PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kabus gibi Mazgal

VAldes35
09 Ekim 2011, 11:07
arkadaşlar başımdan geçen traji komik olayı anlatayım . Geçenlerde gece motorumla cıktım dolaşıyorum yazıcıdan çıktı almak için bir internet kafeye uramaya karar verdim. Neyse gece vakti açık bir yer buldum caddede park etcek yer olmadığından dükkanın önüne kısa süreliğine koymaya karar verdim ve sık demirlikleri olan boşluğu dar olan bir mazgalın üstünde orta sehbaya cıkarınca motoru ayaklardan biri boşluklardan içeri indi . kaldırmaya çalışıyorum kalmıyor nasıl geçtiyse evirdim çevirdim 120 kg lık motoru. Nasıl bir şansızlıktır bu ikinci ayakda içeri girince , artık iyice sinirim bozuldu .Koltuğun altında neyseki 13 anahtarın bulunmasıyla orta sehbayı sökmeye karar verdim .Ancak bu şekilde çözebildim Bu bana çok iyi bir ders oldu artık uzak duruyorum mazgallardan traji komik bir hikaye acele edince ufak detaylar gözden kaçabliyor . :queen: :flower:

sessizsakin
09 Ekim 2011, 11:12
senin iyiymiş gene... ben çocukken bisikletin ön tekeri girmişti mazgala :D

VAldes35
09 Ekim 2011, 11:17
:D O da iyimiş ...

kujumax
09 Ekim 2011, 11:52
büyük bi sanssızlık bu yaw :)

safakk
09 Ekim 2011, 15:18
daha kötüsü mazgalın üzerine çıkardığın motosikletin ızgaranın kırılmasıyla içine düşmesi :cherry: beterin beteri vardır :)

sarıdev
09 Ekim 2011, 16:08
Boğaz köprüsünün bağlantılarında bazı yerlerde ciddi aralıklar var aşağı bakınca denizi görebiliyorsunuz bu aralıklara ince tekerlekler düşük süratlerde takılabilir gibi gözüküyor.

ozgurakman
09 Ekim 2011, 16:11
o mazgallar beni hep korkutmuştur, aşırı parlak bir yüzey, geniş delikler falan... mümkün olduğunca uzak dururum o pis icatlardan :)

teknoali
09 Ekim 2011, 17:52
o mazgalın içine anahtar düşüren de var abi , o daha kötü :)

safakk
09 Ekim 2011, 19:22

Hocam vakti zamanında 100tl mi yutmuştu o mazgal müsvettesi vallahi aldı götürdü daha da bulamadım :cherry:

yamyamaha
09 Ekim 2011, 19:26
:) daha kötüsü de var hareket halinde giderken mazgalda kapak olmaması. :)

ixeywent
09 Ekim 2011, 19:27
senin iyiymiş gene... ben çocukken bisikletin ön tekeri girmişti mazgala :D

bende hep çapraz geçerim motorumla bile:)

MotorKafa
09 Ekim 2011, 21:39

Benden bahsediyorsun hoca :cherry: İzmir'e yeni geldiğim zamanlardı... Teknosaya girdim motoruda mazgalın üstüne çektim. Alışkanlık meselesi anahtarımı hep kaskın içine koyarım motordan inince. Ama bu sefer anahtarı kaskın içine koyduğumu unutmuşum. Kaskı kafama geçirmek için ters cevirdim ve çıt diye bi ses geldi. Yere baktım anahtar yok mazgalın içine odaklandım orada uzanmış duruyor öyle. O anki korkuyla nasıl bir güç geldiyse, Seyit Onbaşı gibi mazgala yapışıp uuaaaaahhhhh diye kaldırdım o koca demir yığınını ve kaldırıma yasladım. Sonrada esnaflardan birinin kepenk demiri ile zorlanarak da olsa anahtarımı almayı başardım :bounce:

VAldes35
10 Ekim 2011, 02:29
TEK OLmamak bana iyi geldi :D mazgal görürsen gazla no parking :D GO !!!!!!!!!!!!!!

yürekçe
10 Ekim 2011, 09:53
bence yine de şanslısın...
ya motosikletin mazgala değil de, mazgal motosiklete girseydi?
o vakit 13 anahtar da işe yaramazdı :P