PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır CBF150 almalımıyım ??

onuRRtas
13 Ekim 2011, 21:28
Merhaba beyler. Sanırım kısa bir süre içinde sıfır km bir motosiklet alacağım. CBF150 yi çok seviyorum, fakat yenileri çok sorunlu araştırdığım kadarıyla. :salut:

Acemi60 üyemize ben tavsiye ettim CBF150 yi, motorunda tekleme sorunu mevcut şuanda.
Yakın bir arkadaşım aldı sıfır km bayiden çıkarttı 1 km gitmeden statörleri arızalandı motorun.
Yağ yakma sorunu kronik zaten.

Almalımıyım sizce. Yoksa hiç riske girmeden hiçbir kronik sorunu olmayan YBR125ESD'ye mi yönelmeliyim.

İkiside aynı fiyat. Ne yapılmalı sizce. :salut:

avciceyhan
13 Ekim 2011, 21:49
ya bence acelen yoksa 3-4 ay bekle 2012 al çünkü her yeni modelin ilk yılı bayağı sorunlu olur 2. üretimler çok daha iyi olucaktır honda cbf konusunda ustalaşmış bi firma ben bekle 2012 si piyasaya gelince bi tane almanı öneririm

HaydarBıçak
13 Ekim 2011, 21:49
motorun dertlerini kendin anlatmışsın zaten ama hala gönlün cbf 150 de olduğu için mutluluk hapı arıyorsun
ben senin yerinde olsam alırdım hondayı ybr alıpta sonra yolda cbf lere dolu gözlerle bakmak var :)

onuRRtas
13 Ekim 2011, 21:56
ya bence acelen yoksa 3-4 ay bekle 2012 al çünkü her yeni modelin ilk yılı bayağı sorunlu olur 2. üretimler çok daha iyi olucaktır honda cbf konusunda ustalaşmış bi firma ben bekle 2012 si piyasaya gelince bi tane almanı öneririm

Hocam haklısında CBF150 5 senedir piyasada olan ama yağ yakma sorunu hiç çözülememiş olan bi motor. :/

motorun dertlerini kendin anlatmışsın zaten ama hala gönlün cbf 150 de olduğu için mutluluk hapı arıyorsun
ben senin yerinde olsam alırdım hondayı ybr alıpta sonra yolda cbf lere dolu gözlerle bakmak var :)

Gönlüm CBF150 de. Ama çok sorunlu yağ yakıcak falan bana kafayı yedirticek. Bilmiyorum açıkçası. :salut:

fat280
13 Ekim 2011, 22:05
ybr al keyfina bak derim

o da olur
13 Ekim 2011, 22:11
honda türkiye ile web sayfası üzerinden iletişime geçtim. iki soru sordum:

1) cbf 150'deki sorunları gidermeyi düşünüyor musunuz?
2) önümüzdeki yıl enjeksiyonlu cbf 125 getirecek misiniz?

sağolsunlar alakadar olup ertesi gün telefonla geri dönüş yaptılar. cevaplar özetle şöyle:

1) cbf 150'de tek tük sorunlar yaşanmış ama kronik bir sorunu yok. dolayısıyla giderilecek bir sorun da yok.
2) planlamalarımızda cbf 125'lerin getirilmesi şimdilik yer almıyor. çok çok talep olursa getirmeyi düşünebiliriz.

demem o ki, eğer gerçekten bir sorun olmadığını düşünüyorlarsa bu sorunu neden giderecekler ki?

ankara efe honda cbf 150 ile koruma demirlerini de hediye ediyor bu arada.

-unnamed-
13 Ekim 2011, 22:17
al bi ybr bak keyfine derim üstadım....

avciceyhan
13 Ekim 2011, 22:29
honda türkiye ile web sayfası üzerinden iletişime geçtim. iki soru sordum:

1) cbf 150'deki sorunları gidermeyi düşünüyor musunuz?
2) önümüzdeki yıl enjeksiyonlu cbf 125 getirecek misiniz?

sağolsunlar alakadar olup ertesi gün telefonla geri dönüş yaptılar. cevaplar özetle şöyle:

1) cbf 150'de tek tük sorunlar yaşanmış ama kronik bir sorunu yok. dolayısıyla giderilecek bir sorun da yok.
2) planlamalarımızda cbf 125'lerin getirilmesi şimdilik yer almıyor. çok çok talep olursa getirmeyi düşünebiliriz.

demem o ki, eğer gerçekten bir sorun olmadığını düşünüyorlarsa bu sorunu neden giderecekler ki?

ankara efe honda cbf 150 ile koruma demirlerini de hediye ediyor bu arada.
eğer tekrar iletişime geçersen varadero125 ile ilgilide bilgi alabilirmisin alırsanda burada paylaş lütfen

o da olur
13 Ekim 2011, 22:34
hocam yazdıklarımdan "akşam kaavede honda türkiye'le geyik çeviriyorduk, arada bu cbf meselesini sordum." minvalinden bir hava sezilmiş olabilir ama böyle demek istememiştim :)

http://www.honda.com.tr/bize_ulasin.aspx

adresinden yazmıştım kendilerine. dilerseniz siz de aynı form ile sorularınızı iletebilirsiniz.

Alper Kaya
13 Ekim 2011, 22:44
al bi cbf150 bak keyfine derim üstadım aldım sonuna kadar arkasındayım 8300km 0ır sorun 0ır tekleme 0ır yağ yakma suanlık bi sorunum olursa emin ol burda paylaşırım zaten

avciceyhan
13 Ekim 2011, 22:46
hocam yazdıklarımdan "akşam kaavede honda türkiye'le geyik çeviriyorduk, arada bu cbf meselesini sordum." minvalinden bir hava sezilmiş olabilir ama böyle demek istememiştim :)

http://www.honda.com.tr/bize_ulasin.aspx

adresinden yazmıştım kendilerine. dilerseniz siz de aynı form ile sorularınızı iletebilirsiniz.
sağol bende tam olarak öle sölemek istememiştim ama bi anda yazdım hatta bunu yazdıktan sonra hondanın sitesine girip kendimde soruyordum sen buraya yazmışsın :)

DarkSeleCT93
13 Ekim 2011, 22:52
2011 model ybr süper kalite bence ybr al

motorcu48
13 Ekim 2011, 22:52
her ne kadar gücü yetersiz kalsada şuanda en iyisi türkiye şartları içerisinde ybr125 esd
sende biliyorsun hemşom
ama bulut motor işi biraz sakat kaçıyor bana:S

hayırlısı olsun şimdiden sömestıra kadar al artıkda belki gezi düzenleriz belli mi olur

ozgurakman
13 Ekim 2011, 22:55
ybr gibi motor mu var... 2sini de sürdüm, ybrnin selesi ve oturuş pozisyonu daha rahat. frenleme daha iyi, manevra kabiliyeti daha iyi. ha ne var biraz cılız gibi ama bir de eski kasa cbr125 sürenleri düşün, ybr gayet iri :mrgreen: tercih senin. üstelik yenileri rampada 2 kişiyken daha iyi çekiyormuş ve daha alt devirlerde güç üretiyor eskisine göre. ben de sırf bu yüzden 2009 modeli vardı sattım 2012 alıcam :queen:

eren1903
13 Ekim 2011, 23:08
Senin gönlün CBF' den yana, HaydarBıçak' ın dediği doğru. Bence al bi CBF keyfine bak. Motoru seviyorsan sorunları sana çok küçük bir şeymiş gibi gelir.

acemi60
13 Ekim 2011, 23:23
Merhaba beyler. Sanırım kısa bir süre içinde sıfır km bir motosiklet alacağım. CBF150 yi çok seviyorum, fakat yenileri çok sorunlu araştırdığım kadarıyla. :salut:

Acemi60 üyemize ben tavsiye ettim CBF150 yi, motorunda tekleme sorunu mevcut şuanda.
Yakın bir arkadaşım aldı sıfır km bayiden çıkarttı 1 km gitmeden statörleri arızalandı motorun.
Yağ yakma sorunu kronik zaten.

Almalımıyım sizce. Yoksa hiç riske girmeden hiçbir kronik sorunu olmayan YBR125ESD'ye mi yönelmeliyim.

İkiside aynı fiyat. Ne yapılmalı sizce. :salut:

Doğrudur. Birazda senin kardeşinin di galiba CBF150'si ile ilgili yazdıklarının etkisi oldu CBF150 almamda. Ben sana tavsiye etmiyorum. Tekleme sorunu için hala çözüm bekliyorum. Motorumda yağ eksiltmesi de var. Kymco CK125'ten torku fazla. Frenleri daha iyi. Yaptığım ölçüm doğruysa yakıtı fazla. Konforu fazla. Hızı düşük. CBF150 90km/h den sonra yavaş hızlanıyor. Kymco CK125 ise 110 km/h ye kadar akıcı bir şekilde hızlanıyor. CK125 ten sonra 250 cc den aşağısını düşünmek doğru değil bence. Düşük cc de kalmak istiyorsan tartışmasız YBR125 öneririm. Ben S&T Kanuni GT250'nin gelecek olan yeni modelini takip edeceğim. Hayırlısı.

onuRRtas
14 Ekim 2011, 00:32
ybr gibi motor mu var... 2sini de sürdüm, ybrnin selesi ve oturuş pozisyonu daha rahat. frenleme daha iyi, manevra kabiliyeti daha iyi. ha ne var biraz cılız gibi ama bir de eski kasa cbr125 sürenleri düşün, ybr gayet iri :mrgreen: tercih senin. üstelik yenileri rampada 2 kişiyken daha iyi çekiyormuş ve daha alt devirlerde güç üretiyor eskisine göre. ben de sırf bu yüzden 2009 modeli vardı sattım 2012 alıcam :queen:

öyle olacak gibi hocam. cbfin aks aralığı uzun diye kontrolü biraz daha zor, biliyorum.

her ne kadar gücü yetersiz kalsada şuanda en iyisi türkiye şartları içerisinde ybr125 esd
sende biliyorsun hemşom
ama bulut motor işi biraz sakat kaçıyor bana:S

hayırlısı olsun şimdiden sömestıra kadar al artıkda belki gezi düzenleriz belli mi olur

YBR125 alacağım gibi. Bu kadar sorunla uğraşmak istemiyorum açıkçası. Merak etme motoru alır almaz bir gezi düzenleyeceğim. Aklımdaki ilk isimlerdensin :)

Bu arada yamaha BULUT'TAN bayiğiliğini aldı :) hobby motora verdi marmarisin girişindeki kawasaki servisine. adamlara çok güveniyorum işlerini iyi yapıyorlar.

Doğrudur. Birazda senin kardeşinin di galiba CBF150'si ile ilgili yazdıklarının etkisi oldu CBF150 almamda. Ben sana tavsiye etmiyorum. Tekleme sorunu için hala çözüm bekliyorum. Motorumda yağ eksiltmesi de var. Kymco CK125'ten torku fazla. Frenleri daha iyi. Yaptığım ölçüm doğruysa yakıtı fazla. Konforu fazla. Hızı düşük. CBF150 90km/h den sonra yavaş hızlanıyor. Kymco CK125 ise 110 km/h ye kadar akıcı bir şekilde hızlanıyor. CK125 ten sonra 250 cc den aşağısını düşünmek doğru değil bence. Düşük cc de kalmak istiyorsan tartışmasız YBR125 öneririm. Ben S&T Kanuni GT250'nin gelecek olan yeni modelini takip edeceğim. Hayırlısı.

CBF150 sorunlarınıza sizin kadar üzülüyorum hocam inanın. Umarım çözülür. Ben YBR alacağım sanırım.

motorcu48
14 Ekim 2011, 01:00
oooo iyi yapmışlar helal olsun buluttan zaten tüm markalar çıktı galiba bi sym kaldı sanırım gerisini toplasan bi tgb motor etmez:D
iyi iyi kardeşim hayırlısı olsun şimdiden sömestrda ordayım bak;)

safakk
14 Ekim 2011, 01:06
motosiklet keyif aracıdır bir sürü sorun çıkarıp keyfini kaçıran motosikleti kaç kişi ister ki.. Hem ybr de fena değil :)

bY_aLp
14 Ekim 2011, 01:12
Tvs Apache 150 yeni kasa tabiki bırak onur hondayı o sorunlarla mutlumu olacan sanki

F54
14 Ekim 2011, 01:42
ben senin yerinde olsam alırdım hondayı ybr alıpta sonra yolda cbf lere dolu gözlerle bakmak var :) arkadaşım ybr cbf e hiçbir zaman arkadan bakmaz haberin olsun o arada ki güç fark 10 hp olmadığı için yüksek devirlerde ybr ile cbf arasında tek fark vardır oda hız ama ybr daha hızlı gider cbf sahibi olanlar 100km /h geçemez neden mi? korkarlar yağ yakacak diye:queen: çünkü nazik motor ona hoyrat davranmaya kimse cesaret edemez ne olur ne olmaz diye 9000 deviri her baba yiğit göstermez motoruna yani.. arkadaşım sende al bi ybr bak keyfine sorun nedir görmezsin servise sadece yağ değişimine gidersin arada çay içmeye uğrarsın adamlalara ayıp olmasın diye:cat:

DarkSeleCT93
14 Ekim 2011, 11:22
arkadaşım ybr cbf e hiçbir zaman arkadan bakmaz haberin olsun o arada ki güç fark 10 hp olmadığı için yüksek devirlerde ybr ile cbf arasında tek fark vardır oda hız ama ybr daha hızlı gider cbf sahibi olanlar 100km /h geçemez neden mi? korkarlar yağ yakacak diye:queen: çünkü nazik motor ona hoyrat davranmaya kimse cesaret edemez ne olur ne olmaz diye 9000 deviri her baba yiğit göstermez motoruna yani.. arkadaşım sende al bi ybr bak keyfine sorun nedir görmezsin servise sadece yağ değişimine gidersin arada çay içmeye uğrarsın adamlalara ayıp olmasın diye:cat:

bu ybr yüzünden sanayicilerin başı dertte desene :D

acun0
14 Ekim 2011, 17:19
ybr de eksantirik zincir sesi dinler durursun asla kesilmez. 2 kişi binince artcı memnun kalmaz. amartüsörleri 2 kişiyi kaldırmaz virajda motor yamulur. yenilerde koltuk çok rahatsız sert.
cbf 150 de malum sıkıntılar alıncaka motor yok
onun için ancak bu sorunların hangisini istiyorsan o motoru alacaksın .

Ramazan Can
14 Ekim 2011, 17:31
ybr al keyfine bak derim... ben ve çevrem cbf den dolayı çok sorunlar yaşadı.... hondaya yakışmayan sorunlar.. en son alma diye çok bastırmmama rağmen victoris aldı 2011 cbf 150.... yağ yakma sorunu vardı... şimdide stop etme belli bir süre bekledikten sonra çalışma huyu başladı... bu gün mahonnyy kamyoneti ile gidip şekerpınardan aldı irfan nı... tabi irfan yolda kalmıştı... servis bir daha olursa gel şuan sorun yok gibi falan konuştu.... yinede fikir senin....

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

arkadaşım ybr cbf e hiçbir zaman arkadan bakmaz haberin olsun o arada ki güç fark 10 hp olmadığı için yüksek devirlerde ybr ile cbf arasında tek fark vardır oda hız ama ybr daha hızlı gider cbf sahibi olanlar 100km /h geçemez neden mi? korkarlar yağ yakacak diye:queen: çünkü nazik motor ona hoyrat davranmaya kimse cesaret edemez ne olur ne olmaz diye 9000 deviri her baba yiğit göstermez motoruna yani.. arkadaşım sende al bi ybr bak keyfine sorun nedir görmezsin servise sadece yağ değişimine gidersin arada çay içmeye uğrarsın adamlalara ayıp olmasın diye:cat:

tebessümle okudum.... doğru söze ekleme yapmak yanlış olur...

kanucan
14 Ekim 2011, 17:50
Ck 125 ten devam et.Burada ki yarış bitmez. :P

zafer61
14 Ekim 2011, 18:54
Tvs Apache 150 yeni kasa tabiki bırak onur hondayı o sorunlarla mutlumu olacan sankiarkadaşa katılıyorum apaçiyi ve ybr yi kullanmış biri olarak tavsiyem apaçidir çekişi ve yakıtı namı diyardır 2011 lerde vibrasyon minimum bilgin olsun

ethemm76
14 Ekim 2011, 19:08
Bende de 2011 var, hiç bir olumsuzluğu yok, sadece 1000 km de b ir 100 gram yağ atıyorum keyfime bakıyorum, bunuda bi olumsuzluk olarak saymıyorum, lakin bu benim 2. cbf im. ki bu yağ olayını bilerek aldım. Bu yağ yakanında kendi kullanım tarzıma göre 20-25 bin km seviyelerinde keseceğini düşünüyorum. Eski motorumda böyle olmuştu. Eski motorum şu an kardeşimde ve 40 bin de. Benim 2011 10 bin deki motorumdan daha az yağ yakıyor :)

2011 alıpta hiç bir kronik problemle karşılaşmamak için oldukça şanslı olmalısın. Şansına güveniyorsan al :)

Alper Kaya
14 Ekim 2011, 19:10
Bende de 2011 var, hiç bir olumsuzluğu yok, sadece 1000 km de b ir 100 gram yağ atıyorum keyfime bakıyorum, bunuda bi olumsuzluk olarak saymıyorum, lakin bu benim 2. cbf im. ki bu yağ olayını bilerek aldım. Bu yağ yakanında kendi kullanım tarzıma göre 20-25 bin km seviyelerinde keseceğini düşünüyorum. Eski motorumda böyle olmuştu. Eski motorum şu an kardeşimde ve 40 bin de. Benim 2011 10 bin deki motorumdan daha az yağ yakıyor :)

2011 alıpta hiç bir kronik problemle karşılaşmamak için oldukça şanslı olmalısın. Şansına güveniyorsan al :)o şans beni vurdu şanslı biride değilimdir hani :)

okyanus_126
14 Ekim 2011, 19:52
arkadaşlar öncelikle herkeze slmlar cbf leri karalarken biraz insaflı olun bu yeni kasa cbf ler yaramaz ama makyajsız (eski kasa)cbf lerin hakınıda yemeyın bende 2088 kırmızı cbf vardı 25000 km kullandım lastık ve far dışında hiçbir masraf yapmadım vede hiçbir şekilde arıza bile açmadı 130 km hızıda hörüyordu çok memnun kaldım sattım 2011 aldım ama eskı kasa kesınlıkle yıne şikayetım yok yag yakma kesınlıkle yok yenilerde üst düzeyde varmış ama benim motorumda yok buna emın olun burdakı yamahyı öven kardeşlerimede seslenıyorum cbf karalarken bıraz ınsaflı olun yenilerle eskilerı kıyaslamyın yamahada kendı sınıfında ıyıdır bundan şüphem yok ama çok kullanan arkadaşlarım var ybr den benim cbf egeçtimi farkı anlıyor güç rahatlık olsun yol tutuş olsun herşeyiylemotorum 12000 km yağ en üst seviyede şuarsıda bır gerçek cbf yenı kasa yaramaz honda servisinda benim aile dostum var kendısıde aynısını söylüyor hatta ben satıp yenısını alacam dedım asrın hatasını yaparsın pişman olursun dedi yeni cbf de bindim bizikinler kadar seri ve atak değil malesef yeni kasa cbf olan arkadaşımda farkına vardı burda cbf alacak arkadaşlara seslenıyorum alacaksanız önceki modelden alın sizi üzmez kesınlıkle ayrıca yeni cbf ler 2012 ocak veya şubat fuarında satılacak biraz bilgi verim enjeksıyonlu dijital gösterge yeni tasarım arka frende disk ve 150cc 15bg motor var honda bayısı söylede ben onların yalancısıyom :) facebook gırdıgınızde cbf yazdınızmı orda honda cbf 150 diye klup var videosunu vermiş yenı cbf in tşk allaha emanet olun...

Alper Kaya
14 Ekim 2011, 20:08
arkadaşlar öncelikle herkeze slmlar cbf leri karalarken biraz insaflı olun bu yeni kasa cbf ler yaramaz ama makyajsız (eski kasa)cbf lerin hakınıda yemeyın bende 2088 kırmızı cbf vardı 25000 km kullandım lastık ve far dışında hiçbir masraf yapmadım vede hiçbir şekilde arıza bile açmadı 130 km hızıda hörüyordu çok memnun kaldım sattım 2011 aldım ama eskı kasa kesınlıkle yıne şikayetım yok yag yakma kesınlıkle yok yenilerde üst düzeyde varmış ama benim motorumda yok buna emın olun burdakı yamahyı öven kardeşlerimede seslenıyorum cbf karalarken bıraz ınsaflı olun yenilerle eskilerı kıyaslamyın yamahada kendı sınıfında ıyıdır bundan şüphem yok ama çok kullanan arkadaşlarım var ybr den benim cbf egeçtimi farkı anlıyor güç rahatlık olsun yol tutuş olsun herşeyiylemotorum 12000 km yağ en üst seviyede şuarsıda bır gerçek cbf yenı kasa yaramaz honda servisinda benim aile dostum var kendısıde aynısını söylüyor hatta ben satıp yenısını alacam dedım asrın hatasını yaparsın pişman olursun dedi yeni cbf de bindim bizikinler kadar seri ve atak değil malesef yeni kasa cbf olan arkadaşımda farkına vardı burda cbf alacak arkadaşlara seslenıyorum alacaksanız önceki modelden alın sizi üzmez kesınlıkle ayrıca yeni cbf ler 2012 ocak veya şubat fuarında satılacak biraz bilgi verim enjeksıyonlu dijital gösterge yeni tasarım arka frende disk ve 150cc 15bg motor var honda bayısı söylede ben onların yalancısıyom :) facebook gırdıgınızde cbf yazdınızmı orda honda cbf 150 diye klup var videosunu vermiş yenı cbf in tşk allaha emanet olun...suan attığınız son söyleminizden belli

ixeywent
14 Ekim 2011, 22:27
cbf almalımıyım ? ybr almalımıyım? apache almalımıyım? cbf mi apache mi ? apache mi ybr mi ? ybr mi cbf mi? apache mi cbf mi ybr mi ? bu başlıklar iş görüyor yahu :) patlayıp gidiyo :)