PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nolan Çene perdesi Hakkında!

Acil112
13 Mayıs 2011, 12:45
Arkadaşlar Nolan N103 kullanıyorum ve kaskın alt tarafından hava girmesini önleyen Chin Curtain(Çene perdesi) adlı parçayı çıkarmayı düşünüyorum. Özellikle gece yolculuğunda kaskın alttarafından soğuk hava girmesini %100önlüyor diyebilirim. Aynı zamanda kaskı açık kullanırken yukarda olan vizörün iç kısmına toz vs gelmesini de önlüyor. Çıkarmak istememin nedeni ise, Motorumda touring cam olmadığı için bu parça çene açık konumda rüzgar direnci yaratıyor. Takıp çıkarmak 1dk sürüyor:) Böyle bir durumla karşılaşan var mı? benim bilmediğim başka avantaj/dezavantajları var mıdır?

http://www.extremesupply.com/Merchant2/graphics/00000001/600x600/nolan/nolan_helmets_accessories/nolan_n103_chincurtain.jpg
http://www.bikerhiway.com/images/large/nolan/n103_14_LRG.jpg
http://gsri.info/gallery/d/3407-3/Nolan_N103_liner.jpg

yoyo74
13 Mayıs 2011, 13:01
arkadaşta vardı.... kaskı çıkar, tak sıkıldı en son kullanmıyırdu, onun yerine cırt cırtlı bir balaklava tarzı bişey satıyorlardı ben de ondan aldım çok memnun kaldım, hem çeneyi hem boynu hemde gögüsü koruyor.. soğuk geçirmiyor.. 10 TL felan..ucuz da bir şey..

Atahualpa
13 Mayıs 2011, 14:25
Çıkarman ekstra rüzgar gürültüsüne de sebep olacaktır haberin olsun

klemenjero
13 Mayıs 2011, 14:59
kask güzelmiş :)

Acil112
13 Mayıs 2011, 15:10
3.resimde çıkarılmış hali var. kışın birsefer denedim sadece birkaç dakika sürdü:). Bu haline alışmışım, kapalı kutu gibi. çıkarınca çene kısmı çok açıkmış gibi geldi. Şimi Manavgat'ta olduğumdan hava her zaman sıcak sayılır benim aklıma takılan, onu çıkarınca alttan çok hava girermi?(toz, sinek girecek kadar):silent: yada açık konumdayken yukarda duran vizörün iç kısmına toz,sinek vs girer mi? En iyisi denemek ama vizörü çıkar, yıka uğraştırıyor:)

tarcan
13 Mayıs 2011, 15:38
Allah muafaza bide o açık kalan boşluktan arı girdiğini düşünsenize :queen:

Tesla.tr
14 Mayıs 2011, 00:40
Bende de LS2 Delta çene açılır kask var ve bu "çene perdesi" denen parça yok. 3 tane çıt çıt yuvası var. galiba buna benzer bir aparatın takılması için koyulmuş. Bahar serinliğinde bile özellikle sabah erken saatlerde çenem ve yüzümün yarısı donuyordu bu parça olmadığı için. Yazın komple çıkar, toz vb sorunu yaşamıyorum ben, kışın çıkarmayı aklından bile geçirme derim.

Acil112
14 Mayıs 2011, 00:46
teşekkürler:) toz vs olmuyorsa sorun yok. Zaten çıkarınca da çantada taşırım, o parça sayesinde kask kutu gibi oluyor dışarıyla tamamen izole ediliyor.

yasdal
14 Mayıs 2011, 01:02
Çene açık giderken rüzgar direnci mi? Kaskın çenesi yukarıdayken sürüş yapıyorsanız konfordan daha büyük problemler oluşabilir. Açmamanızı tavsiye ederim.

Osbourne
14 Mayıs 2011, 01:05
"çene açık kaskla sürüş yapmak" felsefesinde bir 112 ci görmek sağlam bir ironi olsa gerek..

O parça bir nimettir. Herk kaskta yok, yaz-kış takınız derim..Fırın misali havalarda takılması saçma olur elbette..

Slayerrr
14 Mayıs 2011, 01:20
Bende de LS2 Delta çene açılır kask var ve bu "çene perdesi" denen parça yok. 3 tane çıt çıt yuvası var. galiba buna benzer bir aparatın takılması için koyulmuş. Bahar serinliğinde bile özellikle sabah erken saatlerde çenem ve yüzümün yarısı donuyordu bu parça olmadığı için. Yazın komple çıkar, toz vb sorunu yaşamıyorum ben, kışın çıkarmayı aklından bile geçirme derim.

Bende de aynı kasktan var ve o bahsettiğin çıtçıtlı yerler boş değil. Deri gibi bir parça var ve çok işe yarıyor. Fotoğrafta görünüyor.
http://image5.sahibinden.com/photos/57/39/33/big_17573933tv6.jpg

Acil112
14 Mayıs 2011, 02:01
"çene açık kaskla sürüş yapmak" felsefesinde bir 112 ci görmek sağlam bir ironi olsa gerek..

O parça bir nimettir. Herk kaskta yok, yaz-kış takınız derim..Fırın misali havalarda takılması saçma olur elbette..

:) çene açık kullandığım zamanlar, sadece şehiriçinde dur-kalk ışık beklerken ve gündüz şehir dışında göl, orman vs ses ve kokusunu hissetmek istediğim zamanlardır. Şunu da belirteyim, full face konumu dışında hatta vizör açıkken bile riskin farkına varmam uzun sürmüyor...

Tesla.tr
15 Mayıs 2011, 00:18
inanamıyorum!!!!!!!
kaskımı motosuperstore.net'ten aldım ve o parçayı ilk defa görüyorum. kaskımla birlikte gelmedi benim! çenem dondu 3 ay boşu boşuna. mail yazayım bi tane bari. ne işe yarayacaksa artık.

Bende de aynı kasktan var ve o bahsettiğin çıtçıtlı yerler boş değil. Deri gibi bir parça var ve çok işe yarıyor. Fotoğrafta görünüyor.
http://image5.sahibinden.com/photos/57/39/33/big_17573933tv6.jpg

Tesla.tr
16 Mayıs 2011, 16:37
motosuperstore.net'le irtibata geçtim. Aylar geçmesine rağmen eksik olan çene perdesini anında yolladılar. İlgilenen arkadaşa teşekkürler. Bu parçadan beni haberdar eden Slayerrr'a da teşekküer ediyorum. :cat:

VİRAGON
16 Mayıs 2011, 17:15
Slm arkadaşlar bendede nolan kask var ama cene yeri kırk yedek parçası varmıdır. Birde içerisinin döşemesini değiştirebilirmiyiz. ?

Acil112
16 Mayıs 2011, 19:34
mototal nolan distribütörüdür. Mototalonline sitesinde yedek parçalar ve fiyatları var. Aradığınız ürün sitede yoksa telefon numaralarından irtibat kurabilirsiniz, fazlasıyla ilgileniyorlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:32 ----------

motosuperstore.net'le irtibata geçtim. Aylar geçmesine rağmen eksik olan çene perdesini anında yolladılar. İlgilenen arkadaşa teşekkürler. Bu parçadan beni haberdar eden Slayerrr'a da teşekküer ediyorum. :cat:

Soğuk havalarda çok çok faydalı bir aksesuar:)

Slayerrr
16 Mayıs 2011, 22:07

Biraz geç oldu ama artık bir daha ki kış işine yarar. O ufacık parça kesinlikle çok işe yarıyor. Hem kaskın içine soğuk girmemesine yardımcı oluyor hem de boynunu büyük ölçüde rüzgardan koruyor.