PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gözlüklü arkadaşlar Hangi tür kask kullanıyor ?

_w_
07 Ekim 2011, 13:26
arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi gözlüklü motosiklet kullanıcısıyım kaskım full face ve gözlüğü içine sokarken gözlüğümün sapı koptu :pr: bende kaskı değiştirmeye karar verdim. sizce nasıl bir kask kullanmalıyım hangi tür kask önerirsiniz. ?

önereceğiniz kask türünün markasını da yazarsanız sevinirim...

efe tolga
07 Ekim 2011, 13:30
kask değilde gözlük çerçevesi ve sapını değiştirseniz daha iyi olabilir,bende gözlük var sapları büyük olduğu için takamıyorum yolda(gerçi okadar bozuk değilde gözlerim gene olsa iyi olur) ince çubuk gibi saplılar var yanlardan baskı da yapmıyor onları tavsiye edebilirim,çünkü kask ister 10 bin liralık olsun ister 100 liralık olsun gene aynı şekilde gözlüğü tutacak.

tr100a
07 Ekim 2011, 13:35
ilk önce ben yazayım kaldır at marka kask biraz bol kullanıyorum gözlük problem yaratmıyor parayı bulsam biliyorum nasıl kask takılacahını ama :pr: birde rus malı fiber kaskım var çok kalite :queen: her nasılsa gözlükle takılıp çıkartabiliyorsun yapmış ruslar ama camı çok eskidi ve içi bozuldu çözüm bulamadım

_w_
07 Ekim 2011, 13:36
bahsetdiğiniz ince saplı kullanıyorum titantum ama ek yerinden koptu :(

Atahualpa
07 Ekim 2011, 13:40
Scorpion Exo 750 Kullanıyorum. Oakley güneş gözlüğümün eşşek kadar sapı bile sorunsuzca giriyor.

Sinan Aksu
07 Ekim 2011, 13:44
İmkanın varsa Scorpion EXO 1000 almanı öneririm.
İçinde gözlük sapı için kanallar var.

_w_
07 Ekim 2011, 14:15
Scorpion Exo 750 Kullanıyorum. Oakley güneş gözlüğümün eşşek kadar sapı bile sorunsuzca giriyor.

İmkanın varsa Scorpion EXO 1000 almanı öneririm.
İçinde gözlük sapı için kanallar var.

abiler ben öğrenci adamım :P fazla pahalı bişey olmayacak :)

jr.
07 Ekim 2011, 14:16
önemli bir konu

ls2 cartoon'da gözlük takamıyorum.

Atahualpa
07 Ekim 2011, 14:37

Kask da cimri davranma. Benim de bütçem çok geniş değil ama kafam çok değerli. 1 ay önce asfalt ile tanıştığımda gayet net anladım bunu. Biraz sık dişini para biriktir ve iyi bir şey al. Nacizane abi tavsiyesi bot ve kaska verdiğin paraya asla acıma

BBelt
07 Ekim 2011, 14:53

Grex iyidir.

ramizan83
07 Ekim 2011, 15:54
cene acılır kasklarda sorun olmuyordu bende ls2 bır kask aldım gozluk ınce olmasına ragmen bende zor takıyoeum hayırlısı ne zaman kırarız cerceveyı bakalım

gökhan_90
07 Ekim 2011, 15:58
abilerim bende öğrenciyim ve ls2 çene açılır taktım gözlük rahat oluyor ama bu ls2 ler gerçekten çok kötü mü ? ve imkanlarım ona yetiyor o kaskı almak istiyorum konuyu açan arkadaşımla bize yardımcı olursanız...

safakk
07 Ekim 2011, 21:19
full face nitro marka en alt seviye kaska sahibim kask tam kafama göre olmasına rağmen kalın saplı gözlükde sorun olmuyor ancak en iyisi lens kullanmak hem daha güvenli olur sonuçta kask yere çarptığında gözlüğün kırılıp yüzünüze saplanmasını istemezsiniz değil mi?

jack hammer
07 Ekim 2011, 21:44
eger hızı sevmiyorsan ki scooter kullanıyorsun çeneden açılır kask en iyisin. bende özlük kullanıyorum çeneden açılır kullanıyordum fakat yüksek hızlarda ugultu yapıyor. çok yakında 600 rr alacagım ya lazer ameliyatı olacagım yada bakacaz bi çaresine.

PEKTAS
07 Ekim 2011, 21:51
kask değilde gözlük çerçevesi daha doğrusu işte kulağın üzerinde duran kısma ne deniyosa , var aşırı esnek hani orjinalinden eklem yeri yok direk büküyosun cebine falan koyuyosun onları öneririm bi arkadaşım kullanıyo

canekin
07 Ekim 2011, 21:55
kask değilde gözlük çerçevesi ve sapını değiştirseniz daha iyi olabilir,bende gözlük var sapları büyük olduğu için takamıyorum yolda(gerçi okadar bozuk değilde gözlerim gene olsa iyi olur) ince çubuk gibi saplılar var yanlardan baskı da yapmıyor onları tavsiye edebilirim,çünkü kask ister 10 bin liralık olsun ister 100 liralık olsun gene aynı şekilde gözlüğü tutacak.

FULL FACE takıyorum.
GÖzlüklerim yarım çerçeve ve sapları incecik ve biraz esnek.

AccessTr
08 Ekim 2011, 12:53
Nitro F347 VN Kullanıyorum bende!

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

full face nitro marka en alt seviye kaska sahibim kask tam kafama göre olmasına rağmen kalın saplı gözlükde sorun olmuyor ancak en iyisi lens kullanmak hem daha güvenli olur sonuçta kask yere çarptığında gözlüğün kırılıp yüzünüze saplanmasını istemezsiniz değil mi?

hocam söylediğin mantıklı fakat lazer ameliyatı olup gözlükten kurtulan kişilerin ileri yaşlarda katarakt ameliyatı olamayacağını da biliyorsunuzdur umarım!

ysn17
08 Ekim 2011, 13:11
Ben de gözlük var 3 gün önce ls2 nin çeneden açılır kaskını aldım şimdi çok rahatım arkadaşlarında dediği gibi hız yapmıyorsanız çeneden
açılır bir kask iyidir diye düşünüyorum..