PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : herşeye ''Motosikelt turkusu ölüm getirdi'' haber başlığı nasıl bir zihniyet(FOX tv)

GP500-1st
17 Ekim 2011, 21:44
Dün Fox tv ana haber bültenini izlerken motosiket tutkusu ölüm getirdi başlıklı bi haber jeneriği verildi. Bende yarış motoru ile hız denemesi sonucu yapılan bi kazaya verilmiş Tepki başlık diye düşünürken haberi görünce cidden şaşkınlık içinde kaldım.

Çin malı Mondial 150hs scooter türevi bir motorla artçısı ile beraber kaza yapmış bir kişi hayatını kaybetmiş. Kazada dünkü yağmur altında kontrolünü yitirmiş ve yol kenarındaki direğe çarpmış sürücü ölmüş artçısının ise durumu agırmış:( Kazayı yapanlar orta yaşlı evli ve ulaşım amaçlı yolda oldukları belli

Şimdi bu kaza ile motosiklet tutkusunun ölüm getirmesi başlığının alakasını uyumunu biri bana anlatabilirmi:pr: Ortada aşırı derecede tedbirsizlik var cin malı motor ve o lastilkerle yoğun yağış altında iki kişi sürüş var. Ama yinede bu başlıkların çok yanlı ve yanlış olduğu açık. Tedbirsizlik ölüm getirdi diye verilmesi gereken bi kaza bu bence!

Link aradım haberle ilgili yazılı ama ulaşamadım malesef

Not: Başlıkta motosiklet yanlış yazıldı modlar düzeltirse uygun olur

mahir212
17 Ekim 2011, 21:57
Basının haberi renklendirmek uğruna motosiklete gönül vermiş bütün herkezi aynı kefene koymasından başka bir halt değil....

ayrıca neden araba kazalarında böyle sapıkça manşet olmuyor mesela araba kullanma tutkusu gibi açıklanacak bir tarafı yok çünkii......

Phantom264
17 Ekim 2011, 21:58
Malesef bazen bazı haberler haddinden fazla abartılıyor. Buda at gözlüğüyle bakan insanların gaza gelmesine ve tepki vermesine sebep oluyor. Napalım bize kaderin bi oyunu bu :)

cbr1100 xx
17 Ekim 2011, 22:10
Her zamanki mantık ve hataları....

GP500-1st
17 Ekim 2011, 22:30
Adamlar kabaca ''Motosiklete binen ölür ahada öldü'' diyor resmen.

Bu söylemide motora binmeyen ve yabancı olan herkezin kafasına kazımak surtetiyle aşılıyorlar sonra yollarda motorluyu sıkıştıran sıkıştırana. Nasıl olsa canımızı önemsemeyip motor tepesine çıkıyoruzya hakediyoruz tüm ölümüne tacizleri(!) Tepki yollarda öfkeyle dışa yansıyor.

Motosiklet kullanıcılarına çok büyük haksızlık baskı ve kötülük yapılaıyor sistemli bişekilde medya tarafından

osmanba
17 Ekim 2011, 22:40
Tv. ve gazeteciliğin özünde halkı ve toplumu doğru bilgilendirmek görüşü yatar. Zaten aklı başında bilgi ve tecrübe sahibi olan bir basın yayın mensubu kelimesi ve noktasına kadar doğruları yazar ve yayınlar. Tv kanal bolluğundan istifade ederek ekrana çıkan veya sadece babasının parası ile alınan diplomayla bukadar haber yapılabılır. Hoşgörün gitsin beyler.

srhtsglm
17 Ekim 2011, 22:45
Söz konusu haberle ilgili olarak Basın Konseyi Yüksek Kurulu'na şikayette bulunulabilir...

FinalCUT
17 Ekim 2011, 22:47
Bence fazlada bir mantık hatası yok bu haberde...
Evet motosiklet tutkusu ölüm getirmiş...nedir bunda yanlış olan..
Bu arada haberi tam göremedim ama Allah rahmet eylesin...

Lucas
18 Ekim 2011, 00:15
Basın mı kaldi artik. Borazan o izledikleriniz. Kimin borazani diye sormayin cevabini vermem :p

kartal1439
18 Ekim 2011, 00:37
Sürenler orta yaşta vede 2 kişi olunca o başlığı atmışlardır. motosiklet hep gençler için zihniyeti var millette ...

arca94
18 Ekim 2011, 00:56
Herkes motorcuya serseri gözüyle baktığı için, bütün motorsiklet kullananlara da tutkuyla kullanıyormuş gözüyle bakıyorlar.. Halbuki bu işi tutkuyla yapıp ölen kişi çok azdır...

-unnamed-
18 Ekim 2011, 01:34
kızmayın bana ama takılmayın böyle şeylere yav...
adam istediğini desin, onun demesiyle burdaki kimse motora soğumaz...
heh adamın içinde zaten o aşk var ise gerçeği görür....
hepimizi Allah kazadan beladan korusun....

F54
18 Ekim 2011, 02:01
o haberi yapan umarım motor altında kalır:jocolor:

excavatus
18 Ekim 2011, 10:08
Orta yaşlarda evli bir çift diyosun, yağmur diyosun, çin malı scooter diyosun....

Bu insanlarda motosiklet tutkusu olmasa, eminin o havada başka bir ulaşım aracını tercih ederler.

Sonuç: motosiklet tutkuları olmasaydı, sürücü yaşıyor, artçı ağır yarasız olacaktı... düz mantık...

cenkşenver
18 Ekim 2011, 10:28
bendeki mantık kaza yaptıkca baglanıyom motora kafaya dikiş attırdım o vaziyet askere gittim gelince yeni motor aldım olacakların önüne gecilmez
kimsede bile bile ölüme gitmez
bu acı motor kazaları kulanıcılarını ister istemez üzüyor
haber isimiyle dikatleri üzerine cakmeyi başarmış derim

farcob
18 Ekim 2011, 11:07
Orta yaşlarda evli bir çift diyosun, yağmur diyosun, çin malı scooter diyosun....

Bu insanlarda motosiklet tutkusu olmasa, eminin o havada başka bir ulaşım aracını tercih ederler.

Sonuç: motosiklet tutkuları olmasaydı, sürücü yaşıyor, artçı ağır yarasız olacaktı... düz mantık...
tutkudan değil o parasızlıktan.orta yaşlı çiftin ne işi var yağmurda scooterin üstünde

BBelt
18 Ekim 2011, 11:11
Elbette üzücü bir haber ama şunu görünce gülmekten kendimi alamadım. Kusura bakmayın lütfen :queen:

bütün herkezi aynı kefene koymasından başka bir halt değil...

excavatus
18 Ekim 2011, 12:21
tutkudan değil o parasızlıktan.orta yaşlı çiftin ne işi var yağmurda scooterin üstünde

Motosiklet tutkusundan olamaz mı?

Haberi görmedim bilmiyorum ama. Ben 40 - 50 yaşında, kar yağmur çamur demeden hala motora binen bir sürü adam tanıdım bugüne kadar.

KUVVETMİRA
18 Ekim 2011, 12:26
motosiklet tutkusu ölümünüze de sebep olabilir.
bunda şiddetle reddedecek birşey yokki!

Ramazan Can
18 Ekim 2011, 12:30
motosiklet gördülermi hız alkol serserilik gibi deyimler insanların bilinç altında yer edinmiş.... sinir oluyorum böyle haberlere....

Syanur
18 Ekim 2011, 15:24
motosiklet tutkusu ölümünüze de sebep olabilir.
bunda şiddetle reddedecek birşey yokki!

Araba tutkusu da ölümlere sebebiyet veriyor(verebilir demiyorum). Sen 1 tane bile "araba tutkusu ölümle sonuçlandı!" diye haber gördün mü?

kurubuz
18 Ekim 2011, 15:45
Klişe haline gelmiş korkular vardır. Köpekbalığı korkusu, uçak korkusu , yükseklik korkusu, akrep yılan örümcek korkusu ve motosiklet korkusu ... Türkiye'de köpek balığı saldırısı daha önce hiç gerçekleşmedi , uçak kazasında ölmek milyonda bir ihtimaldir, yükseklik korkusu sebepsizdir, Türkiyede akrep ve yılanlar zehirli olsalar bile öldürmezler . Ama gel de bunu korkana anlat. Motosiklet korkusu da yerleşmiş bir kere, kolay kolay atılmaz..

Uğur Bilgili
18 Ekim 2011, 16:36
spor denilince aklına futboldan başka birşey gelmeyen medyanın bu habere üreteceği başlıkta bu kadar olur. Zaten her işi profesyoneli yapsa bunları konuşuyor olmazdık.

Grhn
18 Ekim 2011, 17:13
Sadece haberi izletmek ve dikkat çekmek için yazılmış bir metin olduğu belli. İnsanlar heyecanla, merakla, ilgiyle beklesinler diye tamamen art niyetli olduğu belli olan bir fragman.
Geçtiğimiz Ramazan bayramında 160 civarında insan öldü. İçlerinde motosiklet kazasından ölen yoktu. Bindiğimiz makinaların ölümcül birer silah olduğunu bilerek hareket etmekte fayda var. Toplumun ne dediğinin yada bize nasıl baktığının, bizler yaşadığımız sürece çok bir önemi yok...

paftern
18 Ekim 2011, 17:47
Halkımızın motor kullananlara karşı bir ön yargısı var onlara göre herkes serseri, kural tanımayan, asi tiplerden ibaret. Bu haberde tutku diye bahsedilen durum bence çaresizlik. Orta yaşlı çiftin çin malı scooterda yağmurun altında ne işi var belli ki araba alıcak para yok ve motorla gidip gelmek durumundalar. Buna anca tedbirsizlik denir. Zaten motora tutkuyla bağlanmış insanlar önlemini de alır kazadan uzak durmaya çalışır. Dikkat çekmek için atılan başlıkla halk motordan iyice korkutuluyor.