PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Denge Topuzu Dengesizlik Yapıyor :)

sysroot
16 Ekim 2011, 20:19
Dostlar Merhaba :)

Orjinal Denge Topuzunu söktüm , yeni getirttiğim denge topuzunu(gidon topuzu) monte ettim.
Fakat elciklerde aşırı bir titreşim başladı.Bu topuz motorumun modeline uygun olmasına rağmen aşırı bir titreşim yarattı.Zaten bunlar lastik ile takılmıyor orjinali hiç titreşim yapmıyor fakat bu hissedilir derecede titreşim yapıyor.

Çok güzel , o halde ne yapabiliriz ? Çözüm olarak gidon topuzunu değiştirmeyi yasaklıyorum çünkü çok güzeller :P

ferhatkars
16 Ekim 2011, 20:28
her zaman orjinal parça kullanın....:)
pekiii orjinal topuzların ağırlıkları aynı mı....
belki de motoru dengelemek için birisi diğerinden agırdır....:cat:

Felon
16 Ekim 2011, 20:29
topuzla gidon arasına lastik gibi birşey koymayı denedinmi?

anaconda84
16 Ekim 2011, 21:13
hocam topuzla gidon arasına ip sar ip :P şaka bir yana inşallah çözersin sorunu kardeş. :D

takendy
16 Ekim 2011, 21:19
yeni taktıkların hafif herhalde , en iyisi orijinali boşver görselliği :)

safakk
16 Ekim 2011, 21:44
denge topuzu nedir en ufak bilgim yok ancak bunlar 2 taneyse ve biri sağa diğeri sola konuluyorsa ters koymuş olabilirsin :P olamaz mı olabilir :P

Şaka maka nedir bu denge topuzu? motosikletin neresinde bulunur nerelere nasıl takılır? Denge topuzunu değiştirmek neleri etkiler? Pek bi cahilimde bu konuda :)

ozgurakman
16 Ekim 2011, 22:09
daha yüksek denge için, daha ağır topuz gerekiyor diye biliyorum. ağırlıkları ve bağlantı yerleri uygun değildir belki...

BLACK_ICE
16 Ekim 2011, 22:35
denge topuzlarının dengesiz çıkmış hocam anlaşılan bu :D

Zippo's
16 Ekim 2011, 23:03
Bende herzaman orjinallikten yanayım.Orjinalini değiştireceksemde daha iyisini alırım :) Ben rizoma gidon topuzu ve elcik aldım,çok memnunum.Görüntü olarak birebir aynıları var hemde yarı fiyatının yarısına fakat bir kere alıyoruz.

sysroot
17 Ekim 2011, 02:04
Bırakın orjinalini o kenarda dursun biraz ileride garaj topuzu diye satarım :P
Bakalım lastik koymayı denerim azaltır umarım.Azaltmassa kış geldi sayılır , eldiven ile titreşimin bana ulaşmasını minimuma indirirz :mrgreen:
Şaka bi yana lastik inşallah çözüm olur :)

< iLk@yy >
17 Ekim 2011, 03:03
eğer yeni taktığın topuzlar ince ve hafif ise dengesizlik yapmaları anormal bir sonuç değildir.

bende motoru ilk aldığımda 2 farklı denge topuzu vardı üzerinde değiştirdim ucuza aldığım parlakları takmıştım ama sonra ebaydan karbon deseni orjinali gibi uzun olanları taktım ve gerçekten sonuç fark etmişti.