PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takas - Gerekli evraklar

Onyx250
17 Ekim 2011, 15:21
Merhaba,

Motorumu takas etcem de bunun için gerekli olan evraklar nelerdir? bilgisi olan var mı?

_OLD_
17 Ekim 2011, 15:41
Trafik devir işlemlerinde böyle bir seçenek yok.Sen ona satacaksın,o sana satacak noterde.

Onyx250
17 Ekim 2011, 16:05
satış için peki ne gerekli evrak olarak? eski ruhsat + benim ruhsatım + kimlik yeterli mi?

HaydarBıçak
17 Ekim 2011, 17:45
takas yapılacak olan iki aracın ruhsatları ve sahiplerinin kimlikleri ile notere gideceksiniz
karşılıklı olarak satış yapacaksınız kişi başı 75.5 lira ödeyeceksiniz
yeni ruhsatları 15 gün içerisinde alacaksınız
bu 15 günlük süre için size geçici ruhsat verecekler

sgurdal
17 Ekim 2011, 20:28
şunu da unutmayın
noterde satış yapıldıktan sonra
ruhsatlarınızı almadan önce zorunlu trafik sigortasını yapmış olmanız gerekmektedir.

_OLD_
18 Ekim 2011, 23:27
Notere gitmeden vergi borcu,kaçak geçiş borcu,muayene borcu gibi konularıda araştırmakta yarar vardır.Vergi borcu varsa satış yapılamaz.

ferhatkars
18 Ekim 2011, 23:36
Notere gitmeden vergi borcu,kaçak geçiş borcu,muayene borcu gibi konularıda araştırmakta yarar vardır.Vergi borcu varsa satış yapılamaz.
mrb lar...kaçak geçiş borcu noterde çıkıyor mu acaba...

HaydarBıçak
18 Ekim 2011, 23:48
mrb lar...kaçak geçiş borcu noterde çıkıyor mu acaba...

geçen hafta köprüden kaçak geçiş yapmış motoru satın aldım
sadece vergi borcu ve trafik cezalarını görebiliyorlar

ferhatkars
18 Ekim 2011, 23:51
geçen hafta köprüden kaçak geçiş yapmış motoru satın aldım
sadece vergi borcu ve trafik cezalarını görebiliyorlar
geçmiş olsun abi....
peki o borcu nerden öğrendiniz....
internette mtv sorgulamasında cıkıyor mu....

HaydarBıçak
18 Ekim 2011, 23:52
http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx

buradan öğrenebilirsin

ferhatkars
19 Ekim 2011, 00:00
http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx

buradan öğrenebilirsin
teşekkürler abi...

sahibinden.com da ist plakalı bir kaç araç bulup bakayım....cezası felan varmıymış....:cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

teşekkürler abi...

sahibinden.com da ist plakalı bir kaç araç bulup bakayım....cezası felan varmıymış....:cherry:

hooop....buldum bir tane....:queen:
cbf150...
05/02/2011 15:13 34FM1279 İstanbul-FSM Köprü Boğaz Köprüsü OGS 3,75 41,25 31,88
TOPLAM 3,75 41,25 31,88

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

herifin sahibinden.com daki niki de toti....:queen::queen:

özcan1980
19 Ekim 2011, 00:08
hooop....buldum bir tane....:queen:
cbf150...
herifin sahibinden.com daki niki de toti....:queen::queen:

İşin mi yok kardeş senin, araştırırken bizim Metehan'ın motora denk gelcen bi de açığını yakalıcan, yanlışlıkla bi de siteye yazarsan terket ülkeyi. Dikkat AYU çıkabilir. :)

ferhatkars
19 Ekim 2011, 00:14
İşin mi yok kardeş senin, araştırırken bizim Metehan'ın motora denk gelcen bi de açığını yakalıcan, yanlışlıkla bi de siteye yazarsan terket ülkeyi. Dikkat AYU çıkabilir. :)

canım sıkılıyor abi....yeni motor alacagım oda tahminen istanbulda olacak....
sitenin çalışabilirliğini test için denedim....2. denemem de test edilip onaylanmıştır....:queen:
ilan sahibine de msj gönderdim.... cezanız var diye....:)

Onyx250
20 Ekim 2011, 12:21
bu sorgular sağlam SMS ücretleri var bu arada :D daha ucuz bi uğraş bulabilirsin canın sıkıldığında :)

bu arada arkadaşlar bilgiler için çok teşekkürler.. gerçi takas yattı... ben istanbuldayım adam eskişehirde... kalkıp gelcek motorları takas etcez, karşılıklı güven.. ben herşeyini anlatıyorum motorun (hatta geçen biri aradı beni eski motorumda çok ufak bişey vardı midem bulandı dedi, ben de o zaman benim motor sana göre değil dedim, tekeşşür etti kapadı :) ) ... adama soruyorum motorun nasıl, sıfır gibi 9000km 2011 model kazasız... bugün adam yolda gelirken merak ettim bi de tramer sorgusu yapayım dedim, kazalı çıktı, üstelik motor yüzde 100 suçlu :) gidip bodozlama çarpmış herhalde (ÇARPMA) yazıyo.. adam motorumda bişey yok falan diyo, benim midem bulandı bu sefer iptal ettim...

kısmet artık hayırlısı... Hyosung GT250R, GV250, Honda CBR 125, CBF 250, Kawasaki Er-6F, Er-6N, Yamaha YZF R 125 falan bakıyorum hala 600F'le takas etmek için... yavaş yavaş yükselttim motoru yavaş yavaş bırakcam :)

fat280
20 Ekim 2011, 12:42
abi bu tramer sorgusunu nasıl yapıyorsunuz yani kazası var mı yok mu nasıl öğreniriz

Onyx250
20 Ekim 2011, 12:47
turkcell'li isen KAZA yazıp plaka numaranı yazıp 5664 e gönderiyosun kaza raporu geliyo

aynı şekilde HASAR yazarsan KAZA yerine, hasar raporu geliyo... yine KAZA yerine TRAFİK yazarsan poliçesi ne durumda onu öğreniyosun

fat280
20 Ekim 2011, 12:51
turkcell'li isen KAZA yazıp plaka numaranı yazıp 5664 e gönderiyosun kaza raporu geliyo

aynı şekilde HASAR yazarsan KAZA yerine, hasar raporu geliyo... yine KAZA yerine TRAFİK yazarsan poliçesi ne durumda onu öğreniyosun

anladım abi teşekkür ederim