PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumu 1 Sene yatıracagım.

motopisklet
04 Ekim 2011, 21:18
1 sene sonra ehliyetimi alıyorum. ve 2. kez ehliyet cezamı yedim 1 sene motorumu yatıracagım. ehliyet aldıktan sonra tekrar devam. dogum tarıhım 10.10.1995

Samet Ağır
04 Ekim 2011, 21:40
motosikletin nedir???

eğer küçük,şehiriçine uygun bişeyse yatırma..bana getir ben senin için bir sene dik tutarım onu....:P:queen::pl:

motopisklet
04 Ekim 2011, 21:42
motosikletin nedir???

eğer küçük,şehiriçine uygun bişeyse yatırma..bana getir ben senin için bir sene dik tutarım onu....:P:queen::pl:

kubacg150 motorum, yzf ile takas edelim :)

Slayerrr
04 Ekim 2011, 21:46
Keşke motosikletinin değerinden bile fazla tutan cezaları yemeden farketseydin ehliyetsiz kullanmaman gerektiğini.

Samet Ağır
04 Ekim 2011, 21:48
kubacg150 motorum, yzf ile takas edelim :)

ehliyetini al sonra ederiz....:cat:

F54
04 Ekim 2011, 21:49
ah işte gençlik ateşi seni fazlasıyla yakmış ne diyeyim daha ehliyet almadan binecekmisin bakalım?

harun1077
04 Ekim 2011, 21:51
Düzgün sürdükten sonra ehliyetsiz motora pek bir şey demiyolar. Kask Ruhsat Plaka Felan.
Tabi çevirmeye girersen ayrı(göz göre görede girilmez)

safakk
04 Ekim 2011, 21:51
konuyla alakalı bir sürü mesaj var sitede az gayretle arayabilirsin

İçinde benzin kalmasın ve aküsünü sök

motopisklet
04 Ekim 2011, 21:55
Düzgün sürdükten sonra ehliyetsiz motora pek bir şey demiyolar. Kask Ruhsat Plaka Felan.
Tabi çevirmeye girersen ayrı(göz göre görede girilmez)
hocam zaten ehliyet cezasını elime vermiyor 1 kere bakkala giderken kask takmamıştım 62 tl ceza kesti ehliyetle alakası bile yokken ceza kagıdında adım ve tc kimlik numaram yazdıgı için savcılıktan cezayı sorguluyorlar ve ehliyetsiz oldugum cıkınca meydana cezayı gonderiyorlar.

Barış Şuşut
04 Ekim 2011, 22:16
2 cezayı yemişsin bence devam et :)) bi kaç kere daha yakalan motoru perte çıkart :) satsan o kadar etmez zaten

samet10
04 Ekim 2011, 22:19
biraz büyük motor olsa uygun kira bedeli ile 1 sene bakardım :D

sarıdev
04 Ekim 2011, 22:25
cumartesi günü boğaz köprüsü kgs gişelerinde bir arkadaş beni durdurdu dostum a2 ehliyetin var mı dedi var dedim benim motoru bağladılar cezayı ödedim ama ehliyetim yok diye teslim etmiyorlar gelip ehliyetini gösterip teslim aldığına dair imza atarmısın dedi,bende gidip ehliyeti gösterip imzayı atıp motorsikleti aldım.Ama cezayı yiyen arkadaş ehliyetini evde unutmuş ne kadar doğru bilemem sonra polisin gözü önünde motoruna bindi bana teşekkür edip yoluna devam etti.Şimdi ehliyetsiz kullanan arkadaşlara sesleniyorum Allah göstermesin bir kazaya karışıp birisinin ölümüne sebep olsanız vicdanınız rahat eder mi?

samet10
04 Ekim 2011, 22:31
senin durum kötüymüş ya o motoru almasına yardımcı olamk iyi bir davranış ama ehliyetsiz kullanmasına göz yummuş oldun...

ağır bi yük sanırım

sarıdev
04 Ekim 2011, 22:46
senin durum kötüymüş ya o motoru almasına yardımcı olamk iyi bir davranış ama ehliyetsiz kullanmasına göz yummuş oldun...

ağır bi yük sanırım

Polis git A2 ehliyetli birini bul motorunu verelim demiş,birde hepimizin başına gelebilecek bir olay anlık karar vermem gerekiyordu bu şekilde davrandım.Umarım bana yalan söylememiştir.

samet10
04 Ekim 2011, 22:52
tamam sen masumane motorunu kurtarması için yardım ettin ama ehliyetsiz yollarda artık.

neyse umarım en kısa sürede ehliyetini alır

motopisklet
04 Ekim 2011, 22:52
2 cezayı yemişsin bence devam et :)) bi kaç kere daha yakalan motoru perte çıkart :) satsan o kadar etmez zaten

bidaha yakalandıgım zaman 2400 tl ceza + 3 ay hapis diye biliyorum. bunu göze alamam:)

Slayerrr
04 Ekim 2011, 22:56
cumartesi günü boğaz köprüsü kgs gişelerinde bir arkadaş beni durdurdu dostum a2 ehliyetin var mı dedi var dedim benim motoru bağladılar cezayı ödedim ama ehliyetim yok diye teslim etmiyorlar gelip ehliyetini gösterip teslim aldığına dair imza atarmısın dedi,bende gidip ehliyeti gösterip imzayı atıp motorsikleti aldım.Ama cezayı yiyen arkadaş ehliyetini evde unutmuş ne kadar doğru bilemem sonra polisin gözü önünde motoruna bindi bana teşekkür edip yoluna devam etti.Şimdi ehliyetsiz kullanan arkadaşlara sesleniyorum Allah göstermesin bir kazaya karışıp birisinin ölümüne sebep olsanız vicdanınız rahat eder mi?

O zaten bir yolunu bulup motoru oradan çıkaracaktı. Orada bırakacak değil. Ama sana da bu arada 10 ceza puanı yazıldı haberin olsun.

inzell
04 Ekim 2011, 22:57
Bu cezalar seni yıldırmasın. :)

harun1077
04 Ekim 2011, 23:01
Bende 01/01/95 Ne arabayla ne motorla hiç ceza yemedim.İnşlh. yemem ehliyet alana kadar.Motoru sattım saten Mayıs ta alıcam yaza doğru ehliyeti de alırım.sorun olmaz.
Sadece 1 kere arkamdan polis korna anos felan dur felan dedi.Yol tek yöndü bende geri döndüm bastım gittim:D Plaka da Satılık yazıyodu o zaman motor satılıktı.

panatin11
04 Ekim 2011, 23:11
bende 95 dogumluyum :D 2006 da basladım motor bınmeye ehlıyet yok :D yıl 2011 hala ehlıyet yok :D bir tane bıle ceza yemıslıgım yoktur :D sans ıste :D

sarıdev
04 Ekim 2011, 23:14
O zaten bir yolunu bulup motoru oradan çıkaracaktı. Orada bırakacak değil. Ama sana da bu arada 10 ceza puanı yazıldı haberin olsun.

İnsanlığımdan ceza puanı düşmesin yeter.Zaten o cezasını ödedi umarım aynı hatayı bi daha yapmaz.