PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kıbrısa arac goturmek

BLACK_ICE
13 Ekim 2011, 01:53
evet arkadalar bır cok kısının merak ettıgı bısey bu konuyu yasayarak sızlere anlatacagım su an motosikletim ve ben aynı otobus ıle tas ucuna yol alıyoruz yanınıza almanız gereken 3 sey ruhsat eksıksız olarak pasaport ve para ve tasucuna yolculugunuz baslıyor denızlıden mersıne yanı sılıfke tas ucuna motor ve kendım ıcın ıkıyuz tl verdık aslında motoru evlıyaogulları tasımacılık ve ambar alcaktı ama dolandırıldık gıbı sayılır her neyse suan kı saffada ıstenılenlerı yazdım her ıslemde burdan yazmaya gayret edıcem umarım yaralı olurum ıyı geceleter

yamyamaha
13 Ekim 2011, 02:36
dostum Allah kolaylık versin. paylaşım içinde şimdiden çok teşekkür ederim.

sey_47
13 Ekim 2011, 04:15
Müdür hayırlı ylculuk; motoruda götürdüğüne göre baya kalacaksın kıbrısta; dönüş ne zaman abi?

BLACK_ICE
13 Ekim 2011, 10:05
arkadaslar suan tasucundayım esyalrım ıcın taksıye 20 tl verdım bu arada trıptık kalkmıs motosıklet artı benım ucretım 100 tl gemı aksam 24:00 da hava guneslı fakat az ruzgarlı suan beklemedeyız

Felon
13 Ekim 2011, 11:35
kıbrıs için beynelminel ehliyet gerekiyormu?

mtcrss
13 Ekim 2011, 12:06
kıbrıs için beynelminel ehliyet gerekiyormu?

beynelminel ne demk bilmiyorum ama ehliyet elbtte gerekiyor :)

Sinan Aksu
13 Ekim 2011, 13:26
Bu arada beynelminel, uluslar arası demek.

Felon
13 Ekim 2011, 14:34
beynelminel ne demk bilmiyorum ama ehliyet elbtte gerekiyor :)
Türkiye ehliyetinin geçerliliği varmı orada yani?

Onyx250
13 Ekim 2011, 14:49
tam olarak yok.. trafik'den gidip ehliyetini gösteriyosun, sana onun yanına sarı bir kağıt veriyolar ufak... o kağıt ile geçerliliği oluyor... yani bu arabanızla gelirseniz... kiralık araçlarda böyle bir gereksinim yok diye biliyorum...

oz.07
13 Ekim 2011, 15:46
BLACK_ICE; bu konuda topic açtığın, bizi detaylıca bilgilendirdiğin için minnettarım. Gerçekten ihtiyaç vardı böyle birşeye. Siz yapmasanız, bi kaç ay içinde hiç bişey bilmeden ben bu işe kalkışıp, öğrendiklerimi paylaşacaktım :) Umarım kazasız belasız sorunsuz gelirsiniz adaya.

BLACK_ICE
13 Ekim 2011, 16:29
Oz07 ılgın ıcın tesekkur edrım buarada oglen kı gemı hava sartları dolayısıyla ıptal pansıon odası tuttum gunluk 50 tl ıns bu aksam gemı kalkar bıraz uyudum fakat yorgunluk hat saffada aksam 6 gıbı lımana gıtmem soylendı sımdılık beklemedeyız kıbrısa motor gecırmeye hazırım artık saatı beklıyorum cok kıbrıslı aıle arkadasım oldu arkadaslar hukumetler , protokoller ve bakıs açımızdan dolayı bu hale geldık turkıyeyı ve kıbrısı sevıyorum lımana gıdınce detayları yazmaya yıne devam edecegım saygı ve sevgı ıle kalın....

oz.07
13 Ekim 2011, 17:04
Oz07 ılgın ıcın tesekkur edrım buarada oglen kı gemı hava sartları dolayısıyla ıptal pansıon odası tuttum gunluk 50 tl ıns bu aksam gemı kalkar bıraz uyudum fakat yorgunluk hat saffada aksam 6 gıbı lımana gıtmem soylendı sımdılık beklemedeyız kıbrısa motor gecırmeye hazırım artık saatı beklıyorum cok kıbrıslı aıle arkadasım oldu arkadaslar hukumetler , protokoller ve bakıs açımızdan dolayı bu hale geldık turkıyeyı ve kıbrısı sevıyorum lımana gıdınce detayları yazmaya yıne devam edecegım saygı ve sevgı ıle kalın....

Şanssızlık olmuş :(
Siz yine dinlenmeye çalışın bence çünkü bir arkadaşım akşam 10da bindiği feribottan sabah 8de indiğini söylemişti.. İnme-binme-gümrük işlemleri yüzünden yol epey bir uzuyormuş..
Sağ salim gelin de, yorgunluğu atarsınız burda :)

BLACK_ICE
13 Ekim 2011, 17:54
evet arkadalar bır suprız daha kendınız ıcın 15 tl de vergı yatırıyorsunuz yatırdım evet sabah 9 gıbı cıkarsın dedıler denıcez canlı canlı kıbrısa arac goturmek tum detayları ile bu baslık altında arkadaslar kıbrısa gelınce toplanmaya baslıyacagız artık ....

mtcrss
13 Ekim 2011, 18:46
evet arkadalar bır suprız daha kendınız ıcın 15 tl de vergı yatırıyorsunuz yatırdım evet sabah 9 gıbı cıkarsın dedıler denıcez canlı canlı kıbrısa arac goturmek tum detayları ile bu baslık altında arkadaslar kıbrısa gelınce toplanmaya baslıyacagız artık ....

iki gun sonra motorcu kampi var yetisirsin sanirsam :)

BLACK_ICE
13 Ekim 2011, 18:57
cıddımısın o zaman baslık acıp bılgılerını paylasabılırmısın sabah bı terslık olmazsa adadyım bu arada gumrukten bısey ısteyen varmı .... Yada burdakı motorculardan ve son olarak kktc debulunan tum mt uyelerıne ırtıbat ıcın burdan ve cep telefonuma ısımlerını yazıp mesaj atabılırmıyız ıletısım ıcın lutfen

oz.07
13 Ekim 2011, 19:04
iki gun sonra motorcu kampi var yetisirsin sanirsam :)

nerdeee? :queen:

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

cıddımısın o zaman baslık acıp bılgılerını paylasabılırmısın sabah bı terslık olmazsa adadyım bu arada gumrukten bısey ısteyen varmı .... Yada burdakı motorculardan ve son olarak kktc debulunan tum mt uyelerıne ırtıbat ıcın burdan ve cep telefonuma ısımlerını yazıp mesaj atabılırmıyız ıletısım ıcın lutfen

15 TL olayını duymuştum. Bu arada siz KKTC sigortasını yaptırmış mıydınız gelmeden? Gümrükteki sigortacılar sağlam tokatlıyormuş diye duydum. Size seçenek sunmuyorlarmış ama eğer ikinci seviye sigorta yaparsanız daha ucuz oluyor(muş). dediğim gibi bunlar benim duyduklarım, rivayet olabilir yani :) Yinede aklınızda bulunsun. İyi yolculuklar şimdiden.

BLACK_ICE
13 Ekim 2011, 19:16
oz sagol kanka da bakcaz artık rıavyetlere ınanma tum gercekler bu topicde herkes iletısımbılgılerını yollasın saglam bıseyler yapalım :D

BLACK_ICE
13 Ekim 2011, 22:24
sımdı lımandayım totalde 30 tl ayakbastı parası verdım daha pasaport ıslemlerı baslamadı

BLACK_ICE
14 Ekim 2011, 01:32
suanda gemıdeyım aracın cıkıs ıslemlerıı 3 asamada bıyor kısa ve kolay sonragemıye bınıyoruz yıne beklıyoruz motoru halatla sabıtlettıler ellerım sımsıyah oldu sırtımda canta elımde kask bı yandanda cayımı yudumluyorum yatcak yer yok napcam bılmıyorum sıkıntılı bı durum

otopsici
14 Ekim 2011, 12:35
arkadaslar suan tasucundayım esyalrım ıcın taksıye 20 tl verdım bu arada trıptık kalkmıs motosıklet artı benım ucretım 100 tl gemı aksam 24:00 da hava guneslı fakat az ruzgarlı suan beklemedeyız
kardeşim triptik tamamen mi kaldırılmış yoksa sadece kıbrıs için mi gerekmiyor?
cevabın için şimdiden teşekkürler

oz.07
14 Ekim 2011, 18:39
Kardeş naptın ses çıkmamış senden :) Umarım sıkıntı yaşamadan sağ salim gelmişsindir. Yolun lefkoşa taraflarına düşerse yakın doğu kampüse bir uğra. Tanışmış oluruz. Bende araç yok henüz o yüzden gelip gidemiyorum hiç bi yere :(

BLACK_ICE
14 Ekim 2011, 23:44
evet arkdaşlar uzun süre sizleri habersiz bıraktım yeni nete ulaşabildim kayıt işleri derken gemiden iniyoruz motor ile kapıya kadar gidiyoruz ve iniyoruz evralarımızı ordaki sigortacıyaya veriyoruz sigortamızı yapıyor 3 aylık 150 tl tutuyor benim yanımda kktc hattı olmadığı için içerde kktc içinde başka bi acentaya kestiremedim aldığınız poliçe ile ilk olarak kktc giriş yazan yerden pasport ile kktc ye girişinizi ve aracı üzerinize kaydettiriyorsunuz sonra devam tam sağda bi yerde iki polis daha var orda evrakları verip onlarda birkaç işlerm ile sarı kağıdı elinize alıyorsunuz ve diyor ki bir ay içinde lefkoşaya gidip süreni uzattır aracın kktc bulunma süresini ve ehliyetini çevirt diyor sonra tekrar motora biniyoruz ve çıkış kapısına orda bir kontrol daha evrak kontrolü bakıyor ve marşa basıyoruz soldan devam ediyoruz artık ben türkiyeden hemen hemen boş depo ile bindim gemiye fullettim :D:D:D:D: totalde 12 tl ye doldu depo ve artık kapımın önünde tc plaka motorum :D:D:D:D:D: geçirdim arkadaşlar kktc deyim artık motorumla :Dyeni cebim 05488231451 acil arayın yada çaldırın saat kaç olursa olsun çaldırın :)

oz.07
15 Ekim 2011, 00:02
Hehhehehh buldun tabi 2.95 TL den benzini fulletirsin :D Hoşgeldin kardeşim, hadi hayırlı olsun :)

BLACK_ICE
15 Ekim 2011, 00:34
Hehhehehh buldun tabi 2.95 TL den benzini fulletirsin :D Hoşgeldin kardeşim, hadi hayırlı olsun :)

aynen ödediğimiz vergileri bari benzinden çıkartalım :D hoş bulduk kardeşim böyle işte yaaaa ada ve tc motorum darısı ilk sonra herkesin başına :D

ferhatkars
26 Aralık 2011, 20:09
kktc ye gidecek araçlardaki yaş sınırını hala bulamadım.... :pr::salut:

BLACK_ICE
01 Şubat 2012, 00:44
kıbrısa araç geitrcek arkadaşlarım black_eagle ve oz başlık burda :D

Blackeagletr
01 Şubat 2012, 01:51
9 Şubat d-day :mrgreen: