PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik cezaları hk. bilgisi olanlara ihtiyacım var

45gprr125
23 Kasım 2011, 00:59
Arkadaşlar dediğim gibi trafik cezalarıyla ilgili bir sorum var. Motosikletimi yakın bir zamanda satacağım ve plakaya yazılmış iki tane cezam var sanırım , noter satışında bunlar benim karşıma çıkar mı yoksa plakaya yazıldığı için cezaları yatırmadan satışını yapabilir miyim ? :silent:

HaydarBıçak
23 Kasım 2011, 01:03
notere gittiğin anda cezalarını söyleyecekler öde gel diyecekler

45gprr125
23 Kasım 2011, 01:35
notere gittiğin anda cezalarını söyleyecekler öde gel diyecekler

İnternetten trafik cezası var mı diye baktığımda ' ödenmemiş ceza bulunmamaktadır ' diye bir uyarı cıkıyo o yüzden merak edip sordum teşekkür ederim .

egelim 43
23 Kasım 2011, 01:45
Her şey noterde belli olur senin sorgulamadaki bilgiler belge nitelği taşımıyor önemli olan noterdeki sistemde görünüp görünmediğidir.

drsteel
23 Kasım 2011, 13:14
cezan varsa ödediysen vergi dairesini gidip sildirmen gerekiyor. ödemediyse ödemen gerekiyor. benim başıma gelmişti bir ceza yemiştim. ödedim. ama vergi dairesinde hala gözüküyordu. muyaneye gittiğimde epey uğraştırmıştı. ama vergi dairesine gidince eğer ödediysen makbuzunda varsa hemen veri tabanından siliyorlar. o yğzden tüm ödediğim makbuzları saklarım ben..

ozan_bursa
23 Kasım 2011, 16:13
Arkadaşlar dediğim gibi trafik cezalarıyla ilgili bir sorum var. Motosikletimi yakın bir zamanda satacağım ve plakaya yazılmış iki tane cezam var sanırım , noter satışında bunlar benim karşıma çıkar mı yoksa plakaya yazıldığı için cezaları yatırmadan satışını yapabilir miyim ? :silent:

varsayalım cezanı ödemedin ve bir şekilde motoru sattın
sonra gel zaman git zaman derken ceza yeni sahibine patladı
adam da seni arayıp bulamadı
e o zaman ne olacak
aynısı senin başına gelse naparsın

yav hiç mi vicdan kalmamış kimsede
borç senin borcunsa niye ödemiyorsun

drsteel
23 Kasım 2011, 16:55
e o zaman ne olacak

AYNEN KATILIYORUM

BBelt
23 Kasım 2011, 17:59
Yahu neden kötüye yoruyorsunuz hemen? Belki cezayı direkt yatıracak gücü yok, uğraşamayacak, v.s. Cezayı belirleyecek, alıcıya söyleyecek, fiyattan düşüp satacak belki adam... Önce biz iyi niyet gösterip, iyiye yoralım, karşılığını bulamazsak suçlayalım arkadaşlar.

Olcay Avşar
23 Kasım 2011, 18:15
Şimdi çıkmazsa satış olduktan sonra çıksa aracın yeni sahibini bağlamaz.

Noter satış tarihinden önceki cezalar eski sahibine sonrakiler yeni sahibine aittir.

takendy
23 Kasım 2011, 18:17
e o zaman ne olacak

o işler geçmişte kaldı , plakaya kesilenlerde *S.Ö. ve *S.S olarak değerlendiriliyor. Saklanabilirsiniz ama sonsuza dek kaçamazsınız.

*S.Ö. : Satıştan Önce
*S.S. : Satıştan Sonra

*/ AHm3T /*
24 Kasım 2011, 01:47
Aynen öyle, satıştan önceki cezalar eski sahibinde kalıyor. Satışı verebilirsiniz ama cezaları ödeyeceksiniz Seve Seve.