PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda psi150 Modifiye

ruzzgar
11 Mayıs 2011, 22:11
Arkadaşlar merhaba,

Honda motorumda serilik ve ibreyi biraz daha yukarılara çekebilmek için yapabileceğim ufak tefek modifiye işlemleri varmı? Mesela performans bujisi, otomobillerde yaradıgı gibi motorlarda da yarıyorsa performans filtresi yani ufak tefek motoruma rahat nefes aldıracak bir şeyler ?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

tr100a
11 Mayıs 2011, 22:18
motorun emsallerinin içinde en kuvvetli ve serisi daha birşeyler yapıpta orjinalliğini bozma

Draco
11 Mayıs 2011, 22:34
tr100a'a katılıyorum.

Son hız olarak kaç gördünüz?

ruzzgar
11 Mayıs 2011, 22:45
Sürat delisi değilim, sadece biraz daha seri olmasını istiyorum o kadar . Yüksek hızlara çıkmadım hiç, 80km 90km. Amacım zaten dediğim gibi, düşük devirlerde seriliği artırmak

anılyuksel
11 Mayıs 2011, 23:56
Dylanlara uyuyor da buna uyarmı bilmem Multivar2000 varyatör kiti ve kevlar kayış takabilirsin açık hava filtresi ve iridyum buji ilede bunu destekliyebilirsin bide leovince in 4road diye dylan için eksozu vardı ps150i ye oyuyosa onuda takabilirsin dahada extreme yaparım dersen 170cc kitler vardı sanırsam, bi ara Dylan alıp modlamak gibi bi düşüncem vardıda o zaman araştırmıştım bunları :)

ruzzgar
12 Mayıs 2011, 20:35
Değerli bilgiler için teşekür ederim. Kelvar kayış olsun Varyatör olsun nereden temin edeceğim internet sitesi varmı acaba bu parçaları temin edebileceğim firmaların. Türkiye içi.

Volkan Serezli
12 Mayıs 2011, 20:43
nekadar çok oynarsan motorda okadar kötü olur
daha fazla yakıt harcamak istiyorsan yap ama 150 cc bi motorda fazla birşey bekleme derim

motorcu48
12 Mayıs 2011, 20:58
Dylanlara uyuyor da buna uyarmı bilmem Multivar2000 varyatör kiti ve kevlar kayış takabilirsin açık hava filtresi ve iridyum buji ilede bunu destekliyebilirsin bide leovince in 4road diye dylan için eksozu vardı ps150i ye oyuyosa onuda takabilirsin dahada extreme yaparım dersen 170cc kitler vardı sanırsam, bi ara Dylan alıp modlamak gibi bi düşüncem vardıda o zaman araştırmıştım bunları :)

tamamiyle doğru :cat: bu modifiyeleri yapmak lazım sonra ön lastiği hafif biraz daha ince taktıra bilirsin dahada seri olacaktır birde bunların chipleri satılıyo %25 performans sağlıyormuş o konuyuda iyice araştırmak gerek te modifiyeye ben benim oğlana hiç gerek duymuyorum bi yapılırsa varyatör kayış değiştirelebilir en büyük etkenmiş zaten scooterlarda

ruzzgar
12 Mayıs 2011, 21:20
Araştırmalarım sonucunda geldiğim nokta,

Kevlar Kayış + Varyatör + İridyum buji. Daha fazlasına gerek yok şimdilik.

İyi ama nereden temin edeceğim _Bir bileniniz varmı? Türkiye içi

redshark
12 Mayıs 2011, 21:31
Seriliği artırmak istiyorsan J-costa varyatör taktırabilirsin. Diğer bir yolda varyatör bagalarını daha hafif olanı ile değiştirirsen daha seri kalkar ama bu şekilde son hızın düşer.

ruzzgar
12 Mayıs 2011, 21:43
Tamam ama nerde bu alet Antalya'da varmı bu parça, yoksa nerden alacağız.

redshark
14 Mayıs 2011, 11:19
Tamam ama nerde bu alet Antalya'da varmı bu parça, yoksa nerden alacağız.

http://www.jcostatr.com/index.html

Antalya'da nereden temin edebilceğin konusunda burdan bilgi alabilirsin.Birde nasıl bir kayış kullanman gerektiği konusunda da bilgi al bildiğim kadarıyla J-costa variyatörde orjinal kayışı tavsiye ediyorlar.