PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yunus'' ekibi motosikletten iniyor üşümüşler sanıırm

kim
22 Kasım 2011, 22:17
''Yunus'' ekibi motosikletten iniyor, üşümüşler sanıırm

Başkentte motosikletli polisler başka bir araca binecek
''Yunus'' ekibi motosikletten iniyor Başkentte motosikletli polisler, kışın ciplerle devriye gezecek
Başkentte "Yunus" olarak bilinen
motosikletli polisler, kışın yeni alınan ciplerle devriye gezecek.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı "Yunus"
ekipleri, kışın da görev yapacak. Bu amaçla "Yunus" ekiplerinin kullanımı için
10 yeni cip alındı.

Polis derneği tarafından alınan ciplerin gerekli tadilatları yapıldıktan
sonra devriye görevine başlayacağı bildirildi.
Yeni alınan cipleri Ankara Emniyet Müdür Zeki Çatalkaya da inceledi.

Çatalkaya, kışın "Yunus" ekiplerinin hava şartlarından dolayı devre
dışı kaldığını, ancak yeni ciplerle ekiplerin görev başında olacaklarını ifade
etti.

kaynak: vatan

DeaD_Rider
22 Kasım 2011, 22:26
motorize ekipler olay yerine hızla ulaşılması için gereklidir ve olması gerekir bunun yanlış bi karar olduğunu düşünüyorum mt üyesi kardeşlerim doğru kıyafet seçimi ile kışın üşümenin mümkün olmadığını çok iyi bilirler . ama kışın buzlanmanın fazla olduğu bi yer ankara belkide asıl sebep budur

askon
22 Kasım 2011, 22:37
gecenlerde benı yunuslar cevırdı yolum kestırme olsun dıye sakat bır yerden gecıyordum ki benı durdurdular ekıp otosu bır baktım içinden yunuslar cıkıyor herhalde motorları bozulmuştur dıye düşündüm neyse zorla ruhsatımıda kontrol ettırdım alışkanlık yapınn dünya kadar calıntı motosıklet var dedım haklısın dedıler aslında polis olarak yunus timleri bence daha ıyı eğitim almışlar en azından nasıl konuşulacağını bılıyorlar vatandaşla

immortalboss
22 Kasım 2011, 22:45
Bence de inmemeliler motosikletten.Motosiklet hızlı bir ulaşım aracıdır.Forumumuzda 4 mevsim motosiklet kullanan arkadaşlar var.Gerekli korumaları sağlayabilirler.Ama yine de bana laf söylemek düşmez. :) Ben yaz motosikletcisiyim.

egelim 43
22 Kasım 2011, 23:34
Kışın motordan inmeleri bence yerinde bi uygulama full koruma olmak her şey değil o karda buzda motorun yürümesi hakikaten mucize zaten bizim burda normal ekip otosu veriyolar gene Ankarada jip verilmiş

srhtsglm
22 Kasım 2011, 23:36
emniyet müdürlüğü binlerce liralık motorları alıp bu birimin hizmetine cömertçe sunarken kıyafetler için aynı cömertliği maalesef sergilemiyor...:silent:

DeaD_Rider
22 Kasım 2011, 23:46
belki haklısın ama bu forumdada çok kez tartışıldı bir çok yunus kask bile takmıyor tek sorumlu emniyet değildir diye düşünüyorum

srhtsglm
22 Kasım 2011, 23:49
kask takmaması memurun kendi insiyatifinde sorumlu kendisidir, ama kıyafetlerin kalitesi gerçekten kötü...motorlar 1.sınıf kıyafetler 3.sınıf ,bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

DeaD_Rider
22 Kasım 2011, 23:54
kendi insiyatifinde olduğuna katılmıyorum resmi bir polis memuru nasıl ki üniforması olmadan çalışamaz ise o memurda kaskı takmadan motora binemez binmemeli

srhtsglm
23 Kasım 2011, 00:00
arkadaşım mesele kask takıp takmaması değil ister taksın ister takmasın bize ne,normal şartlarda tabiki takması gerek takmalıdır da...ben görevde kullanılan motorlar ile kıyafetlerin kıyaslamasını yapıyorum.

safakk
23 Kasım 2011, 00:17
jip?? Normal polis otosunun suyu çıkmış beyler..

Soğukdan arabayla işlerini yapmalarına sözüm yok kıştır soğuktur buzlanmadır hepsini anlarımda neden jip? Adamlar arazide mi suçlu kovalayacak

Gereksiz fuzuli bir harcamadan başka birşey değil normal ekipotosu da pek ala işlerini görürdü

Phantom264
23 Kasım 2011, 02:39
jip?? Normal polis otosunun suyu çıkmış beyler..

Soğukdan arabayla işlerini yapmalarına sözüm yok kıştır soğuktur buzlanmadır hepsini anlarımda neden jip? Adamlar arazide mi suçlu kovalayacak

Gereksiz fuzuli bir harcamadan başka birşey değil normal ekipotosu da pek ala işlerini görürdü

Evet belki jip gereksiz. Ancak bence polisimizdeki araçlar ülkemizin az çok gücünün gösterilmesi gibi birşey. Jip olmasada hızlı ve sağlam bir araç olmalı bence. Şuan Taksim/istiklal caddesi ndeki mini cooper ve nissan juke lu polislerimiz gibi. Bence gayet hoş :cat:

yamyamaha
23 Kasım 2011, 03:08
jip olması iyi yeri geldi mi. kaldırımı aşar yeri geldimi, yeri geldimi buzlu yokuş çıkar. tuzla jiple ankarada buzlu buzsuz çıkmadıgımız yer yoktu yeterki arazi şanzımanı çalışıyor olsun. her nekadar motosiklet kadar kullanışlı olmasada güzel bir uygulama. hem sağlıkları bozulmaz, hemde normal arabalardan daha kıvrak ve yetenekli.

kefeeee
23 Kasım 2011, 03:16
Devletimiz yunus ekiplerinin mont giymesinde sakınca buluyor. ben kendim konuştum bikaç yakınım var yunus olan. Hareketi kısıtladığı düşüncesi ile dizlik ve o tarz hiç bir koruma kullanmıyolar kendileri. Haliyle kışlık bot mont tarzı şeyleride kullanmalarına izin vermezler diye düşünüyorum. Yol şartları onlar kadar iyi eğitimi olan motorcular için bir engel değildir bence.

A2+B
23 Kasım 2011, 11:03
gecenlerde benı yunuslar cevırdı yolum kestırme olsun dıye sakat bır yerden gecıyordum ki benı durdurdular ekıp otosu bır baktım içinden yunuslar cıkıyor herhalde motorları bozulmuştur dıye düşündüm neyse zorla ruhsatımıda kontrol ettırdım alışkanlık yapınn dünya kadar calıntı motosıklet var dedım haklısın dedıler aslında polis olarak yunus timleri bence daha ıyı eğitim almışlar en azından nasıl konuşulacağını bılıyorlar vatandaşla

Nedense hiç göremedim öyle polisleri.

Felon
23 Kasım 2011, 12:37
o adamlar kışında motosiklete günde 12saat binerlerse 30yaşına geldiğinde çoğu sağlık problemleriyle uğraşmaktan görevlerini bile yapamayacak duruma gelirler.mantıklı bir karar bence.Ankaranın kışınında ne kadar soğuk olduğunu bilen bilir

zenon
23 Kasım 2011, 13:24
Bari ATV alsalarmış hem hızlı kıvrak olmayı elden bırakmaz hemde buzlanma yan yatma gibi önlemleri bertaraf etmiş olurlardı.

ozan_bursa
23 Kasım 2011, 16:09
Kışın motordan inmeleri bence yerinde bi uygulama full koruma olmak her şey değil o karda buzda motorun yürümesi hakikaten mucize zaten bizim burda normal ekip otosu veriyolar gene Ankarada jip verilmiş
karda kışta nasıl kullanacaklarını kuryecilere sorsunlar

Onyx250
23 Kasım 2011, 17:25
sorun soğuk olmamalı, iyi bir kıyafetle rahat rahat dolaşabilirler... problem buzlanma ise ATV kullansınlar... arabaya nazaran yine daha küçük aralardan sıyrılıp kaçıp yine olay yerine yetişebilirler

Carbon
23 Kasım 2011, 19:05
Sağlam bir korumayla belki üşüme sorununu çözebilirler ama aynı çalışma saatlerinde altında 30 bin liralık Megane, Era yada Connect olan polisler kaloriferi sonuna kadar açıp aracın içinde mayışarak görevlerini yaparken onların bu soğukta o kadar saat dışarıda motor üzerinde olmaları bence eşit bir durum değil. Yerinde bir uygulama.

Burdaki kuryeler de artık bu işe adamışlar kendilerini sanırım soğuk vurmuyor bu kadar soğukta ecza depoları dahil yazınki ekipmanlarla takılıyorlar ne eldiven ne balaklava.Çene açılır kaskını açmış eldiven de yok gidiyor adam.Paketçilerde kask bile yok.Ben yolda yürürken üşüyorum...

halepli
23 Kasım 2011, 19:56
MOtorlu yunusların elbiselerinde bile kourucu pet yok

yasdal
24 Kasım 2011, 12:48
Motosikletli polislerimizin zorunlu elbiseleri geçrekten facia. Yazın kısa kollu tişörtlerle geziyorlar, pantolonlar güzel ama yine de sert korumaları yok. Belki sürtünmeden koruyordur ancak. Üstteki kıyafetleri ise içler acısı. Hem soğuktan dolayı ciddi sağlık sorunları hem de ciddi yaralanmalarla sonuçlanacak kazalar ile karşılaşabilirler. Sırf soğuk yüzünden yunus eğitimini başarıyla geçmiş kuzenim yunus olarak görevine devam etmemişti. Çekilecek dert değil diyordu. Umarım aklı başında bir amir gelir başlarına da yakın zamanda bu ekipman içini çözerler. Kask ve Motosikletlerde gösterdikleri önemi ekipmanda da gösterirler.

cbr1100 xx
24 Kasım 2011, 13:34

Askon oda önemli tabiii....