PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 16 Yaşındaki Motosiklet Sürücüsü

Chronix
20 Ekim 2011, 21:45
http://im.haberturk.com/2011/10/20/681251_detay.jpg?1319130185

Ordu'da teröre lanet mitingine katılmak üzere yola çıkan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi kız, 16 yaşındaki motosiklet sürücüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti. Talihsiz kızın ölüm haberini alan arkadaşları, hastane önünde gözyaşlarına boğuldu.

Kaza, bugün saat 12.30 sıralarında meydana geldi. B.Ş. (16), idaresindeki 52 FZ 231 motosiklet, eski üst geçit mevkiinde ilerlerken yaya geçidinden karşıya geçmeye çalışan Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü 2. sınıf öğrencisi Sevgi Şahin'e (20) çarparak talihsiz kızı yaklaşık 30 metre sürükledi. Kazada Sevgi Şahin ile motosiklet sürücüsü B.Ş. ağır yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri B.Ş. ve Sevgi Şahin'i Ordu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından B.Ş. ve Sevgi Şahin yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü 2. sınıf öğrencisi Sevgi Şahin, yapılan tüm müdahalelere rağmen akşam saatlerinde kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Arkadaşlarının ölüm haberini alan Ordu Üniversitesi öğrencileri hastane önünde gözyaşlarına boğuldu.

MİTİNGE GİDİYORDU
Üniversite öğrencisi Sevgi Şahin'in Ordu'da bir sivil toplum örgütünün düzenlemiş olduğu "Teröre lanet" mitingine katılmak üzere yola çıktığı öğrenildi.

Sevgi Şahin'in Çorum nüfusuna kayıtlı olduğu, ailesinin Çorum'un Bayat İlçesi'nde oturduğu öğrenildi.

DEKAN KARADENİZ: "GENÇ BİR FİDANIMIZI KAYBETTİK"
Hastane önünde öğrencisinin ölüm haberini alan Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, "Genç bir fidanımızı trafik kazasında kurban verdik. Daha baharı yaşamadan hayata gözlerini yumdu. Çok büyük üzüntü içerisindeyiz. Öğrenci arkadaşlarıma, ailesine başsağlığı diliyorum. 15?16 yaşındaki çocuklara araç vermeyelim. Ailelerin bu konuda duyarlı olmaları gerekiyor" diye konuştu.

sato87
20 Ekim 2011, 21:47
allah rahmet eglesın nedıyelım baskaa

immortalboss
20 Ekim 2011, 22:14
Yazık...Çok yazık hemde...Gencecik kız...Bir diğeri henüz olgunluğa erişmemiş çocuk.Başımız sağolsun diyelim.Mekanı cennet olsun.Allah rahmet eylesin.Arkadaşlar içimizde elbette benim gibi zamanında ehliyetsiz motosiklet,araba kullanmışlar vardır.Sakın ama sakın!!! Bir insanın ehliyetini alma yaşı reşit olduğunu hissettiği yaştır.Reşit demek değildir ki 18 yaşına girmiş 19 yaşından gün almış...Reşit kendi kararlarını verebilecek,olaylar karşısında sağlıklı düşünebilecek insandır.Ben 15-16 yaşlarındayken yarış filmleri,arabalar,motosikletler izlerdim.En büyük hevesimde ehliyetimi aldığımda yarışmak...Çocukluk işte.18 yaşına geldim.Ehliyetimi aldım.Yalan değil bir iki hız denemem oldu.Ama hepsi trafiğe kapalı alanlardaydı.Şimdi sokakta yarışırmısın oğlum fatih...Para verseler asla...Bir kaç kez önüme çocuk çıkmıştı.Hayatımda o kadar uzun 2 sn. görmedim...Aman arkadaşlar dikkat...

acayüp
20 Ekim 2011, 22:22
Kazadır olur öyle şeyler...

Kendisine rahmet geride kalanlara sabır motosikleti kullananada şifa diliyorum.

Bir gece yarışırken hızlı girdiği virajı alamayarak kaldırıma çıkan bir fiat bravo otomobil. Bizi teğet geçip kaldırımda yürüyen bir kızı hemen arkasındaki duvara sıkıştırdı. Olanca hızıyla vurduğu anda kızın 2 bacağıda fena halde kırılmıştı bile. Sürücü araçtan indi. Baktı kız yaşıyor.
"Sağlık olsun abi bak yaşıyor Allaha şükür dedi" Bu memlekette böyle.
Yaşıyorsa sağlık olsun.
Öldüyse "kazadır olur"

zafer61
20 Ekim 2011, 22:36
lanet olsun bu teröre

anaconda84
21 Ekim 2011, 11:32
Allah rahmet eylesin. teröre lanet mitingine giderken teröre kurban gitti :(( Allah'tan tek dileğim çarpan şerefsiz ömür boyu sakat kalırda hiç bir işini kendi göremez ve ona o motoru verenlerinde başı dertten kederden kurtulmaz yazık günah. Allah geride kalanlarına yakınlarına sabır versin.

F54
21 Ekim 2011, 13:06
allah rahmet eylesin....

cenkşenver
21 Ekim 2011, 13:37
16 yaşındaki cocugun aklı neki motoru kulanmasına izin veriyolar
kac cc motormuş 30 metre sürüklemiş o motoru verendede var hata
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

ekremz
21 Ekim 2011, 14:02
allah rahmet eylesin.

POSEİDON71
21 Ekim 2011, 14:57
ölene allah rahmet eylesin .ailesine başsağlığı diliyorum .motoru kullananda yaşarsa 16 yaşında katil olmanın cezasını çeker inşallah

cbr1100 xx
21 Ekim 2011, 15:46
Saçma sapan bir durum..Allah rahmet eylesin....İşmi şimdi bu yahu.....

ozrace
21 Ekim 2011, 15:47
Allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun.....
şu çoluk çocuğun eline motosiklet verenlerde suç.bu ne yaaa....:pr:
Hayatını kaybeden bu gencecik kızcağazın suçu ne peki?1 kişinin ölmesine neden olan bu 16 yaşındaki kişi nasıl bir ceza alır?yada alacakmı?

mehmet tufan
21 Ekim 2011, 16:03
o piçi içerden çıkarırlar yakında demedi demeyin.

ramizan83
21 Ekim 2011, 16:56
ALLAH RAHMET EYLESİN aynı suruculer,, 4 teker dede var, ama motorsiklet üzerinde daha fazlalar
, fazla bir ceza heralde almaz yaşı küçük olduguı için...

paftern
21 Ekim 2011, 17:05
yaşı küçük olduğu için fazla ceza almaz heralde ama araç sahibine de ceza gelicek bir hayatın bedeli bu kadar ucuz olmamalı ölen genç bir arkadaşımız var Allah rahmet eylesin o yaşlardaki çocuklar arabada ve motorda şehirlerde cirit atıyolar buna bir dur denmeli

Seko
21 Ekim 2011, 17:32
Araç sahibinin ne suçu var ? 16 yaşındaki çocuk çok affedersiniz eşek kadar adamdır benim gözümde. 5 yaşında çocuk değil ki bu motorun sahibini suçlayalım. Hayvan gibi motosiklet kullanıyorsa sorumlu da kendisidir. Keşke kanunlar yetişkin gibi ceza verse de hem kendisi hem de onu yetiştirenler hesabını ödese. Bu apaçi kültürünü bu memleketten kazıyıp atmadıkça bunlar bitmeyecek.

paftern
21 Ekim 2011, 17:35
Sana göre 16 yaşındaki çocuk eşek kadar adar olabilir ama yasalar öyle demiyor.Araç sahibinin suçu da ehliyetsiz küçük yaştaki çocuğa araç kullandırtmak

immortalboss
21 Ekim 2011, 21:00
Araç sahibinin ne suçu var ? 16 yaşındaki çocuk çok affedersiniz eşek kadar adamdır benim gözümde. 5 yaşında çocuk değil ki bu motorun sahibini suçlayalım. Hayvan gibi motosiklet kullanıyorsa sorumlu da kendisidir. Keşke kanunlar yetişkin gibi ceza verse de hem kendisi hem de onu yetiştirenler hesabını ödese. Bu apaçi kültürünü bu memleketten kazıyıp atmadıkça bunlar bitmeyecek.
Ben 12 yaşında iken babam baba dükkanı bırakır giderdi...Orta okula yada 5. sınıfa giderdim.Ama her şeyin farkındaydım.Her insan aynı olgunlukta olmuyor.Keşke 18 yaş değil de beyin olarak bir sınırlama koysak...Doğru düşünebildiği,sağlıklı kararlar alabildiği zaman versek ehliyetini.Eminim böyle bir şey olsa ehliyeti olanların %80'i ehliyetini geri vermek zorunda bile kalır.Gelelim ceza işine...Bu ülkede evimize giren hırsızı o odada öldürdün başka,bu odada öldürdün başka ceza...Peki sen bu kızı nerede öldürdün...Önce bu ehliyetsiz çocuğa,çocuk diyorum...Sonra buna motosikleti veren ÇOCUĞA ceza vermek lazım...Af ta yok...Mekanı cennet olsun kızcağızın.

Uğur
21 Ekim 2011, 23:43
Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun :pale:

Bado
23 Ekim 2011, 02:45
Allah rahmet eylesin. Ailesine sabir versin

Fatih Ada
23 Ekim 2011, 03:51
Sağlıklı karar verebildiğini neye göre belirleyeceksin?
Bende ayaklarım pedala yetiştiğinde araba kullanmaya başladım trafiğe kapalı alanlarda,o zaman bana sorsalardı harika araba kullanıyordum,ehliyet alabilecekmiydim yani..
Yasaya ve bilime göre 18 aklın ve mantığın oturduğu yaştır bu sebeplede düzen bu şekilde işler..
Bahsettiğin şeyi gayet iyi anlıyorum güzel söylüyorsun fakat sağlıklı kararlar alabildiği yaş konusunda 18 altını hariç tutmalıyız..