PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çaylak Racingçiler

kefeeee
14 Mayıs 2011, 18:47
Selam arkadaşlar şuanda senaryosu hazırlanmakta olan belgeselim var. ninja 250r, hyosung 250, cbr 125, yzf 125r hakkında sahipleriyle konuşarak her birinin sorunlarını ve +larını dinleyerek bir değerlendirme oluşturacağız. Racing motorla başlayacak olanlara bi nebzede olsa yardımcı olabilmek, sorularını cevaplamak amacıyla. Sizden istediğim şey belgeselde sorulması istediğiniz soruları bu konu altında yazarsanız çok sevinirim herbirine tek tek sorar ve sizinde sorularınızın yanıtını almış oluruz. Ayrıca yeni kasa cbr250 ile istanbulda oturan bir arkadaşımız varsa onunlada bir söyleşi yapmak isterim. Çekinmeyin ekipte herkez genç keyifli bi ortam olur. saygılar iyi forumlar soruları bekliyorum:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:36 ----------

Ne motorla başlasam diye milyon soru soranlar nerdesiniz yav?

yasin_942
14 Mayıs 2011, 18:57
her türlü soruya açığım:)

kefeeee
14 Mayıs 2011, 18:59
her türlü soruya açığım:)

var kardeşim yzfli lazım olsa mutlaka haber veririm

acun0
14 Mayıs 2011, 19:01
bu motorların parça fiyatları neden bu kadar pahalı.
çoğu kişi bu motorların görüntüsü ve maddi gücü buna yettiği için bu tip motosiklet alıyor.
peki olması gerekenden daha pahalı olan parça fiyatlarını ancak bozulunca yada kaza yapınca öğreniyor.
mesala cbr 125 in 1 sinyali 140 tl yada bir ön cant 900 tl

ninja 250 benzin otomatiği 1060 lira yuuuuuh yani

zaten alan acemi illa düşecek bir granaj üstündeki yazı 90 tl olur mu ? el insafff

kefeeee
14 Mayıs 2011, 19:03
çoğu kişi bu motorların görüntüsü ve maddi gücü buna yettiği için bu tip motosiklet alıyor.
peki olması gerekenden daha pahalı olan parça fiyatlarını ancak bozulunca yada kaza yapınca öğreniyor.

zaten alan acemi illa düşecek bir granaj üstündeki yazı 90 tl olur mu ? el insafff

sorunu göremedim kardeşim görürsem sorucam söz veriyorum:mrgreen:

acun0
14 Mayıs 2011, 19:09
bu motorları alırken parça fiyatı konusunda bilginiz varmıydı? vardıysa ne yapmayı düşündünüz.?

mınçıka_35
14 Mayıs 2011, 19:34
Yakıt durumu hakkında;mesela neden çok yakıyorlar?Bazı racing motorların bir dizel araç kadar yaktığını duymuştum.Hatta bazıları bir şahin,doğan kadar yakıyormuş diye biliyorum.Ara gaz olsun,egzozu bağırtmak için olsun bunlar racinglerin yakıtını etkiliyor mu?

Ve bir de racing motor kullananlar gerçekten asi ruhlu mudur?(Hep öyle derler ya):)

Son olarak racing motor pahalı bir tarz mıdır?Açıkçası zengin işi midir?

Teşekkürler:) Bu arada soruların sahibinin ismi bir dost imzalı:mrgreen:...Adım belgesel kayıtlarına geçmesin :cherry::cherry::cherry:

casillas00
14 Mayıs 2011, 19:37
Güzel bir düşünce takıpteyim.
cbr125 ve gt250'nın eski kullanıcı olarak.

bu motorları alırken parça fiyatı konusunda bilginiz varmıydı? vardıysa ne yapmayı düşündünüz.?

biliyorlar herkezin okuması yazması var,bunu motosikletleri alıp kullanan kişilere değilde başka mecralarda başka konumlarda insanlara sorup tartışmak lazım.

Kullanıcı napsın yedek parça pahalıysa servisi mi dövelim ?

F54
14 Mayıs 2011, 20:11

sana katılıyorum gerçekten yedek parçalar el yakıyor bu ne ya cbr 125 için 5500 tl para verecektim ama bi baktım parçalar el yakacak nede olsa yaz kış biniyorum motora hiç olmasa bile yerler hafif ıslak iken yan yatma olasılığı çok yüksek ee bende bi sinyale 150tl verecek kadar ............... burayı siz doldurun artık korkarak motora binmek hiç zevkli değil bence en azından motor pahalı olsa birşey değil ama yedek parça her an herşey lazım olabilir diye almaktan vaz geçtim dolayısıyla tarz değişikliğene gittim iyide yapmışım

twona
14 Mayıs 2011, 20:34
Selam arkadaşlar şuanda senaryosu hazırlanmakta olan belgeselim var. ninja 250r, hyosung 250, cbr 125, yzf 125r hakkında sahipleriyle konuşarak her birinin sorunlarını ve +larını dinleyerek bir değerlendirme oluşturacağız. Racing motorla başlayacak olanlara bi nebzede olsa yardımcı olabilmek, sorularını cevaplamak amacıyla. Sizden istediğim şey belgeselde sorulması istediğiniz soruları bu konu altında yazarsanız çok sevinirim herbirine tek tek sorar ve sizinde sorularınızın yanıtını almış oluruz. Ayrıca yeni kasa cbr250 ile istanbulda oturan bir arkadaşımız varsa onunlada bir söyleşi yapmak isterim. Çekinmeyin ekipte herkez genç keyifli bi ortam olur. saygılar iyi forumlar soruları bekliyorum:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:36 ----------

ben size belgeseliniz hakkında birkaç soru soryım;

1. yapımcı kim:queen:

2. hangi kanalda yayınlanacak:queen:

3. siz kimsiniz?

4. belgeselin adı ne olacak :P

5. roadyo televizyon mezunumusunuz yada belgesel çekecek teknik donanımı nerde edindiniz:mrgreen:

kefeeee
14 Mayıs 2011, 20:47
arkadaşlar konuyu daığtmazsanız sevinirim ya:)
Yeni motor kullanmaya başlamış çocuklara gidip racing motor zengin işimidir asi ruh işimdiir falan diyemem geneli 1 senelik motorcu bana daha çok motorları üzerinde merak ettiğiniz acemilik zamanı soruları gerekli sanırım ben anlatamıyorum pek :mrgreen:

ben size belgeseliniz hakkında birkaç soru soryım;

1. yapımcı kim:queen:

2. hangi kanalda yayınlanacak:queen:

3. siz kimsiniz?

4. belgeselin adı ne olacak :P

5. roadyo televizyon mezunumusunuz yada belgesel çekecek teknik donanımı nerde edindiniz:mrgreen:

yapımcı benim öğrenciyim. öğrenci çalışması portfolyoya koyulacak. Kefe ben :mrgreen: zaten sinema tv öğrencisiyim teknik donanım ve bilgiye emin olun yeterince sahibim öyle telfonla çekip siteye koymalık saçma bişey olmaz merak etmeyin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:41 ----------

rica ediyorum aprça fiyatlarını başka yerde tartışın belgeselle bi alakası yok çünki dimi? öyle :mrgreen:

kefeeee
15 Mayıs 2011, 03:34
kimse bişey sormuyo yani? cbr 125, ninja 250, yzf125 r ve gtr 250 konusunda merak ettiğiniz hiç bişey yok? Vay be forum ne hale geldi:mrgreen:

Goktug
15 Mayıs 2011, 12:42
Gt250r hakkinda bilgi verebilirim 2011 :bounce:

twona
15 Mayıs 2011, 13:00
arkadaşlar konuyu daığtmazsanız sevinirim ya:)
Yeni motor kullanmaya başlamış çocuklara gidip racing motor zengin işimidir asi ruh işimdiir falan diyemem geneli 1 senelik motorcu bana daha çok motorları üzerinde merak ettiğiniz acemilik zamanı soruları gerekli sanırım ben anlatamıyorum pek :mrgreen:

yapımcı benim öğrenciyim. öğrenci çalışması portfolyoya koyulacak. Kefe ben :mrgreen: zaten sinema tv öğrencisiyim teknik donanım ve bilgiye emin olun yeterince sahibim öyle telfonla çekip siteye koymalık saçma bişey olmaz merak etmeyin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:41 ----------

rica ediyorum aprça fiyatlarını başka yerde tartışın belgeselle bi alakası yok çünki dimi? öyle :mrgreen:

sevindim, merakla bekliyorum belgeselinizi:)

yesewi
15 Mayıs 2011, 13:07
Benim gibi Küçük bir ilçede oturan insanlar... çevresinde eğitim alıcak bir yer yoksa...herkezinde motoru çok kıymetliyse ve elini sürdürmüyorsa benim gibi bir adam cbr125 aldığı zaman bu motoru nasıl kullanıcak ?

kefeeee
15 Mayıs 2011, 15:21
Benim gibi Küçük bir ilçede oturan insanlar... çevresinde eğitim alıcak bir yer yoksa...herkezinde motoru çok kıymetliyse ve elini sürdürmüyorsa benim gibi bir adam cbr125 aldığı zaman bu motoru nasıl kullanıcak ?

yok kesin bende bi sorun var anlatamıyorum :mrgreen:

Carbon
15 Mayıs 2011, 15:36
125 CC Racing görünümlü tek silindirli motor sahipleri, acaba ışıklarda herkesin motoruna bakmasıyla beliren artizlik duygusu sonrası; yeşil yandığında o arabaların yada 600 cc racing motorların egzozunu içine çekerken plakasını okumak zorunda kalması ve o koca deponun üstüne yattıktan sonra scooter sesi çıkararak 0-100'e 10 saniyeden önce ulaşamamaları nasıl bir duygu?

GorkeM
15 Mayıs 2011, 15:45
Bence ne tür sorular sorulmasını istiyorsan, bu şekilde örnek sorular vererek kolayca açıklayabilirsin.

Örneğin;

Motorun ile sürüş sırsasında bir hata yaparsan ,virajı alamamak gibi, ağırlığının ve gücünün bir artısı olduğunu düşünüyor musun?

Park halinde motorunu çevirmek istersen zorlanıyor musun?

gibi... mi?

mevlutgs
15 Mayıs 2011, 15:52
evet dinliyorum

kefeeee
15 Mayıs 2011, 15:54
Bence ne tür sorular sorulmasını istiyorsan, bu şekilde örnek sorular vererek kolayca açıklayabilirsin.

Örneğin;

Motorun ile sürüş sırsasında bir hata yaparsan ,virajı alamamak gibi, ağırlığının ve gücünün bir artısı olduğunu düşünüyor musun?

Park halinde motorunu çevirmek istersen zorlanıyor musun?

gibi... mi?

kesinlikle öyle sorulardan bahsediyorum bende kusura bakmayın:mrgreen:

Okan Sinan Ocan
16 Mayıs 2011, 10:35
- Racing seçerken görünümümü , performansımı seçiminizi etkiledi.
- Seçminizi yaparken başka tip motorlarıda sürüp denedinizmi , mesela bir enduro veya chopper ile sürüş yaptınızmı.
- Kenan SOFUOĞLU nun şampiyon olması racing seçmenizde etkili oldumu.
- Başa dönme şansınız olsa yine racing mi tercih ederdiniz yoksa seçiminiz değişebilirmiydi.
- Bundan sonraki motorunuz yine bir racingmi olacak ?
- Motorunuzu büyütmek için daha ne kadar km yapmanız gerektiğini düşünüyorsunuz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar umarım faydası olur ve iyi bir not alırsınız.

Sevgiler

overcloud
16 Mayıs 2011, 11:17

Ninja için çekim yapman gerekirse seve seve gelirim.

Maxima
16 Mayıs 2011, 17:03
Motorda Dengeyi Saglıyamıyorum Özellikle Arkamda Artçı Oldugu Zaman Işıklarda Durdugumda Hem Motorun Agırlıgı Hem Artçının Agırı Tek Bi Ayagımda Toplanıyor Motor Dengesiz Duruyor Kalkmışımda Dengesiz Oluyor

Sonuç Olarak : Durdugumuz Zaman Motorun Dengesini Nasıl Saglamalıyız ( Ayrıca Zayıf Ve Çelimsiz Biriyim )

Felon
16 Mayıs 2011, 17:10
Motorda Dengeyi Saglıyamıyorum Özellikle Arkamda Artçı Oldugu Zaman Işıklarda Durdugumda Hem Motorun Agırlıgı Hem Artçının Agırı Tek Bi Ayagımda Toplanıyor Motor Dengesiz Duruyor Kalkmışımda Dengesiz Oluyor

Sonuç Olarak : Durdugumuz Zaman Motorun Dengesini Nasıl Saglamalıyız ( Ayrıca Zayıf Ve Çelimsiz Biriyim )

Bu durumda arkandaki kişininde etkisi var bazıları motor sağa doğru yattığında kendini sola yatırıyo düşücek diye aslında yaptığı şey ağırlığın iyice sağa kaymasına neden oluyor.Artçı size güvenmeli dengeyi kendisi kurmaya çalışmamalı mümkünse sus pus otursun çok hareket etmesin:queen:

__sArSıLmAz__
16 Mayıs 2011, 18:20
artçı yüzünden az kaza atlatmadım