PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UM fastwind200r elektirik kesme.Yardım lütfen

search16
14 Ekim 2011, 05:21
Arkadaşlar selmlar
Yaklaşık 1 ay önce almış olduğum UM faswind 200 r motorumda 5. viteste son gazda elektirik kesme yapıyor. Garantili olduğu için servislerden başladım sorun araştırmasına. Fakat çözüm bulamadım. Buji değiştirip karbülatöre falan baktılar olmadı. Devir saati 8000 e geldiğinde elektrik kesiyor. Gariptirki bunu 1.2.3.4. viteslerde değilde 5. viteste yapıyor. Birde boşta iken son gaza yüklendiğinde yapıyor. Bunedenle hızı olumsuz etkiliyor. 130km/h den yukarı çıkamıyorum. Bu motorun kullanıcıları ile durumupaylaştım böyle birşeyle karşılaşmadıklarını söylediler. Daha önce birçok motor kullandım ama başıma böylesi gelmemişti. Fabrikası ile görüştüm limitörün olmadığını söylediler.
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa acil yardım bekliyorum nereden başlamalıyım. (çok sinir bozucu bir durum ):pl:

HaydarBıçak
14 Ekim 2011, 05:56
Bence Allah'ın sevdiği kuluymuşsun sana o motorla 130u geçirtmiyor şükür için camiye koşacağına sabahın dört buçuğunda sitem ediyorsun hiç yakıştıramadım :P

_w_
14 Ekim 2011, 15:10
hava filitresinin tam hava alıp almadığına bakın. bende de oluyordu. hava filitrenin alması gereken deliğe röle koymuştum 8000 deviri gelince tekliyordu

search16
14 Ekim 2011, 20:06
Bence Allah'ın sevdiği kuluymuşsun sana o motorla 130u geçirtmiyor şükür için camiye koşacağına sabahın dört buçuğunda sitem ediyorsun hiç yakıştıramadım :P
Bakırköylü arkadaşım konuyu açtığım saatte işte çalışıyor oluyorum. Hem ibedet camide olmuyor sadece iş yerinde vs dede olabiliyor. :king:

---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

hava filitresinin tam hava alıp almadığına bakın. bende de oluyordu. hava filitrenin alması gereken deliğe röle koymuştum 8000 deviri gelince tekliyordu
Hava filtresi üzerinde orjinal karbülatörü ile denendi olmadı. Benzin memesinin çapından olabilirmi.

search16
19 Ekim 2011, 14:15
yardım kesildi :salut:

ilkantek
19 Ekim 2011, 14:17
CDi ateşleme beyin sistemi.Veya statör sensor zamanlama hatası.

anaconda84
19 Ekim 2011, 14:55
CDi ateşleme beyin sistemi.Veya statör sensor zamanlama hatası.
konuyla alakası yok ama hocam şu imzanıza hasta oldum

babaduru
19 Ekim 2011, 21:08
Arabalardaki Gibi 100 km den sonra 2. boğaz gibi bir durum olduğunu Düşünüyorum Bunla alakalı Bir arıza olabilir....kolay gelsin...

ilkantek
20 Ekim 2011, 00:33
konuyla alakası yok ama hocam şu imzanıza hasta oldum

:D)) olabilir

search16
19 Kasım 2011, 22:54
Arkadaşlar motor km yaptıkça sorun kendiliğinden kayboldu. Anlamadım ilginç. 150km/h son