredi. Tam oltalık oldu.:queen:

arca94
29 Kasım 2011, 22:56
Valla son 2-3 günüm ehliyetime kavuşmama :D ondan sonra kış kıyamet bile olsa okuluma da dershaneme de hatta tuvalete bile motorla gidicem.. :D Çekerim montumu, kaskımı, deri eldivenlerimi.. Oooh değmeyin keyfime..

search16
30 Kasım 2011, 17:56
Meteoroloji iç açıcı tahminler veriyor. Pastırma sıcakları geliyormuş. Hafta sonu gezi zamanı.

Mengu16
11 Ocak 2012, 22:11
Ben bugün yağmurlu havaya rağmen sırf keyif için motora bindim, yağmurluk pantolona rağmen donuma kadar ıslandım ama gerçekten keyifliydi. Yağmurda yatay motorun tekerlekten sıçrayan sular yüzünden resmen su soğutmalı olarak çalışması nedeniyle bütün yokuşları tam gaz çıktım motor hızlandıkça hızlanıyordu. Fabrika çıkışı Nylon lastiklere rağmen motorumun lastikleri bence yeterince güvenli. Sanırım lastikler çok ince fakat 17 jant olduğundan yola iyi yapışıyor ve lastik deseni bence çok iyi, su kanalları harika iş görüyor onun da etkisi var. Yağmurda sadece ıslak elleri eldivenlere sokmanın zorluğundan şikayetçiyim, birde motordan inince çantada bıraktığım eldivenlerim günlerce kurumuyor.

search16
11 Ocak 2012, 22:17
Ben bugün yağmurlu havaya rağmen sırf keyif için motora bindim, yağmurluk pantolona rağmen donuma kadar ıslandım ama gerçekten keyifliydi. Yağmurda yatay motorun tekerlekten sıçrayan sular yüzünden resmen su soğutmalı olarak çalışması nedeniyle bütün yokuşları tam gaz çıktım motor hızlandıkça hızlanıyordu. Fabrika çıkışı Nylon lastiklere rağmen motorumun lastikleri bence yeterince güvenli. Sanırım lastikler çok ince fakat 17 jant olduğundan yola iyi yapışıyor ve lastik deseni bence çok iyi, su kanalları harika iş görüyor onun da etkisi var. Yağmurda sadece ıslak elleri eldivenlere sokmanın zorluğundan şikayetçiyim, birde motordan inince çantada bıraktığım eldivenlerim günlerce kurumuyor.
Aman dikkat. Hasta olursun bu havada. Islanınca kurulanmayı geciktirme.

Mengu16
11 Ocak 2012, 22:23
Aman dikkat. Hasta olursun bu havada. Islanınca kurulanmayı geciktirme.
Hayır, hiç ama hiç üşümedim, motor montu üzerine yağmur geçirmeyen bir mont daha giymiştim, kot pantolonum da kısmi olarak ıslandı daha çok yağmurluk pantolonun sauna etkisinden terledi. Eve dönünce duş aldım kurulandım, en ufak üşüme belirtisi yok. Yaya olarak markete giderken daha fazla üşüyorum icabında.

search16
11 Ocak 2012, 22:40
Bende yaş 16 - 17 lerde iken peugeot103 motorumla karda bile gezerdim. Ozamanlarda kask bile kullanılmıyordu yada bizim haberimiz yoktu. Yağmur, kırağı, çamur, kar, 3 arkadaş gezerdik durmadan. Gel görki yaş 29 oldu, üç arkadaşta sinüzitin verdiği işkenceden kurtulamıyoruz. Gerçi şimdilerde genelde bir bilinçlenme var koruyucu ekipmanlarda ama yinede tedbiri bu havalarda elde biraz daha sıkı tutmamız lazım. Bende çok sıkılırsam çıkıyorum bu havalarda am tam tesisat. Kazasız, keyifli sürüşler hepimize

search16
20 Ocak 2012, 21:32
Bu eksi havalardada zevk için gezen varmı acaba.