PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cfmoto cf 150-A

fat280
07 Ekim 2011, 21:30
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-ulusan-motor-dan-cf-150-a-60004128/detay/

bu motorla ilgili düşünceleriniz nedir arkadaşlar gerçekten enjeksiyonlu ve kaliteli bir makineyse bence fiyatı uygun gibi geldi kullanan alan arkadaşlar var mı

zaferkarizma
07 Ekim 2011, 21:35
fiyat su soğutma ve enjeksiyona göre bedava ayrıca bunda titreşimde olmaz.(motor kısmını inceleyiniz)

fat280
07 Ekim 2011, 21:41
fiyat su soğutma ve enjeksiyona göre bedava ayrıca bunda titreşimde olmaz.(motor kısmını inceleyiniz)

evet zafer fiyat bu özelliklere göre çok uygun ve kaliteli bir şeyede benziyor motor kısmıda buradan görünenler

eko29
28 Ekim 2011, 14:57
Bu motoru altın elbiseli adamda test etmeleri lazım benimde çok hoşuma gitti

baran.ankara
28 Ekim 2011, 17:12
tipi ybr 125i andiriyor guzel bi motosiklete benziyor hangi ulke uretimi?

egelim 43
28 Ekim 2011, 17:15
Hakikaten güzel bi şeye benziyor çinli olması kuvvetle muhtemel birde kullanana rastlasak:santa:

tosbağa
28 Ekim 2011, 17:22
Bu CFmoto'nun motosikletleri "Dorado" markası altında Türkiyede satılmıştı. Satılanlar pek kaliteli değildi.

umtglsr
28 Ekim 2011, 17:44
her marka motorun çinini yapıyolarda neden cbf ninkini yapmıyolar cok merak ettim cbf nin oturuş pozisyonu şekli fln cok hosuma gidiyo fakat fiyatı yuzunden elim gitmiyo olsa çini satsalar bu fiyata alınır yani.

İsmailFidan
28 Ekim 2011, 18:40
arkadaşlar su soğutmalı olması niye hemen sizi cezbediyo anlamadım.hava yada yağ soğutmayla ilgili ne gibi bi sorununuz var.tek silindir 250cc hatta bazı 500ccler bile kaliteli bi markada hava -yağ soğutmada hiçbi sorun yaratmıyor.illaki su soğutmaya bakmanın gereği ne?
arkadaşım yeni mondial 250MrDestro aldı.su soğutmalı.aldığı günden beri bir sürü sıkıntı geldi başına bu sorunlardan en büyüğüde motorun su kaynatması.su soğutma tabiki güzel ama düzgün ve randımanlı çalışıyor ise.

Zippo's
28 Ekim 2011, 18:46
Bana biraz kalitesiz hissi verdi nedense,göstergeler ybr'den (ç)alıntı.

eko29
28 Ekim 2011, 19:03
Bence hermarka fırsat verilmeyi hakediyor bugün bayıldığınız yere göğe sığdıramadınız japon marka motorlarda eskidende bu tepkileri görüyordu peşin konuşmamak lazım

sercan2667
28 Ekim 2011, 20:02
bu motoru önceden görmüştüm çok hoşuma gitti.Bi problem çıkmaz

fat280
28 Ekim 2011, 20:20
arkadaşşlar bu motor hakiki çin malı motor ama çinini ileri gelen kaliteli markası olduğunu duymuştum motor kısmına bakarsanız diğer çinliler gibi dandik değil hissi verdi bana :D

arkadaşlar su soğutmalı olması niye hemen sizi cezbediyo anlamadım.hava yada yağ soğutmayla ilgili ne gibi bi sorununuz var.tek silindir 250cc hatta bazı 500ccler bile kaliteli bi markada hava -yağ soğutmada hiçbi sorun yaratmıyor.illaki su soğutmaya bakmanın gereği ne?
arkadaşım yeni mondial 250MrDestro aldı.su soğutmalı.aldığı günden beri bir sürü sıkıntı geldi başına bu sorunlardan en büyüğüde motorun su kaynatması.su soğutma tabiki güzel ama düzgün ve randımanlı çalışıyor ise.

abi haklısın su soğutma olması neden cezbetti diyorsun ama o da önemli bir durum özellikle çok sıcak şehirlerde havalıya göre daha iyi olabilir birde benim asıl dikkatimi çeken enjeksiyon yani ecu yazması fiyatıda baya uygun kaliteliyse bence fazlasıyla değer

felekman
12 Nisan 2013, 23:04
arkadaşşlar bu motor hakiki çin malı motor ama çinini ileri gelen kaliteli markası olduğunu duymuştum motor kısmına bakarsanız diğer çinliler gibi dandik değil hissi verdi bana :D

abi haklısın su soğutma olması neden cezbetti diyorsun ama o da önemli bir durum özellikle çok sıcak şehirlerde havalıya göre daha iyi olabilir birde benim asıl dikkatimi çeken enjeksiyon yani ecu yazması fiyatıda baya uygun kaliteliyse bence fazlasıyla değer

cf moto'nun avusturalya markası olduğunu ve ciddi anlamda kaliteli motorlar ürettiğini duymuştum. fabrikaları her markada olduğu gibi çinde.
ben bir tane kadıköy'de gördüm. araştırdım. yabancı sitelerde motorun uzun yol için tasarlanmış (avusturalya şartlarına endeksli) olduğuna dair yorumlar görüyorum. avusturalyada yollar git git bitmezki :D

bu arada merak eden arkadaşlar ankarada bi tane satılık 2. el var. ilan linki burada (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-cfmoto-emsalsiz-ilk-el-hatasiz-119990004/detay) gidip denemeyi çok isterdim açıkçası. sıfırı 3590 tl olarak belirtilmiş :D bayii ve servis ağını genişletirse ülkemizde tutunabilecek bir motor olduğunu düşünüyorum.

Who is CFMoto
An established powersports manufacturer renowned the world over, CFMoto officially arrived in the Australian market in 2010 boasting a truly unique and innovative product range including rugged ATVs, sporty motorcycles and stylish scooters.

CFMoto manufacturing is based in Hangzhou, China, and the company has been manufacturing power driven products for over 20 years. CFMoto is firmly set on becoming the world’s leading supplier of powersports products, a goal that will be achieved by keeping a constant focus on its core values of continual improvement, innovation and quality. The CFMoto manufacturing plant dedicates over 25 per cent of its 1,300-strong workforce to research and development.

CFMoto defines its product quality as the life of its operations. The organisation strictly enforces a zero defect policy and has adopted innovative production methods to ensure every product is finished to the highest level of detail. These methods are internationally certified to ISO9001:2000 and TS16949 standards while all completed vehicles align with EEC, EPA and DOT requirements.

CFMoto manufactures an impressive 600,000 vehicles annually and these numbers are only the beginning. The name CFMoto may be relatively new in Australia, however already has a well-established global distribution network throughout Europe, North and South America, New Zealand and Africa as well as in China.

CFMoto’s desire to continually innovate and maintain the highest quality in its operations has led to an enviable list of achievements.

With continuous development and many new products to be introduced to the market in 2012, CFMoto is firmly set on making its mark on the Australia motorcycle market.

For further information on the CFMoto range, please visit www.cfmoto.com.au or our facebook page. (https://www.facebook.com/CFMotoAustralia)

http://imgc.classistatic.com/cps/blnc/130402/048r1/054640j_20.jpeg

zerzura
12 Nisan 2013, 23:24
Naçizane fikirlerim:

Çin malı su soğutmalı ve enjeksiyonlu motor alınmaz. Niye su soğutması tercih edeyim ki 150cc bir tek silindir commuter'da? Su kaçağıydı, radyatörün pasıydı antirifiziydi pompasıydı...
Hele ki enjeksiyon. Biraz daha az yakacak, yılda 100 lira benzinden kar ettirecek diye, çinli arkadaşların ürettiği dandik ECU bir gün su alacak ve 400 500 lira artık ne kadarsa bi tarafa kaçacak...
Gerek yok.
Ne avantajı olacak?

luciphere
12 Mart 2014, 16:57
bende 5 güm önce aldım. bu motoru almadan önce yaklaşık 5 gün iş yerimden bir arkadaşınkini kullandım gayet güzel bir motor. yalnız anlamadığım daha önce kullandığım motor da hiç titreşim yokken aldığımda titreşim var. sanırım ilk bakımdan sibop ayarı gerektiriyor arkadaşımda da aynı şey olmuş. yurt dışı sitesinde 6 vites diyor ancak benimkinde 5 vites. önü ybr arkası cbf benzeri güzel bir motor.

http://s18.postimg.org/a5zlvqp3p/20140310_160458.jpg (http://postimg.org/image/a5zlvqp3p/)