PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çiift mobilet motoru

bunyoo
13 Ekim 2011, 21:10
arkadaşlar ben çift silindir motor yapacam sorum olacaktı bu grakları kaynatılıyormu acaba glardonuya uygun karbüratör ne olmalı bide kalkışı geç oluyormuş bu dogrumu yok yırtıyormu ortalıgı :cat:

McWarnaly
13 Ekim 2011, 21:29
kardes anlayamiyorum ki sizi.Neden ugrasiyorsunuz boyle seylerle?Birseyler yapmak tabiki iyi bir sey ama bu aletler cok saglam ve saglikli olmayabilir.Bence go kart veya buggy tarzi birseyler yap cok daha iyi ve enteresan olacaktir.

bunyoo
13 Ekim 2011, 21:33
bende zaten karting ge takacam motoru masrafı az olur onun için bu motora yöneldim :)

McWarnaly
13 Ekim 2011, 21:34
bende zaten karting ge takacam motoru masrafı az olur onun için bu motora yöneldim :)
ahaa ben mobilet yapacagini dusunmustum.kusura bakma.peki hurdacilardan cikma go kart motorlari falan bulunmuyor mu?

eren1903
13 Ekim 2011, 23:17
Sahibinden.com' a bak bi orda go-kart motoru olabiliyor bazen.

45gprr125
13 Ekim 2011, 23:41

Bence böyle daha masraflı olur , grank birleştirmeye 500 lira falan aldıklarını duydum .

sessizsakin
13 Ekim 2011, 23:56

http://www.oguzfreze.com/wp-content/gallery/kaplinler/sd_flender_rupex.jpg

krankları genelde kaynak yaparak birleştiriyorlar. lakin şu resimdeki gibi kaplin denen parçalarla birleştirmenin daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim.

kaplin iki mil arasındaki eksen hatalarını tolere eder. yüksek devirlerde çalışanları da var. yumuşak kavrama da yaptığı için iki silindir arasındaki güç dengesizliklerini de tolere edecektir.

bi araştırmanı tavsiye ederim.

ixeywent
14 Ekim 2011, 21:35
çift silindir yapmak kolay değildir bak ona göre :) onla pek bi bilgim yok ama 19-19 karbüratör at yetmezse 21-21 atarsın ama yeter silindirler orjinal oynanmamıs ise.