PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor alıcam acemiyim

oguzkaan_27
10 Ekim 2011, 00:05
merhaba
bir motorsiklet almayı düşünüyorum ilk olarak ehliyetimi aldım
bir kaç arkadaşla görüştüm acemiyim nası bi motor alıyım
ybr 125
tvs apache
honda cbf 150
onerdiler
bende honda'da karar kıldım
sormak istediğim şu
2007 2008 ikinci el alırım diyorum
en fazla kaç para vermeliyim
yaşadıgım yer küçük ve piyasası yok
nelere dikkat etmeliyim

moto_yunus
10 Ekim 2011, 00:22
Forumda bu konu hakkında çok topic var detaylı araştırma yapabilirsin ama bnce ybr den şaşma ...

Alper Kaya
10 Ekim 2011, 00:24
Forumda bu konu hakkında çok topic var detaylı araştırma yapabilirsin ama bnce ybr den şaşma ...ybr den şaşıp şaşmaması kullanım süresine göre deyişir bence 1 sene biniceğim bi motor için konfordan vazgeçmem gömmelik alıyosam ozaman ybr olabilir ki benozamanda cbf tercih ederim :D

moto_yunus
10 Ekim 2011, 00:26
ybr den şaşıp şaşmaması kullanım süresine göre deyişir bence ben cbf leri pek beğenmiyorum cok dedikodu var ybr yide bir süre test ettim bnce başlangıç için ideal ama bunu cbf ybr dövüşüne çevirmemek gerek :) benim fikrim bu :)

F54
10 Ekim 2011, 00:28
neee honda mı hemde cbf hiç bulaşma demek istiyorum ybr ye göre güçlü sadece alt devirlerde max speed te aynı fakat ybr den çok narin kronik sorunları hayli fazla tvs ise hepsinden güçlü kalıplı tam genç işi yani ama sorunsuzlukta ybr den şaşma kalıbı diğerlerine göre ince olabilir ama nasıl kullanırsan kullan seni üzmez fakat bakım yapmayı ihmal etmemek kaydı ile...... evet hempsine bakım yaparsan yolda bırakmaz ama oda bi yere kadar bakım yaptığın halde sorun çıkartan da çıkabilir haberin olsun neden olsa insan yapısı:cat:

Alper Kaya
10 Ekim 2011, 00:29
ben cbf leri pek beğenmiyorum cok dedikodu var ybr yide bir süre test ettim bnce başlangıç için ideal ama bunu cbf ybr dövüşüne çevirmemek gerek :) benim fikrim bu :)dedi kodular 2011ler için geçerli 2008 modeli için en fazla yağ yakabilir denilir cbf ide bir süre test etmeni öneririm :D hata buluşmada görüşelim ilerki :D b.çekmece

moto_yunus
10 Ekim 2011, 00:34
dedi kodular 2011ler için geçerli 2008 modeli için en fazla yağ yakabilir denilir cbf ide bir süre test etmeni öneririm :D hata buluşmada görüşelim ilerki :D b.çekmece görüştük sanırım yanlış hatırlmıyorsam bida görüşelim :) değerlendirelim bu konuyu ama bnce yağ yakma ciddi bir problem ve masraf :)

Alper Kaya
10 Ekim 2011, 00:36
görüştük sanırım yanlış hatırlmıyorsam bida görüşelim :) değerlendirelim bu konuyu ama bnce yağ yakma ciddi bir problem ve masraf :)onunla ilgilide şans diyolar 8000km bakımında ölçtük ustayla tam cıktı bunu diyincede biri çıkıp 20.000km yakmaya başlıyor diyebilir ulu orta cbf 150 övmemek lazım taşlarlar beni buluşmada görüşürüz :D

kartalizma07
10 Ekim 2011, 01:20
cbf iyidir arızalı yanları vardır ama rahattır, sorunsuz bulursan al
ama dikkat et alırken derim, anlayan birisi olsun
motor kısmından ses gelir ani yüke binince, yağ yakar, sübap ayarı tutmaz, ybr ye göre fazla yakar, parça sıkıntı olmaz yan sanayisi var

oguzkaan_27
10 Ekim 2011, 21:23
ben hafta sonları gezmek dolaşmak arada düzce istanbul yapacağım birazcık uzun yola gitsin istiyorum
acemi oldugum için yedek parça ucuz olursa daha makul olur