PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yamaha bws125 vs vespa lx150 ? acil.

RottingCrist
08 Ekim 2011, 13:14
arkadaşlar,
hafta içi eşimin hafta sonları benim kullanabileceğim bir motosiklet seçimi yapmaya çalışıyoruz. ben bws125 eşim lx150 diyor. bws olursa sıfır almayı düşünüyorum lx olursa ikinci el olacak. sizin önerileriniz nedir acaba? her iki motosikletin kalitesi tartışılmaz fakat şu özellikler üstündür ve tercih sebebi olur dediğiniz şeyler varsa paylaşmanızı rica ederim. sonrasında pişman olmadan net bir karar vermeye çalıştığımız için sizlerin de öneri ve görüşleriniz bizim için önemli. şimdiden tşk.

Zippo's
08 Ekim 2011, 14:15
BWS nin yeni kasasi bence gereksiz pahali ve 2. El satarken cok zarar edersin.2. el piyasasi yok gibi.Vespa daha mantikli olur.Fakat esinizle beraber kullanacaginiz icin o paraya 2. El bi 250 lik maxi scooter bakmak daha mantikli olur bence.

Pardon yanlis okumusum :) hafta ici esiniz hafta sonu siz kullanicaksaniz maxi scooter olmasi gerekli degil.Bu durumda ben vespa derim.Ama esinizle beraber binmek istediginizde pek rahat olacagi soylenemez.2 kisi kullanma dusunceniz varsa eger maxi scooter yoksa herturlu vespa

syn022
08 Ekim 2011, 14:28
Bencede eğer 2 kişide binecekseniz. Bence haftasonu yalnız değil eşinizle çıkarsınız. Maxi scooter olursa çok daha iyi olur. Yalnız eşinize göre birşey seçmenizde fayda var. Bir beverly 250ie uygundur diye düşünüyorum. Fiyat konusundada bir vespa lx150'den pahalı değildir. Karar sizin tabi. Hayırlısı olsun.

RottingCrist
08 Ekim 2011, 14:29
yorum için tşk. eşim kullanacak olmasa 250 cc altına inmek istemem ama maalesef durum böyle. aslında vespayı ben de beyeniyorum ama biraz kilolu olunca altımda kaybolup gitmesinden korkuyorum :) sanırım vespa daha ağır basmaya başladım.

syn022
08 Ekim 2011, 14:31
Hiç daha önce kullanmadıysa haklısınız sıkıntı olabilir. Ama daha önceden varsa tecrübe 250'lik sıkıntı yaratmaz. Yani o kadar para verip altınızda kaybolucaksa yazık o paraya :)

RottingCrist
08 Ekim 2011, 14:33
kilolu olan benim bu yüzden vespa da kararsızım :) eşime today bile fazla gelir :)

halazula
08 Ekim 2011, 14:34
Eğer ikisi arasında kaldıysan vespa derim.. ama bir de honda ps 150i var onuda araştırabilirsin.. tavsiye ederim.. en azında altında kaybolup gitmez..:)

RottingCrist
08 Ekim 2011, 14:38
evet şimdi sp ve fly ilanlarını kurcalıyordum. peki bu lx150 ve lx150 i.e arasındaki fark nedir bilen var mı acaba?

Eğer ikisi arasında kaldıysan vespa derim.. ama bir de honda ps 150i var onuda araştırabilirsin.. tavsiye ederim.. en azında altında kaybolup gitmez..:)

RottingCrist
08 Ekim 2011, 14:40
et4 ile lx150 arasındaki farkları bilen var mı acaba?

halazula
08 Ekim 2011, 14:41
evet şimdi sp ve fly ilanlarını kurcalıyordum. peki bu lx150 ve lx150 i.e arasındaki fark nedir bilen var mı acaba?

biri karbüratörlü diğeri enjeksiyonlu yani daha az yakar..

h_koksal
09 Ekim 2011, 11:43
Eğer kullanma imkanınız var BW'S i bir test edip ondan sonra karar verin derim.enjeksiyon ,kombine fren, büyük sele altı bagajı, vesağlam kaporta aksamı ile düşsede yine yolculuğa devam edebilecek enduro scooter tarzında bişi, ihmal etmeyin.
Eğer karar aşamasında isen model bazından önce marka bazın yapmalısın kararı ,honda ve yamaha arasında karar vermeni ,satış,servis ve yedek parça ağları daha sistemli ve fiyat politikaları kullanıcıyı incitmeyen olmasını daha mantıklı buluyorum.