PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alım satım notor işlemi yardım ederseniz sevinirims

miliyetci145
10 Ekim 2011, 02:11
herkeze merhaba arkadaşlar bir sorum olucaktı ama iki de olabilir :)

Şimdi bende cbr 125 r var herşeyi tam motorsikletim babamın üzerine ve ben motorsikletimi annemin üzerine almak istiyorum notere 21 tl civarı bir üçret ödeniyormuş

Başka üçret ödenmesi gereken yerler var mı ? plakamı seviyorum ve degiştirmek istemiyorum Plakamı degiştirmem şartmı ? Benden kaç para civarı bir para çıkar hem satmak hem almak için

şimdiden teşekkür'ler

HaydarBıçak
10 Ekim 2011, 02:14
normal bir satış işlemi yapacaksan 75.5 lira noter masrafı yapacaksın
15 gün içinde bağlı olduğun trafik şubeden yeni ruhsatını alacaksın
eski sahibinin adına olan trafik sigortasını iptal edip yeni sahibi adına sigorta yaptıracaksın
bu süreçte sana geçici ruhsat verecekler asıl ruhsatın çıkıncaya kadar bunu kullanacaksın
plaka değişimi artık isteğe bağlı satışta sana soracaklar değiştirelim mi diye istemiyorum dersen değişmez

miliyetci145
10 Ekim 2011, 02:22
normal bir satış işlemi yapacaksan 75.5 lira noter masrafı yapacaksın
15 gün içinde bağlı olduğun trafik şubeden yeni ruhsatını alacaksın
eski sahibinin adına olan trafik sigortasını iptal edip yeni sahibi adına sigorta yaptıracaksın
bu süreçte sana geçici ruhsat verecekler asıl ruhsatın çıkıncaya kadar bunu kullanacaksın
plaka değişimi artık isteğe bağlı satışta sana soracaklar değiştirelim mi diye istemiyorum dersen değişmez

cevap için teşekkürler peki ruhsatı alırken herhan gibi bir üçret ödemiyoruz dimi ?

PEKTAS
10 Ekim 2011, 03:46
cevap için teşekkürler peki ruhsatı alırken herhan gibi bir üçret ödemiyoruz dimi ?
bildiğim kadarıyla sayfası 114 tl yani seninkininde sadece 1 sayfası değişceği için 114 tl. tabi yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Hcr
10 Ekim 2011, 06:15
ruhsatı alırken herhangi bi ücret alınmıyo bu sayfa değişme olayı falan olmadı ben alım yaparken sadece notere 75 ve sigorta war o da 90 lira sanırım