PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A2 Direksiyon sınavında yapılması gerekenler?

MuTLu.
15 Mayıs 2011, 12:15
Merhaba,

Bugün direksiyon sınavım var arkadaşlar. İşim dolayısıyla eğitimlere pek katılamadım. Yazılı sınava çalışabildim. Motosiklet kullanıcısıyım 2 yıldır, yani biliyorum ama aynayı, lastikleri kontrol gibi şeyler var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler..

TutkuluAcemi
15 Mayıs 2011, 12:23
Ayakları indir, otur, aynaları kontrol et, sinyal ver istenilen yerden git gel. Sağa sola dönüşlerde dar kavisle, geniş kavisle dönmeyi ihmal etme. Çok hızlı olma 50yi geçme.

mert961
15 Mayıs 2011, 12:38
Ayakları indir, otur, aynaları kontrol et, sinyal ver istenilen yerden git gel. Sağa sola dönüşlerde dar kavisle, geniş kavisle dönmeyi ihmal etme. Çok hızlı olma 50yi geçme.

bende girdim hiç bakmadılar bile adamı biri u dönerken 2 kere kaldırıma toslayıp motoru sola yatırdı 75 aldı gerisini sen hesap et:bounce:

MuTLu.
15 Mayıs 2011, 12:42
Teşekkürler. :)

mınçıka_35
15 Mayıs 2011, 12:48
Fazla heyecan yapma.10 metre gidp,10 metre geri geliyorsun.Yalnız "TutkuluAcemi" arkadaşımızın söylediklerine ben de katılıyorum...Motor sürerken gözlerin hep ileri baksın.Kafanı gösterelere bakmakla meşgul etme.Fazla da hızlanma.Bir de sana neden ehliyet alıyorum diye sorarlarsa;Motor tutkum var,bilinçli bir şekilde binmek için.Cevabın bu olsun.İşin aslı,daha ehliyet alamayan görmedim,duymadım.İllaki veriyorlar:)

yesewi
15 Mayıs 2011, 13:09
Bende Çok Korkmuştum Bu sınavda ama kolaymış 3 duba koydular 3 er metre ara ile arasından S çizip geçtik ileriye gidip geri döndük geldik hepsi buydu toplamda 2 dakikalık birşey sıkıntı yok ):

MuTLu.
15 Mayıs 2011, 13:25
Peki arkadaşlar teşekkür ederim. Gerçekten de o olurdu zaten cevabım. Bilinçli kullanmak.. Artislik olsun diye binmiyordum zaten. Tutku. :)

hakan 10
15 Mayıs 2011, 13:26
motorlar 100 lük mü ?

MuTLu.
15 Mayıs 2011, 13:28
Arkadaşlar söylemeyi unuttum..

Ben işe gittiğimden dolayı, direksiyon sınavını geçtik.. Meb, trafik belgesi v.b tüm işlerle abim veya annem ilgilenebilir mi? Bizzat kendim mi gitmem lazım? Zaten yaş 17 ?

Yardım edin, işten izin alabileceğimi sanmıyorum..

Slayerrr
15 Mayıs 2011, 13:37
Arkadaşlar söylemeyi unuttum..

Ben işe gittiğimden dolayı, direksiyon sınavını geçtik.. Meb, trafik belgesi v.b tüm işlerle abim veya annem ilgilenebilir mi? Bizzat kendim mi gitmem lazım? Zaten yaş 17 ?

Yardım edin, işten izin alabileceğimi sanmıyorum..

Bahsettiğin işleri zaten kurs yapıyor. Sen sadece dosyan hazır olunca kurstan alıp Emniyet Müdürlüğü'ne vereceksin. Son olarak da ehliyetini teslim almaya gideceksin. Bu işlemleri de senden başkası yapamaz çünkü dosyanı emniyete teslim ederken ehliyetini, ehliyetini alırken de teslim aldığına dair bir belgeyi imzalayacaksın. Yani 1-2 hafta arayla 2 kere izin alman gerekecek.

NEZZ
15 Mayıs 2011, 16:52
çok şükür bu günü atlattık gıcıklık yaptılar yüzlük motorla koymayız dediler kıyamet koptu çok şükür geçtim galiba saat beşte belli olcakmış ama kalma ihtimalim sıfır diyebilirim bastırıncaya kadar motorda geliyo oleyyy yaşadım gerçi öldümmü demelimiydim ;)

mezit
15 Mayıs 2011, 16:55
ben 73 almışım kıl payı geçtim sadece dönerken ayağımı yere koydum oda dengesiz çalışan motor yüzünden...

metci
15 Mayıs 2011, 17:08
Bu sınavlar farklı tarihlerde mi oluyor?

Bizim direksiyon sınavı 29 Mayısta olacakmış... :silent:

mezit
15 Mayıs 2011, 17:15
evet benim sınav dünsü akşam sonuçları aldım ama 73 deyince şok oldum resmen ya geçemeseydim 2aydaha bekle...

MuTLu.
15 Mayıs 2011, 18:42
Ben de 83 aldım. Nerede not kırıldığını sordum, pek bilgi verilmedi. Malum yoğundu zaten, o kafasına güneş geçmiş olan MEB'e bağlı kişi nerden not kırdı acaba !

Motosiklet eğitimlerine hiç girmedim. İşten dolayı giremedim daha doğrusu. Sınavda kaldırırken 10 saniye geciktim. Oda debriyaj olayından.. Sonra güzel ve yavaş bir biçimde aynalarımı düzelterek 8 çizdim. Hâtâ nerede yaptım bilmiyorum.

Yanlış anlaşılmasın; Eğer düşük not aldıysam muhakkak bir hata vardır. Sorun onu tekrarlamamak, hatanın ne olduğunu bilip, dikkatli davranmak :)

Samet Ağır
15 Mayıs 2011, 19:31
ben 73 almışım kıl payı geçtim sadece dönerken ayağımı yere koydum oda dengesiz çalışan motor yüzünden...

ben olsam o kadarda puan vermez 6 sene git gel yaptırırdım sana....:queen:

yaşasın kötülük!!!!::evil::::evil:: :queen::queen::queen:

metci
15 Mayıs 2011, 20:44
29 Mayıs'ta sınava girecek var mı_?

Brs.
16 Mayıs 2011, 00:05
Bu hafta sonu bizimde vardı dreksiyon sınavı ama haftaya ertelendi? Tüm illerde ertelendi sandım, sadece Ankarada ertelenmiş o zaman? 21 yada 22 mayısda sınava girecekmişiz biz?

Volkan Serezli
16 Mayıs 2011, 00:24
bugün bende girdim
adam ehliyet sınavına motorla geliyor ve geçirmiyorlar
ben olsam bende geçirmem dalgamı geçyonuz lan diye:queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:21 ----------

Bu hafta sonu bizimde vardı dreksiyon sınavı ama haftaya ertelendi? Tüm illerde ertelendi sandım, sadece Ankarada ertelenmiş o zaman? 21 yada 22 mayısda sınava girecekmişiz biz?

biz girdik bugün:)

ardahakgor
16 Mayıs 2011, 22:15
fazla gazlama yeter :)

mustafababa
23 Eylül 2012, 12:25
bu gün sınawım var bana şans dileyin arkiler

mustafababa
23 Eylül 2012, 18:07
sınava 1 saat önce girdim çıktım ama kimse iplemiyo seni ben motoru 1e attım ama motor kalkmadı arızalıydı ama yinede pek sorun olmadı.....

MuTLu.
24 Eylül 2012, 03:15
Ehliyeti alalı 1 seneyi geçti. Şimdi B'nin direksiyon sınavına gireceğim.. Ehehe..

Başarılar arkadaşlar. Motosikleti kaldırdıktan sonrası kolay, sadece tur atıp dönüyorsunuz.

harun27
24 Eylül 2012, 06:54
Ben B-A2 ehliyetine sahip bir kişiyim B sınıfı ehliyeti alırken düz bi güzergah üzerinde git gel yaptırdılar izlediler ve ona göre not verdiler ama ben girerken olması gerektiği gibi yaptırdılar 6-7 tane duba aralarından geçtim ve belirlli yerde 8 çizdim ek olarak dubalar boyunca duz git gel yaptım... Ha sorarsan ki eğitmenler de tam biliyor mu hayır çünkü düz gidiş gelişte 50 km yi geçmeyin yazıodu bizim eğitmen en az 50 ile gidin mümkün oldugunca orada hızlı olun demişti :) Seninki düz yolda olsa parkurda olsa tek baktıkları ayagını yere koyup koymaman...

belen51
17 Mart 2014, 12:58
Arkadaşlar konu açılalı çok olmuş ama sınavda ne yaptığınıza eklediğim fotodaki yerlere bakarak puan veriyolar.
bunlara dikkat ederseniz geçersiniz.
benimde 22.martta sınavım.

http://hizliresim.com/x9Ov33

http://hizliresim.com/x9Ov33
http://i.hizliresim.com/w1XjoA.jpg

harleybaba
17 Mart 2014, 23:48
Belki daha önce defalarca yazılmıştır ama yinelemekte fayda var.

Yeni prosedüre göre direksiyon sınavında kullanılan motorlar vitesli.
Full ekipman şart.

Direksiyon sınavı 2 aşamalı.
1.si parkur.Parkurda slalom, 8 çizme ve platform üzerinden geçme var.
Acemiler en fazla platformda zorlanıyor ama alışkın olana hava-cıva.
8 çizdikten sonra platforma çıkıp tekerleri platformdan indirmeden tamamlamak gerekiyor.

Parkurda başarılı olunca 2. aşamaya geçiliyor :cherry:
2. aşama şehir içi trafikte 2-3 km seyretmek.
Sinyaller, temiz sürüş vs çok önemli.
Görevliler arkadan arabayla takip ediyor. Parkur + trafik toplam süre 30dk.

YouSuffer
17 Mart 2014, 23:51
full ekipmanı kurslar temin ediyor mu ?

harleybaba
17 Mart 2014, 23:55
Evet veriyorlar ama en azından kendi kaskını götür kardeş, benim yakınım girdi sınava, kendi kaskımı verdim.

berkaye
17 Mart 2014, 23:59
Evet veriyorlar ama en azından kendi kaskını götür kardeş, benim yakınım girdi sınava, kendi kaskımı verdim.

İyi vermiyolar sandım varya full ekipman korktum bir an.

harleybaba
18 Mart 2014, 00:01
Kardeşim motorcu olacaksan en başta koruyucu ekipman al gerisi hikaye.
Hiç motordan düştün mü:wiinkk:

halit34
06 Eylül 2014, 17:00
Arkadaşlar bu Simavi geçmek zor anladigim kadarıyla Yarin sinavim var scooter var bnde ama vitesli 1 sefer 50-60 metre durdum biraktim gecemicez mi acaba ilk seferde