PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor çalışmıyor

umit_yaman
20 Ekim 2011, 14:20
yeni motor aldım ilk defa bindim vitesli motor kullanmayı bilmediğim için öğrenmeye çalıştım tek başıma tabi motor epey zorlandı sonra akşam motoru saqğsalim yerine koydum bugün çıkardım çalışmıyor marş sesi geliyor motor çalışmıyor motor 2 günlük içinde benzinde var bütün parayı motora verdiğim için tamirciyede gidemiyorum ne yapmam lazım

sessizsakin
20 Ekim 2011, 14:24
motor ne?

ikinci el mi aldın?

umit_yaman
20 Ekim 2011, 14:27
sıfır aldım kuba cg 100 sport

ixeywent
20 Ekim 2011, 14:36
ısıtıcı jiklesini çek öyle marşa bas

umit_yaman
20 Ekim 2011, 14:47
biraz saçma bi soru olacak ama jikle nerde ?

sessizsakin
20 Ekim 2011, 14:50
yeni aldığın motosikletin kullanma klavuzu olur. orada soğuk havalarda nasıl çalıştıracağınla ilgili bir yönerge vardır. onları incele. jiklenin nerde olduğu da klavuzda yazar. klavuz yoksa motoru aldığın yere götürüp kafalarına çarp :)

umit_yaman
20 Ekim 2011, 15:05
klavuzu alırken sordum bizde hiçbir moturun kullanma klavuzunu vermediler dedi

drsteel
20 Ekim 2011, 15:10
vitesini n getir. çin çan çon motorlar vites boşta olmadan çalışmaz.

umit_yaman
20 Ekim 2011, 15:12
boşta deniyorum zaten jiklenin yerini tarif edin bide öyle deneyim

umtglsr
20 Ekim 2011, 15:19
motorun soluna gec ve motorr kısmına eğil silindirin arkasında karburatoru goruceksin karburatorun üstünde de bi mandal mandalı yukarı kaldır ve ole marsa bas motor calısıncada 1 dk ya yakın o şekilde gazla motoru sonra indir jikleyi birazdan resimini bulursam eski motorumdan atıcam sna.

fat280
20 Ekim 2011, 15:19
karburatörün yanında aşya yukarı oynayan birşey olması gerek işte jikle

umtglsr
20 Ekim 2011, 15:25
http://www.yukleresim.com/di-9B7J.jpg bunu yukarı kaldırırsan jikle çekik olur cabuk calısır soguk havalarda ozellikler aşşagıda olursa motor stabil durumda calısır ve ya calısmaz :)

Onyx250
20 Ekim 2011, 15:35
1. motor switch'i açık mı kapalı mı ona bak
2. vites boşta mı değil mi onu kontrol et

bazen bizim sitedeki çocuklar motorla oynuyo benim, sabah geliyorum motor çalışmıyo :) bakıyorum switch'i kapatmışlar, uzun farları falan yakmışlar, sinyal yanıp sönüyo falan :) "ooops" diyip geçecem üzerlerinden zaten günün birinde öyle kurtulcam onlardan :)

umit_yaman
20 Ekim 2011, 15:42
şunuda eklememde fayda var ben adanada yaşıyorum şu anda burda hava soğuk değil kısa kolluyla geziyoruruz

anaconda84
20 Ekim 2011, 15:56
sana göre soğuk olmayabilir motor için soğuktur :) birde jikle denen şey benim motorda gidonun sol tarafında kornanın hemen altında sağa sola çeviriyorum. bu arada benim motor yuki 100lük cub her motorda değişir mi bilmiyorum.

umtglsr
20 Ekim 2011, 15:57
senin hissettigin sıcaklık onemli deil bazı motor vardır ekvatorda bile jiklesisz çalışmaz bazı motor vardır hiç jikle kullandırmaz.

gokmenkurt
20 Ekim 2011, 18:33
dün aynı sorundan bir abiye yardım etmiştim mondial almış motor 21 kmde son 4 km boyuncada itmiş motoru.
jikleyi kaldırıp çalıştır. motor marş alırken hafif gaz ver çalışınca ver çoşkuyu. jikle son kademedeyken gazı bırakırsan motor geri söner jikleyi indirene kadar gaz vermen gerekir. çokta gaz verme tam devir yapmaya gerek yok.
yine çalışmıyorsa gaz kolunun yanında farları yaktığın bir panel var. onun üstünde senin motorda varsa eğer kırmızı bir tuş olur. o tuşla motor söner. o tuşu aşağı indirmen gerekir ki motor çalışsın. bu arada nerede oturuyorsun çok uzak değilsen gelip yardımcı olabilirim.

eray_uluyazı
20 Ekim 2011, 18:49
ayaklık açık olma ihtimeli nedir?
çünkü ayaklık açıkken çalışmaz yeni motorlar...

_w_
20 Ekim 2011, 19:00
arkadaşım normal depo bitmiş olabilir depoyu rezerv konuma getir tekrar çalıştır

umit_yaman
20 Ekim 2011, 20:26
jikleyle denedim çalıştı yardımlarınız için çok teşekkür ederim ... bu arada gökmentürk yardım teklifin için ayrıca teşekkür ederim çözemediğim bi sorun olursa yardım isterim :D

gokmenkurt
20 Ekim 2011, 20:33
rica ederim kardeş reşatbey de oturuyorum ben çok uzak olmamak şartıyla her türlü yardımcı olurum