PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaslar ruhsatım geldi ama aklıma birşey takıldı

road_ends
11 Mayıs 2011, 22:12
Arkadaslar ruhsatımda(hyosung gt250r) 1 kişilik yazıyor bu normalmi yoksa racinglere hep boylemi yazılıyor sonucta artçı için oturma yeri var ayrı olarak?Birde, artçı alsam olduda gıcık birine denk gelsem ceza yermiyim??

sedici
11 Mayıs 2011, 22:15
ceza yersin :) mesela benim motorun ruhsatında 2 kişi yazıyor ama avatarımdaki diğer motorun ruhsatında 1 kişi yazıyor, aksi bir memura denk gelirsen ceza yeme ihtimalin var

Samet Ağır
11 Mayıs 2011, 22:15
yanlış yazılma ihtimali o kadar yüksekki......anlatamam.....:pr:

bence eğer yanlışlık varsa düzelttirmeye çalış sonra satarken..satamayabilirsin bile....:pr:

başıma geldiği ve çevremde çok duyduğum için anlattım...

pardon ben dt-gt olayını düşünmüştüm...
1 kişilik değil o...istiap haddi aracı kullanan sayılmadan yazılır...yani sen arkana 1 artçı alabilirsin..kimse karışamaz...ama 2 artçı alamazsın...:)
kaç kişi yazıyorsa araç içine şöför hariç o kadar kişi biner demektir...

sedici
11 Mayıs 2011, 22:17
benim doblo'nun ruhsatında "1,3 multijet benzinli" yazıyodu düzelttirdik tüv'de muayeneden geçti falan şimdi de muayene tarihini yazmamışlar :queen: burası Türkiye biri olsa diğeri olmuyor :)

road_ends
11 Mayıs 2011, 22:17
yuhbe boyle birşey olabilirmi cok sinirlendim simdi tekrar ugras dur:S

cengaver29
11 Mayıs 2011, 22:21
benim ruhsatta 1+1 yazıyor :) sende yanlış bir durum var...

road_ends
11 Mayıs 2011, 22:31
yanlış yazılma ihtimali o kadar yüksekki......anlatamam.....:pr:

bence eğer yanlışlık varsa düzelttirmeye çalış sonra satarken..satamayabilirsin bile....:pr:

başıma geldiği ve çevremde çok duyduğum için anlattım...

pardon ben dt-gt olayını düşünmüştüm...
1 kişilik değil o...istiap haddi aracı kullanan sayılmadan yazılır...yani sen arkana 1 artçı alabilirsin..kimse karışamaz...ama 2 artçı alamazsın...:)
kaç kişi yazıyorsa araç içine şöför hariç o kadar kişi biner demektir...

dostum yazı soyle
(S.1)KOLTUK SAYISI(Sür.Dahil) : 1 :S:S

Samet Ağır
11 Mayıs 2011, 22:35
dostum yazı soyle
(S.1)KOLTUK SAYISI(Sür.Dahil) : 1 :S:S

ybr nin ruhsatı elimde...koltuk sayısı filan yok..istiap haddi yazıyor..01 kişi diyor...
yeni ruhsatlarda mı koltuk sayısı yazıyor???

road_ends
11 Mayıs 2011, 22:39
valla boyle aynen dedigim gibi yazıyor:D motorun bakımdaydı yarın gidip alıcam artık oraya soriyim yetkili servisi biliyorlardır.

patron_58
11 Mayıs 2011, 22:40
İstiap haddi şoför harici sayılır.

arifziyaar
11 Mayıs 2011, 22:42
benim ruhsatta dün elime geçti aynen şöyle yazıyor (s.1) koltuk sayısı (sür. Dahil) 1 / (S.2) ayakta yolcu sayısı 0

road_ends
11 Mayıs 2011, 22:43
benim ruhsatta dün elime geçti aynen şöyle yazıyor (s.1) koltuk sayısı (sür. Dahil) 1 / (S.2) ayakta yolcu sayısı 0

aynısı dostum bendede boyle yazıyor ama artcı için ayrı koltuk var:silent:

UNdocab
11 Mayıs 2011, 22:45
Normaldir arkadaş. Benim gt250r'da da 1 kişilik yazıyor. Ve bu şoför hariç binecek kişi sayısı. Ruhsatı ilk gördüğümde sordum bu ne demek diye.
- Sattığımız bütün motorlarda böyle yazıyor. dediler.
Faturaya bak orda da 1+1 yazıyor.
Sorun yok :cat:

arifziyaar
11 Mayıs 2011, 22:46
aynen artçı için ayak pegleri var .. artık ilk çevirmeye kadar bekleyip görecez çok takmaya gerek yok bence..

road_ends
11 Mayıs 2011, 22:46
ewt ayak pegleride var cok komik bir durum:D dedegin gibi cevirmede belli olur artık:queen:

arifziyaar
11 Mayıs 2011, 22:51
yaa trafikte o kadar kasksız korumasız motorcu varken beni çevirip 2 kişi binmişin diye ceza yazarsa 'allah razı olsun' der geçerim..yapacak bişe yok yazası varsa zaten yazar..ya emniyet şerindindeydin der ya sinyalsiz şerit degiştirdin der..kaçış yok :P