PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial 150 MC ve 150 MC X Roadracer

anaconda84
18 Ekim 2011, 16:22
arkadaşlar bu iki motor arasında kaldım aradaki farkları nedir? gönlüm 150 MC X Roadracer'dan yana. ama ikisi aasındaki farkı bilmiyorum.bu konuda yardımcı olabilir misiniz bana? hangisini almalıyım acaba? boyum 175 kilom 57. şimdi bazı arkadaşlar daha önce cruiser alacaktın ne oldu diyecekler :D burada cruiser satan yer yok ne yazıkki tek bir yer var o da kredi kartı istiyor bende kredi kartı kullanmıyorum. 2. el taraftarı değilim içimde hep bir şüphe olacağına motorsuz kalırım daha iyi.

htmetin
18 Ekim 2011, 17:08
roadrecerın Ön çamurluk değişik, arkada disk fren var Kırmızı rengi mevcut. MC'den farkaları bunlar sanırsam

anaconda84
18 Ekim 2011, 17:46
peki bu arkanın disk olması normal kampanaya nazaran çok farkediyor mu? yani ben motor kullanıyorum ama sadece o kadr ne yazık ki teknik bilgim hiç yok :(

htmetin
18 Ekim 2011, 17:50
peki bu arkanın disk olması normal kampanaya nazaran çok farkediyor mu? yani ben motor kullanıyorum ama sadece o kadr ne yazık ki teknik bilgim hiç yok :(

Bu tarz hafif motorlar da disk olmasının çok önemi yok ama disk daha iyi tabiiki daha stabil bir duruş sağlar görüntüsü güzel olurvs.

anaconda84
18 Ekim 2011, 18:22
teşekkürler kardeşim verdiğin bilgiler için

_w_
18 Ekim 2011, 19:33
Bu tarz hafif motorlar da disk olmasının çok önemi yok ama disk daha iyi tabiiki daha stabil bir duruş sağlar görüntüsü güzel olurvs.

bence ön disk olmalı ama arkanın disk olması özellikle 150 cc motosiklet için tehlikeli olabilir...

anaconda84
18 Ekim 2011, 20:23
bence ön disk olmalı ama arkanın disk olması özellikle 150 cc motosiklet için tehlikeli olabilir...

nedenini sorabilir miyim?

_w_
18 Ekim 2011, 23:02
nedenini sorabilir miyim?
motosiklet hafif olduğu için arka disk mucurlu yolda direk kilitlemeye sebep oluyor.

bence 150 cc vb motorların arka kampana ön disk olması her zman daha iyidir.

askon
18 Ekim 2011, 23:17
2 ay önce mcx aldım . görüntü olarak mc den farklı yakından daha ıyı anlaşılabılır ve mc kullanan arkadaşlarda aynı görüşteler .şu an motosıkletım 2000 km oldu problem yok ama ilk aldığında lastıklerını değiştıreceksın bu hangı model motosıklet olursa olsun ben michelın aldım .yağışlı havalarda mukemmel ler .motosıkletın cekişi güzel atak motor hesaplarıma görede 130 krş yakıyor hem yenı olması sebebı ile hemde 162 cc olması sebebı ile fazla yakıyor olabılır bırde benzındeki güncellemelerın etkısı tabı onun dışında sorun şimdilik yok

anaconda84
18 Ekim 2011, 23:30
motorun lastiklerini kesinlikle orjinal tutmam mümkünse tubeless alır taktırırım. bu arada motorunuz hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin inşallah. ayıptır sorması fiyatını öğrenebilir miyim sakıncası yoksa?

askon
18 Ekim 2011, 23:38
anahtar teslım 3100 tl
koruma ve canta demırı 100 tl
lastıkler 340 tl

F54
18 Ekim 2011, 23:41
bende mc almaya niyet etmiştim bi ara malesef almadım.. sonra motoruma lastik ararken mondial bayisinde inceledim gerçekten güzel gözüküyordu mc x olandan bahsediyorum

anaconda84
18 Ekim 2011, 23:42
lastikler baya pahalıymış o kadarı beni aşar ilk başlarda ancak birkaç ay sonra. o da belki :) birde bişey daha soracağım bu motorların vergisi ve sigortası ne kadardır ne kadar yol yapılabilir en fazla yani ben akhisarda oturuyorum izmire gitmeye kalksam sorunolurmu bu motorda? yaklaşık 90km'lik bir mesafe.

shooteronur
20 Ekim 2011, 03:53
bende mc x aldım kırmızı yoktu 3-4 güne getirtecekler :D çok araştırdım tek kötü özelliği biraz yakıyor.

anaconda84
20 Ekim 2011, 10:07
biraz yakıyor derken?? ne kadar biraz :D sonuçta 150lik bir motor yakıtıda ona göre olur tabi ama bu normalden de fazla mı yakıyor biraz? bu arada hayırllı uğurlu olsun kardeşim. güle güle kazasız belasız kullan.

htmetin
20 Ekim 2011, 12:00
motosiklet hafif olduğu için arka disk mucurlu yolda direk kilitlemeye sebep oluyor.

bence 150 cc vb motorların arka kampana ön disk olması her zman daha iyidir.

Arkadaşım haklı olabilirsin.. Ama şöyle birşey daha var disk frenle ilgili; sanki elimde ayağımda daha iyi hissediyorum disk fren kullandığım zaman, Kampanada o hissi alamıyorum bir tutarsızlık bir kararsızlık oluyo kampanada. Doğrumu?

anaconda84
20 Ekim 2011, 12:13
aslında kampana bende pek sevmem çünkü fren ayarı sanki bozuluyor sık sık sonrada normale dönüyor bir süre sonra. diskte bu yok benm motor ön disk arka kampana diskin performansı daha iyi geliyor bana da.

maxi97
20 Ekim 2011, 14:01
2 ay önce mcx aldım . görüntü olarak mc den farklı yakından daha ıyı anlaşılabılır ve mc kullanan arkadaşlarda aynı görüşteler .şu an motosıkletım 2000 km oldu problem yok ama ilk aldığında lastıklerını değiştıreceksın bu hangı model motosıklet olursa olsun ben michelın aldım .yağışlı havalarda mukemmel ler .motosıkletın cekişi güzel atak motor hesaplarıma görede 130 krş yakıyor hem yenı olması sebebı ile hemde 162 cc olması sebebı ile fazla yakıyor olabılır bırde benzındeki güncellemelerın etkısı tabı onun dışında sorun şimdilik yok

bilgiler çok güzel, ama tek bilgi eksik. son hız nedir? bir de 100 km ile giderken kaç devir çeviriyor hiç baktınız mı?

bu arada arka freni disk olan bir scooterim var. benim motorun en iyi yanı frenleridir. kymco agility 125 sürdüm. 150 zcden sonra kymconun frenleri berbat geldi.

eywallah
11 Kasım 2011, 00:13
lastikler okadar pahalımı çokmuş hakatden

askon
11 Kasım 2011, 00:26
michelin lastık alırsanız evet pahalı arka lastık özelıkle 247 tl

_w_
11 Kasım 2011, 01:07
Arkadaşım haklı olabilirsin.. Ama şöyle birşey daha var disk frenle ilgili; sanki elimde ayağımda daha iyi hissediyorum disk fren kullandığım zaman, Kampanada o hissi alamıyorum bir tutarsızlık bir kararsızlık oluyo kampanada. Doğrumu?

kusra bakmayın daha yeni gördüm mesajınızı Doğru mu diye sormuşunuz ? Doğrudur Ben ön arka kampana fren kullanıyorum Ön frenimin disk olmasını çok isterdim.:salut: sürekli balata değiştirmekten bıktım:pr:. arka frenin disk olması anayollarda çok etkili olabilir. ama arazi koşullarında sürekli kilitleniyor.:pr: Ben bu sebepten dolayı yazmıştım . yoksa disk fren her zaman kampanadan üstündür. :cat:

cakmak10
16 Mayıs 2020, 02:45
Herkese iyi geceler. Mcx in arkaya farklı bir jant takabilir miyiz. Kampana frenli bir jant mesela.