PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : rüzgarlı havada motosiklet kullanmak?

garabli
16 Mayıs 2011, 10:15
gecenlerde rüzgarlı havada dışarı çıkmak istedim 2 kez dengemi kaybettim rüzgardan . rüzgarlı havada bir sürüş taktiği varmı?

__sArSıLmAz__
16 Mayıs 2011, 10:22
rüzgara kafa tutma yavaş sür,mümkünse 2 kişi bin artçılı

ardahakgor
16 Mayıs 2011, 10:45
her koşulda oldugu gibi düşük hızda kullan ani hareket yapma

kenrox
16 Mayıs 2011, 11:02
kolları gevşek tut. rüzgar ve kolların salınımı birbirine çok direnç göstermesin. kolları çok kasarsan istemeden kontra yapar daha sıkıntılı bi duruma sokabilirsin kendini.
bacaklarla da motoru sıkıca kavra.

ilk başta biraz ürkütücü gelebilir ama rüzgarla alışıp o ahengi yakalayınca baya zevkli bir olay.
öyle salına salına gidersin. (rüzgarla dans :P )
tabi başlarda yavaşla. alıştıkça hızlanırsın. sanılanın aksine rüzgarı yarmak rüzgara meze olmaktan daha iyidir.

sert rüzgarsız günü geçmeyen biryerde yaşadığımdan seve seve zevk almayı öğrendim :D

ha bi de kesinlikle kulak tıpasız çıkma. en iyi kask bile rüzgarlı havada korkunç gürültü yapar kulaklarda. (100db'den fazla)

son olarak forumlarda aramaya inan bu konu çok kez yazıldı çizildi. :D

draggy
16 Mayıs 2011, 11:52
Rüzgar gelen yöne popoyu 4-5 cm kaydırarak otur. Motorun çok hafifse yapacak fazla bir şeyin yok, yavaş gitmelisin..

ademacar1963
16 Mayıs 2011, 11:54
haha ben bursada kuryelik yapıyorum honda ktivayla arkada kocaman pizza kutusu malum şehrimizde lodos şehri rüzgar bı vuruyo hoop sol şerite zar zor kendimi sağ şşerite geri atıyorum bidaha sola:D

ardahakgor
16 Mayıs 2011, 12:03
Rüzgar gelen yöne popoyu 4-5 cm kaydırarak otur. Motorun çok hafifse yapacak fazla bir şeyin yok, yavaş gitmelisin..

popodan üşütmeyelim sonra rüzgarı yiye yiye :)

Slayerrr
16 Mayıs 2011, 12:44
Yeterli bilgi burada mevcut http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/80475-yeni-suruculere-ruzgar-uyarilari.html