PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizce hangi ay????

leon99
10 Ekim 2011, 15:52
Arkadaşlar her halukarda kredi çekerek bir motosiklet almak istiyorum(gt 250 r) sizce genel olarak motosiklet alma zamanı olarak hangi aylar uygundur. Neye göre diye sorabilirsiniz mesela kış ayları uygun olduğunu söyleniyor motor almak için ama kışın alıp motoru garajda yatırıp yazın bakım yaptırmak da kışın yapacağın karı götürmüyor mu acaba?_ Sağolun şimididen .

NOT: Temiz Hyo 2008 ve üstü Hyosung gt 250r aranıyor...:)

Grhn
10 Ekim 2011, 17:15
Allah rahmet eylesin bir arkadaşım vardı, motosiklet kazasında vefat etti 2008 yılında. Onun motosiklet alma mevsimi tarifi vardı. O tarifi ileteyim size. Belki ilerde andıkça sizde hayır dua edersiniz arkadaşıma.
"Adam motosikleti alır. Karısından habersiz site içinde, yollarda kaçak kaçak biner. Kadın uyanık adamda bir haller var beni kesin aldatıyor bu adam der. Adamın peşine düşer. Birde bakar. Ana ne o. motosiklet Kadın bağırır.
-NE O. MOTOSİKLET HAAAAAA.
-BENİ MOTOSİKLETLE Mİ ALDATIYORSUN SENİ BOYU DEVRİLESİCE.
-ÇABUK SAT O MOTORU.
-YA MOTOR YA BEN.
Adam gariban.
-Tabi hayatım sen nasıl istersen. der
Ve el mahkum motoru satışa çıkarır. "
İşte tam böyle durumda olup motosiklet satandan alınır motosiklet derdi.
Sizde böyle bir fırsat kollayın en iyisi.
Yada bu mevsim almak için genel olarak ideal sayılır aslında...

TAYFUNBORA
10 Ekim 2011, 17:18
Bence en ideal zaman kişinin motoru almak istediği zamandır.Yani bu beğendiği bir motoru belirlemesi demektir.Almak istediği motor için bütçesinin hazır olması demektir.Onun dışında her zaman alınır yine motor.Ama alır almaz üstünden inmicem gibi bir heves varsa mevsime dikkat etmekte fayda vardır alırken :cat:

harun1077
10 Ekim 2011, 17:26
Bütçe ve keyfe bağlı bir durum.

safakk
10 Ekim 2011, 18:22
bu aylar uygun hatta kafanda varsa belirlediğin hemen şimdi bile almak mantıklı :)

McWarnaly
10 Ekim 2011, 21:13
Bence de kis aylari daha uygun.Ama tabi karsina iyi bir firsatin ne zaman cikacagi da belli olmaz.Sana tavsiyem parani topla acele etme arastir.Zaten hemen alsan bile uzun zaman binemeyeceksin.Yaza kadar illa uygun kafana ve icine yatan bir motor cikacaktir karsina.Ha simdi alirsam yaza bakimlarina bir suru para veririm vs gibi dusunme.Yapacagin tek sey yag,filtre,buji degistirmek ve zincir vs yaglamak olacaktir.

Faruk.UZN
10 Ekim 2011, 21:17
Hocam Bende Alıcam Bir Motorsiklet ama ocak ve aralık sonarlını bekliyorum kime sorsam böle önerdiler. :)

acayüp
10 Ekim 2011, 21:40
Şu ucuza motor alma hevesi yüzünden ne motorlar kimlerin elinde patlamadı.
Bırakın iki kuruş fazla olsun ama ne üdüğü belli motor olsun.

Şimdi gördüm gtr alıcakmışsın. Bak senf nikli arkadaş var onun motorunu al içine sine sine bin üçe beşe bakma. gtr konusunu oku 2 kuruş ucuz aldığını sananların aldıktan sonra yaptıkları masrafları gör. Sonra kendi kararını kendin ver bence.
İlanıda şu
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-orijinal-gt250r-2009-model-tertemiz-8350-km-60634717/detay/

samet10
10 Ekim 2011, 21:45
motor alacağım zaman temiz olsunda onun üzerinde yazda olsa kışta olsa pazarlık yaparım yeterki temiz olsun başımı ağrıtmasın 3 kuruş fazla verebilirim.

ama kelepir arayanla rmotoru kötüleyip fiyat kırmak isteyenle riçin ideal mevsimdir yaz sonu

avciceyhan
10 Ekim 2011, 21:53
şöyle yağmurlar iyice dışarı çıkarmıyacak kadar yağsın çoğu kişi morali bozup sahibindene koyucak o motorları birde şunları kolla bazı parası olan insanlar diyim motorları nerdeyse denemek için alıyor 300-500-1000 km de motorları satıyolar bunları kolla

leon99
11 Ekim 2011, 09:48
limitim yaz da olsa kış da olsa 5500-6000 Tl' sı. almak istediğim hyo ise 2008 ve üst modeller(tam kırmızı hariç bütün renkler). aslında dediğiniz doğru 3 kuruş düşük olsun diye başıma bela olacak bir motosiklet almak mantıksız olur. İnşaallah istediğim gibi bir hyo düşer alırım. cevaplar için çok teşekkürler herkese.

McWarnaly
11 Ekim 2011, 09:50
limitim yaz da olsa kış da olsa 5500-6000 Tl' sı. almak istediğim hyo ise 2008 ve üst modeller(tam kırmızı hariç bütün renkler). aslında dediğiniz doğru 3 kuruş düşük olsun diye başıma bela olacak bir motosiklet almak mantıksız olur. İnşaallah istediğim gibi bir hyo düşer alırım. cevaplar için çok teşekkürler herkese.
Tabiki dostum ben ucuz diye dandik bir motor al demiyorum ama kis aylarinda motosiklet fiyatlarinda bir dusus oldugu malum.

leon99
11 Ekim 2011, 10:35
peki 5500-6000 TL' ye istediğim 2008 üstü temiz bir makine bulabilir miyim? yani bu fiyat istediğim özelliğe göre normal midir=